האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסבה מקצועית לאקדמאים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהסבה מקצועית לאקדמאים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
יש לא מעט אנשים שדי מרוצים מהמקצוע שלהם, אך עם הזמן יש כאלה שמתחילים להרגיש שהם מיצו את התחום שלהם, כמו כן קיימים אנשים שבכלל לא אוהבים את המקצוע שלהם והם מחפשים לעשות שינוי או אנשים עצמאיים אשר מתקשים עם האחריות הגדולה ורוצים לחזור להיות שכירים בעבודה מסודרת. בדיוק בשביל אותם האנשים קיימת הסבה מקצועית לאקדמאים.
 
 
הסבה מקצועית לאקדמאים
תמונה: shutterstock
 
 

קהל יעד ללימודי הסבה לאקדמאים

הסבת אקדמאים מיועדת לבעלי תואר ראשון או שני. קיימות לא מעט הסבות, כגון הסבה אקדמאית למשפטים, הסבה לחינוך, לימודי הסבה לסיעוד, הסבות מקצועיות להנדסת תוכנה, עבודה סוציאלית ועוד.
 
 

תנאי קבלה להסבת אקדמאים

תנאי קבלה משתנים מתחום אחד לתחום אחר, תלוי בהכשרה שבחרתם. לדוגמא הסבה לחינוך מיועדת למורים ומחנכים בעלי תואר ראשון או שני אשר מעוניינים להתמקצע בתחום לימוד אחר. דוגמא נוספת: תנאי קבלה ללימודי הסבה בסיעוד הוא תואר ראשון או שני עם ציון ממוצע של 80 ומעלה. כמו כן מומלץ (לא חובה) שהתואר הקיים יהיה חופף לסיעוד כמו למשל תואר בפסיכולוגיה.
 
 

איפה ניתן לעשות הסבה מקצועית וכמה זמן זה נמשך?

ישנן לא מעט מוסדות לימוד אשר קיימת בהם מסלולי הסבה מקצועית. בין המוסדות ניתן למצוא מכללות רבות ואוניברסיטאות אשר פרוסות בכל הארץ. לרוב הסבה אקדמאית מתקיימת במוסדות בהם מתקיימים מסלולי לימוד לתואר ראשון או שני במקצוע מסוים. לדוגמא הסבה ללימודי הוראה תתקיים במוסדות לימוד לחינוך כמו מכללת לוינסקי ועוד. לרוב הסבות מקצועיות נמשכות כשנה שנתיים אך קיימות הסבות שנמשכות כשלוש שנים כמו לדוגמא הסבה לעריכת דין.
 
 
מה הן החששות?
יש לא מעט שאלות שצצות כמו האם ניתן לעשות הסבה בכל גיל? האם זה אפשרי בכלל לשלב לימודים עם חיי משפחה ועבודה? יש לא מעט אנשים שפוסלים הסבה מראש בגלל שהם חוששים שלא יוכלו לפרנס את משפחתם או שלא בטוחים שיהיה להם בכלל זמן ללימודים והדבר שהכי מלחיץ אותם זה שהם לא בטוחים שיוכלו להשתלב בשוק העבודה עם סיום ההסבה. אין ספק שהחששות האלה מוצדקות אך עם זאת חשוב לזכור שיש הקרבות שנחוצות כדי להבטיח עתיד טוב יותר!
 
 
אז איך זה עובד?
לאחר שהבנתם שזה הזמן לעשות הסבה, חשוב שתבינו מה עליכם לעשות בכדי שההסבה לא תיגבה מחיר גבוהה מידי בחיים המקצועיים שלכם.
  1. חשוב שתבחרו מקצוע שמדבר אליכם - בשביל שתהיו בטוחים בתחום ההסבה שלכם מומלץ לעשות סקר שוק.
  2. בדיקת שוק העבודה בתחום שבחרתם – כדאי מאוד לבדוק איזה תפקידים קיימים בתחום ובחרו תפקידים שהייתם רוצים לעסוק בהם וסמנו אותם, זה יעזור לכם להבין מה נדרש מכם בתהליך של הסבת אקדמאים.
  3. לימודים – חשוב שתבררו איזה לימודים נחוצים בתחום שבחרתם, האם יש צורך ללימודי תואר ראשון או שניתן לעשות לימודי תעודה. במידה ותבחרו ללמוד תואר ראשון מומלץ שתבדקו אם מגיעות לכם הקלות, כמו כן זה יכול לעזור לכם בתנאי קבלה ללימודים.
 
תקופת ההסבה כלל לא פשוטה לכן כדי שתעברו אותה בצורה הכי טובה שאפשר חשוב שתבואו מוכנים, עם גישה חיובית ופתוחים להיעזר בכל הכלים אשר ניתנים לכם בתקופה זאת כמו למשל עזרה של המשפחה, עזרה כלכלית או נפשית, דמי אבטלה או כל דבר אחר שיכול לעזור ולחזק אתכם בתקופת הלימודים.

קורסים ולימודי תעודה בהסבה לאקדמאים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים