האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תקשורת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תקשורת

מידע כללי
 
לימודי תקשורת הם אחד מתחומי הלימוד המבוקשים ביותר ללמידה על ידי סטודנטים בישראל. תחום זה עוסק בכל מה שקשור לערוצי התקשורת השונים ומעניק ידע וכלים לכל מי שרוצה להכנס אל עולם התקשורת, הדיגיטל או הפרסום. בסיום התואר משתלבים הבוגרים בכל התחומים השונים- רדיו, טלוויזיה, אינטרנט, מחשבים, עיתונים ועוד.
 
הלימודים הינם לימודים מגוונים ביותר וכוללים לימודים תיאורטיים וסדנאות מקצועיות, לימודי תקשורת כוללים למעשה לימודי פרסום, עיתונאות, לימודי רדיו, תקשורת דיגיטלית, טלוויזיה, תקשורת שיווקית ועוד.
 
 

מה לומדים בלימודי תקשורת

מסלול זה מכיל בתוכו מגוון רחב של תכני לימוד מעניינים ומסקרנים. בין תכני הלימוד נוכל למצוא: תקשורת המונים, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה, תקשורת בין אישית, עיתונאות, שיווק, מדיה ועוד. חוץ מקורסים תיאורטיים קיימים גם התמחויות מעשיות וסדנאות שונות אשר נלמדות במסגרת לימודי תקשורת. משך הלימודים הוא 3 שנים כאשר בסיומם מקבלים תואר BA בתקשורת.
 
 
משך הלימודים הינו שלוש שנים כאשר ניתן ללמוד את התואר הן במכללות והן באוניברסיטאות, ישנם מוסדות לימוד שהלימודים הינם תיאורטיים ואילו ישנם מוסדות המשלבים סדנאות מקצועיות. הלימודים מתחילים בסדרת טעימות של התחומים השונים כאשר ברוב המוסדות בשנה השנייה מתחילים כבר בהתמחות הנבחרת.
 
 
תנאי קבלה
תנאי הקבלה ללימודים משתנים ממוסד למוסד,רוב המסודות כיום דורשות ממוצע בגרות בציון 85 עם שילוב ציון פסיכומטרי העומד על 550.
 
 
העבודה בתחום הינה מעניינת ביותר ומאז הצמיחה של עולם האינטרנט הצטרפו תחומים רבים לשוק עבודה זה וכך גם בתחום לימודי תקשורת (עיתונות אינטרנט, מדיה וכו'). בשל העובדה שתחום זה הינו תחום עיסוק פופולרי ביותר לא תמיד הבוגרים אכן מוצאים עבודה בתחום הנלמד ולעיתים יש צורך בהתמחות בתחומים קשורים (פרסום באינטרנט, ניהול מדיה דיגיטלית וכודמה). שכר העבודה משתנה בהתאם לעבודה, תחקירנים משתכרים שונה מתאורנים וכו'. בתחום זה ניתן למצוא הרבה עובדי פרילנס (שמקבלים כסף פר שעה או עבודה).
 
 
שכר
שכרם של בוגרי לימודי תקשורת ידוע בתור שכר לא כל כך גבוה בהתחלה. אך כמו כל דבר בחיים. מי שמתמיד ויש לו הסבלנות, יוכל להגיע למשכורות מאוד יפות ולתפקידים בכירים ביותר. בדרך כלל המשכורת הממוצעת של מי שסיים תואר בתקשורת נעה בין 6,000 ל7,000 שקלים כאשר אחרי שנה ישנה העלאה של השכר. לאחר שצוברים יותר ניסיון ומעמד, וגם תחום האחריות גדל, גודלת גם המשכורת ויכולה להגיע ל12,000 ואף 20,000 ש"ח למי שעובד בתור ראש מחלקה, עורך עיתון, מנהלי שיווק ועוד. אך הדרך אינה פשוטה ויש צורך להשקיע לא מעט בכדי להגיע למדרגה זו.
 
 
היתרונות
ללימודי תקשורת יתרונות רבים ומגוונים, העיקרי שבהם הוא העובדה שהענף הוא מאוד רחב ודינאמי. כמעט כל אחד יכול למצוא בענף זה תחום אליו הוא יותר מתחבר ושיותר מדבר אליו.יתרון נוסף הוא העובדה שלא חסרה עבודה בתחום. כמות החברות שעסוקות בענף היא עצומה ותמיד יש צורך בכוח אדם של בוגרי לימודים רלוונטים.עוד יתרון הוא הלימודים עצמם- מדובר בלימודים מאוד מעניינים אשר רלוונטיים לחיים של כולנו ומשלבים לימודים עיוניים לצד לימודי מעשיים.
 
 
החסרונות
החיסרון העיקרי והבולט ביותר הוא השכר. בוגרי לימודי תקשורת לא מרוויחים שכר גבוה בהתחלה וכדי להגיע למדרגות שכר מכובדות צריך לעבוד קשה במשך כמה וכמה שנים. לרוב הבוגרים ירוויחו משכורת שנעה בין 6 ל 7 אלף ₪ בתפקיד התחלתי. חיסרון נוסף הוא שהבוגרים לא יוצאים עם מקצוע בסוף התואר, מדובר בתואר כללי שלא מכוון למשהו ספציפי והרבה אנשים שלמדו תקשורת מוצאים עצמם עובדים בעבודות שלא קשורות כלל לתואר אותו למדו.

לימודי תואר ראשון בתקשורת בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי