072-3300504

לימודי משפטים | תואר ראשון במשפטים LL.B

משפטים הוא תחום המסדיר את כל חיינו. פשוט ככה. חוקים, הלכות ותקנות משפטיות קובעים עבורנו מה מותר לעשות ומה אסור, במסגרת החוק. עולם המשפט נוגע במוצרים ובשירותים אותם אנחנו רוכשים, יחסים במשפחה ויחסי אישות, לשון הרע, עבודה ועוד. לא ניתן לקיים חברה מתוקנת ללא מערכת משפט יציבה ופעילה. עריכת דין היא רק מקצוע אחד מבין כל העיסוקים בהם בוגר לימודי משפטים יכול להשתלב, ורבים בוחרים בלימודי המשפטים על מנת להקנות לעצמם כישורים, ידע ומיומנויות שלא ניתן להשיג בשום מקום אחר: הבנה של מערכת המשפט בישראל, יכולת תגובה מהירה, כישורים במשא ומתן, גישור, הבעה טובה בכתב ובעל פה. כל אלה מאפשרים לבוגרים לעסוק בפוליטיקה, תקשורת, בילוש ועוד.

עורכי הדין הם בעלי המקצוע שמקשרים בין המערכת החוקתית לבין החברה, ודבקים בקוד האתי. הם תובעים (בשם המדינה) או מייצגים אזרחים במשפטים פליליים או בתביעות אזרחיות.  במקרים אחרים הם מייעצים ללקוחותיהם בהקשר לזכויותיהם החוקתיות ומציעים להם דרכי פעולה בעניינים פרטיים, עסקיים ואף בין-לאומיים. עורכי דין יכולים לייצג אנשים פרטיים, אך גם גופים וארגונים כמו חברות הייטק ובתי חולים. 

מערכת המשפט בישראל היא מערכת מוסדרת והיררכית שלא כולם מכירים את כלליה, לא כל אזרח מכיר את זכויותיו עד הסוף, ולא כולם מכירים את השפה המשפטית הנדרשת כדי לערוך משפט הוגן, ולכן כל אדם זכאי להגנה משפטית, גם מי שלא יכול להרשות לעצמו - אם מהסניגוריה הציבורית במקרה של בהליכים פליליים ואם ממשרד המשפטים על פי זכאות או מארגונים אחרים. 

לעתים עבודתו של עורך הדין עשויה להיראות מלאת אקשן, גם בזכות הדימויים בסדרות וסרטים מהז'אנר, וזה נכון חלקית. אבל הרבה מהעבודה היא אדמניסטרטיבית: עיסוק בניירת, חוזים, חומרי קריאה, עדויות כתובות, ראיונות, עבודה מול גופים כמו משטרה במילה הכתובה. החלק הזה של העבודה לא חייב להיות בנאלי או משעמם, אבל הוא שונה מהדרמות המתוסרטות, וצריך לדעת את זה. 

למי מתאימים לימודי משפטים?

 

לימודי משפטים מתאימים למי שמעוניין לעסוק בחוקים ובשמירתם, ולהוות גורם מתווך בין האזרחים למערכת המשפט. הלימודים מתאימים לאנשים שאפתניים שמערכת המשפט מעניינת אותם ומוכנים להשקיע זמן רב בשינון חומר לימודי הנחוץ לצורך עריכת דינים. כל התמחות בתחום המשפטים דורשת סט תכונות ייחודי. למשל, עורך דין פלילי, פרקליט, צריך להיות מסוגל לעמוד מול קהל , יכולת התבטאות גבוהה, ולהיות מוכן לקפוץ בין בית המשפט, בתי מאסר ומשרדים. כמו כן, נחישות ויכולת עבודה עם אנשים הן קריטיות. עורך דין המעוניין לעסוק בחוזים, למשל, יידרש לריכוז רב ונכונות להתמודד עם הרבה חומר כתוב. לימודי משפטים הם לימודים תובעניים ולא פשוטים, כך שכדאי להגיע אליהם מהסיבות הנכונות מלבד יוקרה ומוניטין. 

 

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון במשפטים?

 

בשל הביקוש הרב ללימודי משפטים תנאי הקבלה אליהם גבוהים יחסית. בדרך כלל תנאי הקבלה ללימודי משפטים באוניברסיטאות יהיו גבוהים יותר מאלה של המכללות, וגם אלה משתנים בין מוסד למוסד ובכל שנה.

באוניברסיטאות:

 • ממוצע ציונים משוקלל של מעל 90 בבגרות.  
 • ציון פסיכומטרי גבוה מ-600.
 • יש מוסדות שדורשים ציונים גבוהים בחלק האנגלית והמילולי.

 

במכללות:

 • ממוצע ציונים משוקלל של מעל 90 בבגרות.  
 • ציון פסיכומטרי הגבוה מ-570
 • ריאיון אישי

 

חלק מהמוסדות מציעים מכינות ייעודיות ללימודי משפטים.

חלק ממוסדות הלימוד מאפשרות קבלה על סמך תואר ראשון קיים.

 

מה משך הלימודים?

 

לימודי משפטים אורכים כ-3 שנים. בתום הלימודים הבוגרים יעברו התמחות של 18 חודשים.

 

מה הם נושאי הלימוד במשפטים?

 

תכני הלימוד במוסדות השונים דומים. בשנה א' הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס כמו: דיני נזיקין, דיני ראיות, דיני עונשין, דיני חוזים, וקורסי מבוא למשפטים כגון: משפט פלילי, משפט ישראלי, משפט חוקתי, משפט ציבורי ועוד. בשנה השנייה ואילך ממשיכים ללמוד קורסי חובה, אולם בכמות מועטה יותר ויצטרפו הרבה קורסי בחירה שונים במגוון נושאים כמו: דיני חוזים, קניין רוחני, דיני חברות ועסקים ועוד. בנוסף בשנה השלישית והרביעית יתווספו ללימודי התואר עבודות סמינריוניות בנושא מחקרי כלשהו בתחום המשפט.


כל המידע על תואר שני במשפטים LL.M


מה הם אפשרויות התעסוקה והשכר במקצוע
?

 

עם סיום לימודי המשפטים יוכלו הבוגרים להמשיך אל תואר שני, להוסיף לרזומה שלהם לימודי פסיכולוגיה, או לחלופין להתחיל התמחות במשרד של עורכי דין ולאחר מכן להיבחן בבחינות לשכה. לאחר שעברו בהצלחה את בחינות הלשכה, יוכלו הבוגרים להתחיל לעבוד בתחום המשפטים על כל סוגיו וגווניו: עורכי דין, משפטנים ויועצים משפטיים הם רק חלק מתחומי העיסוק. האפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות וניתן לעבוד במשרדי הממשלה השונים, במשרדי עורכי דין, בתור נוטריונים, נציגים משפטיים של חברות וכמובן שתמיד ישנה האופציה לפתוח עסק עצמאי של עריכת דין וייעוץ משפטי.

 

כאמור, ניתן להיות משפטנים גם מבלי להשלים את ההתמחות ו/או את בחינות הלשכה שיאפשרו לכם להוסיף את התואר "עורך דין" לפני שמכם. משפטנים שסיימו תואר במשפטים, אך לא השלימו את הנדרש על מנת להירשם בפנקס עורכי הדין (בחינות והתמחות, כאמור) יכולים למצוא עבודה כמרצים בחוג לימוד משפטים. לאחר צבירת שנות ניסיון, ניתן להפוך לשופטים בבית המשפט. תפקידים נוספים אשר מבוקשים מאוד לתעסוקה בקרב בוגרי לימודי משפטים הם יועצים משפטיים ונציגים משפטיים של חברות עסקיות.

 

שכר: בוגרי לימודי משפטים, מתחילים את תקופת הסטאז' שלהם עם משכורת ממוצע של 6,000 ש"ח עד- 7,000 ש"ח בחודש במהלך כל תקופת הסטאז'. לאחר תקופה זו ישנה מקפצת שכר, ממוצע השכר ההתחלתי של עורכי דין הוא: 11,149 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש  ממוצע).

 

מה נדרש כדי לעסוק בעריכת דין ובמשפטנות?

 

על בוגרי תואר במשפטים המעוניינים לעסוק במקצוע עריכת דין להשלים כשלוש שנות לימוד במשפטים לתואר ראשון- B.A במסלול לימודי משפטים חד חוגי, ביצוע סטאז' של כשנה ומעבר בחינות הסמכה המועברות על-ידי לשכת עורכי הדין בישראל. להוגי-דעות מבינינו שאינם מעוניינים לעסוק במקצוע עריכת דין, ניתן להשלים את מסלול הלימודים לתואר ראשון ולהיות יועצים משפטיים ומשפטנים.


מעניין אותך לימודי משפטים | תואר ראשון במשפטים LL.B?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במשפטים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד משפטים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד