072-3300504

לימוד נהיגה על משאית | קורס נהגי רכב כבד

עולם המשאיות הוא עולם גדול מאוד שרוב המשק נעזר בו. כל מפעל גדול או בית אריזה וייצור נעזרים במשאיות על מנת לשנע את הסחורות בתוך המדינה. לאור זאת ישנה דרישה גבוהה מאוד לנהגי משאיות מקצועיים ואיכותיים שלמדו את המקצוע כמו שצריך ושתהיה להם את היכולת להשתלב מקצועית במגוון של עבודות בתחום, ולדאוג בין היתר להעברתן של סחורות שונות ברחבי הארץ. כל מי שמעוניין לעבוד בתחום יצטרך לעבור קורס נהיגה על משאית/קורס נהיגה על רכב כבד. במהלך הקורס לומדים התלמידים כל מה שהם צריכים לדעת כדי לקבל רישיון לנהיגה על משאית. חשוב לדעת שיש שני סוגים לרישיון נהיגה על משאית: אופציה אחת היא רישיון לנהיגה על משאית משאית עד 12 טון, הידוע כרישיון דרגה C1, ואופציה שניה היא להוציא רישיון לנהיגה על משאית מעל 12 טון - רישיון דרגה C.
 
אלו הרוצים ללמוד קורס נהיגה על משאית ואין להם ניסיון קודם בתחום, יכולו להירשם בשלב הראשון רק לקורס נהיגת משאיות עד 12 טון - ורק לאחר שיצברו נסיון של שנה לפחות יוכלו להצטרף לקורס נהיגת משאית מעל 12 טון (הידוע, בחלק מהמכללות, גם כקורס נהיגה על משאית 15 טון) - ולאחריו להוציא את הרישיון דרגה C - ולהשתלב בעבודה כנהגי משאיות כבדות.
 

קהל היעד לקורס נהגי רכב כבד

 
הלימודים בקורס נהיגת משאית מיועדים לכל מי שחש משיכה לתחום ויש לו רקע כלשהו בנהיגה והוא מעוניין להפוך לנהג משאית מקצועי ואיכותי. הלימודים מתאימים מאוד לחיילים משוחררים כי ברוב מוסדות הלימוד בתחום ניתן לשלם דרך הפקדון לחיילים משוחררים. כאלה שמעוניינים בלימודים בתחום יוכלו גם למצוא עניין בקורסים נוספים בתחום, כמו למשל: קורס נהיגה ברכב ציבורי, קורס מלגזנים, קורס הובלת חומרים מסוכנים, קורס טרקטור, קורס מורי נהיגה, וכו׳.
 
תנאי קבלה
 
כדי להתקבל ללימודים לקורס נהיגת משאית (דרגה C1) נדרשים המועמדים ללימודים להיות בני 17 ומעלה,וכמו כן יצטרכו לעבור בהצלחה בדיקת ראייה ובדיקת כשירות גופנית. בחלק ממוסדות הלימוד יש דרישה לעבור ראיון קבלה שבוחן את מידת התאמתו של המועמד ללימודים.
 
כדי להתקבל ללימודים בקורס נהיגה על משאית 12 טון או קורס נהיגה על משאית 15 טון - דרגה C - נדרשים המועמדים ללימודים להיות בני 18 ומעלה, בעלי רישיון דרגה C1 עם ותק של שנה לפחות, וכמו כן לעבור בדיקת ראייה ובדיקות רפואיות שונות.

מה לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד ניתן למצוא את נושאי הלימוד הבאים: דיני תעבורה, דיני הובלה, נהיגה על רכב כבד, לימודי מבוא לעזרה ראשונה הכרת הרכב על כל מרכיביו, טעינה ופריקה של משאיות, הגורם האנושי, נהיגה בטוחה, נהיגה מונעת, כיבוי אש, הובלת חומרים מסוכנים ועוד ועוד. 
 

איפה עובדים בוגרי לימוד נהיגה על משאית?

 
בוגרים שסיימו בהצלחה את הלימודים בקורס נהיגה על משאית ועמדו בכל תנאי הלימודים וקיבלו רשיון על משאית יוכלו להשתלב בעבודה כנהגי משאיות מקצועיים בארגונים ובמפעלים שונים הפזורים ברחבי הארץ. ניתן להיות נהגי משאיות עד 12 טון או לחילופין נהגי משאיות מעל 12 טון או נהגי משאית 15 טון - הכל בהתאם למסלול הלימודים אותו סיימו. מכיוון שהדרישה לנהגי משאיות היא גבוהה מאוד - רוב הבוגרים בתחום מצליחים להשתלב במהירות בעבודה שמתאימה להם. 
 
כמה מרוויחים?
 
נהג משאית מתחיל שיש לו רשיון של עד 12 טון צפוי להרוויח בשנים הראשונות לעבודותו שכר גבוה יחסית שעומד על כ- 9,500 ש״ח חודשי. כעבור 3-5 שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל - 10,500 - 11,000 ש״ח חודשי. נהג משאית שמחזיק ברשיון מעל 12 טון ירוויח בשנים הראשונות שכר התחלתי גבוה של כ - 11,000 ש״ח חודשי. כעבור 3-5 שנות נסיון צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ - 13,000 ש״ח חודשי.
מעניין אותך לימוד נהיגה על משאית | קורס נהגי רכב כבד?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בנהג רכב כבד בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד נהג רכב כבד לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד