האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני בייעוץ חינוכי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
תואר שני בייעוץ חינוכי
 
תפקידו של היועץ החינוכי לוקח חלק מרכזי מאוד בעיצובו של דור העתיד. הלימודים לתואר שני בתחום הייעוץ החינוכי נחשבים ללימודים מאתגרים מחד, ומאידך, מרתקים בכל קנה מידה. הלימודים מאפשרים לפעול הלכה למעשה כיועצים חינוכיים פעילים בבתי ספר השונים, וכמו"כ במוסדות חינוכיים אחרים, ובכך לסייע רבות לתלמידי בית הספר/מוסד הלימודים לממש את הפוטנציאל הרב הגלום בהם, להדריך אותם בצורה מקצועית בדרך להצלחה בעתיד, ובנוסף - לסייע להם להתמודד עם קשיים שעתידים להופיע בכל שלב של הלימודים.
 

תואר שני בייעוץ חינוכי - על מסלולי הלימודים

תואר שני בייעוץ חינוכי מהווה דרישת חובה בדרך לעיסוק מקצועי בתחום. התואר נמשך ברוב המקרים פרק זמן של כשנתיים שנות לימדו אקדמיות, בהן מוענקים לתלמידים כל היסודות התיאורטיים ואף המעשיים הנוגעים לתחום המרתק הזה של ייעוץ חינוכי.

לצד נושאים עיוניים מגוונים בתחומי פסיכולוגיה התפתחותית, מנטלית וחברתית, פיתוח מיומנויות, ידע ארגוני הנוגע למערכות בית הספר, בעיות לימודיות, ועוד – מתקבלים גם כלים רבים אחרים שמפתחים משמעותית את היועץ העתידי. הלימודים לתואר זה כוללים התנסות מעשית במקצוע במסגרת הפרקטיקום, וכמו כן עבודת גמר המבוססת על הפרקטיקום.

 

תנאי הקבלה לייעוץ חינוכי

בניגוד למה שעשוי להשתמע, תואר שני בייעוץ חינוכי לא נועד להמשיך את התואר הראשון בלימודי חינוך. הסיבה לכך היא שברוב מוסדות הלימוד בישראל אין תואר ראשון בייעוץ חינוכי, גם אם נגיעות מסוימות בתחום ייתכנו בחלק מהתארים, ולכן גם מי שאוחז בתואר ראשון ש/איננו בתחום הספיצפי יכול למצוא עצמו ניגש ללימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי.

על אף הנאמר חשוב לציין שבדרך כלל נדרש ניסיון מעשי בתחום החינוך והוא בגדר חובה בתנאי הקבלה לתואר השני. ברוב המקרים הדרישה הבסיסית של מוסדות הלימוד השונים היא לשלוש שנות ניסיון בתחום. דרישות קבלה נוספות הן לממוצע מסוים בתואר הראשון (שיכול להיות בתחומים שונים ומגוונים), תעודת הוראה, או לימודים לקראת הוצאת תעודה הוראה וכמו כן אנגלית ברמה מתקדמת.

 

תואר שני בייעוץ חינוכי - אפשרויות התעסוקה בתחום

תואר שני בייעוץ חינוכי מיועד לאנשים שרואים את עצמם לוקחים חלק אינטגרלי במערכת החינוך הישראלית, באחד התפקידים היותר חשובים שיש במערכת. ההכשרה במהלך הלימודים מאפשרת קבלת תואר שני עימו ניתן לעסוק בפועל בייעוץ חינוכי במוסדות חינוכיים מכל הסוגים ואף בארגונים שונים הנוגעים לתחום. כיוון אחר אליו ניתן לקחת את המקצוע הוא הכיוון ההדרכתי, כמו למשל - מתן ייעוץ והדרכה למורים ולאנשי חינוך אחרים (כמו אנשי מקצוע בתחום החינוך המיוחד).

גם סטודנטים המעוניינים להמשיך בכיוון המחקרי יוכלו לעשות זאת לאחר השלמת הלימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי. ניתן לערוך מחקרים בתחום באופן עצמאי ואף להמשיך לתואר שלישי. 

 

תואר שני בייעוץ חינוכי - כמה מרוויחים?

 

כיום, שיטת חישוב השכר של מורים שעובדים במסגרת הרפורמה של "אופק חדש" נותנת עדיפות ברורה ותגמול כספי למורים בעלי תארים מתקדמים - כך שמדובר ביתרון ברור לאלה המחזיקים תואר שני רלוונטי בתחום.

מורה בעל תואר שני שסיים בהצלחה את לימודיו ועמד בכל תנאי הסף של התואר ירוויח בשנים הראשונות לעבודתו שכר ממוצע של כ- 8,000 - 9,500 ש"ח חודשי. כעבור כמה שנות נסיון ועם צבירה של ותק ורקורד, צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ- 10,000 - 14,000 ש"ח חודשי - חשוב להדגיש שכל הנאמר פה לגבי נתוני השכר בנוסף לימי חופשה מרובים והטבות לא מבוטלות המגיעות לעובדי ההוראה והחינוך כמו למשל: דמי ניהול מופחתים מקרנות הפנסיה וביטוחי המנהלים השונים, כרטיס חבר שמעניק הטבות מופלגות כמו הנחות בבתי מלון, מסעדות, דלק וביגוד ועוד ועוד.

 

 

 

 

 

סטודנטים ממליצים על ייעוץ חינוכי

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
281 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים