האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר ראשון בהנדסת תוכנה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר ראשון בהנדסת תוכנה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

הנדסת תוכנה היא תחום העוסק בתכנון, פיתוח ותחזוקה של מערכות מורכבות בפרויקטים מבוססי תוכנה. 

לימודי הנדסת תוכנה ניתן ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות, והם נמשכים ארבע שנים כאשר בסופם מקבלים תואר ראשון במדעים .B.Sc. הלימודים כוללים שיעורים מתחומים שונים כמו הנדסת חשמל, תוכנה, תכנות ועוד. הלימודים מקנים ידע, שיטות וכלים, והם מעשיים יותר מלימודי מדעי המחשב.
התואר הראשון כולל שיעורים בנושאי ניהול, תקשורת מחשבים, פיתוח תוכנה, תכנון תוכנה, בניית תוכנה ובדיקת איכותה. המטרה המרכזית של לימודים אלה היא למצוא פתרונות תוכנה פשוטים ויעילים לצרכים הטכנולוגיים המורכבים שגודשים אותנו בעולם הדיגיטלי בו אנו מצויים. 

 

הנדסת תוכנה

 

 

בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת תוכנה, שם יוכלו להרחיב את הידע וילמדו נושאי לימוד חדשים כמו: מודלים מתקדמים בתורת הסיבוכיות, כריית נתונים, לוחות זמנים בפרויקטים של תוכנה, מתודולוגיות לפיתוח תוכנה, ניהול משאבים, ביולוגיה חישובית, אנליזה נומרית ועוד.


למי מתאימים לימודי הנדסת תוכנה?

לימודי הנדסת תוכנה מיועדים לאנשים עם לזיקה לתחומים הריאליים, על מנת שיוכלו להתמודד עם קורסי לימודי הכוללים מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה. כמו כן, התואר מתאים למי שרוצה להשתלב בעולם המחשבים. חשוב לדעת שלימודי הנדסה, בדגש על הנדסת תוכנה, הינם תחום מאתגר והלימודים באוניברסיטאות וגם במכללות השונות הם לימודים תובעניים, מה שמצריך הקדשת זמן והשקעה רבה. ההצלחה בלימודים תלויה בהרבה פרמטרים, ביניהם: מעבר מבחנים, הגשת עבודות, השתתפות בפרוייקטים ועוד. 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה


תנאי הקבלה משתנים מדי שנה במוסדות הלימודים השונים בהתאם להיצע ולביקוש מטעם המועמדים. ככלל, רובם המוחלט של מוסדות הלימוד – אם המכללות האזוריות, מוסדות הלימוד הפרטיים או האוניברסיטאות – דורשים זכאות מלאה לתעודת בגרות ישראלית או חלופה מוכרת, וציון בחינה פסיכומטרית תקף. חשוב לציין כי נערך שקלול ציוני הבגרות (ומרכיביה – לדוגמא: חמש יחידות לימוד לבגרות במתמטיקה בציון תשעים) עם ציון הבחינה הפסיכומטרית ומרכיביה (ציוני הפרקים השונים). בממוצע נדרש ממוצע בגרויות של כתשעים וחמש-מאה וציון בחינה פסיכומטרית מינימלי של כשש מאות וחמישים.

 

תואר מקביל – תואר במדעי המחשב

תואר ראשון במדעי המחשב מהווה תואר כמעט מקביל להנדסת התוכנה, שכן גם הוא עוסק בהעמקת הידע והמיומנויות הן בקוד והן בהיבטי המחשב האחרים. לימודים אלו כוללים התמחות  בתכנות, מתמטיקה, אלגוריתמיקה, לימודי רשתות מחשבים ועוד. ההבדל בין הלומדים הנדסת תוכנה ללומדים מדעי המחשב הוא שמהנדס מחשבים מתמחה גם במבנה הפיזי של המחשב (חומרה) והציוד הנלווה לו. בין הקורסים הנלמדים: מדעי המחשב, מחקר, ניהול, הנדסה, תקשורת מחשבים, העברת מידע, מעגלים משולבים, מבנה נתונים ועוד.

 

כמה מרוויח מהנדס תוכנה?

השכר הממוצע לתפקיד מהנדס תוכנה עומד על כ-19,000 ש''ח בחודש. בתחום זה אזור העבודה משפיע על השכר, זאת אומרת שבפריפריה תרוויחו פחות מאשר באזור המרכז באותו התפקיד בדיוק. בתחום הנדסת התוכנה השכר יעלה ככל שתצברו ותק. בשנה הראשונה תרוויחו בממוצע 15,200 ש''ח, לאחר 2-4 שנות ותק השכר יעלה ל-18,700 ש''ח בחודש ולאחר 5-8 שנות ניסיון השכר יעלה ל-23,000 ש''ח. בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות בתפקידי מהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים ועוד. ניתן לראות שבשנים האחרונות עלה משמעותית הביקוש למהנדסי תוכנה כמו גם לבוגרי מדעי המחשב. 

סטודנטים ממליצים על הנדסת תוכנה

  • 2022
    אופיר אגאי
    כשהשתחררתי בדקתי את אפשרויות הלימוד במחשבים, וראיתי שמדעי מחשב והנדסת תוכנה הם מקצועות מאוד דומים, אלא שהנדסת תוכנה נחשב תואר מעשי יותר ואורכו 4 שנים. בנוסף, בשנה הרביעית עושים פרויקט שלא עושים במדעי המחשב, וחוץ מזה, תואר מהנדס זה תואר בליגה אחרת
    דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
604 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.45 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים