072-3300504

הנדסאי ביוטכנולוגיה

ביוטכנולוגיה משלבת בתוכה ביולוגיה וטכנולוגיות הנדסיות מתקדמות. תחום הביוטכנולוגיה זהו תחום חדש יחסית בעולם המחקר ומדובר בתחום עתיר ידע שרק הולך ומפתח. לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה כוללים בתוכם הכשרה מדעית בתחומי מדעי החיים בשילוב עם הנדסה וטכנולוגיה. הלימודים נועדו להכשיר את הלומדים לנצל את הידע הביולוגי שרכשו במהלך הלימודים בתחומי החקלאות, מזון, איכות הסביבה, הנדסה ועוד. 
 
 

תחומי לימוד הנדסאי ביוטכנולוגיה

 
הנדסאי ביוטכנולוגיה, כולל בתוכו מגוון רחב של תחומים משיקים כגון מדעי הטבע והחיים, וכן המדעים המדויקים וההנדסה. שלא כמו הנדסאי תעשייה וניהול אשר הינו תחום כללי התואם לגזרות מגוונות במשק הישראלי, מקצוע הביוטכנולוגיה הינו ספציפי ומדוייק למספר מצומצם של אפשרויות תעסוקה. שוק הביוטכנולוגיה וכן הנדסאי ביוטכנולוגיה בפרט אחראים לכמה מהמצאות החשובות בתחום פיתוח התרופות בעולם הרפואה, פיתוח של זנים חדשים של עצים וצמחים בעולם החקלאות, וכן פיתוח מוצרי ותחליפי מזון. עם תחום פעילות רחב, כך גם הלימודים: בין מגוון הקורסים במהלך לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה ניתן למנות תחומים כמו כימיה אורגנית, מתמטיקה, ביוכימיה, דיאגנוסטיקה, מיקרוביולוגיה, אבטחת איכות, הנדסה גנטית, שימושי מחשב בביוטכנולוגיה, פיזיולוגיה של הצמח ועוד.
מכללות רבות בהן ניתן ללמוד כיום לתואר הנדסאי ביוטכנולוגיה מציעות לסטודנטים תוכניות לימודים איכותיות ורב תחומיות אשר מאגדות בין לימודי תיאוריה והתנסות מעשית.
 
הנדסאי ביוטכנולוגיה
 

תעסוקה בסיום הלימודים


בדומה להנדסאי חשמל הנדסאי ביוטכנולוגיה רוכשים ידע בין-תחומי רב ומיומנות טכנולוגית גבוהה מה שמכשיר אותם לעסוק במגוון גדול של תחומים ולהשתלב בקלות בתהליכי יצור בתעשיית התרופות, התעשייה הכימית, תעשיית המזון ועוד. בנוסף הבוגרים יכולים להשתלב בתחומי המחקר והפיתוח של מוצרים חדשים, בפיתוח וייצור של צמחים, בבקרות איכות במעבדות רבות. חשוב לזכור שבעידן של היום תעשיות רבות נשענות על הידע הביוטכנולוגי בזמן תהליכי הייצור שלהן ולכן הצורך באנשי מקצוע בתחום רק הולך וגובר.
 
 

תנאי קבלה להנדסאי ביוטכנולוגיה

 
תנאי הקבלה נוחים בהרבה מלימודי תואר ראשון דבר המאפשר לאנשים שאינם יכולים להתקבל לעסוק בתחום.
על מנת להתקבל ללימודים על המועמד לעמוד באחד מהתנאים הבאים בנוסף לראיון אישי ומבחן התאמה (ברוב מוסדות הלימוד):
1. בגרות מלאה או בגרות חלקית הכוללת: 3 יחידות מתמטיקה ואנגלית ו-2 יחידות בלשון והבעה בציונים עוברים. 
2. בוגרי מכינה אקדמית או בוגרי מכינה קדם הנדסאית.
3.  מועמדים בני 35 ומעלה אשר סיימו 12 שנות לימוד זכאים לפטור מתנאי קבלה.
 
משך לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה הוא שנתיים. ישנם אנשים אשר מעדיפים לפרוש את הלימודים לתקופה ארוכה יותר, ללמוד במסלול ערב ולשלב לימודים ועבודה. הדסר אפשרי ומשך המסלול במקרה הזה יעמוד על 3 שנים.
 
 

למי הלימודים מתאימים?


הלימודים מתאימים לאנשים ריאלים אשר נמשכים לתחומי הביולוגיה, הטבע והמדעים. הלימודים יכולים להתאים גם למי שאוהב את עולם המחקר ובמקביל לעבוד במעבדות. חשוב לזכור שהלימודים משלבים תחומים כמו מתמטיקה ופיזיקה ולא רק ביולוגיה.
 
 

שכר בתחום

 
בשנים האחרונות מספר ההנדסאים הולך וגודל בעקבות הביקוש הרב להנדסאים בכל התחומים. הנדסאי ביוטכנולוגיה בתחילת דרכו ירוויח 7000-12,000 ש"ח בחודש. לאחר 5 שנות נסיון בתחום המשכורת יכולה לעלות ולהגיע ללמעלה מ-15,000 ש"ח.
 
מעניין אותך הנדסאי ביוטכנולוגיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי ביוטכנולוגיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי ביוטכנולוגיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד