072-3300504

לימודי הנדסאי כימיה

לימודי הנדסאים מאפשרים לימוד מעשי של תחום מדעי לעומקו והשתלבות בשוק העבודה לאחר מכן. בין מגוון אפשרויות הלימוד במסגרת לימודי הנדסאים ניתן לבחור גם בלימודים מדעיים כמו הנדסאי כימיה או הנדסאי ביוטכנולוגיה. בעוד שלימודי הנדסאי כימיה מכשירים את בוגרי התואר לתעסוקה בתעשיית התרופות ותעשיית המזון, לימודי הנדסאי ביוטכנולוגיה מעניקה לבוגרי הלימודים כלים לשימוש באורגניזמים על מנת לשפר תהליכים בענפי התרופות, המזון ועוד.
 
 
תנאי קבלה 

תנאי הקבלה הדרושים הם בדרך כלל בגרות מלאה. ניתנת אופציה בחלק גדול מהמוסדות ללמוד גם ללא תעודת בגרות מלאה במידה שישנם ציונים עוברים במקצועות אנגלית, מתמטיקה ולשון. מועמדים אשר לא עומדים שדרישות יוכלו להרשם למכינה קדם אקדמית או למכינה טכנולוגית. לאחר השלמות שיבצעו הם יוכלו להתקבל ללימודים.
 
 
תחומי לימוד
 
הנדסאי כימיה מתמחה באחת מבין מגוון אפשרויות ההתמחויות השונות: טכנולוגיות מזון, כימיה תרופתית, כימיה מעבדתית וכדומה. במהלך הלימודים נלמדים נושאים כמו פיזיקה, כימיה כללית ואנליטית, כימיה פיזיקאלית ותרופתית, הנדסה כימית, מיקרוביולוגיה, מטבוליזם וטכנולוגיות מזון ופרמקולוגיה. הלימודים בתחום זה נחשבים רחבים במיוחד וכוללים קורסים מנושאים משיקים כמו הנדסה, ביולוגיה, ומתמטיקה. הלימודים המגוונים אמורים להכשיר את הבוגרים לעסוק בתעשיות רבות כגון תעשיית המזון, התרופות, תעשייה כימית וכיוצא בזאת. 
 
עם סיום לימודי הנדסאים מקבלי הבוגרים תעודה מטעם המוסד האקדמי בו למדו וכן ממה"ט, המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ומדע. התעודה תאפשר להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים הארצי, וכך להיכנס לשוק העבודה בתחום.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
להנדסאי כימיה ניתנת האפשרות להשתלב במגוון רחב של תעשיות במשק הישראלי. עסקים רבים אשר מתעסקים כמו ענפי הכימיה יזדקקו להנדסאי כימיה מנוחה: בין היתר חברות תרופות וכן מפעלי כימיקלים מפרסמים מדי יום מודעות דרושים בחיפוש אחר הנדסאי כימיה. כמו כן, ניתן גם להשתלב בתעשיית הברום והאשלג, להשתלב בצוות העובדים של בתי חולים, ואף במגזר הציבורי דרך חברת כימיקלים לישראל. הנדסאי ביוטכנולוגיה יוכל למצוא עבודה בעסקים הדורשים ידע ביולוגי על מנת לפתח פתרונות טכנולוגיים שונים. במגזר הציבורי יוכל הנדסאי ביוטכנולוגיה למצוא תעסוקה בחברת החשמל ומקורות, וכן במגזר הציבורי יכול הנדסאי ביוטכנולוגיה למצוא תעסוקה בתעשיית המזון, הכימיה, החקלאות והתרופות, וכן בחברות כגון אסם, טבע, אינטל ועוד.
 
 
מסלולי המשך

בוגרי לימודי הנדסאי בכימיה יוכלו במידה וירצו לעשות השלמה לתואר ראשון בכימיה. או השלמה לתחומי ההנדסה במגוון תחומים כמו: הנדסה כימית, הנדסה ביוטכנולוגית, הנדסת חומרים, הנדסת תרופות עוד. לימודי ההנדסאי הקודמים יחשבו ויקצרו את משך הלימודים.
 
 
כמה מרוויח הנדסאי כימיה?
 
בשנים האחרונות הולך וגדל מספר ההנדסאים בארץ עקב הביקוש הגדול להנדסאים בכלל התחומים. השכר ההתחלתי עשוי להיות נמוך, בניגוד לבוגרי תואר ראשון בהנדסה ויעמוד על 7,000-9,000 ש''ח כשכר ההתחלתי. כמובן שעם הותק השכר יעלה ויכול להגיע גם ל13,000 שקלים.
מעניין אותך לימודי הנדסאי כימיה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך הנדסאים בהנדסאי כימיה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסאי כימיה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד