האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי שוק ההון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי שוק ההון

מידע כללי
הקורס מיועד למי שרוצה לעשות דריסת רגל לתחום של שוק ההון. הקורס מומלץ לשלב התחלתי מפני שהוא משמש טעימה קטנה להיכרות עם השוק ועם הכלים המשמשים לעבודה היומיומית של המקצוענים בתחום. קורס שוק ההון הינו קורס קצר מאוד שלרוב לא יעלה על יותר משני מפגשים בשבוע למקסימום תקופה של ארבעה-חמישה חודשים - תלוי במוסד הלימודים אותו יבחר הסטודנט.
 
כל המכללות המציעות את לימודי שוק ההון, מפעילות גם את קורס שוק ההון שמייצר כניסה לתחום עולם העסקים, ובהמשך הלימודים יוכלו המשתתפים בקורס להבין בין מסחר במניות, במט"ח, באגרות חוב ועוד תחומי השקעות. לאחר המעבר של קורס שוק ההון יוכלו המשתתפים להירשם לקורסים מתקדמים למסחר הקשורים בתחום הנבחר, כאשר בקורסים המתקדמים יקבלו את השיטות הנכונות והקבילות למסחר, בין אם זה מסחר יומי, סווינג, מסחר בטווח ארוך ומסחר אוטומטי ועוד ועוד.
 
קהל היעד
 
כל הפעילות של חברות פרטיות ומסחריות תלויה במחזור הכספים המתגלגלים בשוק ההון. בראש הסולם ניצבת כמובן הבורסא אבל בנוסף גם שוק הניירות ערך, בנקים גדולים, בתי ההשקעות, סוכנויות ביטוח, קופות גמל, קרנות השתלמות וכמובן סוחרים עצמאיים.

מעבר לחברות ולגופים גדולים, כל אחד מאיתנו מושפע ממה שמתרחש בתחום הזה, והכרת שוק ההון היא דרך מעולה להיות מודעים ולהבין טוב יותר את הגורמים המשפיעים על איכות החיים. בשנים האחרונות החברה בישראל הופכת להיות יותר ויותר ערה לכוח הכלכלי ולהשפעה המשמעותית שיש לשוק ההון על הנכסים הפרטיים, על חשבון העובר ושב ועל מידת הצורך בלקיחת הלוואות ומשכנתאות.

בתי ספר רבים נותנים מענה לביקוש ההולך וגובר להכשרה בשוק ההון, ומקיימים מגוון רחב של מסלולי לימוד בתחום. הלימודים מתקיימים במסגרות שונות, החל מהכשרות קצרות המיועדות למתחילים ללא כל ניסיון ורקע, ועד ללימודים מעמיקים בהיקף של תואר ראשון כמו מנהל עסקים וכדומה.

 

משך הלימודים

 

לימודי תעודה בתחום יארכו בין 60-120 שעות לימוד אקדמיות. לימודי תואר ראשון בתחום כמו - ניהול, כלכלה, מנהל עסקים, חשבונאות וכו' יארכו שלוש שנים.

 

כמה מרוויחים?

 

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש לעובדים בתחום. בעלי תואר ראשון יכולים לעבוד במגוון משרות כמו למשל - מנהל השקעות, משווק השקעות, יועץ פנסיוני וכדו'. בעלי תואר רלוונטי בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שיעמוד על 8,000-9,000 ש"ח חודשי ולאחר שלוש שנים של נסיון צפוי השכר לעלות לסכומים שינועו בין 10,000-12,000 ש"ח חודשי. בוגרי קורס שוק ההון או בוגרי קורסים אחרים בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שינוע בין 7,000-8,000 ש"ח חודשי ובמידה ויצברו נסיון מעשי ויעבדו במקום מסודר ומוכר יכול השכר לעלות הבהמשך לסכומים יותר משמעותיים וצפוי לעמוד על 8,500-11,000 ש"ח - תלוי כמובן בנסיון המעשי והאם העובד רכש השכלה נוספת והשתלמויות נוספות בתחום. 

סטודנטים ממליצים על שוק ההון ומסחר בבורסה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
245 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לשוק ההון ומסחר בבורסה?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

קורסים ולימודי תעודה בשוק ההון ומסחר בבורסה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי