האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין במידע על לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע על לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי

 היועץ החינוכי לוקח חלק מרכזי בעיצוב דור המחר. לימודי תואר שני בתחום הייעוץ החינוכי נחשבים למאתגרים ולמרתקים בכל קנה מידה. הם מאפשרים לפעול הלכה למעשה כיועצים חינוכיים בבתי ספר ובמוסדות חינוכיים אחרים, ובכך לסייע לתלמידים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם, להדריך אותם בדרך להצלחה ולסייע להם להתמודד עם קשיים שעתידים להופיע בכל שלב.
 

על מסלולי הלימודים

תואר שני בייעוץ חינוכי מהווה דרישת חובה בדרך לעיסוק מקצועי בתחום. התואר נמשך לרוב פרק זמן של כשנתיים, בהן מוענקים לתלמידים כל היסודות התיאורטיים ואף המעשיים הנוגעים לתחום המרתק הזה.

 

לצד נושאים עיוניים מגוונים בתחומי פסיכולוגיה התפתחותית, מנטלית וחברתית, פיתוח מיומנויות, ידע ארגוני הנוגע למערכות בית הספר, בעיות לימודיות, ועוד – מתקבלים כלים אחרים שמפתחים את היועץ. הלימודים כוללים התנסות מעשית במקצוע במסגרת הפרקטיקום, וכן עבודת גמר המבוססת על הפרקטיקום.

 

תנאי הקבלה לייעוץ חינוכי

בניגוד למה שעשוי להשתמע, תואר שני בייעוץ חינוכי לא נועד להמשיך את התואר הראשון. הסיבה לכך היא שברוב מוסדות הלימוד בישראל אין תואר ראשון בייעוץ חינוכי, גם אם נגיעות מסוימות בתחום ייתכנו בחלק מהתארים.

ניסיון מעשי בתחום החינוך, בתנאים האלה, הוא בדרך כלל בגדר חובה בדרך לקבלתם של הסטודנטים לתואר השני – הדרישה הבסיסית של מוסדות הלימוד היא לשלוש שנות ניסיון. דרישות קבלה נוספות הן לממוצע מסוים בתואר הראשון (שיכול להיות בתחומים שונים), תעודת הוראה או לימודים לקראת הוצאת תעודה הוראה וכן אנגלית ברמה מתקדמת.

 

אפשרויות התעסוקה בתחום

תואר שני בייעוץ חינוכי מיועד לאנשים שרואים את עצמם לוקחים חלק במערכת החינוך הישראלית באחד התפקידים היותר חשובים שיש. ההכשרה מאפשרת קבלת תואר שני עימו ניתן לעסוק בייעוץ חינוכי במוסדות חינוכיים מכל הסוגים ואף בארגונים הנוגעים לתחום. כיוון אחר אליו ניתן לקחת את המקצוע הוא הכיוון ההדרכתי, למשל מתן ייעוץ והדרכה למורים ולאנשי חינוך אחרים (כמו אנשי מקצוע בתחום החינוך המיוחד).

גם סטודנטים המעוניינים להמשיך בכיוון המחקרי יוכלו לעשות זאת לאחר השלמת לימודים לתואר שני בייעוץ חינוכי. ניתן לערוך מחקרים בתחום באופן עצמאי ואף להמשיך לתואר שלישי.

סטודנטים ממליצים על ייעוץ חינוכי

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
268 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים לייעוץ חינוכי?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר שני בייעוץ חינוכי בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי