לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי הנדסת חומרים - תואר ראשון בהנדסת חומרים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת חומרים - תואר ראשון בהנדסת חומרים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מהנדסי חומרים משתמשים בידע ובמיומנויות שלהם בתכונות חומרים ובמבנה שלהם על מנת להתאים אותם למוצרים וליישומים שונים. הנדסת חומרים היא נושא בין-תחומי הכולל נושאים הקשורים להתנהגות הפיסיקלית, הכימית, המכנית והסביבתית של החומרים לסוגיהם: מתכתיים, קרמיים, פולימריים או שילובם כחומר מרוכב. מהנדס החומרים עוסק גם בטכניקות שמבוצעות על חומרים כמו יציקה (וטכניקות אנליטיות), ומהצד התעשייתי מהנדס החומרים בודק כיצד לשלב את החומר בתהליך הייצור.  

חומרים מתקדמים הם חומרים המשולבים ביישומים המתקדמים של טכנולוגיות ההיי-טק. מחומרים אלו מייצרים רכיבים ומערכות הפועלים בסביבה טכנולוגית מתקדמת: מחשבים, ציוד אלקטרוני, מערכות סיבים אופטיים, מערכות ורכיבים בתחום התעופה והחלל ועוד. התחום כולל פיתוח חומרים ותהליכים חדשים, שיפור תכונותיהם של חומרים ותהליכים קיימים, הרצה פיתוח ושיפור תהליכים מורכבים בתעשיית ההיי-טק.

להנדסת חומרים יש במשותף עם תחומי לימוד הקשורים בסביבה. למשל, בפיתוח חומרים שמסייעים לבניית כלים ומערכות אקולוגיות. בין הכלים האלה: ממברנות פולימריות להתפלת מים, לטיהור אוויר מזוהם, הפקת אנרגיה ירוקה וכו'. כמו כן, מהנדסי חומרים הפועלים מוך מודעות סביבתית יעשו שימוש במרכיבים לא מזהמים וקולוגיים. בחשיבות של מהנדסי חומרים להגנה על כדור הארץ היא בהחלט משמעותית.

[here will be the video]

למי מתאימים לימודי הנדסת חומרים?


כמו בכל תחומי ההנדסה, על המועמד ללימודים להיות בעל זיקה לתחומים הריאליים כדי שיוכל לצלוח את לימודי המתמטיקה, הפיזיקה והכימיה, ועוד קורסים מאתגרים בהמשך המבססים על אלה. אם חומרים והתכונות שלהם עניינו אתכם בלימודי הכימיה והפיזיקה בבית הספר או שזה מעסיק אתכם כעת ואתם מוכנים להתמודד עם הלימודים הריאליים שבתואר - לימודי הנדסת חומרים היא בשבילכם. 

מה לומדים בהנדסת חומרים?

תוכנית לימודי הנדסה כוללת הכשרה מקיפה במקצועות המדע הבסיסיים: מתמטיקה, פיסיקה וכימיה. התוכנית כוללת לימודים תיאורטיים של מגוון מקצועות מדע וטכנולוגיה בסיסיים בתחומי הנדסת החומרים תוך התמחות בתחום החומרים והתהליכים בתעשיית המיקרואלקטרוניקה.

דוגמאות לקורסים: מדע החומרים, תהליכים וטכנולוגיות ייצור, פיסיקה של מוליכים למחצה, חומרים ותהליכים במיקרואלקטרוניקה, שיטות פיסיקליות לאפיון חומרים, מעבדות באיפיון חומרים, תהליכי עיבוד וייצור מתקדמים ובדיקות אל הרס, פולימרים, חומרים קרמיים וחומרים מרוכבים, ואקום זרימה ופלסמה, התקנים אלקטרואופטיים ועוד.

במהלך הלימודים ישנו דגש רב על הההכשרה המעשית בחלק מהמוסדות ישנה הכשרה במעבדות מחקר חיצוניות.

כמה זמן נמשכים הלימודים?


הלימודים נמשכים ארבע שנים ובסיומם יקבל הסטודנט תואר ראשון B.Sc בהנדסת חומרים.

תחומי העיסוק של מהנדס חומרים - והשכר

  • בחירת חומרים ותהליכים
  • שיפור תכונות חומרים ותהליכים
  • מחקר ופיתוח (מו"פ) של תהליכים ושל חומרים החל ברמה האטומית והמולקולרית
  • הרצה ופיקוח של תהליך ייצור
  • קביעת תקנים ובקרת איכות
  • חקר כשל של רכיבים והתקנים
  • מחזור חומרים
  • שיווק, ניהול והטמעתם של חומרים, תהליכים ומוצרים חדשים


כיום קיימת מודעות רבה לפיתוח וקידום תחומי החומרים והתהליכים בתעשיות המודרניות עתירות הידע והטכנולוגיה ומכאן גדל הצורך במהנדסי חומרים. התחזיות לעתיד צופות גידול בדרישות התעסוקה למהנדסי חומרים.

שכרו של מהנדס חומרים מתחיל הוא כ-8,500. השכר עולה עם הניסיון והותק ויכול להגיע ל 13-20 אלף ש"ח. 

 

מה ההבדל בין הנדסת חומרים להנדסה כימית?

הנדסה כימית עוסקת בתהליכים כימיים, כולל ייצור חומרים חדשים, ולא כמו הנדסת חומרים, היא לא עוסקת רק בחומרים. מהנדס חומרים ומהנדס כימי עושים שימוש שבחומרים עבור התעשייה, ויש ביניהם מיומנויות חופפות.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת חומרים - תואר ראשון בהנדסת חומרים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי תואר ראשון בהנדסת חומרים בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים