072-3300504

לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים

מידע כללי 
 
העיקרון המנחה של הטיפול בעזרת בעלי חיים הוא הקשר ההדדי בין בעלי החיים לבין בני האדם התורם באופן משמעותי להחלמתו של החולה. בעל החיים מסייע לחולה מעצם זה שהוא דורש ממנו להתמסר אליו ולקחת עליו אחריות, הוא גורם לו להרגיש אהוב וחשוב כמי שתלוי בו וסומך עליו, הוא מעניק לו אירוח וחברה ומונע ממנו בדידות, בע''ח משעשע ומבדר אותו ובעיקר מעניק אהבה ללא פשרות. הקורס מכשיר את המשתתפים לטיפול מקצועי בעזרת כלים ומיומנויות שנלמדים בקורס מתוך המטרה לשלבם במערך הטיפול באנשים הסובלים ממצוקות נפשיות, אוטיזם, נכות, לקות שכלית ועוד.

טיפול באמצעות בעלי חיים הינו תחום מעניין מאוד שנותן מענה למגוון הגילאים החל מילדים, ועד קשישים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, אוטיזם, אספרגר, לקויות למידה ותקשורת, ובכלל לאוכלוסיית הצרכים המיוחדים. ייתכן שהביקוש לתחום הפך לגדול בעקבות מחקרים רבים שנעשו לאחרונה על יעילותו של הטיפול באמצעות בעלי חיים על אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים.
 
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים
יעילותו של הטיפול בעזרת בעלי חיים על אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים. | shutterstock
 

טיפול בילדים
בעלי החיים עוזרים לילדים לפתח ולחזק את הכישורים תקשורתיים והחברתיים שלו, אחד המסגרות היותר טובות לטיפול בילדים בעלי בעיות תקשורת ובעיות חברתיות הוא הטיפול בפינת חי שבוא נמצאות חיות המותאמות לילד ולבעיות האישיות שלו, הילד מטפל בבעיותיו תוך כדי שהוא משחק וחווה את פינת החי, כך שהוא לא מרגיש שהוא בבעיה. תחום הלימודים החל להתפתח בעקבות מחקרים שהעידו על קשר חיובי בין טיפול בבעלי חיים והתקדמות של ילדים בכל הקשור לכישורי התקשורת וחברה שלו.

אחד התחומים המרכזיים והמוכרים בטיפול בעזרת בעלי חיים הוא התחום של הרכיבה טיפולית, הרכיבה על הסוס מחזקת אצל הילדים את הרגשת השליטה מכיוון שהסוס הוא בעל חיים שמציית לפקודות גם כאשר הם מגיעות מכיוון של ילדים קטנים. תחום הטיפול באמצעות בע''ח הוא מגוון מאוד ולא כולל רק את הרכיבה הטיפולת, ניתן לרפא מגוון רחב של קהלים בעזרת בעלי חיים זה מתחיל מילדים הסובלים מאוטיזם ועד מבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז.


למי זה מיועד?
הלימודים מיועדים לרוב לבעלי תואר ראשון במקצועות מדעי החיים וההתנהגות, לפסיכולוגיה ולעוסקים בפרא רפואי, הלימודים הפכו למבוקשים מאוד בקרב מטפלים וזאת משום שההתעסקות עם בעלי חיים עוזרת לפתור הרבה בעיות חברותיות ופיזיולוגיות כמו: בעיות קשב וריכוז, בעיות דכאון וחרדה, ליקויי למידה, אוטיזם ועוד, כמובן שלכל אחת מהמטרות יש להתאים את סוג בעל החיים, את הדברים הללו ועוד לומדים בקורס, שכאמור הם לימודים שמשלבים בין נושאי לימוד מעשיים ותיאורטיים יחד. 
 


איפה כדאי ללמוד טיפול באמצעות בעלי חיים וכמה זמן נמשכים הלימודים?

לכל המתעניינים שרוצים לדעת איפה כדאי ללמוד - ניתן למצוא את לימודים בהרבה מכללות ייעודיות לתחום הטיפול, לרוב יש צורך בתואר ראשון בתחומי מדעי החיים וההתנהגות, ובעיסוק בתחום הפרא הרפואי, מכיוון שזו עבודה עם ילדים. ישנם מכללות בהם הלימודים נמשכים כ-2 וחצי ויש כאלה שהלימודים נמשכים כשנה אחת, לדוגמא במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין.
 
 
דוגמא לתכני הלימוד (מתוך תכנית הלימודים של המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין):
 • מבוא לביבליותרפיה.
 • התנסות בקריאה סובייקטיבית והבנת תרומתה לשיעורי תנ"ך, ספרות, וחינוך באמצעות קטעי פרוזה, שירה, מקרא, סיפורי עם ומיתוסים.
 • כתיבה חופשית באמצעות קטעי פרוזה, שירה, מטפורות, פרקי מקרא, אגדות עם ומיתוסים.
 • בחינת תרומתם של תהליכי קריאה וכתיבה ספונטניים לתהליך ההוראה.
 


מטרת לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים

להקנות למתעניינים עוד דרך הוראה המעשירה את הלימוד, מקרבת את הלומדים אל החומר הנלמד, מפתחת את עולם הנפש, מרחיבה את התקשורת בין התלמידים ומשכללת את יכולת הכתיבה.
 
 
אופציות תעסוקה
בוגרי הקורס יוכלו לעסוק במבחר גדול של מקומות עבודה כדוגמת בתי חולים, בתי סיעוד, בתי אבות, בתי סוהר, גני ילדים מוסדות שיקום, מוסדות לחינוך מיוחד. למעשה, בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בכל מקומות בהם שוהים חולים הדורשים סוג טיפול שהוא מעבר לטיפול הרפואי הסטנדרטי כגון טיפול בילדים, טיפול באסירים, טיפול באנשים בעלי לקויות נפשיות או פיזיות ועוד.
 
 
שכר 
השכר של המטפלים משתנה רבות, ישנם כאלה שיקבלו מינימום לשעה ויש כאלה שיקבלו 100 ש"ח לשעה, הכל תלוי במסגרת בה השתלבתם, בניסיון ובמוניטין שלכם. רוב המטפלים בתחילת דרכם מרווחים קצת מעל המינימום וככל שהם צוברים ניסיון ווותק כך גם המשכורת שלהם עולה. כמובן שאם מצאתם מסגרת פרטים כניראה שתרוויחו יותר מהמינימום מתחילת הדרך.
מעניין אותך לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בטיפול באמצעות בע"ח בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד טיפול באמצעות בע"ח לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד