האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במנהל עסקים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר שני במנהל עסקים

תואר שני במנהל עסקים - מה לומדים?:
 
תואר שני במנהל עסקים זהו ללא כל ספק אחד התארים היותר נחשבים ומוערכים בעולם האקדמיה. כיום כל אחד שרוצה להיות מנהל, להתקדם ולהצליח בעולם העסקים חייב שיהיה לו הידע הנחוץ לכך. את הידע הזה ניתן לרכוש רק במקום אחד וזה בתואר שני במנהל עסקים
תואר שני במנהל עסקים נועד להעמיק ההבנה והידע במגוון תחומי הניהול ומאפשרים להם לרכוש ידע יישומי ועיוני בתחומים מרכזיים תוך כדי פיתוח של כל מיני מיומנויות חשובות, יכולת קבלת החלטות ופתרון בעיות ויכולת ניתוח ותכנון מערכות.
 
להבדיל מתואר ראשון במנהל עסקים אותו לומדים המון אנשים והוא נחשב לתואר כללי למדי, תואר שני במנהל עסקים נחשב לתואר מאוד איכותי שקשה מאוד להתקבל אליו. רמת הלימודים שם גבוהה מאוד וכן דרישות הקבלה
 
תואר שני במנהל עסקים מתחיל בדרך כלל בספטמבר יכול לארוך בין שנה ל5 שנים כאשר ברוב המקרים מדובר בשנתיים.
 
תכניות הלימודים השונות:
 
תכנית המצטיינים-  זוהי תכנית שאורכת שנה אחד וכוללת בתוכה 3 סמסטרים מאוד עמוסים. תכני הלימודים מאוד מרוכזת ומתאימה לאנשים שקיבלו ממוצע ציונים גבוה בתואר הראשון והם מרגישים שיוכלו להתמודד עם שנה עמוסה בכדי לחסוך עוד שנת לימוד ולהצטרף אל שוק העבודה כבר אחרי שנה. מי שהולך על תכנית כזו, סביר להניח שלא יהיה לו זמן כדי לעבוד במקביל ללימודים, וזהו שיקול שיש לקחת בחשבון.
 
מסלול רגיל- התכנית אשר יותר מקובלת ומה שרוב האנשים עושים הוא תואר שני במנהל עסקים שאורך שנתיים. הלימודים מתקיימים במתכונת של יום עד יומיים בשבוע ומאפשרים לסטודנט לשלב עבודה במהלך תקופת הלימודים. אין זה אומר שהקורסים יותר פשוטים ושצריך להשקיע פחות אלא פשוט שהלימודים יהיו פחות עמוסים.

תחומי הלימוד העיקריים הנלמדים במסגרת תואר שני במנהל עסקים כוללים קורסים רבים ממגוון עולמות כמו תקשורת, כלכלה, משאבי אנוש, חשבונאות ועוד. בין הקורסים הנלמדים נוכל למצוא: ניהול חשבונות, משאבי אנוש, מערכות מידע, שיווק, כלכלה, מימון, לוגיסטיקה, התנהגות ארגונית, סטטיסטיקה, אסטרטגיה, שוק ההון ועוד, כאשר כל אחד יכול לבחור קורסים בתחומים שיותר רלוונטיים לגביו.
 
איפה עובדים?:
 
אם אתם חושבים לעבוד בחו"ל ולצאת קצת מגבולות ארצנו הקטנה, אז כנראה תואר שני במנהל עסקים בחו"ל שהו בדיוק המסלול שיתאים לכם.
תואר שני במנהל עסקים בחו"ל פותח אפשרות לעבוד בחברות גדולות ובינלאומיות. הסיבות לכך פשוטות- ראשית כל רמת הלימוד בחו"ל היא הרבה יותר גבוה מאשר בארץ. המקומות הרציניים ביותר ללמוד בהם תואר שני במנהל עסקים נמצאים בחו"ל וזוהי עובדה מוכחת שמי עשה תואר שני במנהל עסקים בחו"ל יועדף ברוב המקרים על פני מישהו שעשה זאת בישראל.
נוסף על כך מגיע המרכיב של השכר. בוגרי תואר שני במנהל עסקים בחו"ל מרוויחים פי 3 מאשר אלו בארץ והקידום שלהם הוא גם יותר מהיר ברוב המקרים.
אך חייבים לקחת בחשבון שיש גם 2 מגבלות מרכזיות: מגבלת השפה- מי שאין לו אנגלית טובה לא יצליח להתסדר בלימודים כאלה. מגבלת הכסף- שכר הלימוד שם עולה הרבה יותר כסף מאשר בארץ (לעתים פי 4!), וזהו גם שיקול שחייבים לקחת בחשבון.

גם לימודי מנהל עסקים בישראל זה לא דבר כזה גרוע. נהפוך הוא- זהו תואר מאוד מוערך בישראל וראייה לכך היא תנאי הקבלה הגבוהים שמציבות האוניברסיטאות השונות.
מי שעושה תואר שני במנהל עסקים יכול להיות רגוע משום שעתידו המקצועי מובטח כמעט לחלוטין. חברות רבות מחפשות בוגרי תואר שני במנהל עסקים ומוכנות לשלם יפה מאוד עבורם.
יתרון נוסף שיש ללימודי תואר שני במנהל עסקים בארץ הוא השפה- אין מה לעשות, המון ישראלים לא ניחנו בידיעת השפה האנגלית וכאשר מדובר בלימודים גבוהים, צריך להיות באמת עם שליטה שוטפת בשפה כדי להצליח בתואר. אין מה לעשות, כאשר אתם לומדים קורסים בשפת האם שלכם כנראה שתבינו הרבה וכמובן תצליחו הרבה יותר.

גם לשיקול הכלכלי יש משקל. להבדיל מתואר שני במנהל עסקים בחו"ל שעולה המון כסף, בישראל שכר הלימוד עולה כרבע מאשר בחו"ל, בל נשכח את עלויות המחייה בחו"ל, כרטיסי טיסה ונגיע לחיסכון של עשרות אלפי שקלים למי שבוחר ללמוד בארץ.
מרכיב נוסף הוא הריחוק והגעגועים למשפחה ולחברים שנובע מחיים בארץ זרה. דבר שבישראל כנראה שלא יהיה אותו.
 
תואר שני במנהל עסקים יקנה לכם יתרון משמעותי בשוק העבודה- בארץ ובחו"ל. המון חברות מחפשות כיום בוגרי תואר שני במנהל עסקים כדי שישמשו בתור מנהלים בכירים. בהמון מקרים מדובר בחברות גדולות עם שמות מוכרים, או לחלופין חברות קטנות עם פוטנציאל צמיחה מרשים, בכל מגוון תחומי העיסוק.
מעבר לכך ישנו מרכיב השכר. מחקרים שבוצעו הוכיחו באופן ברור ששכר של בוגר תואר שני במנהל עסקים יכול להגיע עד פי 4 מאשר משכורת של מנהל בתפקיד זהה או מקביל אך ללא תור שני במנהל עסקים. זהו קרש קפיצה היישר לקבוצה של הבוגרים.
השוק משווע לבוגרי תואר שני במנהל עסקים ומאוד קל למצוא עבודה לאחר סיום התואר. כמובן שכמו בכל דבר בחיים, שום דבר לא מובטח וזה תלוי אופי של בן אדם אך ברוב המקרים הסטטיסטיקה לא משקרת.
 
כמה מרוויחים?:
 
בוגרים "טריים" של תואר שני במנהל עסקים ירוויחו בשנים הראשונות בין 8,000-15,000 בשנים הראשונות ולאחר מכן השכר צפוי לעלות משמעותית ויעמוד על בין 20,000-50,000 ש"ח חודשי
 

לימודי תואר שני במנהל עסקים וניהול - MBA

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי