072-3300504

קורס מורי נהיגה

מידע כללי על קורס מורי נהיגה

 
רשיון נהיגה הינו צורך בסיסי אצל רוב בני האדם. מדובר על כלי חיוני שעוזר לאנשים להגיע ממקום למקום, לעבוד עם אפשרות לניידות, להחזיק משק בית וכן הלאה.
ככל שגודל האוכלוסיה במדינת ישראל עולה עך עולה הביקוש בקרב הציבור למורי נהיגה מקצועיים וסבלניים. תפקידו של מורה הנהיגה הוא קריטי ביותר שכן מתוקף אחריותו לדאוג לזה שתלמידיו יצאו לדרך כשהם כשירים לנהיגה בטוחה וזהירה ולכן יש צורך בהכשרה מקצועית שמתנהלת רק על ידי אישור משרד התמ"ת.
 
מה לומדים?
 
במהל הלימודים לקורס מורי נהיגה יילמדו מגוון גדול של נושאים שביניהם: דיני תעבורה, בטיחות רכב, בטיחות בדרכים, עזרה ראשונה, עולם הרכב, נהיגה בטוחה ונכונה, התנהגות הנוסעים אל מול כלי הרכב, ועוד מגוון גדול מאוד של נושאים הקשורים לתחום. במהלך הלימודים לקורס יילמדו גם נושאים מעשיים וגם נושאים עיוניים וכמו כן, במהלך הלימדוים יעברו התלמידים כ-15 מבחנים שיצטרכו לעבור בהצלחה על מנת לקבל את תעדות הגמר.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב מוסדות הלימוד המציעים לימודים בתחום, משך הלימודים יהיה כשנתיים. במהלך הלימודים יעברו הסטודנטים מבחנים מעשיים שיצטרכו לעבור בהצלחה על מנת לקבל היתר לעסוק בהוראת נהיגה.
 
קורס מורי נהיגה
 

תנאי קבלה ללימודי הוראת נהיגה 

 
על מנת להתקבל ללימודים בתחום זה צריך המועמד ללימודים להירשם לאחד הקורסים המאושרים על ידי משרד התחבורה. בנוסף, יש דרישה להגיש הוכחה לנהיגה של מעל חמש שנים וכמו כן מסמך ממשטרת ישראל שמאשר שאין למועמד ללימודים עבר פלילי (תעודת יושר). בחלק ממוסדות הלימוד ישנו גיל מינימלי לקבלה ללימודים ובנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד ישנה דרישה מהמועמדים ללימודים לעבור ראיון קבלה אישי הבוחן את מידת התאמתם וזיקתם לתחום זה.
 
קהל היעד
 
קהל היעד לקורס הוא קהל מעל גיל 24 (זו הדרישה ברוב מוסדות הלימוד בתחום), בעל רשיוןנהיגה מעל 5 שניםף ללא עבר פלילי ועם 12 שנות לימוד. כמו כן, תינתן עדיפות לכאלה שיש להם זיקה לתחום. 
 
איפה לומדים?
 
אחת המכללות המוכרות בתחום זה היא מכללת עתיד - רשת מכללות טכנולוגיות. למכללה יש סניפים רבים ברחבי הארץ בהם ניתן למצוא מסלולי ערב ובוקר שמותאמים גם לכאלה שמעוניינים להמשיך בשגרת חייהם ובעבודתם במקביל ללימודים. בנוסף, ניתן ללכת ללמוד בהמשך קורס רכב ציבורי/רכב כבד על מנת להתמקצע ולהעמיק את הידע המעשי בתחום.
 
איפה עובדים?
 
ברוב המקרים מורים שסיימו את לימודיהם בהצלחה ועמדו בכל תנאי מוסד הלימודים יעדיפו לעבוד במסגרת של בית ספר מורשה לנהיגה. היתרון בלעבוד דרךבית ספר הוא שלבתי ספר גדולים בתחום יש הרבה מאוד תלמידים, כך שתמיד עדיף בשלב הראשון לצבור נסיון תחת מקום גדול. עם השנים ועם צבירת שם טוב ונסיון מעשי ניתן לפתוח עסק עצמאי בתחום ולהעביר שיעורים פרטיים. במקרה הזה חשוב להדגיש שמדובר על עסק עצמאי לכל דבר ועניין וחשוב לבדוק מראש נושאים כמו תקציב, מיקום גיאוגרפי, פוטנציאל לתלמידים באזור וכן הלאה.
 
כמה מרוויחים?
 
מורה נהיגה שיעבוד כשכיר תחת בית ספר לנהיגה צפוי להרוויח בשנים הראשונו לעבודתו סכומים שיעמדו על כ - 9,000 - 10,500 ש"ח חודשי (עבודה במשרה מלאה). כעבור כמה שנים של נסיון ועם צבירת ותק במקום העבודה צפוי השכר לעלות באופן משמעותי ולעמוד על כ - 12,000-14,000 ש"ח חודשי. חשוב להבין כי מחירי השיעורים עולים עם השנים וכיום שיעור נהיגה ממוצע עולה סביב ה-160 ש"ח לשיעור כשמספר השיעורים המינימלי לפני יציאה למבחן מעשי (טסט) עומד כיום על 28 שיעורים - מה שמגדיל משמעותית את רווחו של מורה הנהיגה.
 
 
 
מעניין אותך קורס מורי נהיגה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בלימודי נהיגה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לימודי נהיגה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד