לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי תואר שני במנהל עסקים MBA

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני במנהל עסקים MBA
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

התואר השני במנהל עסקים מספק פלטפורמה מושלמת לדור העתיד של המנהלים • על תוכנית הלימודים, אפשרויות ההתמחות, הקשרים, הכישורים ודרישות הקבלה – כל מה שתרצו לדעת על תואר M.B.A


לימודי מנהל עסקים לתואר שני מעניקים ידע מעמיק בנושאי הניהול השונים. הידע, יחד עם מיומנויות שנלמדות במסגרת התואר, מאפשרים לבוגרי התואר להתמודד עם אתגרים שיוצבו בפניהם כמנהלים בכירים בארגונים. הלימודים הם גם תיאורטיים וגם מעשיים, מה שמאפשר לבוגרים להשתלב מייד בעבודה בארגון הם כבר עובדים או באחרים. בלימודים ילמדו הסטודנטים לנתח ולתכנן מערכות ארגוניות יעילות ולקבל החלטות שיביאו לשינויים חיוניים בארגון.

המסלול לתואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה מהווה בית גידול לדור המנהלים של העתיד. במציאות שבה הצלחה מקצועית כרוכה ביכולת להתברג בשדרת הניהול, תואר MBA מהווה את הפלטפורמה האידיאלית לקידום אישי בעולם העסקים ובגופי ציבור.

תוכנית הלימודים מציעה העמקה במגוון נושאים ומאפשרת התמחויות ספציפיות בתחומי הליבה של המשק התאגידי - ניהול פיננסי ומימון, ניהול משאבי אנוש והתנהלות ארגונית ושיווק.

אם אתם מעוניינים בשדרוג קורות החיים והמעמד המקצועי שלכם לקראת השלב הבא בקריירה - וגם אם אתם בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים שעדיין לא צללו למים העמוקים של עולם העסקים - זו ההזדמנות שלכם להבטיח לעצמכם את הטוב ביותר.

תואר שני במנהל עסקים


למי מתאימים לימודי תואר שני במנהל עסקים?


הלימודים מתאימים לבעלי תואר ראשון בכלכלה או במנהל עסקים. המועמדים ללימודים אלה חייבים להיות בעלי יכולות מתמטיות ולוגיות גבוהות, רצון לנהל מערכות ולקחת אחריות על תהליכים כלכליים מורכבים, יכולות שכנוע, יחסי אנוש ומנהיגות טובות. הלימודים כוללים שימוש ביישומי מחשב, כיאה לעידן הטכנולוגי בו אנחנו נמצאים, אז רצוי שכל מועמד ללימודים ירגיש בנוח בסביבה ממוחשבת. 

עם זאת, הלימודים יכולים להתאים לכל מיני אנשים שעוסקים בניהול, אם סטארטאפיסטים ואם מנהלים בחברות פיננסיות. אפילו בתחום השיווק יש מקום למנהלים כריזמתיים ויצירתיים. בשורה התחתונה, מיש רוצה ללמוד לתואר השני במנהל עסקים צריך לאהוב את מקצועות הניהול השונים ולראות את עצמו מוביל מהלכים ניהוליים ונרחבים בחברות וארגונים. 

תנאי קבלה לתואר שני במנהל עסקים

המסלול לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה מתאים לבוגרי תואר ראשון בכל התחומים, לא רק תואר ראשון במנהל עסקים, אם כי ייתכן שמועמדים שלמדו בתחומים הנעדרים זיקה לעולם הניהול והעסקים יידרשו לבצע השלמות והתאמות.

תנאי הקבלה משתנים בין מוסד לימודים אחד למשנהו. רוב המוסדות יבקשו תואר ראשון ממוסד מוכר להשכלה גבוהה בכל תחום, בציון גמר של 80 לפחות, לצד קורות חיים וראיון אישי. מועמדים בעלי תואר ראשון בציון של 75 ומעלה בעלי ניסיון תעסוקתי משמעותי יוכלו גם הם להגיש מועמדות ללימודי תואר שני במנהל עסקים.


משך התואר: התואר נמשך שנתיים כשבסופן יקבלו הבוגרים תואר שני במנהל עסקים MBA.

תחומים ונושאי לימוד במסלול תואר שני במנהל עסקים?


תוכנית הלימודים לתואר MBA (‏Master of Business Administration‎) מהווה הכשרה לתפקידי ניהול בדרגים שונים בארגונים עסקיים וציבוריים. התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון המבקשים להתפתח כמנהלים מובילים במשק ולבעלי תארים מתקדמים שמבקשים להתמקצע בתפקידי ניהול.

מוסמכי התואר ירכשו ידע במיומנויות הליבה של עולם הניהול - ניהול אנשים, ניהול כספים וניהול השיווק. לצד יסודות הבסיס יתמקצעו הסטודנטים במגוון נושאים שמנהל בעידן הטכנולוגי נדרש להתמודד עמם. בנוסף, מציעה התוכנית שורה של קורסי בחירה בתחומים מקצועיים ובנושאים מרחיבי אופקים. 

באוניברסיטה הפתוחה סטודנטים לתואר שני במנהל עסקים יכולים לבחור שתי התמחויות שונות מתוך שלוש אפשרויות – או להימנע מהתמחויות בכלל.

 

שלוש ההתמחויות הן:

 
• מימון וניהול פיננסי: ידע חיוני למנהלים בכל המגזרים ובכל הדרגים. ההתמחות עוסקת בתחומים כגון ניהול תקציב ותיעדוף משאבים, גיוס הון, פעילות כספית בינלאומית, דיווח כספי למשקיעים, אחריות תאגידית ואחריות חברתית. ההתמחות מקנה כלים לבחירת אמצעי המימון המתאימים לפעילויות ולהשקעות, לניהול משאבים אפקטיבי ולבחינת הכדאיות בהשקעות ובפרויקטים חדשים.
 
 
• שיווק: תהליך ניהול השיווק כולל את האסטרטגיה השיווקית של החברה, מיפוי השוק, המתחרים והצרכנים ובניית התמהיל השיווקי שיוביל להשגת יעדי החברה. הקורסים בהתמחות עוסקים בנושאים כמו הבנת הצרכן, הבנת הסביבה, ייזום מוצרים חדשים וניהול הקידום בעידן הדיגיטלי.
 
 
• התנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש: התמחות העוסקת בהון העיקרי של כל ארגון - המשאב האנושי. המתמחים ישתלמו בין היתר בתהליכי הכשרה והדרכה מקצועיים, מתוך הבנה שהאסטרטגיה שנגזרת מניהול עובדים נכון היא הבסיס לכל ארגון מוצלח.
 

קשרים, נטוורקינג ויחס אישי

בנוסף לכלים מקצועיים ולהעמקת הידע, מהווה תואר MBA  קרקע פורה לנטוורקינג. במהלך הלימודים תזכו לייצר רשת קשרים עם בכירים בעולם העסקים ועם מנהלים חדורי מוטיבציה בראשית דרכם.

 

במהלך הלימודים תזכו להשתלם אצל טובי המרצים - אנשי כלכלה, עסקים ושיווק שהצטרפו לצוות מרצים מובחר כדי להעשיר את הדור הבא של המנהלים. במקביל, תיהנו מהשתתפות בקבוצות לימוד עם סטודנטים שחלקם הגדול הצטרף למסלול הלימודים לאחר שכבר צבר ניסיון, ידע וקשרים בעולם שבחוץ. הדבר יאפשר לכם להעמיק את קשריכם עם גורמים מקצועיים מהתעשייה ויספק לכם קבוצות דיון מפרות שחיות את העולם העסקי בגובה העיניים, במקביל לתיאוריה האקדמית.

 

כמה זמן עד התואר השני?

 

תקופת הקורונה המחישה את היתרונות הרבים של מערך הלימודים המותאם לעידן הממוחשב. שיטת הלימוד שמה דגש על הוראה מרחוק ולמידה אישית, תוך הקניית שורה של כלים שיסייעו לסטודנטים לצלוח את התואר בהצלחה. לצד הלמידה העצמית ייערכו מפגשים פרונטליים ומקוונים וגם מפגשי הנחיה המציעים לסטודנטים דיונים קבוצתיים מונחים.

כמקובל באוניברסיטה הפתוחה, נהנית תוכנית הלימודים מגמישות ניכרת ומהתאמה אופטימלית גם לסטודנטים עובדים ובעלי משפחות שאינם יכולים להקדיש את כל זמנם ללימודים. עם זאת, חשוב לציין כי כדי לעמוד בדרישות הזכאות לתואר יש לסיים את הלימודים לא יאוחר מחמש שנים לאחר תחילת הסמסטר שבו נלמד הקורס הראשון.

בין אם אתם מגיעים ללימודים לאחר שכבר צברתם קילומטראז' בעולם העסקים ובין אם אתם מעוניינים לסיים את המאסטר בטרם תצאו לדרך, הלימודים לתואר שני במנהל עסקים יספקו לכם קרש קפיצה לעולם הניהול.  

אם הגעתם לעמוד זה ואין ברשותכם תואר של מנהל עסקים, תוכלו להיכנס לקטגוריית תואר במנהל עסקים התרשמו וקבלו רעיונות נוספים ללימודים באקדמיה.


אפשרויות תעסוקה של בוגר תואר שני במנהל עסקים?

בוגרי לימודי תואר ראשון במנהל עסקים יכולים להשתלב במגוון תפקידי ניהול בתחומי שונים בשוק העבודה. משרות ניהול באגפי לוגיסטיקה, משרות ניהול בחברות פיננסיות כמו בנקים, בתי השקעות וחברות ביטוח. מנהל שיווק, מנהל דיגיטל, מנהל מותג ועוד. הבוגרים יוכלו להשתלב בתחומים טכנולוגיים הקשורים בנתונים ומערכות מידע. 

אנליסט

מנהל מוצר

מנהל תפעול

מנהל שיווק

יועץ ניהולי

מנהל משאבי אנוש

 

כמה מרוויח בוגר תואר שני במנהל עסקים?

השכר של בוגר לימודי תואר שני במנהל עסקים מושפע מגורמים רבים. כמו התפקיד שלו, המגזר בו הוא עובד, שנות הניסיון שלו, היקף האחריות, סוג הענף, ואם הוא שכיר או עצמאי. עם זאת, ניתן להגיד שהתואר השני במנהל עסקים מקנה מיומנויות רבות וידע נוסף. הוא מגדיל ומאיץ הזדמנויות הקריירה שלו ואת פוטנציאל הקידום, שיכולים בהחלט להשפיע על השכר לאורך זמן.

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד

כמה זמן לומדים? ברוב המקומות לימודי תואר שני במנהל עסקים אורכים כשנתיים. וכמה זה יעלה? ברוב מוסדות הלימוד תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר שני הוא 14,774 ש"ח לשנה אקדמית. מפני שלרוב התואר מתפרש על פני ארבעה סמסטרים, שכר הלימוד המלא עבור כל התואר יהיה כ-27,000 ש"ח. לסטודנטים מוצעות מלגות על סמך התנדבות, רקע סוציו-אקונומי, הצטיינות בלימודים ועוד. את המלגות האלו תוכלו למצוא באתרי התוכנית השונים של המוסדות האקדמיים בהם אתם מתעניינים.


שאלות נפוצות נוספות על לימודי MBA

מה תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים?
 
איפה אפשר לעשות תואר MBA ללא GMAT?
 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני במנהל עסקים MBA
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על מנהל עסקים וניהול - MBA

  • 2023
    גל פישר
    רציתי להמשיך במסלול הלימודים של התואר הראשון שלי בהנדסה תעשיה וניהול וחיפשתי מסלול ניהולי המשלב תחומים המתקשרים לעבודה שלי בהיי טק. בחרתי ללמוד באוניברסיטת תל אביב תואר שני במסלול מנהל עסקים עם התמחות בטכנולוגיה ומערכות מידע, כי מדובר במוסד וותיק עם פקולטה שדואגת לחיזוק הקשר הפרקטי והעסקי במהלך התואר
    דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
554 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר שני במנהל עסקים וניהול - MBA בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים