072-3300504

הנדסאי תוכנה - לימודי הנדסאי תוכנה בישראל

הנדסאי תוכנה (הנדסאי מחשבים) מוגדרים בעולם התעסוקה כעובדים האחראיים על כתיבת תוכנות באמצעות שפות קוד אותן למדו במהלך הלימודים, וכן דרך שימוש ביישומי מחשב בהם הם שולטים. ברוב העסקים בישראל ניתן למצוא מתכנתים המתמחים בשפת תכנות מסוימת.

לימודי הנדסאי תוכנה מכשירים אנשי מחשב לעיסוק בפן הפרקטי של התחום בעוד שלימודי מדעי המחשב נחשבים תיאורטיים ומתמקדים בלימוד המדעים המדויקים (מתמטיקה). הסטודנטים לומדים מגוון שפות תכנות (כ-7 שפות שונות) ומוכשרים לעסוק בשפות הללו עם סיום הלימודים של הנדסאי תוכנה. 

למי מתאימים לימודי הנדסאי תוכנה?


באופן טבעי לימודי הנדסאי תוכנה מתאימים למי שיש עניין במקצועות ריאליים ולעולם המחשוב. יש לקחת בחשבון שהלימודים כוללים קורסים במתמטיקה וסטטיסטיקה ופיזיקה, שעשויים להיות תחומים מאתגרים. אם כתיבת קוד מעניינת, זאת אומרת האפשרות ליצור תוכנות – אז אתם במקום הנכון. לימודי הנדסאים קצרים יותר מלימודי תואר ראשון במדעי המחשב או הנדסת תוכנה, אז ייתכן שזה גם משהו שמשפיע. בוגרי לימודי הנדסאי תוכנה מבוקשים מאוד בשוק העבודה ההייטקי, כך שמי שמעוניין במקצוע מבוקש והחשק, זו ההזדמנות שלו.

תנאי קבלה של לימודי הנדסאי תוכנה 

תנאי קבלה של הנדסאי תוכנה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך לרוב יכללו תנאי קבלה הבאים: תעודת בגרות מלאה עם ציון עובר (55 ומעלה) במתמטיקה ואנגלית (3 יחידות ומעלה) ומקצועות העברית ברמה של 2 יחידות בגרות (ומעלה). במידה ויש בגרות חלקית ניתן לעשות קדם הנדסאים או לימודי מכינה טכנולוגית (מועמדים מעל גיל 35 עם 12 שנות לימוד פטורים ממכינה זו).
 

משך הלימודים של הנדסאי תוכנה

לימודי הנדסאי תוכנה מוכיחים שאין כיום צורך ללמוד תואר מלא במדעי המחשב על מנת לעבוד בעולם הייטק עם סיום הלימודים. הלימודים נמשכים כ-שנתיים עד 3 שנים, (תלוי במסלול שתבחרו ללמוד). בסוף הלימודים הבוגרים מקבלים תעודה של הנדסאי תוכנה (P.A).

מה לומדים במהלך לימודי הנדסאי תוכנה?

במסגרת הלימודים, מקבלים הסטודנטים תוכנית לימודים מקיפה בתחום התכנות והמחשב המכילה לימוד שפות תכנות כגון:
 • אסמבלר
 • C++
 • ג'אווה
 • C
 • פייטון
 • PHP
 • ועוד

במהלך הלימודים של הנדסאי תוכנה הסטודנטים מקבלים כלים וידע מעשי בכל הקשור למערכות הפעלה, ניתוח מערכות וסימולציות, רשתות תקשורת וכדומה. כמו כן בלימודי הנדסאי תוכנה נדרש ללמוד תחומים המשיקים לתכנות, כגון מתמטיקה ואלגברה, אלגברה ליניארית וסטטיסטיקה. עבור הקבלה ללימודים, בין היתר, צריך הסטודנט לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות בשלוש יחידות מתמטיקה, שלוש יחידות אנגלית ו-2 יחידות לימוד בהבעה בעברית.

במידה ולסטודנט אין את תנאי הקבלה הדרושים, בחלק מהמוסדות ניתן למצוא מכינות המכשירות את הסטודנטים למעבר בחינות הבגרות בהצלחה. הנדסאי תוכנה והנדסאי מכונות רבים מועסקים בתעשיית ההייטק בישראל, בה קיימת דרישה גוברת מאנשי תכנות ומחשבים לעבור השלמה לתואר מהנדס תוכנה - במקרים רבים החברה מממנת את לימודי ההשלמה עבור העובד.

אפשרויות התעסוקה של בוגרי הנדסאי תוכנה - והשכר

מפתחי תוכנה הינם מבוקשים ביותר ע"י מעסיקים, כך שלימוד הפאן הפרקטי דווקא מחזק את היכולת של הבוגר להשתלב בתעשייה. לאחר שהבוגר סיים את לימודי הנדסאי תוכנה ניתנת תעודה מטעם המה"ט והמוסד האקדמי המאפשרת תעסוקה במגוון משרות בתחום המחשבים והתוכנה בשוק ההייטק, חברות אינטרנט וסלולר, ועוד. בין היתר יכול הבוגר להשתלב במשרות פיתוח תוכנות ובקרת איכות (QA), ניתוח מערכות ובעצם בכל חברה בה קיימות יחידות מחשוב יהיה צורך באיש מחשבים מיומן.

השכר הממוצע להנדסאי תכונה מתחיל הינו: 8,035 ש''ח  (0-1 שנות נסיון) אך כבר מהשנה השנייה השכר הממוצע קופץ ל 10,300 ש''ח ויכול להגיע גם עד 12,500 ש''ח.

עם סיום הלימודים, הבוגרים יוכלו לעבור השלמה לתואר ראשון מהנדס תוכנה ולקבל מספר נקודות זכות שיקצרו להם במידת מה את הלימודים 
 

לימודי המשך לבוגרי הנדסאי תוכנה?

הנדסאים המעוניינים בכך יכולים להרחיב את השכלתם וללמוד לתואר ראשון, ולא רק לימודי הנדסה, ניתן ללמוד לתואר ראשון במנהל עסקים או תואר ראשון במדעי המחשב. מסלולי ההשלמה לתואר הראשון מאפשרים לבוגר לשנות את התחום בו הוא עוסק או להרחיב את סמכויותיו.  המסלולים בדרך כלל קצרים יותר (עד 3 שנים) וכוללים ידע וקורסים שיאפשרו לסטודנט להשתלב כבוגר בתחום הנלמד. המכללות השונות המאפשרות מסלולים מיוחדים לתואר ראשון להנדסאים מציבים תנאי קבלה שונים, בתוכם ממוצע לימודי ההנדסאים של המועמד. כמובן שמכאן השמיים הם הגבול ובוגר התואר הראשון יוכל להמשיך ללימודי תואר שני.

מה ההבדל בין הנדסאי תוכנה למהנדס תוכנה? איך זה מתבטא בלימודים?

רבים מהמועמדים ללימודים שואלים את עצמם אם מתאימים להם לימודי הנדסאי תוכנה או הנדסת תוכנה. ההבדל הראשון בין השניים הוא זמן הלימודים: לימודי הנדסאי תוכנה נמשכים שנתיים (לעתים 3) לעומת ארבע שנות לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה. לימודי הנדסאים יותר פרקטיים ויותר מכווני עבודה במקצוע לעומת לימודי הנדסת תוכנה שהם יותר תיאורטיים ורחבים. תוכנית לימודי ההנדסאים נקבעת על ידי מה"ט והיא אחידה בכל מוסדות הלימוד.

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה גבוהים יותר לעומת לימודי הנדסאים, וכוללת דרישה לציון פסיכומטרי גבוה וציוני בגרות גבוהים במתמטיקה, אנגלית ומקצועות ריאליים אחרים בהיקף של 5 יחידות. אל לימודי הנדסאי תוכנה ניתן להתקבל עם בגרויות בהיקף של 3 יחידות. 

בוגרי שני המקצועות מבוקשים בשוק העבודה ה"הייטקי", אך היקף הסמכויות הניתנות למהנדס רחב יותר, והוא יוכל לעסוק, למשל, בניהול פרויקטים. כמו כן גם השכר שונה ועבודה המהנדס מתוגמלת יותר
מעניין אותך הנדסאי תוכנה - לימודי הנדסאי תוכנה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי תוכנה ומחשבים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי תוכנה ומחשבים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד