האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי טיפול בעזרת בעלי חיים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי 
 
העיקרון המנחה של הטיפול בעזרת בעלי חיים הוא הקשר ההדדי בין בעלי החיים לבין בני האדם התורם באופן משמעותי להחלמתו של החולה. בעל החיים מסייע לחולה מעצם זה שהוא דורש ממנו להתמסר אליו ולקחת עליו אחריות, הוא גורם לו להרגיש אהוב וחשוב כמי שתלוי בו וסומך עליו, הוא מעניק לו אירוח וחברה ומונע ממנו בדידות, בע''ח משעשע ומבדר אותו ובעיקר מעניק אהבה ללא פשרות. הקורס מכשיר את המשתתפים לטיפול מקצועי בעזרת כלים ומיומנויות שנלמדים בקורס מתוך המטרה לשלבם במערך הטיפול באנשים הסובלים ממצוקות נפשיות, אוטיזם, נכות, לקות שכלית ועוד.

טיפול באמצעות בעלי חיים הינו תחום מעניין מאוד שנותן מענה למגוון הגילאים החל מילדים, ועד קשישים הסובלים מבעיות קשב וריכוז, אוטיזם, אספרגר, לקויות למידה ותקשורת, ובכלל לאוכלוסיית הצרכים המיוחדים. ייתכן שהביקוש לתחום הפך לגדול בעקבות מחקרים רבים שנעשו לאחרונה על יעילותו של הטיפול באמצעות בעלי חיים על אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים.
 
לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים
יעילותו של הטיפול בעזרת בעלי חיים על אוכלוסיות בעלי צרכים מיוחדים. | shutterstock
 

טיפול בילדים
בעלי החיים עוזרים לילדים לפתח ולחזק את הכישורים תקשורתיים והחברתיים שלו, אחד המסגרות היותר טובות לטיפול בילדים בעלי בעיות תקשורת ובעיות חברתיות הוא הטיפול בפינת חי שבוא נמצאות חיות המותאמות לילד ולבעיות האישיות שלו, הילד מטפל בבעיותיו תוך כדי שהוא משחק וחווה את פינת החי, כך שהוא לא מרגיש שהוא בבעיה. תחום הלימודים החל להתפתח בעקבות מחקרים שהעידו על קשר חיובי בין טיפול בבעלי חיים והתקדמות של ילדים בכל הקשור לכישורי התקשורת וחברה שלו.

אחד התחומים המרכזיים והמוכרים בטיפול בעזרת בעלי חיים הוא התחום של הרכיבה טיפולית, הרכיבה על הסוס מחזקת אצל הילדים את הרגשת השליטה מכיוון שהסוס הוא בעל חיים שמציית לפקודות גם כאשר הם מגיעות מכיוון של ילדים קטנים. תחום הטיפול באמצעות בע''ח הוא מגוון מאוד ולא כולל רק את הרכיבה הטיפולת, ניתן לרפא מגוון רחב של קהלים בעזרת בעלי חיים זה מתחיל מילדים הסובלים מאוטיזם ועד מבוגרים בעלי הפרעות קשב וריכוז.


למי זה מיועד?
הלימודים מיועדים לרוב לבעלי תואר ראשון במקצועות מדעי החיים וההתנהגות, לפסיכולוגיה ולעוסקים בפרא רפואי, הלימודים הפכו למבוקשים מאוד בקרב מטפלים וזאת משום שההתעסקות עם בעלי חיים עוזרת לפתור הרבה בעיות חברותיות ופיזיולוגיות כמו: בעיות קשב וריכוז, בעיות דכאון וחרדה, ליקויי למידה, אוטיזם ועוד, כמובן שלכל אחת מהמטרות יש להתאים את סוג בעל החיים, את הדברים הללו ועוד לומדים בקורס, שכאמור הם לימודים שמשלבים בין נושאי לימוד מעשיים ותיאורטיים יחד. 
 


איפה כדאי ללמוד טיפול באמצעות בעלי חיים וכמה זמן נמשכים הלימודים?

לכל המתעניינים שרוצים לדעת איפה כדאי ללמוד - ניתן למצוא את לימודים בהרבה מכללות ייעודיות לתחום הטיפול, לרוב יש צורך בתואר ראשון בתחומי מדעי החיים וההתנהגות, ובעיסוק בתחום הפרא הרפואי, מכיוון שזו עבודה עם ילדים. ישנם מכללות בהם הלימודים נמשכים כ-2 וחצי ויש כאלה שהלימודים נמשכים כשנה אחת, לדוגמא במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין.
 
 
דוגמא לתכני הלימוד (מתוך תכנית הלימודים של המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין):
  • מבוא לביבליותרפיה.
  • התנסות בקריאה סובייקטיבית והבנת תרומתה לשיעורי תנ"ך, ספרות, וחינוך באמצעות קטעי פרוזה, שירה, מקרא, סיפורי עם ומיתוסים.
  • כתיבה חופשית באמצעות קטעי פרוזה, שירה, מטפורות, פרקי מקרא, אגדות עם ומיתוסים.
  • בחינת תרומתם של תהליכי קריאה וכתיבה ספונטניים לתהליך ההוראה.
 


מטרת לימודי טיפול בעזרת בעלי חיים

להקנות למתעניינים עוד דרך הוראה המעשירה את הלימוד, מקרבת את הלומדים אל החומר הנלמד, מפתחת את עולם הנפש, מרחיבה את התקשורת בין התלמידים ומשכללת את יכולת הכתיבה.
 
 
אופציות תעסוקה
בוגרי הקורס יוכלו לעסוק במבחר גדול של מקומות עבודה כדוגמת בתי חולים, בתי סיעוד, בתי אבות, בתי סוהר, גני ילדים מוסדות שיקום, מוסדות לחינוך מיוחד. למעשה, בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בכל מקומות בהם שוהים חולים הדורשים סוג טיפול שהוא מעבר לטיפול הרפואי הסטנדרטי כגון טיפול בילדים, טיפול באסירים, טיפול באנשים בעלי לקויות נפשיות או פיזיות ועוד.
 
 
שכר 
השכר של המטפלים משתנה רבות, ישנם כאלה שיקבלו מינימום לשעה ויש כאלה שיקבלו 100 ש"ח לשעה, הכל תלוי במסגרת בה השתלבתם, בניסיון ובמוניטין שלכם. רוב המטפלים בתחילת דרכם מרווחים קצת מעל המינימום וככל שהם צוברים ניסיון ווותק כך גם המשכורת שלהם עולה. כמובן שאם מצאתם מסגרת פרטים כניראה שתרוויחו יותר מהמינימום מתחילת הדרך.

סטודנטים ממליצים על טיפול באמצעות בע"ח

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
285 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בטיפול באמצעות בע"ח בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים