072-3300504

קורס משחק - לימודי תעודה במשחק

קורס משחק מכשיר סטודנטים להופעה על במה ומול קהל

בשנים האחרונות, עם עליית שירותי הסטרימינג, אנו עדים ליותר ויותר תכנים המוצגים לנו במדיות השונות, החל מסדרות טלוויזיה ועד סרטים, פרסומות, מיצגי וידאו, סרטוני יוטיוב/ טיקטוק/ אינסטגרם ופודקאסטים. ניתן לומר שעולם המשחק שהתמקד בעבר בתיאטרון, אומנויות הבמה, ואז הגיע לקולנוע ואז לטלוויזיה ואז לכל שאר המדיות - נמצא מסביבנו כל העת. המשפט הנדוש "כל העולם במה וכולנו שחקנים" אף פעם לא היה רלוונטי כל כך על פניו, על אף שהמשמעות שלו היא עוסקת בכל שכל בן אנוש לובש דמות כלשהי.

אבל יש אנשים רוצים לעסוק בזה באופן מקצועי, זאת אומרת לשחק לפרנסתם, כי זה מה שהם אוהבים לעשות, להופיע על במה, לרגש, להצחיק, לקבל מחיאות כפיים. קורס משחק מתאים לאנשים שהקהל חשוב להם והם מוכנים לתת את כל כולם כדי להעביר באמצעות גופם, קולם ומיומנויות המשחק שלהם את הסיפור שנכתב כמחזה או כתסריט. לימודי המשחק מקנים לסטודנטים את הכלים האלה ויותר.

קורס משחק נועד להכשיר אמני משחק לכל תחומי המדיה והתיאטרון. בקורס משחק הלימודים מתחלקים ללימודים עיוניים אקדמיים בשילוב של הכשרה מעשית. קורסי המשחק המוצעים בשוק הם או סדנאות קצרות של מספר חודשים או לימודים אינטנסיביים ומקצועיים אשר אורכים מספר שנים.

למי מתאים ללמוד משחק?


לימודי משחק לאנשים יצירתיים, שיודעים להביע רגשות ולבטא את עצמם מול קהל. הלימודים ומקצוע השחקן מתאימים למי שיודע לקבל הוראות בימוי ולפעול בשיתוף פעולה עם במאי. מדובר במקצוע שמורכב מהגעה לאודישנים ולקבל סירובים לעתים, אז עור של פיל יהווה בו פתרון. חשוב לשמור על מוטיבציה במקצוע הזה, לדעת לנצל הזדמנויות ולגלות כריזמה.

נושאי לימוד בלימודי תעודה במשחק

בין נושאי הלימוד בקורסי משחק: משחק, תנועה, אימפרוביזציה, פנטומימה ומסכות, פיתוח קול, משחק מול מצלמה, סייף ואקרובאטיקה, ליצנות, דיקציה, פסיכו דרמה, תולדות התיאטרון, תנועה, פיתוח קול, משחק מול מצלמה, שיעורי ליצנות, דיבור ואימפרוביזציה.

בסיום של שנת הלימודים הסטודנטים ניגשים לפרויקט אישי שבו כל סטודנט כותב, מביים ומציג מונולוג על הבמה בפני קהל. השיעור בליווי ובהנחייה של המורה ומוצג כתרגיל סיום.
 
חשוב שתדעו להתאים את רמת הקורס שתתאים לרמה שלכם כאשר אתם מחפשים ללמוד קורס משחק. בנוסף, מומלת לוודא כי הקורס מציע לימודים עם מרצים בעלי ניסיון בתחום המשחק ובתחום ההוראה. מומלץ לברר לפני שמבצעים את ההרשמה לקורס על פי איזה שיטת הוראה מועבר הקורס והאם שיטה זו מתאימה לכם.
 
כמו כן, חשוב לציין שבמידה ואתם רוצים לקחת את לימודי המשחק ללימוד רחב ומעמיק יותר מבחינת הלימודים יש גם אפשרות לתואר ראשון בלימודי משחק 
 

תנאי קבלה ללימודי תעודה במשחק 

 • בחינות קבלה (אודישנים, מבחנים פנימיים אחרים) לבדיקת יכולות ראשוניות במשחק
 • מכינה למשחק
 • ראיון אישי
   

משך לימודי תעודה במשחק

 
אורך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. הם נעים בין חודשים ספורים לשלוש שנות לימוד. בסוף הלימודים הבוגרים יקבלו תעודה מטעם מוסד הלימודים. 
 

אפשרויות תעסוקה והשכר בסיום קורס משחק

 
בתום לימודי המשחק, הבוגרים יכולו להשתלב במגוון רחב של תפקידים בסרטים, הצגות תיאטרון, טלוויזיה, פרסומות ועוד. כאמור, להיות שחקן משמעו להגיע לאודישנים רבים ולהיבחן עבור כל תפקיד, כך ששכר השחן תלוי מאוד במספר התפקידים שהוא מקבל כל חודש, אופיים (תפקיד ראשי, משני, ביט, ניצב), וכמובן, מקום שידורם.
השכר השעתי לשחקן הוא 90 ש"ח עבור כל שעה בשמונה השעות הראשונות בהפקה. ניצב יקבל 40 ש"ח. שחקן ביט - 55 ש"ח.
ניתן לעסוק גם בהוראת משחק לבעלי תעודת הוראה.
מעניין אותך קורס משחק - לימודי תעודה במשחק?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בתיאטרון ומשחק בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד תיאטרון ומשחק לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד