072-3300504

קורס רפואה תזונתית (קורס רפואה על פי הרמב"ם)

 

רפואה תזונתית היא ענף ברפואה המתמקד בשימוש בתזונה והתערבויות תזונתיות למניעה וטיפול במחלות. הוא משלב את הידע של מדע הרפואה המסורתי עם המחקר העדכני ביותר המבוסס על ראיות על תזונה והשפעותיה על הבריאות. הוא בוחן כיצד ניתן להשתמש במזונות וברכיבי תזונה כדי למנוע, לטפל או לנהל מחלות או מצבים מסוימים. הרפואה התזונתית מתייחסת גם לגורמי אורח חיים כמו פעילות גופנית, ניהול מתחים וחשיפות סביבתיות שיכולות להשפיע על הבריאות הכללית. על ידי נקיטת גישה הוליסטית לטיפול רפואי, הרפואה התזונתית שואפת לשפר את תוצאות המטופל תוך הפחתת עלויות הקשורות לניהול מחלות כרוניות.

 

קורס ברפואה תזונתית יכול לעזור לך להבין את המדע מאחורי המזון, התזונה והשפעותיו על הגוף. זה גם יצייד אותך בידע לקבל החלטות מושכלות לגבי הבריאות שלך, כמו גם של המשפחה והחברים שלך. עם קורס זה, תקבלו הבנה טובה יותר כיצד להשתמש במזון כתרופה, כיצד לקרוא תוויות ורשימות רכיבים וכיצד ליצור תוכניות אכילה בריאה המותאמות לצרכים האישיים. תוכלו גם ללמוד על המחקר העדכני ביותר בתזונה והשלכותיו על מדיניות בריאות הציבור. על ידי לימוד קורס זה, תוכל לקבל החלטות מושכלות יותר בכל הנוגע לתזונה ובריאות, כך שתוכל לחיות חיים בריאים יותר.

 

למי מתאימים לימודי רפואה תזונתית?

 

לימודי רפואה תזונתית מועילים במיוחד למי שרוצה להיות מטפל תזונתי או תזונאי. לימודים אלו מספקים ידע מעמיק על תפקידה של התזונה בשמירה על בריאות תקינה ומניעת מחלות. הם גם מאפשרים ללומדים לקבל הבנה של השימושים הטיפוליים של ויטמינים, מינרלים, עשבי תיבול ותוספי מזון אחרים המשמשים בפרקטיקה הרפואית.

בנוסף לימודי רפואה תזונתית מתאימים לכל מי שמעוניין להבין את הקשר בין תזונה, אורח חיים ובריאות. קורס זה נותן הזדמנות לקבל הבנה מעמיקה יותר של עקרונות התזונה, כמו גם כיצד ליישם אותם בפועל. לימודי רפואה תזונתית יכולים לספק הבנה מקיפה כיצד תזונה משפיעה על הרווחה הפיזית והנפשית שלנו. זה גם יכול לעזור לאנשים לקבל החלטות מושכלות לגבי התזונה שלהם, בחירות אורח החיים והבריאות הכללית שלהם.

 

למה ללמוד קורס רפואה תזונתית?

 

למידה על רפואה תזונתית היא צעד חשוב לקראת השגת אורח חיים בריא יותר. עם הידע וההבנה הנכונים, תוכל לקבל החלטות מושכלות לגבי התזונה ואורח החיים שלך שישפיעו לטובה על בריאותך.

לימוד קורס רפואה תזונתית יכול לעזור לך לקבל תובנות כיצד אוכל משפיע על גופנו, וכיצד להשתמש בתזונה כדי לשפר את הבריאות הכללית שלנו. תלמדו על חשיבותם של ויטמינים, מינרלים, חלבונים, פחמימות ושומנים בתזונה שלנו, וכן על תפקידה של פעילות גופנית בשמירה על הבריאות. כמו כן, תקבלו הבנה כיצד לפתח הרגלי אכילה בריאים המותאמים לצרכים האישיים.

על ידי לימוד קורס רפואה תזונתית, אתה יכול לצבור את הכישורים הדרושים כדי להפוך למומחה בתחום זה ולעזור לאחרים להשיג את מטרות הבריאות שלהם. עם הידע הזה, תוכל לספק הדרכה בנושאים הקשורים לתזונה כגון ניהול משקל, מניעה וניהול סוכרת, בעיות בריאות במערכת העיכול ועוד..

 

נושאי הלימוד בקורס רפואה תזונתית


מקצועות הלימוד בקורס רפואה תזונתית עשויים להשתנות בהתאם לרמת וסוג הקורס. חלק מהנושאים הנפוצים המכוסים בקורסי רפואה תזונתית עשויים לכלול:

 

עקרונות בסיסיים של תזונה: זה כולל נושאים כמו מאקרו-נוטריינטים (פחמימות, חלבונים ושומנים), מיקרו-נוטריינטים (ויטמינים ומינרלים), ותפקידיהם בגוף.

 

ביוכימיה ומטבוליזם: זה כולל נושאים כמו עיכול, ספיגה ומטבוליזם של חומרים מזינים, כמו גם מסלולים ביוכימיים וויסותם.

 

תזונה קלינית: זה מכסה את השימוש בתזונה במניעה וטיפול במחלות שונות, לרבות מחלות לב וכלי דם, סוכרת, סרטן והפרעות במערכת העיכול.

 

הערכה תזונתית: זה כולל הערכת מצב תזונתי ושימוש בכלים כגון הערכת צריכה תזונתית, ניתוח ביוכימי ואנתרופומטריה.

 

תוספי תזונה: זה מכסה את השימוש בתוספי תזונה וחומרי תזונה, כולל ויטמינים, מינרלים, תוספי צמחים ומוצרים טבעיים אחרים.

 

התערבויות תזונתיות: זה כולל עיצוב ויישום של התערבויות תזונתיות עבור אנשים עם מצבים או צרכים בריאותיים ספציפיים, כמו גם ייעוץ תזונתי ואסטרטגיות לשינוי התנהגות.

 

נוטריגנומיקה ותזונה מותאמת אישית: זה כולל את המחקר של האופן שבו שינויים גנטיים בודדים יכולים להשפיע על חילוף החומרים התזונתיים ופיתוח תוכניות תזונה מותאמות אישית המבוססות על בדיקות גנטיות.

 

בסך הכל, קורס רפואה תזונתית עשוי לכסות מגוון רחב של נושאים הקשורים לתזונה, בריאות ומחלות, ולספק לסטודנטים את הידע והמיומנויות הדרושים לתרגול רפואה תזונתית מבוססת ראיות.


אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס רפואה תזונתית

 

לבוגרי קורסי רפואה תזונתית עומדות לרשותם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, הם יכולים למלא תפקידים בתעשיית הבריאות, כגון תזונאים, דיאטנים, מתרגלים נטורופתיים ומאמני תזונה. הם עשויים גם לעבוד במחקר או בחינוך בתחום. אנשי מקצוע אלה יכולים להשתמש בידע ובכישורים שלהם כדי לעזור לאנשים לנהל חיים בריאים יותר. עם הביקוש הגובר למומחיות תזונתית, בוגרי קורסי רפואה תזונתית נמצאים בעמדה טובה למצוא עבודה משמעותית בתחום זה.

היכן ניתן ללמוד קורס רפואה תזונתית?


ישנם מספר מקומות בהם ניתן ללמוד רפואה תזונתית, ובניהם: מכללת תלתן לרפואה משלימה, מכללת ברק לרפואה משלימה והמרכז לרפואת הרמב"ם. ניתן לשלב עם קורס זה גם לימודי רפואה משלימה נוספים.

מעניין אותך קורס רפואה תזונתית (קורס רפואה על פי הרמב"ם)?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה ברפואה תזונתית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד רפואה תזונתית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד