072-3300504

לימודי תואר שני במנהל עסקים MBA

התואר השני במנהל עסקים מספק פלטפורמה מושלמת לדור העתיד של המנהלים • על תוכנית הלימודים, אפשרויות ההתמחות, הקשרים, הכישורים ודרישות הקבלה – כל מה שתרצו לדעת על תואר M.B.A


לימודי מנהל עסקים לתואר שני מעניקים ידע מעמיק בנושאי הניהול השונים. הידע, יחד עם מיומנויות שנלמדות במסגרת התואר, מאפשרים לבוגרי התואר להתמודד עם אתגרים שיוצבו בפניהם כמנהלים בכירים בארגונים. הלימודים הם גם תיאורטיים וגם מעשיים, מה שמאפשר לבוגרים להשתלב מייד בעבודה בארגון הם כבר עובדים או באחרים. בלימודים ילמדו הסטודנטים לנתח ולתכנן מערכות ארגוניות יעילות ולקבל החלטות שיביאו לשינויים חיוניים בארגון.

המסלול לתואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה מהווה בית גידול לדור המנהלים של העתיד. במציאות שבה הצלחה מקצועית כרוכה ביכולת להתברג בשדרת הניהול, תואר MBA מהווה את הפלטפורמה האידיאלית לקידום אישי בעולם העסקים ובגופי ציבור.

תוכנית הלימודים מציעה העמקה במגוון נושאים ומאפשרת התמחויות ספציפיות בתחומי הליבה של המשק התאגידי - ניהול פיננסי ומימון, ניהול משאבי אנוש והתנהלות ארגונית ושיווק.

אם אתם מעוניינים בשדרוג קורות החיים והמעמד המקצועי שלכם לקראת השלב הבא בקריירה - וגם אם אתם בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים שעדיין לא צללו למים העמוקים של עולם העסקים - זו ההזדמנות שלכם להבטיח לעצמכם את הטוב ביותר.

תואר שני במנהל עסקים


למי מתאימים לימודי תואר שני במנהל עסקים?


הלימודים מתאימים לבעלי תואר ראשון בכלכלה או במנהל עסקים. המועמדים ללימודים אלה חייבים להיות בעלי יכולות מתמטיות ולוגיות גבוהות, רצון לנהל מערכות ולקחת אחריות על תהליכים כלכליים מורכבים, יכולות שכנוע, יחסי אנוש ומנהיגות טובות. הלימודים כוללים שימוש ביישומי מחשב, כיאה לעידן הטכנולוגי בו אנחנו נמצאים, אז רצוי שכל מועמד ללימודים ירגיש בנוח בסביבה ממוחשבת. 

עם זאת, הלימודים יכולים להתאים לכל מיני אנשים שעוסקים בניהול, אם סטארטאפיסטים ואם מנהלים בחברות פיננסיות. אפילו בתחום השיווק יש מקום למנהלים כריזמתיים ויצירתיים. בשורה התחתונה, מיש רוצה ללמוד לתואר השני במנהל עסקים צריך לאהוב את מקצועות הניהול השונים ולראות את עצמו מוביל מהלכים ניהוליים ונרחבים בחברות וארגונים. 

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים

המסלול לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה מתאים לבוגרי תואר ראשון בכל התחומים, לא רק תואר ראשון במנהל עסקים, אם כי ייתכן שמועמדים שלמדו בתחומים הנעדרים זיקה לעולם הניהול והעסקים יידרשו לבצע השלמות והתאמות.

תנאי הקבלה משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. רוב המוסדות יבקשו תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בכל תחום, בציון גמר של 80 לפחות, לצד קורות חיים וראיון אישי. מועמדים בעלי תואר ראשון בציון של 75 ומעלה בעלי ניסיון תעסוקתי משמעותי יוכלו גם הם להגיש מועמדות ללימודי תואר שני במנהל עסקים.


משך התואר: התואר נמשך שנתיים כשבסופן יקבלו הבוגרים תואר שני במנהל עסקים MBA.

תחומים ונושאי לימוד במסלול תואר שני במנהל עסקים?


תוכנית הלימודים לתואר MBA (‏Master of Business Administration‎) מהווה הכשרה לתפקידי ניהול בדרגים שונים בארגונים עסקיים וציבוריים. התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון המבקשים להתפתח כמנהלים מובילים במשק ולבעלי תארים מתקדמים שמבקשים להתמקצע בתפקידי ניהול.

מוסמכי התואר ירכשו ידע במיומנויות הליבה של עולם הניהול - ניהול אנשים, ניהול כספים וניהול השיווק. לצד יסודות הבסיס יתמקצעו הסטודנטים במגוון נושאים שמנהל בעידן הטכנולוגי נדרש להתמודד עמם. בנוסף, מציעה התוכנית שורה של קורסי בחירה בתחומים מקצועיים ובנושאים מרחיבי אופקים. 

באוניברסיטה הפתוחה סטודנטים לתואר שני במנהל עסקים יכולים לבחור שתי התמחויות שונות מתוך שלוש אפשרויות – או להימנע מהתמחויות בכלל.

 

שלוש ההתמחויות הן:

 
• מימון וניהול פיננסי: ידע חיוני למנהלים בכל המגזרים ובכל הדרגים. ההתמחות עוסקת בתחומים כגון ניהול תקציב ותיעדוף משאבים, גיוס הון, פעילות כספית בינלאומית, דיווח כספי למשקיעים, אחריות תאגידית ואחריות חברתית. ההתמחות מקנה כלים לבחירת אמצעי המימון המתאימים לפעילויות ולהשקעות, לניהול משאבים אפקטיבי ולבחינת הכדאיות בהשקעות ובפרויקטים חדשים.
 
 
• שיווק: תהליך ניהול השיווק כולל את האסטרטגיה השיווקית של החברה, מיפוי השוק, המתחרים והצרכנים ובניית התמהיל השיווקי שיוביל להשגת יעדי החברה. הקורסים בהתמחות עוסקים בנושאים כמו הבנת הצרכן, הבנת הסביבה, ייזום מוצרים חדשים וניהול הקידום בעידן הדיגיטלי.
 
 
• התנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש: התמחות העוסקת בהון העיקרי של כל ארגון - המשאב האנושי. המתמחים ישתלמו בין היתר בתהליכי הכשרה והדרכה מקצועיים, מתוך הבנה שהאסטרטגיה שנגזרת מניהול עובדים נכון היא הבסיס לכל ארגון מוצלח.
 

קשרים, נטוורקינג ויחס אישי

בנוסף לכלים מקצועיים ולהעמקת הידע, מהווה תואר MBA  קרקע פורה לנטוורקינג. במהלך הלימודים תזכו לייצר רשת קשרים עם בכירים בעולם העסקים ועם מנהלים חדורי מוטיבציה בראשית דרכם.

 

במהלך הלימודים תזכו להשתלם אצל טובי המרצים - אנשי כלכלה, עסקים ושיווק שהצטרפו לצוות מרצים מובחר כדי להעשיר את הדור הבא של המנהלים. במקביל, תיהנו מהשתתפות בקבוצות לימוד עם סטודנטים שחלקם הגדול הצטרף למסלול הלימודים לאחר שכבר צבר ניסיון, ידע וקשרים בעולם שבחוץ. הדבר יאפשר לכם להעמיק את קשריכם עם גורמים מקצועיים מהתעשייה ויספק לכם קבוצות דיון מפרות שחיות את העולם העסקי בגובה העיניים, במקביל לתיאוריה האקדמית.

 

כמה זמן עד התואר השני?

 

תקופת הקורונה המחישה את היתרונות הרבים של מערך הלימודים המותאם לעידן הממוחשב. שיטת הלימוד שמה דגש על הוראה מרחוק ולמידה אישית, תוך הקניית שורה של כלים שיסייעו לסטודנטים לצלוח את התואר בהצלחה. לצד הלמידה העצמית ייערכו מפגשים פרונטליים ומקוונים וגם מפגשי הנחיה המציעים לסטודנטים דיונים קבוצתיים מונחים.

כמקובל באוניברסיטה הפתוחה, נהנית תוכנית הלימודים מגמישות ניכרת ומהתאמה אופטימלית גם לסטודנטים עובדים ובעלי משפחות שאינם יכולים להקדיש את כל זמנם ללימודים. עם זאת, חשוב לציין כי כדי לעמוד בדרישות הזכאות לתואר יש לסיים את הלימודים לא יאוחר מחמש שנים לאחר תחילת הסמסטר שבו נלמד הקורס הראשון.

בין אם אתם מגיעים ללימודים לאחר שכבר צברתם קילומטראז' בעולם העסקים ובין אם אתם מעוניינים לסיים את המאסטר בטרם תצאו לדרך, הלימודים לתואר שני במנהל עסקים יספקו לכם קרש קפיצה לעולם הניהול.  

אם הגעתם לעמוד זה ואין ברשותכם תואר של מנהל עסקים, תוכלו להיכנס לקטגוריית תואר במנהל עסקים התרשמו וקבלו רעיונות נוספים ללימודים באקדמיה.


אפשרויות תעסוקה של בוגר תואר שני במנהל עסקים?

בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל עסקים יכולים להשתלב במגוון תפקידי ניהול בתחומי שונים בשוק העבודה. משרות ניהול באגפי לוגיסטיקה, משרות ניהול בחברות פיננסיות כמו בנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח. מנהל שיווק, מנהל דיגיטל, מנהל מותג ועוד. הבוגרים יוכלו להשתלב בתחומים טכנולוגיים הקשורים בנתונים ומערכות מידע. 

אנליסט

מנהל מוצר

מנהל תפעול

מנהל שיווק

יועץ ניהולי

מנהל משאבי אנוש

 

כמה מרוויח בוגר תואר שני במנהל עסקים?

השכר של בוגר לימודי תואר שני במנהל עסקים מושפע מגורמים רבים. כמו התפקיד שלו, המגזר בו הוא עובד, שנות הניסיון שלו, היקף האחריות, סוג הענף, ואם הוא שכיר או עצמאי. עם זאת, ניתן להגיד שהתואר השני במנהל עסקים מקנה מיומנויות רבות וידע נוסף. הוא מגדיל ומאיץ הזדמנויות הקריירה שלו ואת פוטנציאל הקידום, שיכולים בהחלט להשפיע על השכר לאורך זמן.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

כמה זמן לומדים? ברוב המקומות לימודי תואר שני במנהל עסקים אורכים כשנתיים. וכמה זה יעלה? ברוב מוסדות הלימוד תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר שני הוא 14,774 ש"ח לשנה אקדמית. מפני שלרוב התואר מתפרש על פני ארבעה סמסטרים, שכר הלימוד המלא עבור כל התואר יהיה כ-27,000 ש"ח. לסטודנטים מוצעות מלגות על סמך התנדבות, רקע סוציו-אקונומי, הצטיינות בלימודים ועוד. את המלגות האלו תוכלו למצוא באתרי התוכנית השונים של המוסדות האקדמיים בהם אתם מתעניינים.


שאלות נפוצות נוספות על לימודי MBA

מה תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים?
 
איפה אפשר לעשות תואר MBA ללא GMAT?
 
מעניין אותך לימודי תואר שני במנהל עסקים MBA?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני במנהל עסקים וניהול - MBA בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מנהל עסקים וניהול - MBA לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד