072-3300504

קורס בית חכם

בעידן של היום אנו חיים בשאיפה למצוא את הנוחות בכל דבר. משפחות רבות בוחרות לאבזר את בייתם במערכות מתקדמות מאוד של "בית חכם". מערכות אשר ישפרו ויקלו על שגרת היום יום שלהן. בשנים האחרונות אנו עדים לכך שמערכות בית חכם נכנסו גם לעולם המשרדים, זאת מהסיבה שמדובר בחיסכון באנרגיה ושמירה על איכות הסביבה.
 
 

מה היא מערכת בית חכם?

כאשר אנו מדברים על מערכות בית חכם מדובר במערכת ממוחשבת אחת אשר שולטת בכמה מערכות אשר נמצאות לנו בבית/משרד. מטרת מערכת בית חכם היא לחבר בין מערכת מיזוג האוויר שלנו למערכת התאורה, רשת האינטרנט, טלוויזיה וכבלים אזעקה, קולנוע ביתי ועוד. מה שמאפשר לנו לנטר את כל המערכות מכל מקום שאנו נמצאים בו, כל זאת ע"י שלט, מחשב או הסמארטפון שלנו. המערכת מונעת מאיתנו את הצורך בפעולות בסיסיות כמו להדליק ולכבות מיזוג אוויר, להדליק אורות, דוד חשמלי וכו'. בשנים האחרונו אנו רואים דרישה הולכת וגדלה למערכות מהסוג הזה ועל כן כמות המערכות הנמכרות מכפילה את עצמה בכל שנה. מהסיבה הזאת ישנו ביקוש רב לטכנאים מוסמכים בתחום.
 
 

תנאי הקבלה ומשך הלימודים של קורס בית חכם

תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להיות בעלי 12 שנות לימוד. ישנן מכללות אשר ידרשו מכם להיות בעלי תעודת בגרות מלאה. במידה ואתם לא עומדים בתנאי הקבלה תוכלו תמיד להשלים בגרויות ולאחר מכן להירשם לקורס טכנאי בית חכם. משך הלימודים משתנה בין המסלולים השונים בתחום. במידה ואתם בוגרי קורס חשמלאי תוכלו להירשם למסלולים הקצרים יותר אשר אורכם נע סביב ה-50 שעות לימוד אקדמיות. במידה ואין לכם ניסיון קודם תצטרכו ללמוד את הקורס המקיף אשר אורכו נע בין 80-100 שעות לימוד אקדמיות. מכללות רבות מאפשרות ללמוד את הקורס במסלול של לימודי ערב וימי שישי כך שגם במיד ואתם עובדים במשרה מלאב תוכלו לשלב את הלימודים.
 
 

מה לומדים במהלך קורס בית חכם ?

קורס טכנאי בית חכם נועד על מנת להכשיר טכנאי בית חכם אשר יוכלו במהלך עבודתם לתת שירות של התקנת המערכות, תפעול, תחזוקה ותיקונים. במהלך הלימודים ילמדו הסטודנטים להקים מערכת בית חכם, התאמת המערכת לבית, בטיחות בחשמל ואלקטרוניקה, מפסקים, סוגי חיישנים, קריאת תוכניות חשמל, מערכות חיסכון באנרגיה,תוכנות, איתור תקלות ומציאת פתרונות, שיוך כתובות לוגיות, חיבור עיניות אינפרה והפעלת שלטים, חיבור רכיבים, חיבור מערכת התקשורת ועוד.
 
 

הכשרה בתחום ואפשרויות תעסוקה בסיום קורס בית חכם

בוגרי קורס בית חכם אשר יעמדו בהצלחה בדרישות המסלול יקבלו תעודת סיום מטעם מוסד הלימוד בו למדו. ישנן מכללות אשר במקביל לתעודת הסיום שלהן יעניקו לבוגרים גם תעודת סיום מטעם משרד הכלכלה. מדובר בתעודה ממשלתית מוכרת ונחשבת מאוד. בסיום הלימודים תוכלו להשתלב כשכירים בחברות רבות אשר עוסקות בתחום התקנות בתים חכמים. תוכלו להיכנס לעבוד בתור מתקינים, טכנאיי תקלות או במכירה. אפשרות נוספת היא ללכת לדרך עצמאית בתחום. לא משנה מה תבחרו חשוב לזכור שמדובר בתחום מבוקש מאוד והדרישה לאנשי מקצוע בתחום רק הולכת וגדלה.
 
 

שכר בתחום טכנאי בית חכם

השכר בתחום משתנה בהתאם לותק ולניסיון. טכנאי בית חכם שכיר בתחילת דרכו צפוי להשתכר ב7,500 שקלים אך ככל שיצבור יותר ניסיון בתחום השכר יעלה בהתאם. לאחר כ-5 שנות ניסיון תוכלו להגיע למשכורות של מעל ל-10,000 שקלים. במידה ותפנו לדרך עצמאית השכר יכול להיות גם כפול אך דורש מכם עבודת שיווק על מנת שיכירו אתכם ויזמינו מכם את שירותי ההתקנה.
מעניין אותך קורס בית חכם?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בבית חכם בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד בית חכם לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד