האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנדסאי תוכנה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי תוכנה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
הנדסאי תוכנה (הנדסאי מחשבים) מוגדרים בעולם התעסוקה כעובדים האחראיים על כתיבת תוכנות באמצעות שפות קוד אותן למדו במהלך הלימודים, וכן דרך שימוש ביישומי מחשב בהם הם שולטים. ברוב העסקים בישראל ניתן למצוא מתכנתים המתמחים בשפת תכנות מסוימת בא הם מתמחים. 

לימודי הנדסאי תוכנה מכשירים אנשי מחשב לעיסוק בפאן הפרקטי של התחום בעוד שלימודי מדעי המחשב נחשבים תיאורטיים ומתמקדים בלימוד המדעים המדויקים (מתמטיקה). הסטודנטים לומדים מגוון שפות תכנות (כ-7 שפות שונות) ומוכשרים לעסוק בשפות הללו עם סיום הלימודים של הנדסאי תוכנה. 
 

תנאי קבלה ללימודי הנדסאי תוכנה 

תנאי קבלה של הנדסאי תוכנה משתנים בין מוסדות הלימוד, אך לרוב יכללו תנאי קבלה הבאים: תעודת בגרות מלאה עם ציון עובר (55 ומעלה) במתמטיקה ואנגלית (3 יחידות ומעלה) ומקצועות העברית ברמה של 2 יחידות בגרות (ומעלה). במידה ויש בגרות חלקית ניתן לעשות קדם הנדסאים או לימודי מכינה טכנולוגית (מועמדים מעל גיל 35 עם 12 שנות לימוד פטורים ממכינה זו).
 

מה לומדים בלימודי הנדסאי תוכנה?

במסגרת הלימודים, מקבלים הסטודנטים תוכנית לימודים מקיפה בתחום התכנות והמחשב המכילה לימוד שפות תכנות כגון:
 
  • אסמבלר
  • C++
  • ג'אווה
  • C
  • פייטון
  • PHP
  • ועוד
 
במהלך הלימודים של הנדסאי תוכנה הסטודנטים מקבלים כלים וידע מעשי בכל הקשור למערכות הפעלה, ניתוח מערכות וסימולציות, רשתות תקשורת וכדומה. כמו כן בלימודי הנדסאי תוכנה נדרש ללמוד תחומים המשיקים לתכנות, כגון מתמטיקה ואלגברה, אלגברה ליניארית וסטטיסטיקה. עבור הקבלה ללימודים, בין היתר, צריך הסטודנט לעבור בהצלחה את בחינות הבגרות בשלוש יחידות מתמטיקה, שלוש יחידות אנגלית ו-2 יחידות לימוד בהבעה בעברית.

במידה ולסטודנט אין את תנאי הקבלה הדרושים, בחלק מהמוסדות ניתן למצוא מכינות המכשירות את הסטודנטים למעבר בחינות הבגרות בהצלחה. הנדסאי תוכנה והנדסאי מכונות רבים מועסקים בתעשיית ההייטק בישראל, בה קיימת דרישה גוברת מאנשי תכנות ומחשבים לעבור השלמה לתואר מהנדס תוכנה - במקרים רבים החברה מממנת את לימודי ההשלמה עבור העובד.
 
 

כמה זמן לומדים להנדסאי מחשבים ומה מקבלים בסופם?

לימודי הנדסאי תוכנה מוכיחים שאין כיום צורך ללמוד תואר מלא במדעי המחשב על מנת לעבוד בעולם הייטק עם סיום הלימודים. הלימודים נמשכים כ-שנתיים עד 3 שנים, (תלוי במסלול שתבחרו ללמוד). בסוף הלימודים הבוגרים מקבלים תעודה של הנדסאי תוכנה (P.A).
 
 

אפשרויות תעסוקה של הנדסאי תוכנה

מפתחי תוכנה הינם מבוקשים ביותר ע"י מעסיקים, כך שלימוד הפאן הפרקטי דווקא מחזק את היכולת של הבוגר להשתלב בתעשייה. לאחר שהבוגר סיים את לימודי הנדסאי תוכנה ניתנת תעודה מטעם המה"ט והמוסד האקדמי המאפשרת תעסוקה במגוון משרות בתחום המחשבים והתוכנה בשוק ההייטק, חברות אינטרנט וסלולר, ועוד. בין היתר יכול הבוגר להשתלב במשרות פיתוח תוכנות ובקרת איכות (QA), ניתוח מערכות ובעצם בכל חברה בה קיימות יחידות מחשוב יהיה צורך באיש מחשבים מיומן.
עם סיום הלימודים, הבוגרים יוכלו לעבור השלמה לתואר ראשון מהנדס תוכנה ולקבל מספר נקודות זכות שיקצרו להם במידת מה את הלימודים 
 

אז כמה תרוויחו בתור הנדסאי תוכנה מתחילים?

השכר הממוצע להנדסאי תכונה מתחיל הינו: 8,035 ש''ח  (0-1 שנות נסיון) אך כבר מהשנה השנייה השכר הממוצע קופץ ל 10,300 ש''ח ויכול להגיע גם עד 12,500 ש''ח.

סטודנטים ממליצים על הנדסאי תוכנה ומחשבים

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
179 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.41 מתוך 5

הנדסאים בהנדסאי תוכנה ומחשבים בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים