האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הנדסת תוכנה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת תוכנה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על לימודי הנדסת תוכנה

לימודי הנדסת תוכנה ניתן ללמוד הן באוניברסיטאות והן במכללות, משך הלימודים הינו ארבע שנים כאשר בסופם מקבלים תואר ראשון במדעים .B.Sc. לימודי הנדסת מחשבים הינו תחום לימודים המשלב בין מדעי המחשב לבין הנדסת חשמל ואלקטרוניקה.

 

הלימודים כוללים שיעורים מתחומים שונים: הנדסת חשמל, תוכנה, תיכנות ועוד. הלימודים כוללים שילב של ידע, שיטות וכלים. לימודים אלו הם לימודים מעשיים יותר מאשר מדעי המחשב. הלימודים הינם מגוונים וכוללים שיעורים בנושאי ניהול, תיקשורת מחשבים, פיתוח תוכנה ועוד. הנדסת תוכנה מכשירה את הלומדים לתחזק ולפתח תוכנות בעזרת מיכשור ומגוון טכנולוגיות מתחומים שונים. מהנדס תוכנה חייב להיות בעל מיומנויות בתחזוקה, פיתוח, הדרכה, הטמעה ואיפיון של מערכות. הלימודים כוללים ידע לתכנון התוכנה, לבנייתה ואיכותה. המטרה המרכזית היא לשפר את האמינות, האיכות והיעילות של התוכנה.

 

הנדסת תוכנה

 

 

בוגרי תואר ראשון בהנדסת תוכנה יוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בתחום. בלימודים האלה סטודנטים יוכלו להרחיב את הידע וילמדו נושאי לימוד חדשים כמו: מודלים מתקדמים בתורת הסיבוכיות, כריית נתונים, לוחות זמנים בפרויקטים של תוכנה, מתודולוגיות לפיתוח תוכנה, ניהול משאבים, ביולוגיה חישובית, אנליזה נומרית ועוד.

 

למי מתאים ללמוד הנדסת תוכנה?

לימודי הנדסת תוכנה מיועדים לאנשים המחוברים יותר לצד הריאלי ובמקביל אוהבים מאוד את עולם המחשבים על מנת שיוכלו להשתלב בנושאים כמו מתמטיקה, פיזיקה וסטטיסטיקה. חשוב לדעת שמדובר בתחום קשה והלימודים באוניברסיטאות וגם במכללות השונות הם לימודים תובעניים ולכן על מנת להצליח יש צורך בהקדשת זמן והשקעה רבה. ההצלחה בלימודים תלויה בהרבה פרמטרים ובניהם: מעבר מבחנים, הגשת עבודות, השתתפות בפרוייקטים ועוד. 

 

תואר מקביל – תואר במדעי המחשב

תואר במדעי המחשב מהווה  תואר כמעט מקביל להנדסת התוכנה, שכן גם הוא עוסק בהעמקת הידע והמיומנויות הן בקוד והן בהיבטי המחשב האחרים. לימודים אלו כוללים התמחות  בתכנות, מתמטיקה, אלגוריתמיקה, לימודי רשתות מחשבים ועוד. ההבדל בין הלומדים הנדסת תוכנה ללומדים מדעי המחשב היא שמהנדס מחשב מתמחה גם במבנה הפיזי של המחשב (חומרה) והציוד הנלווה לו. בין הקורסים הנלמדים: מדעי המחשב, מחקר, ניהול, הנדסה, תקשורת מחשבים, העברת מידע, מעגלים משולבים, מבנה נתונים ועוד. לעוד מידע על התואר לחצו כאן.

 

תנאי הקבלה להנדסת תכונה

 

תנאי הקבלה ללימודי הנדסת תוכנה הוא פסיכומטרי ובגרות מלאה. הציון הנדרש משתנה ממוסד למוסד אך עומד בממוצע על פסיכומטרי גבוה מ-600, בגרות מלאה עם מתמטיק 4 יחידות בציון 80 ומעלה או 5 יחידות בציון גבוה מ-70.

 

כמה תרוויחו בתפקיד של מהנדס תוכנה ומה אפשרויות התעסוקה

השכר הממוצע לתפקיד מהנדס תוכנה עומד על כ-19,000 ש''ח בחודש. ניתן לראות שבתחום זה אזור העבודה משפיע על השכר: בפריפריה מרוויחים פחות מאשר באזור המרכז, באותו התפקיד בדיוק. בתחום הנדסת תוכנה השכר יעלה ככל שתצברו ותק. בשנה הראשונה תרוויחו בממוצע 15,200 ש''ח, לאחר 2-4 שנות ותק השכר עולה ל-18,700 ש''ח בחודש, לאחר 5-8 שנות ניסיון השכר יעלה ל-23,000 ש''ח. בוגרי תואר בהנדסת תוכנה יוכלו להשתלב במגוון במשרות ניהוליות בתפקידי מהנדסי פיתוח, מנהלי צוותים ועוד. ניתן לראות שבשנים האחרונות עלה משמעותית הביקוש למהנדסי תוכנה ובוגרי מדעי המחשב. 

סטודנטים ממליצים על הנדסת תוכנה

  • 2021
    אופיר אגאי
    כשהשתחררתי בדקתי את אפשרויות הלימוד במחשבים, וראיתי שמדעי מחשב והנדסת תוכנה הם מקצועות מאוד דומים, אלא שהנדסת תוכנה נחשב תואר מעשי יותר ואורכו 4 שנים. בנוסף, בשנה הרביעית עושים פרויקט שלא עושים במדעי המחשב, וחוץ מזה, תואר מהנדס זה תואר בליגה אחרת
    דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
570 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.45 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים