072-3300504

לימודי תקשורת - תואר ראשון בתקשורת


תקשורת היא דרך להעביר מסרים מאחד לשני בכל מיני אמצעים: באופן בין אישי, בתפוצה ועוד. לימודי תקשורת הם מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים בישראל. תחום זה עוסק בכל מה הקשור לערוצי התקשורת השונים ומעניק ידע וכלים לכל מי שרוצה להיכנס אל עולם התקשורת, התקשורת הדיגיטלית או פרסום. הלימודים הינם מגוונים ביותר הכוללים לימודים תיאורטיים וסדנאות מקצועיות. תואר ראשון בתקשורת כולל למעשה לימודי פרסום, עיתונאות, לימודי רדיו, תקשורת דיגיטלית, טלוויזיה, תקשורת שיווקית ועוד.

למי מתאימים לימודי תקשורת?

הלימודים מתאימים לכל מי שמעוניין להשתלב באחד מערוצי התקשורת במגוון תפקידים.  הלימודים מתאימים למי שמעוניין להיות מגיש חדשות, במאי או כל איש צוות באחת המדיות, בעלי כושר ביטוי בכתב או בעל פה. הלימודים יכולים גם להתאים גם למי שרוצה להשתלב בתחומי העיצוב במדיות השונות. אין ספק שדרושה מוטיבציה ומידת יצירתיות כדי להשתלב בתחום המתפתח הזה. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי תקשורת?


אוניברסיטאות:
תנאי קבלה משתנים ממוסד אחד למוסד אחר, כאשר רוב המוסדות דורשות ממוצע בגרות בציון 85 עם שילוב ציון פסיכומטרי העומד על 550.

מכללות: 
 • בגרות מלאה (כל מכללה והציון המינימלי שהיא דורשת)
 • מטלות כתיבה
 • ראיון אישי
 • אנגלית ברמה טובה. לעתים דורשים מבחן אמיר או 4 יחידות לימוד אנגלית בבגרות.

מה משך הלימודים?

הלימודים נמשכים כשלוש שנים כאשר ניתן ללמוד את התואר הן במכללות והן באוניברסיטאות, ישנם מוסדות לימוד שהלימודים הינם תיאורטיים ואילו ישנם מוסדות המשלבים סדנאות מקצועיות. הלימודים מתחילים בסדרת טעימות של התחומים השונים כאשר ברוב המוסדות בשנה השנייה מתחילים כבר בהתמחות הנבחרת.

מה הם נושאי הלימוד בתקשורת?


תואר בתקשורת מכיל בתוכו מגוון רחב של תכני לימוד מעניינים ומסקרנים, בין תכני הלימוד נוכל למצוא:
 
 • תקשורת המונים
 • סטטיסטיקה
 • פסיכולוגיה
 • תקשורת בין אישית
 • עיתונאות
 • שיווק
 • מדיה

ועוד מגוון של נושאי הלימוד. חוץ מקורסים תיאורטיים קיימים גם התמחויות מעשיות וסדנאות שונות אשר נלמדות במסגרת לימודי תקשורת. משך הלימודים הוא 3 שנים כאשר בסיומם מקבלים תואר BA בתקשורת.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי לימודי תקשורת - והשכר 

בשל העובדה שתחום התקשורת בארץ הינו תחום עיסוק פופולרי ביותר, לא תמיד הבוגרים אכן מוצאים עבודה בתחום הנלמד ולעיתים יש צורך בהתמחות בתחומים קשורים לפרסום באינטרנט, ניהול מדיה דיגיטלית, יחסי ציבור, הוראה וכדומה. שכר העבודה משתנה בהתאם לעבודה, תחקירנים משתכרים שונה מתאורנים ועוד. בתחום זה ניתן למצוא הרבה פרילנסרים. כמו כן, ניתן להמשיך את לימודי תקשורת לתואר שני.

מי שמתמיד ויש לו את הסבלנות, יוכל להגיע למשכורות מאוד יפות ולתפקידים בכירים ביותר. בדרך כלל המשכורת הממוצעת של מי שסיים תואר בתקשורת נעה בין 6,000 ל-7,000 שקלים כאשר אחרי שנה ישנה העלאה של השכר. לאחר שצוברים יותר ניסיון ומעמד, וגם תחום האחריות גדל, גדלה גם המשכורת ויכולה להגיע ל-12,000 ואף 20,000 ש"ח למי שעובד בתור ראש מחלקה, עורך עיתון, מנהלי שיווק ועוד. אך הדרך אינה פשוטה ויש צורך להשקיע לא מעט כדי להגיע למדרגה זו.

יתרונות וחסרונות בלימודי תקשורת

ללימודים אלה יש יתרונות רבים ומגוונים, העיקרי שבהם הוא העובדה שהענף הוא מאוד רחב ודינמי. כמעט כל אחד יכול למצוא בענף זה תחום אליו הוא יותר מתחבר ושיותר מדבר אליו. יתרון נוסף הוא העובדה שלא חסרה עבודה בתחום. כמות החברות שעסוקות בענף היא עצומה ותמיד יש צורך בכוח אדם של בוגרי לימודים רלוונטיים. עוד יתרון הוא הלימודים עצמם - מדובר בלימודים מאוד מעניינים אשר רלוונטיים לחיים של כולנו ומשלבים לימודים עיוניים לצד לימודי מעשיים.

החיסרון העיקרי והבולט ביותר הוא השכר. בוגרי לימודי תקשורת לא מרוויחים שכר גבוה בהתחלה וכדי להגיע למדרגות שכר מכובדות צריך לעבוד קשה במשך כמה וכמה שנים. לרוב הבוגרים ירוויחו משכורת שנעה בין 6 ל-7 אלף ₪ בתפקיד התחלתי. חיסרון נוסף הוא שהבוגרים לא יוצאים עם מקצוע בסוף התואר, מדובר בתואר כללי שלא מכוון למשהו ספציפי והרבה אנשים שלמדו תקשורת מוצאים עצמם עובדים בעבודות שלא קשורות כלל לתואר אותו למדו.
מעניין אותך לימודי תקשורת - תואר ראשון בתקשורת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בתקשורת בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד תקשורת לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד