האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון בהנדסת תוכנה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון בהנדסת תוכנה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על לימודי הנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה מכשירה את הלומדים לתחזק ולפתח תוכנות בעזרת מיכשור ומגוון טכנולוגיות מתחומים שונים.

לימודי הנדסת תוכנה ניתן ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות, והם נמשכים ארבע שנים כאשר בסופם מקבלים תואר ראשון במדעים .B.Sc. תואר ראשון בהנדסת מחשבים משלב בין מדעי המחשב לבין הנדסת חשמל ואלקטרוניקה. הלימודים כוללים שיעורים מתחומים שונים כמו הנדסת חשמל, תוכנה, תכנות ועוד. הלימודים מקנים ידע, שיטות וכלים, והם מעשיים יותר מלימודי מדעי המחשב. התואר כולל שיעורים בנושאי ניהול, תקשורת מחשבים, פיתוח תוכנה ועוד.  מהנדס תוכנה חייב להיות בעל מיומנויות בתחזוקה, פיתוח, הדרכה, הטמעה ואפיון של מערכות. הלימודים כוללים ידע לתכנון תוכנה, לבנייתה ולבדיקת איכותה, כשהמטרה המרכזית היא לשפר את האמינות, האיכות והיעילות של התוכנה.

 

הנדסת תוכנה

 

 

בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום. בלימודים האלה סטודנטים יוכלו להרחיב את הידע וילמדו נושאי לימוד חדשים כמו: מודלים מתקדמים בתורת הסיבוכיות, כריית נתונים, לוחות זמנים בפרויקטים של תוכנה, מתודולוגיות לפיתוח תוכנה, ניהול משאבים, ביולוגיה חישובית, אנליזה נומרית ועוד.

 

למי מתאים ללמוד הנדסת תוכנה?

לימודי הנדסת תוכנה מיועדים לאנשים המחוברים לצד הריאלי שלהם - על מנת שיוכלו להשתלב בנושאים כמו מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה - ובמקביל אוהבים מאוד את עולם המחשבים. חשוב לדעת שלימודי הנדסה, בדגש על הנדסת תוכנה, הינם תחום מאתגר והלימודים באוניברסיטאות וגם במכללות השונות הם לימודים תובעניים, ולכן על מנת להצליח יש צורך בהקדשת זמן והשקעה רבה. ההצלחה בלימודים תלויה בהרבה פרמטרים, ביניהם: מעבר מבחנים, הגשת עבודות, השתתפות בפרוייקטים ועוד. 

 

תואר מקביל – תואר במדעי המחשב

תואר ראשון במדעי המחשב מהווה תואר כמעט מקביל להנדסת התוכנה, שכן גם הוא עוסק בהעמקת הידע והמיומנויות הן בקוד והן בהיבטי המחשב האחרים. לימודים אלו כוללים התמחות  בתכנות, מתמטיקה, אלגוריתמיקה, לימודי רשתות מחשבים ועוד. ההבדל בין הלומדים הנדסת תוכנה ללומדים מדעי המחשב הוא שמהנדס מחשב מתמחה גם במבנה הפיזי של המחשב (חומרה) והציוד הנלווה לו. בין הקורסים הנלמדים: מדעי המחשב, מחקר, ניהול, הנדסה, תקשורת מחשבים, העברת מידע, מעגלים משולבים, מבנה נתונים ועוד.

 

תנאי הקבלה להנדסת תוכנה

 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה הוא פסיכומטרי ובגרות מלאה. הציון הנדרש משתנה ממוסד למוסד אך עומד בממוצע על פסיכומטרי גבוה מ-600. הבגרות הנדרשת צריכה לכלול 4 יחידות לימוד מתמטיקה בציון 80 ומעלה או 5 יחידות לימוד בציון גבוה מ-70.

 

כמה תרוויחו בתפקיד של מהנדס תוכנה ומה אפשרויות התעסוקה?

השכר הממוצע לתפקיד מהנדס תוכנה עומד על כ-19,000 ש''ח בחודש. בתחום זה אזור העבודה משפיע על השכר, זאת אומרת שבפריפריה תרוויחו פחות מאשר באזור המרכז באותו התפקיד בדיוק. בתחום הנדסת התוכנה השכר יעלה ככל שתצברו ותק. בשנה הראשונה תרוויחו בממוצע 15,200 ש''ח, לאחר 2-4 שנות ותק השכר יעלה ל-18,700 ש''ח בחודש ולאחר 5-8 שנות ניסיון השכר יעלה ל-23,000 ש''ח. בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות בתפקידי מהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים ועוד. ניתן לראות שבשנים האחרונות עלה משמעותית הביקוש למהנדסי תוכנה כמו גם לבוגרי מדעי המחשב. 

סטודנטים ממליצים על הנדסת תוכנה

  • 2022
    אופיר אגאי
    כשהשתחררתי בדקתי את אפשרויות הלימוד במחשבים, וראיתי שמדעי מחשב והנדסת תוכנה הם מקצועות מאוד דומים, אלא שהנדסת תוכנה נחשב תואר מעשי יותר ואורכו 4 שנים. בנוסף, בשנה הרביעית עושים פרויקט שלא עושים במדעי המחשב, וחוץ מזה, תואר מהנדס זה תואר בליגה אחרת
    דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
579 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.45 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים