072-3300504

לימודי שוק ההון

מידע כללי על לימודי שוק ההון ומסחר בבורסה

הקורס מיועד למי שרוצה לעשות דריסת רגל לתחום של שוק ההון. הקורס מומלץ לשלב התחלתי מפני שהוא משמש טעימה קטנה להיכרות עם השוק ועם הכלים המשמשים לעבודה היומיומית של המקצוענים בתחום. קורס שוק ההון הינו קורס קצר מאוד שלרוב לא יעלה על יותר משני מפגשים בשבוע למקסימום תקופה של ארבעה-חמישה חודשים - תלוי במוסד הלימודים אותו יבחר הסטודנט.
 
כל המכללות המציעות את לימודי שוק ההון, מפעילות גם את קורס שוק ההון שמייצר כניסה לתחום עולם העסקים, ובהמשך הלימודים יוכלו המשתתפים בקורס להבין בין מסחר במניות, במט"ח, באגרות חוב ועוד תחומי השקעות. לאחר המעבר של קורס שוק ההון יוכלו המשתתפים להירשם לקורסים מתקדמים למסחר הקשורים בתחום הנבחר, כאשר בקורסים המתקדמים יקבלו את השיטות הנכונות והקבילות למסחר, בין אם זה מסחר יומי, סווינג, מסחר בטווח ארוך ומסחר אוטומטי ועוד ועוד.
 
 
כל הפעילות של חברות פרטיות ומסחריות תלויה במחזור הכספים המתגלגלים בשוק ההון. בראש הסולם ניצבת כמובן הבורסה אבל בנוסף גם שוק הניירות ערך, בנקים גדולים, בתי ההשקעות, סוכנויות ביטוח, קופות גמל, קרנות השתלמות וכמובן סוחרים עצמאיים.

מעבר לחברות ולגופים גדולים, כל אחד מאיתנו מושפע ממה שמתרחש בתחום הזה, והכרת שוק ההון היא דרך מעולה להיות מודעים ולהבין טוב יותר את הגורמים המשפיעים על איכות החיים. בשנים האחרונות החברה בישראל הופכת להיות יותר ויותר ערה לכוח הכלכלי ולהשפעה המשמעותית שיש לשוק ההון על הנכסים הפרטיים, על חשבון העובר ושב ועל מידת הצורך בלקיחת הלוואות ומשכנתאות.

 

ממתחילים ועד מקצוענים - למי זה מתאים?

 

בתי ספר רבים נותנים מענה לביקוש ההולך וגובר להכשרה בשוק ההון, ומקיימים מגוון רחב של מסלולי לימוד בתחום. הלימודים מתקיימים במסגרות שונות, החל מהכשרות קצרות המיועדות למתחילים ללא כל ניסיון ורקע, ועד ללימודים מעמיקים בהיקף של מספר חודשים. 

 

מה לומדים וכמה זמן?

 

לימודי תעודה למתחילים בתחום יארכו בין 60-120 שעות לימוד אקדמיות, בהן ילמדו את הבסיס למסחר בבורסה כמו: מושגים בשוק ההון, שיטות לניתוח ניירות ערך, פסיכולוגיה של סוחר, אסטרטגיות, מוצרים למסחר (מניות, קרנות סל, אג''ח וכו) ועוד מגוון נושאים שיתנו לכם כלים כדי להבין את הבורסה ולהתחיל לסחור. קורסים מתקדמים יותר יעסקו בנושאים ספציפיים כמו ניתוח טכני, ניתוח דוחות כספיים (פונדמנטלי), מסחר באופציות ועוד.

 

כמה מרוויחים?

 

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש לעובדים בתחום. בעלי תואר ראשון יכולים לעבוד במגוון משרות כמו למשל - מנהל השקעות, משווק השקעות, יועץ פנסיוני וכדו'. בעלי תואר רלוונטי בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שיעמוד על 8,000-9,000 ש"ח חודשי ולאחר שלוש שנים של נסיון צפוי השכר לעלות לסכומים שינועו בין 10,000-12,000 ש"ח חודשי. בוגרי קורס שוק ההון או בוגרי קורסים אחרים בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שינוע בין 7,000-8,000 ש"ח חודשי ובמידה ויצברו נסיון מעשי ויעבדו במקום מסודר ומוכר יכול השכר לעלות הבהמשך לסכומים יותר משמעותיים וצפוי לעמוד על 8,500-11,000 ש"ח - תלוי כמובן בנסיון המעשי והאם העובד רכש השכלה נוספת והשתלמויות נוספות בתחום. 

מעניין אותך לימודי שוק ההון?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בשוק ההון ומסחר בבורסה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד שוק ההון ומסחר בבורסה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד