072-3300504

תואר שני בעבודה סוציאלית

מידע כללי לתואר שני בעבודה סוציאלית

 
לבוגרי תואר שני בעבודה סוציאלית יהיה יתרון רב בכלים והאפשרויות העומדות בפניהם להשתלבות עתידית במגוון רחב של תפקידים שונים, הן בפאן הפרטי ובפאן הציבורי. בוגרי תואר שני יוכלו לעבוד בארגונים וחברות שונות, במשרדי הרווחה, במשרד הבריאות, מוסדות השלטון המקומי, חברות פרטיות ועוד. בנוסף הידע התיאורטי והמיומנות המעשית שירכשו במהלך התואר יאפשרו להם לקבל הכרה רשמית מטעם האגודה הישראלית לטיפול משפחתי, והגשת מועמדות לתפקידים בכירים בתחום. אפשרות נוספת העמוד בפני בוגרי התואר, היא כמובן להמשיך ללימודים מתקדמים, תואר שלישי בעבודה סוציאלית או בתחומים חופפים במוסדות לימוד מוכרים בארץ ובעולם.
 
הרבה מהאנשים שבוחרים להתמחות בעבודה סוציאלית הולכים על מסלול ללימודי עבודה סוציאלית קלינית, אל המסלול הזה יכולים להירשם עובדים סוציאלים שיש להם לפחות שנתיים ניסיון בעבודה סוציאלית טיפולית, ממוצע ציונים מעל 85 בתואר ראשון בעבודה סוציאלית והמלצות מהמרצים ובעלי מקצוע.
 
 
תואר שני בעבודה סוציאלית
עובדים סוציאלים מהווים רשת ביטחון ותמיכה לקהל שנקלע לקשיים נפשיים בריאותיים ומנטליים | shutterstock
 
 

מה מלמדים בלימודי עבודה סוציאלית קלינית?

תואר שני בתחום זה מכשיר את הסטודנטים להתמחות בתחום הקליני - הטיפולי במקצוע העבודה הסוציאלית. נושאי הלימוד אשר נלמדים במסגרת הלימודים הם רבים ומגוונים. בין הנושאים הנלמדים תמצאו עבודה קבוצתית, שיטות ראיון, שיטות התערבות, סטטיסטיקה ועוד. בנוסף ילמדו מגון תכנים מקצועיים בעבודה קהילתית, טיפול משפחתי השוואתי, מניעת התאבדות בבני נוער, טיפול במצבי משבר ועוד המון תכנים בתחום הזה, בין הנושאי הלימוד תמצאו:
 
 • טיפול בעברייני מין
 • טכניקות  שונות לדיבוב של מטופלים
 • תיאוריות להבנת התא המשפחתי
 • ילדים ונוער תחת אלימות
 • טיפול זוגי
 • טיפול בהתמכרויות
 • טיפול בהפרעות אכילה
 • הורות ומשפחה במצב של עוני
 • מדיניות בקהילה
 • קרימינולוגיה
 • טיפול בנפגעי עבירות מיניות
 • בריאות הנפש באוכלוסיות מבוגרות
 
 

יתרונות והחסרונות בתואר שני בעבודה סוציאלית

חשוב להבין שמקצוע העבודה הסוציאלית מתגמל מאוד מבחינה נפשית, עם זאת מי שהולך ללמוד עבודה סוציאלית קלינית מכוון את עצמו לעבודה לא פשוטה בכלל והמקרים השונים בו הוא ייתקל, יצריכו ממנו חוסן נפשי ויכולת להתמודד עם סיפורים ומקרים מאד לא קלים. מצד שני, תואר שני מרחיב את תחום האחריות וכמובן טומן סיפוק רב בעבודה.
 
 
***רוצים לדעת על הדרכה בעבודה סוציאלית? לחצו כאן!***
 
 


מה עושים עם תואר שני בעבודה סוציאלית?

עובדים סוציאלים באשר הם מהווים רשת ביטחון ותמיכה לקהל שנקלע לקשיים נפשיים בריאותיים ומנטליים, על פי הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, צפויות להיפתח לא מעט משרות במגוון תחומים לעובדים ולעובדות הסוציאליים בתחום, ובעיקר בתחומים העוסקים בטיפול באוכלוסיות מבוגרות - נושא שהולך וצובר מודעות ומביא איתו משרות חדשות. גם בלשכות ממשלתיות, בפנימיות נוער ובמכונים שונים בתחום תמיד קיימת דרישה לעובדים סוציאליים כיוון שלמרבה הצער, כל זמן שהעולם קיים תמיד יימצאו בציבור נפגעי נפש, ילדים, קשישים ומשפחות שנזקקים לעזרה.
 
 
שכר
עובד סוציאלי מתחיל ירוויח בשנה - שנתיים הראשונות שכר שיעמוד על כ - 7,500 ש"ח חודשי. לאחר חמש שנות ניסיון צפוי השכר לעלות ל - 8,000-9,000 ש"ח חודשי. יש המון משתנים כמו למשל - עובד סוציאלי שיעבוד במחלקה סגורה יכול להרוויח כבר מהשנה הראשונה שכר שיעמוד על 8,000 ש"ח חודשי. כמו"כ בעלי תואר שני בעבודה סוציאלית קלינית יכולים לטפל באופן פרטי בקליניקה משלהם ולהרוויח בין 250 ש"ח - 300 ש"ח לשעת טיפול בקליניקה פרטית, ו-60 ש"ח לשעה כשכירים בחברה פרטית או ציבורית. 
מעניין אותך תואר שני בעבודה סוציאלית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד עבודה סוציאלית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד