072-3300504

לימודי הנדסת תוכנה - תואר ראשון בהנדסת תוכנה

הנדסת תוכנה היא תחום העוסק בתכנון, פיתוח ותחזוקה של מערכות מורכבות בפרויקטים מבוססי תוכנה. 

לימודי הנדסת תוכנה הם לימודים מעניינים מאוד שנוגעים בכל תחומי החיים, החל מרפואה דרך תעופה וכלה בבנקאות וביטחון, ובקיצור, בכל תעשייה המושתתת על מערכות טכנולוגיות מתקדמות, בדגש על ממוחשבות.

מהנדסי תוכנה הם קודם כל מתכנתים שיודעים לפתח, להגדיר פעולות אוטומטיות לתפעל ולבדוק תוכנות. בנוסף לזה, הם יודעים להתאים את התוכנות לתעשייה מבחינת יעילות ועלויות נמוכות. הם מלווים את המוצר/יישום מבוסס התוכנה משלב הגדרת הצרכים ועד להפיכתו למוצר בשוק, כולל התחזוק שלו.

ההתפתחות הטכנולוגית המהירה, הן מבחינת מחשוב והן מבחינות אחרות, הפכה את מקצוע מהנדס התוכנה למבוקש מאוד. יותר מזה, המהנדס וגם לימודים הנדסת התוכנה צריכים להסתגל לשוק שמתקדם כל הזמן ודורש פתרונות הנדסיים למוצרים ומערכות מורכבות מבוססות תוכנה. 

 

הנדסת תוכנה


בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה
יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בהנדסת תוכנה, שם יוכלו להרחיב את הידע וילמדו נושאי לימוד חדשים כמו: מודלים מתקדמים בתורת הסיבוכיות, כריית נתונים, לוחות זמנים בפרויקטים של תוכנה, מתודולוגיות לפיתוח תוכנה, ניהול משאבים, ביולוגיה חישובית, אנליזה נומרית ועוד.


למי מתאימים לימודי הנדסת תוכנה?

לימודי הנדסת תוכנה מיועדים לאנשים עם זיקה לתחומים הריאליים, על מנת שיוכלו להתמודד עם קורסי לימודי הכוללים מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה. כמו כן, התואר הראשון מתאים למי שרוצה להשתלב בעולם המחשבים והתוכנה

מהנדס התוכנה חייב להיות בעל יכולות אנליטיות ופתרון בעיות. מהנדס התוכנה אחראי על פיתוח יישומים בכל השלבים, ולכן חייב לדעת לנהל אנשים, או לכל הפחות לשתף עמם פעולה, להיות שקול ומתוכנן, להיות בעל ראייה מערכתית ויצירתיות. 

חשוב לדעת שלימודי הנדסה, בדגש על הנדסת תוכנה, הם לימודים מאתגרים ותובעניים, מה שמצריך הקדשת זמן והשקעה רבים. ההצלחה בלימודים תלויה בהרבה פרמטרים, ביניהם: מעבר מבחנים, הגשת עבודות, השתתפות בפרוייקטים ועוד. 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה


תנאי הקבלה משתנים מדי שנה במוסדות הלימוד השונים בהתאם להיצע ולביקוש מטעם המועמדים.

ככלל, רובם המוחלט של מוסדות הלימוד – אם המכללות האזוריות, מוסדות הלימוד הפרטיים או האוניברסיטאות – דורשים זכאות לתעודת בגרות ישראלית או חלופה מוכרת, וציון בחינה פסיכומטרית תקף. חלק מהמוסדות קובעות את הרף על פי ציון סכם/התאמה.

אוניברסיטאות - 

ציון מינימלי של 650 בפסיכומטרי
ציון מינימלי של 90 בבגרות במתמטיקה ברמה של 4 יח"ל, 80 בבגרות ברמה של 5 יח"ל

מכללות - 

פסיכומטרי בציון 560 מינימום
ציון מינימלי של 75 בבגרות במתמצטיקה ברמה של 5 יח"ל, 80 ב-4 יח"ל
ציון מינימלי של 75 בבגרויות בפיזיקה או מדעי המחשב ברמה של 5 יח"ל
ועדת קבלה

מהו משך הלימודים?

הלימודים נמשכים כ-4 שנים בכל מוסדות הלימוד, מכללות ואוניברסיטאות, ובסופן מקבל הבוגר תואר ראשון במדעים B.Sc.


מה הם נושאי הלימוד בתואר ראשון בהנדסת תוכנה?

המטרה המרכזית של לימודים אלה היא למצוא פתרונות תוכנה פשוטים ויעילים לצרכים הטכנולוגיים המורכבים שגודשים אותנו בעולם הדיגיטלי בו אנו מצויים. במסגרת לימודי הנדסת 
התוכנה, הסטודנט ילמד קורסים מתחומי הנדסה אחרים כמו הנדסת חשמל, הנדסת איכות ואמינות, הנדסת מערכות. 

הלימודים כוללים קורסים הנלמדים בכל תחומי ההנדסה: מתמטיקה (חדוא, אלגברה, הסתברות וכו'), פיזיקה ועוד; לימודים במדעי המחשב כמו אלגוריתמים, מערכות הפעלה, שפות תכנות, לוגיקה וכו'; לימודי חובה בהנדסת תוכנה: מערכות בסיסי נתונים, קומפילציה, תכנות מונחה עצמים, מבוא לרשתות תקשורת וכו'; לימודי בחירה כמו: מערכות מידע, תכנות מתקדם, רובוטיקה, בדיקת תוכנה, סייבר. בסוף הלימודים יגישו הסטודנטים סמינר ופרויקט סיום. 


התמחויות בתואר ראשון הנדסת תוכנה


מוסדות הלימוד התמחויות/מסלולי לימוד בתחום הנדסת התוכנה: מערכות תקשורת ואבטחת מידע; מדעי הנתונים, למידת מכונה, בינה מלאכותית וניתוח מידע; טכנולוגיות תוכנה ומידע; תוכנה למערכות ניידות; פיתוח משחקים; 


אפשרויות התעסוקה לבוגרי מהנדס תוכנה - והשכר?

קיים ביקוש רב למהנדסי תוכנה, גם ללא ניסיון, והם יכולים להשתלב בכל תעשייה המשלבת טכנולוגיה ומחשוב: היי-טק, תעשיית הביטחון, תעשייה אווירית וכו'.  

השכר הממוצע לתפקיד מהנדס תוכנה עומד על כ-19,000 ש''ח בחודש. בתחום זה אזור העבודה משפיע על השכר, זאת אומרת שבפריפריה תרוויחו פחות מאשר באזור המרכז באותו התפקיד בדיוק. בתחום הנדסת התוכנה השכר יעלה ככל שתצברו ותק. בשנה הראשונה תרוויחו בממוצע 15,200 ש''ח, לאחר 2-4 שנות ותק השכר יעלה ל-18,700 ש''ח בחודש ולאחר 5-8 שנות ניסיון השכר יעלה ל-23,000 ש''ח. בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יוכלו להשתלב במגוון משרות ניהוליות בתפקידי מהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים ועוד. ניתן לראות שבשנים האחרונות עלה משמעותית הביקוש למהנדסי תוכנה כמו גם לבוגרי מדעי המחשב. 

תואר מקביל: תואר ראשון במדעי המחשב

תואר ראשון במדעי המחשב מהווה תואר כמעט מקביל להנדסת התוכנה, שכן גם הוא עוסק בהעמקת הידע והמיומנויות הן בקוד והן בהיבטי המחשב האחרים. לימודים אלו כוללים התמחות  בתכנות, מתמטיקה, אלגוריתמיקה, לימודי רשתות מחשבים ועוד. ההבדל בין הלומדים הנדסת תוכנה ללומדים מדעי המחשב הוא שמהנדס מחשבים מתמחה גם במבנה הפיזי של המחשב (חומרה) והציוד הנלווה לו. בין הקורסים הנלמדים: מדעי המחשב, מחקר, ניהול, הנדסה, תקשורת מחשבים, העברת מידע, מעגלים משולבים, מבנה נתונים ועוד.


מעניין אותך לימודי הנדסת תוכנה - תואר ראשון בהנדסת תוכנה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת תוכנה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד