האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני במנהל עסקים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במנהל עסקים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על תואר שני במנהל עסקים

 

התואר השני במנהל עסקים מספק פלטפורמה מושלמת לדור העתיד של המנהלים • על תוכנית הלימודים, אפשרויות ההתמחות, הקשרים, הכישורים ודרישות הקבלה – כל מה שתרצו לדעת על תואר M.B.A

 

המסלול לתואר שני במנהל עסקים של האוניברסיטה הפתוחה מהווה בית גידול לדור המנהלים של העתיד. במציאות שבה הצלחה מקצועית כרוכה ביכולת להתברג בשדרת הניהול, תואר MBA מהווה את הפלטפורמה האידיאלית לקידום אישי בעולם העסקים ובגופי ציבור.

 

תוכנית הלימודים מציעה העמקה במגוון נושאים ומאפשרת התמחויות ספציפיות בתחומי הליבה של המשק התאגידי - ניהול פיננסי ומימון, ניהול משאבי אנוש והתנהלות ארגונית ושיווק.

 

אם אתם מעוניינים בשדרוג קורות החיים והמעמד המקצועי שלכם לקראת השלב הבא בקריירה - וגם אם אתם בוגרי תואר ראשון במנהל עסקים שעדיין לא צללו למים העמוקים של עולם העסקים - זו ההזדמנות שלכם להבטיח לעצמכם את הטוב ביותר.

תואר שני במנהל עסקים

מה לומדים, בעצם?

תוכנית הלימודים לתואר MBA (‏Master of Business Administration‎) מהווה הכשרה לתפקידי ניהול בדרגים שונים בארגונים עסקיים וציבוריים. התוכנית מיועדת לבוגרי תואר ראשון המבקשים להתפתח כמנהלים מובילים במשק ולבעלי תארים מתקדמים שמבקשים להתמקצע בתפקידי ניהול.

 

מוסמכי התואר ירכשו ידע במיומנויות הליבה של עולם הניהול - ניהול אנשים, ניהול כספים וניהול השיווק. לצד יסודות הבסיס יתמקצעו הסטודנטים במגוון נושאים שמנהל בעידן הטכנולוגי נדרש להתמודד עמם. בנוסף, מציעה התוכנית שורה של קורסי בחירה בתחומים מקצועיים ובנושאים מרחיבי אופקים. 

 

מומחיות זו ההתמחות שלנו

 

באוניברסיטה הפתוחה סטודנטים לתואר שני במנהל עסקים יכולים לבחור שתי התמחויות שונות מתוך שלוש אפשרויות – או להימנע מהתמחויות בכלל.

 

שלוש ההתמחויות הן:

 
• מימון וניהול פיננסי: ידע חיוני למנהלים בכל המגזרים ובכל הדרגים. ההתמחות עוסקת בתחומים כגון ניהול תקציב ותיעדוף משאבים, גיוס הון, פעילות כספית בינלאומית, דיווח כספי למשקיעים, אחריות תאגידית ואחריות חברתית. ההתמחות מקנה כלים לבחירת אמצעי המימון המתאימים לפעילויות ולהשקעות, לניהול משאבים אפקטיבי ולבחינת הכדאיות בהשקעות ובפרויקטים חדשים.
 
 
• שיווק: תהליך ניהול השיווק כולל את האסטרטגיה השיווקית של החברה, מיפוי השוק, המתחרים והצרכנים ובניית התמהיל השיווקי שיוביל להשגת יעדי החברה. הקורסים בהתמחות עוסקים בנושאים כמו הבנת הצרכן, הבנת הסביבה, ייזום מוצרים חדשים וניהול הקידום בעידן הדיגיטלי.
 
 
• התנהגות ארגונית וניהול משאבי אנוש: התמחות העוסקת בהון העיקרי של כל ארגון - המשאב האנושי. המתמחים ישתלמו בין היתר בתהליכי הכשרה והדרכה מקצועיים, מתוך הבנה שהאסטרטגיה שנגזרת מניהול עובדים נכון היא הבסיס לכל ארגון מוצלח.
 

קשרים, נטוורקינג ויחס אישי

 

בנוסף לכלים מקצועיים ולהעמקת הידע, מהווה תואר MBA  קרקע פורה לנטוורקינג. במהלך הלימודים תזכו לייצר רשת קשרים עם בכירים בעולם העסקים ועם מנהלים חדורי מוטיבציה בראשית דרכם.

 

במהלך הלימודים תזכו להשתלם אצל טובי המרצים - אנשי כלכלה, עסקים ושיווק שהצטרפו לצוות מרצים מובחר כדי להעשיר את הדור הבא של המנהלים. במקביל, תיהנו מהשתתפות בקבוצות לימוד עם סטודנטים שחלקם הגדול הצטרף למסלול הלימודים לאחר שכבר צבר ניסיון, ידע וקשרים בעולם שבחוץ. הדבר יאפשר לכם להעמיק את קשריכם עם גורמים מקצועיים מהתעשייה ויספק לכם קבוצות דיון מפרות שחיות את העולם העסקי בגובה העיניים, במקביל לתיאוריה האקדמית.

 

איך מתקבלים?

 

המסלול לתואר שני במנהל עסקים באוניברסיטה הפתוחה מתאים לבוגרי תואר ראשון בכל התחומים, לא רק תואר ראשון במנהל עסקים, אם כי ייתכן שמועמדים שלמדו בתחומים הנעדרים זיקה לעולם הניהול והעסקים יידרשו לבצע השלמות והתאמות.

תנאי הסף לקבלה הוא ממוצע 80 בציוני התואר הראשון, כאשר מי שלא עומד ברף הקבלה יוכל להתייצב בפני ועדת קבלה אקדמית שתיתן קדימות למגיעים מעולם הניהול.

בעלי תואר שני יתקבלו בתנאים מקלים.

 

כמה זמן עד התואר השני?

 

תקופת הקורונה המחישה את היתרונות הרבים של מערך הלימודים המותאם לעידן הממוחשב. שיטת הלימוד שמה דגש על הוראה מרחוק ולמידה אישית, תוך הקניית שורה של כלים שיסייעו לסטודנטים לצלוח את התואר בהצלחה. לצד הלמידה העצמית ייערכו מפגשים פרונטליים ומקוונים וגם מפגשי הנחיה המציעים לסטודנטים דיונים קבוצתיים מונחים.

 

כמקובל באוניברסיטה הפתוחה, נהנית תוכנית הלימודים מגמישות ניכרת ומהתאמה אופטימלית גם לסטודנטים עובדים ובעלי משפחות שאינם יכולים להקדיש את כל זמנם ללימודים. עם זאת, חשוב לציין כי כדי לעמוד בדרישות הזכאות לתואר יש לסיים את הלימודים לא יאוחר מחמש שנים לאחר תחילת הסמסטר שבו נלמד הקורס הראשון.

 

בין אם אתם מגיעים ללימודים לאחר שכבר צברתם קילומטראז' בעולם העסקים ובין אם אתם מעוניינים לסיים את המאסטר בטרם תצאו לדרך, הלימודים לתואר שני במנהל עסקים יספקו לכם קרש קפיצה לעולם הניהול.  

אם הגעתם לעמוד זה ואין ברשותכם תואר של מנהל עסקים, תוכלו להיכנס לקטגוריית תואר במנהל עסקים התרשמו וקבלו רעיונות נוספים ללימודים באקדמיה.

 

שאלות נפוצות נוספות על לימודי MBA

מה תנאי הקבלה לתואר שני במנהל עסקים?
 
איפה אפשר לעשות תואר MBA ללא GMAT?
 

סטודנטים ממליצים על מנהל עסקים וניהול - MBA

  • 2022
    גל פישר
    רציתי להמשיך במסלול הלימודים של התואר הראשון שלי בהנדסה תעשיה וניהול וחיפשתי מסלול ניהולי המשלב תחומים המתקשרים לעבודה שלי בהיי טק. בחרתי ללמוד באוניברסיטת תל אביב תואר שני במסלול מנהל עסקים עם התמחות בטכנולוגיה ומערכות מידע, כי מדובר במוסד וותיק עם פקולטה שדואגת לחיזוק הקשר הפרקטי והעסקי במהלך התואר
    דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
457 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.47 מתוך 5

לימודי תואר שני במנהל עסקים וניהול - MBA בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים