האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון במדעי המחשב

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון במדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

תואר ראשון במדעי המחשב - מידע כללי

תואר ראשון במדעי המחשב בדרך כלל נמשך כ-3 שנים ובהרבה מקרים מגיע ל-4 שנים כדי להקל בעומס הלימודים, התואר כולל שיעורים בהכרת המחשב, חומרה, בסיסי נתונים, שפות תכנות, הרבה מתמטיקה ועוד. למרות הלימודים הקשים יחסית, התחום נחשב למבוקש מאוד ולכן ניתן למצוא אותו בהרבה מאוד מכללות ובאוניברסיטאות. בוגרי התואר עוסקים בפיתוח תוכנה או בעבודה עם רכיבי החומרה. עבודה בתחום המחשבים היא לרוב מאוד מתגמלת מבחינה כלכלית, ניתן למצוא משרות בשכר גבוה ותנאי העסקה נוחים. ישנה גם אפשרות להתקדם למעמד ראש צוות או לעבור לתפקידים הקשורים בניהול.
 
מדעי המחשב
 

 

למי מתאימים לימודי מדעי המחשב?

עבודה בתחום המחשבים דורשת ישיבה ארוכה מול המחשב והתעסקות בפרטים קטנים הדורשים יכולת ריכוז רבה ומשמעת גבוהה אך גם יכולת עבודה בצוות. כמו כן, במהלך הלימודים נדרשת יכולת אנליטית גבוהה על מנת לעבור בהצלחה את קורסי המתמטיקה הנלמדים בתואר.

 

מה נדרש כדי להיות מתכנת?

לרוב כדי לעבוד בתחום התכנות צריך לסיים הכשרה מקצועית. ישנם מסלולי הנמשכים כשלוש שנים ומקנים בסופם תואר B.A. כמו כן, ישנם מסלולים השייכים לתחומי ההנדסה (הנדסת חומרה, הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל) הנפרשים על פני ארבע שנים ומקנים בסופם תואר מוסמך במדעים (B.Sc.), בנוסף לכך ניתן לשלב בין שני מקצועות מרכזיים וחיוניים כמו לימודי מדעי המחשב ופסיכולוגיה או לימודי מדעי המחשב וניהול. בשני המקרים, עם סיום התואר העבודה בהייטק כמעט מובטחת, אך לרוב מבחני הקבלה לחברות הגדולות הם מתוחכמים ונפרשים על פני מספר פגישות הכוללות גם מבחני אישיות ואופי. כך שלא מספיק להיות רק מתכנת מעולה כדאי להיות גם אדם נעים בעל יכולת לעבודה בצוות. 
 
לעוד מידע בנושא אתם מוזמנים ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו שיענו לכם על כל שאלה. השאירו פרטים באחד מהטפסים באתר או שלחו הודעה לוואטסאפ שלנו


מה היא תכנית הלימודים במדעי המחשב?

ברוב המקרים ניתן לומר שבאוניברסיטאות התואר מורכב מ- 40% קורסים מתמטיים (חופפים לחלוטין לאלו שנלמדים בתואר ראשון במתמטיקה), 30% קורסים תיאורטיים במדעי המחשב, ו - 30% קורסים פרקטיים (שפות תכנות). במכללות הגישה מעט שונה ויותר פרקטית ולמרות שלימודים תיאורטיים נכללים בתוכנית הלימוד, הם תופסים חלק קטן יותר ובמקומם נכנסים קורסים רלוונטיים יותר (לעבודה בתעשייה לאחר התואר) כמו:
 
  • קורס JAVA
  • PHP
  • C
  • Devops
  • payton 
 
הסיבה לכך היא שבאופן עקרוני, תואר ראשון במדעי המחשב נועד להכשיר סטודנטים למחקר במדעי המחשב. כלומר, לתת לסטודנטים את הכלים הדרושים על מנת להמשיך לתואר שני ודוקטורט במדעי המחשב. המחקר כולל נושאים כגון: תורת הגרפים, תקשורת נתונים, אלגוריתמים, חישוביות, עיבוד תמונה וכו’ – קורסים בנושאים אלו נקראים “קורסים תיאורטיים”. כמובן שבפועל רוב רובם של הסטודנטים פונים אל התעשיה עם סיום התואר הראשון ויכולים להתנסות בעבודה מעשית בשכר מלא כבר מיום אחרי סיום התואר, לכן בחלק מהמכללות שמו דגש על לימודים מעשיים המקנים כלים ישומיים מתקדמים על מנת להתשלב בהצלחה בשוק העבודה. 
 

אילו התמחויות קיימות בתואר ראשון במדעי המחשב?

במסגרת התואר מתקיימות 2 תכניות לימודים:
  1. תכנית לתואר בוגר .B.Sc במדעי המחשב
  2. תכנית לתואר בוגר .B.A במדעי המחשב ובכלכלה וניהול
 
במסגרת הלימודים בוגר .B.Sc בלימודי מדעי המחשב יכול גם להתמחות בתחומים הבאים:
 
• התמחות בתקשורת ואינטרנט
• התמחות בהנדסת תוכנה ומערכות
• חטיבה בניהול וכלכלה
 

מכללה או אוניברסיטה?

בחודש יולי האחרון פורסמו תוצאות סקר למ"ס על אודות לימודי ההייטק באוניברסיטאות ובמכללות. הסקר בחן את מידת ההשתלבות בתעשייה ואת רמת השכר בקרב אותם אלה המשתלבים בתעשייה. הסקר מצא כי "אין הבדל מובהק באחוז המועסקים בהיי-טק בין אלה שלמדו מדעי המחשב במכללות האקדמיות (84.0%) לאלה שלמדו מקצוע זה באוניברסיטאות“ (82.8%). עוד קובע הסקר כי אחוז המקבלים הכנסה גבוהה (יותר מ-13,000 ש"ח) מאלה שלמדו מדעי המחשב במכללות האקדמיות ועוסקים במשלח יד היי-טק (61.7%) אינו שונה באופן מובהק מאלה שלמדו באוניברסיטאות (62.4%)
 

 

מה הם תנאי קבלה ללימודי מדעי המחשב?

דרישות הקבלה ללימודים הם הצגת תעודת בגרות מלאה עם דגש על מתמטיקה ברמת 4-5 יח"ל ומקצוע ריאלי נוסף (כימיה, פיזיקה וכו') והצגת ציוני פסיכומטרי יחסית גבוה (ממוצע של 650 עבור רוב מוסודות הלימוד).

 

מספר המועסקים במשק בקרב בוגרי תואר במדעי המחשב?

עשרות אלפי אנשים עובדים בתחום ההיי-טק בישראל, על פי הערכות ישנם כ-60 אלף מתכנתים וכ-40 אלף מהנדסי חומרה, אך מכיוון שמדובר בתחום המתפתח במהירות המספרים עולים כל הזמן.
 

מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרים?

החברות הבולטות בתחומי המחשבים הן: אינטל, מיקרוסופט, קומברס, אמדוקס, צ'קפוינט, אלוורין, מוטורולה, אלביט. התואר מהווה למעשה “אישור כניסה” לעולם ההיי-טק, בפרט למשרות פיתוח, הנחשבות יוקרתיות ורווחיות יותר מתפקידים אחרים בתחום הטכנולוגי (כמו QA, תמיכה טכנית וכו’). לימודי מדעי מחשב מתאימים לאנשים שמגיעים אליו ללא כל נסיון קודם והן לכאלו שבאו עם נסיון טכנולוגי כלשהו אבל רוצים לקבל הכשרה מקצועית יותר ועמוקה יותר.
 
התכונות החשובות ביותר למי שמתכוון ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה הן: התמדה, חריצות ויכולת אנליטית גבוהה. בנוסף הלימודים הם קרקע פוריה לשיתופי פעולה בין הסטודנטים ורעיונות לסטארטאפים שמתחילים כבר עם סיום השנה הראשונה ונמשכים כפרויקט גמר, קרו מקרים בהם הרעיון שהתחיל במהלך לימודי המדמ''ח המשיך לאקזיט מטורף או הקמה של חברה מצליחה.  
 

כמה תרוויחו בתור מפתחי תוכנה מתחילים?

 לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מפתחי תוכנה הוא: 17,829 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 10 (הביקוש הרב ביותר).

 

 
צרו קשר עם יועצי הלימודים שלנו שיענו לכם על כל שאלה. השאירו פרטים באחד מהטפסים באתר או שלחו הודעה לוואטסאפ שלנו

לימודי תואר ראשון במדעי המחשב בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים