האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי שוק ההון

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי שוק ההון
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על לימודי שוק ההון ומסחר בבורסה

הקורס מיועד למי שרוצה לעשות דריסת רגל לתחום של שוק ההון. הקורס מומלץ לשלב התחלתי מפני שהוא משמש טעימה קטנה להיכרות עם השוק ועם הכלים המשמשים לעבודה היומיומית של המקצוענים בתחום. קורס שוק ההון הינו קורס קצר מאוד שלרוב לא יעלה על יותר משני מפגשים בשבוע למקסימום תקופה של ארבעה-חמישה חודשים - תלוי במוסד הלימודים אותו יבחר הסטודנט.
 
כל המכללות המציעות את לימודי שוק ההון, מפעילות גם את קורס שוק ההון שמייצר כניסה לתחום עולם העסקים, ובהמשך הלימודים יוכלו המשתתפים בקורס להבין בין מסחר במניות, במט"ח, באגרות חוב ועוד תחומי השקעות. לאחר המעבר של קורס שוק ההון יוכלו המשתתפים להירשם לקורסים מתקדמים למסחר הקשורים בתחום הנבחר, כאשר בקורסים המתקדמים יקבלו את השיטות הנכונות והקבילות למסחר, בין אם זה מסחר יומי, סווינג, מסחר בטווח ארוך ומסחר אוטומטי ועוד ועוד.
 
 
כל הפעילות של חברות פרטיות ומסחריות תלויה במחזור הכספים המתגלגלים בשוק ההון. בראש הסולם ניצבת כמובן הבורסה אבל בנוסף גם שוק הניירות ערך, בנקים גדולים, בתי ההשקעות, סוכנויות ביטוח, קופות גמל, קרנות השתלמות וכמובן סוחרים עצמאיים.

מעבר לחברות ולגופים גדולים, כל אחד מאיתנו מושפע ממה שמתרחש בתחום הזה, והכרת שוק ההון היא דרך מעולה להיות מודעים ולהבין טוב יותר את הגורמים המשפיעים על איכות החיים. בשנים האחרונות החברה בישראל הופכת להיות יותר ויותר ערה לכוח הכלכלי ולהשפעה המשמעותית שיש לשוק ההון על הנכסים הפרטיים, על חשבון העובר ושב ועל מידת הצורך בלקיחת הלוואות ומשכנתאות.

 

ממתחילים ועד מקצוענים - למי זה מתאים?

 

בתי ספר רבים נותנים מענה לביקוש ההולך וגובר להכשרה בשוק ההון, ומקיימים מגוון רחב של מסלולי לימוד בתחום. הלימודים מתקיימים במסגרות שונות, החל מהכשרות קצרות המיועדות למתחילים ללא כל ניסיון ורקע, ועד ללימודים מעמיקים בהיקף של מספר חודשים. 

 

מה לומדים וכמה זמן?

 

לימודי תעודה למתחילים בתחום יארכו בין 60-120 שעות לימוד אקדמיות, בהן ילמדו את הבסיס למסחר בבורסה כמו: מושגים בשוק ההון, שיטות לניתוח ניירות ערך, פסיכולוגיה של סוחר, אסטרטגיות, מוצרים למסחר (מניות, קרנות סל, אג''ח וכו) ועוד מגוון נושאים שיתנו לכם כלים כדי להבין את הבורסה ולהתחיל לסחור. קורסים מתקדמים יותר יעסקו בנושאים ספציפיים כמו ניתוח טכני, ניתוח דוחות כספיים (פונדמנטלי), מסחר באופציות ועוד.

 

כמה מרוויחים?

 

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש לעובדים בתחום. בעלי תואר ראשון יכולים לעבוד במגוון משרות כמו למשל - מנהל השקעות, משווק השקעות, יועץ פנסיוני וכדו'. בעלי תואר רלוונטי בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שיעמוד על 8,000-9,000 ש"ח חודשי ולאחר שלוש שנים של נסיון צפוי השכר לעלות לסכומים שינועו בין 10,000-12,000 ש"ח חודשי. בוגרי קורס שוק ההון או בוגרי קורסים אחרים בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שינוע בין 7,000-8,000 ש"ח חודשי ובמידה ויצברו נסיון מעשי ויעבדו במקום מסודר ומוכר יכול השכר לעלות הבהמשך לסכומים יותר משמעותיים וצפוי לעמוד על 8,500-11,000 ש"ח - תלוי כמובן בנסיון המעשי והאם העובד רכש השכלה נוספת והשתלמויות נוספות בתחום. 

סטודנטים ממליצים על שוק ההון ומסחר בבורסה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
246 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בשוק ההון ומסחר בבורסה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים