האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי רפואה משלימה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי רפואה משלימה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
רפואה משלימה הינה שיטת רפואה המאפשרת אלטרנטיבה לרפואה המערבית. אם ברפואה המערבית מתקנים את הבעיות הפיזיולוגיות על ידי טיפול ממוקד בבעיה (לדוגמא כאב ראש מטופל באמצעות כדור נגד כאבי ראש), אז ברפואה המשלימה מטפלים בבעיות הפיזיולוגיות באמצעות חיפוש אחר שורש הבעיה, לרוב הבעיות הפיזיולוגיות מגיעות כתוצאה מבעיה רוחנית ונפשית. כלומר הרוח, הנפש והרגש מחוברים ומשפיעים על גוף האדם.
 
מטרת לימודי רפואה משלימה היא להכשיר מטפלים בדרכי טיפול לא חודרניות, למגוון רב של מחלות או בעיות גופניות. החל משיפור איכות החיים דרך תהליכי הרזייה טבעיים, שימוש בצמחים ועוד.
 
 
 
לימודי רפואה משלימה
"הלימודים כוללים תחומים רבים ומגוונים המגיעים כל אחד מעולם פילוסופי טיפולי אחר" | צ' shutterstock
 
 
תחום זה נמצא בחזית עולם הטיפולים הלא חודרניים. נתח השוק של הלימודים ברפואה משלימה תופס וגדל מרגע לרגע והרבה אנשים בוחרים לזנוח את הרפואה המערבית לטובת רפואה אלטרנטיבית. עד לפני מספר שנים איש לא חשב בכלל על לימודים כאלה אך כיום זה הפך לתחום מאד מבוקש. החלום של מלא אנשים הוא להיות רופא, אך מה לעשות שלעתים כדי להיות רופא ברפואה המערבית צריך ציונים מאוד גבוהים והרבה הקרבה. לעומת זאת בלימודי רפואה משלימה אין את הבעיה של סף קבלה גבוה ובכל זאת יש בזה את האלמנט הטיפול והריפוי. הרבה יותר קל להיות רופא אלטרנטיבי בימינו ועם הפופולריות שזה תופס כנראה שגם יותר משתלם.
 
 
תנאי קבלה ללימודי רפואה משלימה
תנאי הקבלה משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו כאשר תכנית הלימודים המבוקשת גם כן מהווה פקטור משמעותי לסף הקבלה. אולם, מרבית מוסדות הלימודים דורשים את אותם תנאי הבסיס כתנאי קבלה: זכאות מלאה לתעודת בגרות ישראלית מוכרת, מעבר ראיון אישי על ידי סגל הפקולטה ומעבר מבחן התאמה.
 
 

קהל יעד ללימודי רפואה אלטרנטיבית

המעוניינים בקורס רפואה משלימה צריכים להיות חדורי מוטיבציה, אמפתיה ורגישות למטופלים, בעלי אהבה ללמידה, השקעה אין סופית והרבה חמלה. הלימודים נמצאים כיום בקדמת הבמה של המקצועות הטיפוליים השונים.
 
 
כמה זמן נמשכים הלימודים ואיפה ניתן ללמוד?
הלימודים נמשכים כארבע שנים, במסלול לימודי יום, וכעשרה סמסטרים למעוניינים בתכנית לימודי ערב. כיום קיימים עשרות מוסדות לימודים הפרוסים ברחבי הארץ, המציעים מסלולי ותכניות לימוד רבות ומגוונות.
 
 
נושאי לימוד
לימודי רפואה אלטרנטיבית כוללים תחומים רבים ומגוונים המגיעים כל אחד מעולם פילוסופי טיפולי אחר. קורס רפואה משלימה כולל: רפואה סינית וטיבטית, תזונה טבעית, הומאופתיה, פילוסופיה הודית (איור ודה), שיאצו, הידרותרפיה (טיפול במים), טווינה, רפלקסולוגיה ועוד. מרבית מוסדות הלימוד מחייבים לצד התכנית הרגילה, לימוד של מקצוע טיפול מגע (שיאצו, טווינה, צ'י קונג – לבחירת הסטודנט) כאשר בתום שנת הלימודים מוענקות לבוגרים תעודות מטפל במקצוע הטיפולי הנבחר. תכניות הלימודים הינן מעמיקות ומקיפות ועומדות בתקנים ובסטנדרטים המחמירים ביותר של הסטנדרטים הבינלאומיים והן של ועדת הכנסת לחקיקה.
 
 
אפשריות תעסוקה
לאחר הלימודים הבוגרים יכולים להתפתח במגוון ערוצים, בין אם בערוץ הממלכתי, הפרטי או העצמאי. בין אפשרויות התעסוקה ניתן למצוא קופות חולים (דוגמת מכבי טבעי או כללית), בתי חולים, מרפאות ובתי חולים פרטיים וכמובן הקמת קליניקה פרטית עצמאית.
 
 
להלן רשימת קורסים נוספים בתחום:

סטודנטים ממליצים על רפואה משלימה

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
160 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה ברפואה משלימה בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים