072-3300504

לימודי הנדסאי אדריכלות נוף

המטרה של הנדסאי אדריכלות נוף הוא לשנות את הנוף לטובת בני האדם, תוך שמירה על הרמוניה עם החי והצומח שהם חלק בלתי נפרד מהסביבה, במיוחד בזמנים אלה של מודעות לאיכות הסביבה ולקיימות. 

הנדסאי אדריכלות נוף לצד מהנדסי אדריכלות נוף, עוסקים בתכנון, שיפור וייעול המרחבים ציבוריים והמרחבים פרטיים שמחוץ למרחב הבנוי. בתוך זה: גינות פרטיות, תכנון פארקים, שמורות טבע, גני ציבוריים, שטחים ציבוריים פתוחים, אוניברסיטאות, מתקני משחק וספורט, צידי כביש, מדרכות, ריהוט רחוב ועוד. 

הנדסאי אדריכלות נוף מבוקשים היום בשל הבנייה ההולכת ומתרחבת והצורך במרחבים פתוחים, איכותיים שיעניקו ערך לשוהים בהם. לימודי הנדסאי אדריכלות נוף אורכים שנתיים וניתן ללמוד אותם במכללות שונות ברחבי הארץ. 

למי מתאימים לימודי הנדסאי אדריכלות נוף?

הלימודים מתאימים לבעלי יכולות טכנולוגיות וטכניות, אך עיצוביות ואומנותיות. הלימודים מתאימים למי שרוצים להשפיע על חיי האזרחים באמצעיות שינוי ושיפור הסביבה. הלימודים נמשכים שנתיים, ולעומת לימודי תואר ראשון בהנדסת אדריכלות נוף, הם מעשיים יותר ומאפשרים לבוגר לצבור ניסיון כבר בתום שנתיים של הכשרה.

מה הם תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף?


תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות נוף הם בגרות מלאה או סיום לימודים במכינה טכנולוגית להנדסאים או סיום מכינה קדם אקדמית במוסד לימודים מוכר. כמו כן, קיימים תנאי קבלה מיוחדים בחלק ממוסדות הלימוד עבור מי שלא עומד בתנאים, כמו ראיון אישי.   

מה משך הלימודים?

הלימודים נמשכים שנתיים ובסופם מקבלים תעודת הנדסאי אדריכלות נוף מטעם מה"ט המפקח על לימודים אלה.

מה כוללים לימודי הנדסאי אדריכלות ונוף?


לימודי הנדסאי אדריכלות נוף הם לימודים רב תחומיים, ויש להם הרבה במשותף עם לימודי הנדסת אדריכלות נוף. זה מתבטא בקורסים המשותפים. הלימודים כוללים תחומים כמו: הכרת הצומח, תולדות אדריכלות הנוף והאמנות, תכנון אקולוגי, תכנון פרטי גן ונוף, שרטוט אדריכלי, תוכנות מחשב עדכניות, עיצוב פני הקרקע, תכנון צמחייה, יסודות בתכנון ופיתוח של שטחי גן, הנדסה, טופוגרפיה, בוטניקה, מערכות השקיה, מדעי הטבע ואפילו גיאולוגיה. כמו כן נלמדים מקצועות בסיס מתוך לימודי הנדסה כמו מתמטיקה וכימיה.

סיום הלימודים מותנה בהגשת פרויקט גמר ובעמידה בהצלחה במבחנים חיצוניים ופנימיים. בוגרי לימודי ההנדסאי יוכלו להשתלב במשרות תכנון, פיקוח, ייעוץ, קבלנות עצמאית וכו'


אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי הנדסאי אדריכלות נוף - והשכר


הנדסאי אדריכלות נוף יכול לעסוק בתכנון גנים פרטיים וציבוריים, וכן לתכנן ולפקח על עבודות גינון. מלבד זאת, הנדסאי אדריכלות נוף יכול לעבוד בצוותי תכנון במשרדי אדריכלים פרטיים או בגופים ציבוריים כמו קק"ל ורשות הטבע והגנים. כמו כן יש אפשרות לעבוד פקחים על קבלני גינון ואחראים על מערכות השקיה בגנים עירוניים.

השכר בתחום מתחיל ב-7,500 ש"ח ועם השנים יכול להגיע ל-12 אלף ש"ח ומעלה.
מעניין אותך לימודי הנדסאי אדריכלות נוף?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי אדריכלות נוף בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי אדריכלות נוף לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד