האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימוד נהיגה על משאית | קורס נהגי רכב כבד

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימוד נהיגה על משאית | קורס נהגי רכב כבד
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
עולם המשאיות הוא עולם גדול מאוד שרוב המשק נעזר בו. כל מפעל גדול או בית אריזה וייצור נעזרים במשאיות על מנת לשנע את הסחורות בתוך המדינה. לאור זאת ישנה דרישה גבוהה מאוד לנהגי משאיות מקצועיים ואיכותיים שלמדו את המקצוע כמו שצריך ושתהיה להם את היכולת להשתלב מקצועית במגוון של עבודות בתחום, ולדאוג בין היתר להעברתן של סחורות שונות ברחבי הארץ. כל מי שמעוניין לעבוד בתחום יצטרך לעבור קורס נהיגה על משאית/קורס נהיגה על רכב כבד. במהלך הקורס לומדים התלמידים כל מה שהם צריכים לדעת כדי לקבל רישיון לנהיגה על משאית. חשוב לדעת שיש שני סוגים לרישיון נהיגה על משאית: אופציה אחת היא רישיון לנהיגה על משאית משאית עד 12 טון, הידוע כרישיון דרגה C1, ואופציה שניה היא להוציא רישיון לנהיגה על משאית מעל 12 טון - רישיון דרגה C.
 
אלו הרוצים ללמוד קורס נהיגה על משאית ואין להם ניסיון קודם בתחום, יכולו להירשם בשלב הראשון רק לקורס נהיגת משאיות עד 12 טון - ורק לאחר שיצברו נסיון של שנה לפחות יוכלו להצטרף לקורס נהיגת משאית מעל 12 טון (הידוע, בחלק מהמכללות, גם כקורס נהיגה על משאית 15 טון) - ולאחריו להוציא את הרישיון דרגה C - ולהשתלב בעבודה כנהגי משאיות כבדות.
 

קהל היעד לקורס נהגי רכב כבד

 
הלימודים בקורס נהיגת משאית מיועדים לכל מי שחש משיכה לתחום ויש לו רקע כלשהו בנהיגה והוא מעוניין להפוך לנהג משאית מקצועי ואיכותי. הלימודים מתאימים מאוד לחיילים משוחררים כי ברוב מוסדות הלימוד בתחום ניתן לשלם דרך הפקדון לחיילים משוחררים. כאלה שמעוניינים בלימודים בתחום יוכלו גם למצוא עניין בקורסים נוספים בתחום, כמו למשל: קורס נהיגה ברכב ציבורי, קורס מלגזנים, קורס הובלת חומרים מסוכנים, קורס טרקטור, קורס מורי נהיגה, וכו׳.
 
תנאי קבלה
 
כדי להתקבל ללימודים לקורס נהיגת משאית (דרגה C1) נדרשים המועמדים ללימודים להיות בני 17 ומעלה,וכמו כן יצטרכו לעבור בהצלחה בדיקת ראייה ובדיקת כשירות גופנית. בחלק ממוסדות הלימוד יש דרישה לעבור ראיון קבלה שבוחן את מידת התאמתו של המועמד ללימודים.
 
כדי להתקבל ללימודים בקורס נהיגה על משאית 12 טון או קורס נהיגה על משאית 15 טון - דרגה C - נדרשים המועמדים ללימודים להיות בני 18 ומעלה, בעלי רישיון דרגה C1 עם ותק של שנה לפחות, וכמו כן לעבור בדיקת ראייה ובדיקות רפואיות שונות.

מה לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד ניתן למצוא את נושאי הלימוד הבאים: דיני תעבורה, דיני הובלה, נהיגה על רכב כבד, לימודי מבוא לעזרה ראשונה הכרת הרכב על כל מרכיביו, טעינה ופריקה של משאיות, הגורם האנושי, נהיגה בטוחה, נהיגה מונעת, כיבוי אש, הובלת חומרים מסוכנים ועוד ועוד. 
 

איפה עובדים בוגרי לימוד נהיגה על משאית?

 
בוגרים שסיימו בהצלחה את הלימודים בקורס נהיגה על משאית ועמדו בכל תנאי הלימודים וקיבלו רשיון על משאית יוכלו להשתלב בעבודה כנהגי משאיות מקצועיים בארגונים ובמפעלים שונים הפזורים ברחבי הארץ. ניתן להיות נהגי משאיות עד 12 טון או לחילופין נהגי משאיות מעל 12 טון או נהגי משאית 15 טון - הכל בהתאם למסלול הלימודים אותו סיימו. מכיוון שהדרישה לנהגי משאיות היא גבוהה מאוד - רוב הבוגרים בתחום מצליחים להשתלב במהירות בעבודה שמתאימה להם. 
 
כמה מרוויחים?
 
נהג משאית מתחיל שיש לו רשיון של עד 12 טון צפוי להרוויח בשנים הראשונות לעבודותו שכר גבוה יחסית שעומד על כ- 9,500 ש״ח חודשי. כעבור 3-5 שנות נסיון צפוי השכר לעלות ל - 10,500 - 11,000 ש״ח חודשי. נהג משאית שמחזיק ברשיון מעל 12 טון ירוויח בשנים הראשונות שכר התחלתי גבוה של כ - 11,000 ש״ח חודשי. כעבור 3-5 שנות נסיון צפוי השכר לעלות משמעותית ולעמוד על כ - 13,000 ש״ח חודשי.

קורסים ולימודי תעודה בנהג רכב כבד בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים