האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי משפטים - תואר ראשון במשפטים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי משפטים - תואר ראשון במשפטים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על תואר ראשון במשפטים

לימודי משפטים הינם ממסלולי הלימוד הוותיקים ביותר בעולם, בעבר משפטנים הגיעו מהעולם הפילוסופי השייך להוגי-דעות ההיסטורים, משום שבעולם זה דנו באתיקה, בזכויות האדם, קידום האישה, דאגה לילדים, דאגה לשכבות החלשות, דיני נזיקין עוד מתקופת התנ"ך ועוד תחומים רבים נוספים. עורכי דין מאז ומעולם עסקו בפתרון סכסוכים מכל הסוגים ובהשריית ביטחון כללי ויציבות. עורכי הדין של העולם החדש עושים את אותם הדברים בדיוק, אך כמובן היום קיים מיקוד גדול יותר בעולם העסקי והפלילי.

עורכי הדין הם אלו שמקשרים בין המערכת החוקתית לבין החברה, ודבקים בקוד האתי. הם מייצגים אזרחים במשפטים פליליים (המדינה תובעת) או בתביעות אחרות (אזרחים תובעים אזרחים אחרים). במקרים אחרים הם מייעצים ללקוחותיהם בהקשר לזכויותיהם החוקתיות ומציעים להם דרכי פעולה בעניינים פרטיים או עסקיים.

היעזרו בנו במסע אל עבר התואר הראשון. נשתדל לספק את התשובות שיעזרו לכם למצוא את המסלול המושלם.

 

[here will be the video]

 

תואר ראשון במשפטים אורך כשלוש שנים, בין אם במסלול לימודי יום או משפטים לימודי ערב. מדי שנה מצטרפים כאלפיים וחמש מאות סטודנטים חדשים לפקולטות השונות למשפטים ברחבי הארץ. ניתן ללמוד את התחום במגוון מוסדות לימוד, אוניברסיטאות, מכללות אזוריות ומכללות פרטיות, הפרוסות ברחבי הארץ. הלימודים אורכים כשלוש וחצי שנים ומאופיינים בהמון לחץ וכאלה הדורשים שינון רב של חומר בזמן קצר, אך יחד עם זאת מעניינים מאד. הסטודנטים לומדים לא רק את גווניו השונים של החוק, אלא גם יכולות שימושיות כמו הפרדה בין עיקר לטפל, התמודדות לוגית עם סוגיות וניתוח בעיות. הבוגרים משכללים את יכולת הביטוי שלהם בכתב ובעל פה ומתמחים בניהול משא ומתן.

 

האם כדאי ללמוד משפטים?

תחום לימודי המשפטים עבר בשנים האחרונות מהפכה. כמות מוסדות הלימוד אשר מציעות מסלול לתואר במשפטים קפץ בצורה משמעותית וכך גם כמות עורכי הדין בארץ. השוק נמצא ברוויה והוא מוצף באנשים שלמדו משפטים. דבר זה מעלה תהיות אצל הרבה אנשים האם כדאי ללמוד משפטים. האם אותו תואר נחשב ויוקרתי עדיין מספק את הסחורה והאם אפשר עדיין למצוא בזה תעסוקה?
 נשתדל לענות בעזרת היתרונות/חסרונות והשיקולים במאמר האם כדאי ללמוד משפטים

 

מה נדרש כדי לעבוד במקצוע?

על בוגרי תואר במשפטים המעוניינים לעסוק במקצוע עריכת דין להשלים כשלוש שנות לימוד במשפטים לתואר ראשון- B.A במסלול לימודי משפטים חד חוגי, ביצוע סטאז' של כשנה ומעבר בחינות הסמכה המועברות על-ידי לשכת עורכי הדין בישראל. להוגי-דעות מביננו שאינם מעוניינים לעסוק במקצוע עריכת דין, ניתן להשלים את מסלול הלימודים לתואר ראשון ולהיות יועצים משפטיים ומשפטנים.


למי המקצוע מתאים?


עריכת דין הינו מקצוע מורכב ומגוון הכולל סביבת עבודה מרובת ודינאמית. לדוגמא, עורכי דין פליליים ינועו רבות במסדרונות בתי המשפט, בתי מאסר ומשרדיהם לעומת זאת עורכי דין בתחום העסקים יעסקו בעיקר בעבודה משרדית, בשעות ובתנאים נוחים. ואלו המתמחים בזכויות אדם ינועו ברחבי הארץ, בין גופים ציבוריים ופרטיים וכמובן בתי המשפט.

לכל התמחות קיים אופי נצרך אחר. "פליליסטים" מתמחים בפלילים - ישנו צורך באורך רוח, תעוזה, יצירתיות, יכולת התבטאות גבוה מאוד בכתב ובעל - פה. בהתמחות העסקית - ישנו צורך ביצירתיות, יכולת ניתוח אנליטית, סבלנות ועקשנות. לכל עורכי הדין קיימת חשיבות עליונה לנכונות לעבודת צוות ולשעות עבודה מרובות.

 
 
> רוצים לבדוק את סיכויי הקבלה שלכם ללימודים? גללו למטה ⇓ <
 

מה לומדים בתואר?


ברוב מוסדות הלימוד תכני התואר דומים פחות או יותר. בשנה א הסטודנטים לומדים את מקצועות הבסיס כמו: דיני נזיקין, דיני ראיות, דיני עונשין, דיני חוזים, וקורסי מבוא למשפטים כגון: משפט פלילי, משפט ישראלי, משפט חוקתי, משפט ציבורי ועוד.

בשנה השניה ואילך ממשיכים ללמוד קורסי חובה אולם בכמות מועטה יותר ויצטרפו הרבה קורסי בחירה שונים במגוון נושאים כמו: דיני חזים, קניין רוחני, דיני חברות ועסקים ועוד. בנוסף בשנים שלוש וארבע יתווספו ללימודי התואר עבודות סמינריוניות בנושא מחקרי כלשהו בתחום המשפט.

למידע נוסף ומקיף על מה לומדים בתואר במשפטים ומהם תחומי ההתמחות, לחצו
 

מה עושים עם תואר במשפטים?

עם סיום לימודי משפטים, יוכלו הבוגרים להמשיך אל תואר שני, להוסיף לרזומה שלהם לימוד פסיכולוגיה, או לחלופין להתחיל התמחות במשרד של עורכי דין ולאחר מכן להבחן בבחינות לשכה. לאחר שעברו בהצלחה את בחינות הלשכה יוכלו הבוגרים להתחיל לעבוד בתחום המשפטים על כל סוגיו וגווניו: עורכי דין, משפטנים ויועצים משפטיים הם רק חלק מתחומי העיסוק. האפשרויות התעסוקה בתחום הן רבות וניתן לעבוד במשרדי הממשלה השונים, במשרדי עורכי דין, בתור נוטריונים, נציגים משפטיים של חברות וכמובן שתמיד ישנה האופציה לפתוח עסק עצמאי של עריכת דין וייעוץ משפטי.

 

כאמור, ניתן להיות משפטנים גם מבלי להשלים את ההתמחות ו/או את בחינות הלשכה, שיאפשרו לכם להוסיף את התואר "עורך דין" לפני שמכם. משפטנים שסיימו תואר במשפטים אך לא השלימו את הנדרש על מנת להירשם בפנקס עורכי הדין (בחינות והתמחות, כאמור) יכולים למצוא עבודה כמרצים בחוג למשפטים, לאחר צבירת שנות ניסיון ניתן להפוך לשופטים בבית המשפט. תפקידים נוספים אשר מבוקשים מאוד לתעסוקה בקרב בוגרי לימודי משפטים הם יועצים משפטיים ונציגים משפטיים של חברות עסקיות.

לא רק עורכי דין. מה עוד עושים עם תואר במשפטים?

 

תנאי קבלה ללימודי משפטים

תנאי הקבלה ללימודי משפטים משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובעיקר בין האוניברסיטאות למכללות.

זכאות לתעודת בגרות ישראלית מלאה, בציון שמונים וחמש לכל הפחות. ציון בחינה פסיכומטרית של כ-600 לפחות, המורכב מציון של מאה ועשרים נקודות, לפחות, בפרק הבחינה באנגלית.

 

כמה תרוויחו בתור עורכי דין מתחילים?

בוגרי לימודי משפטים, מתחילים את תקופת הסטאז' שלהם עם משכורת ממוצע של 6,000 ש"ח עד- 7,000 ש"ח בחודש במהלך כל תקופת הסטאז'. לאחר תקופה זו ישנה מקפצת שכר, ממוצע השכר ההתחלתי של עורכי דין הוא: 11,149 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש  ממוצע).



שאלות נפוצות נוספות:

 
 לקבלת ייעוץ אישי חינם ניתן להשאיר פרטים ויועצי הלימודים שלנו יחזרו אלייך בהקדם. 

סטודנטים ממליצים על משפטים

 • 2022
  משה דזנא
  בחרתי במסלול המשולב של לימודי כלכלה ולימודי משפטים. למרות שנקודת הפתיחה שלי התחילה מהעולם הריאלי, ככל שהתקדמתי עם התואר הבנתי שאני רוצה לעסוק בפרקטיקה המשפטית, נשאבתי למקצוע במהלך התואר עצמו
  דירוג
 • 2022
  חזי שמעוני
  עוד בכיתה י' הייתי סגור על לימודי משפטים. מבחינת לוגיקה זה מה שאני אוהב, וכן, היכולת לבנות את עצמך לבד בחיים ולתת פיתרון לדברים מורכבים וקשים, הם שני הדברים המרכזיים שמשכו אותי למקצוע הזה
  דירוג
 • 2022
  נדב בן יהודה
  מצאתי קסם בעיסוק במשפטים ואני חושב שבעזרת הכלים שאשיג בתחום המשפטים ובתחום הממשל, אוכל לעשות דברים גדולים. אני לא נמצא בזרם שאומר לעשות תואר ראשון, לא משנה במה ולהמשיך האלה, אני נמצא שם כי אני חושב על העתיד המקצועי שלי
  דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
368 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.52 מתוך 5

לימודי תואר ראשון במשפטים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים