072-3300504

לימודי רפואה משלימה

רפואה משלימה הינה שיטת רפואה המאפשרת אלטרנטיבה לרפואה המערבית. אם ברפואה המערבית מתקנים את הבעיות הפיזיולוגיות על ידי טיפול ממוקד בבעיה (לדוגמא כאב ראש מטופל באמצעות כדור נגד כאבי ראש), אז ברפואה המשלימה מטפלים בבעיות הפיזיולוגיות באמצעות חיפוש אחר שורש הבעיה, לרוב הבעיות הפיזיולוגיות מגיעות כתוצאה מבעיה רוחנית ונפשית. כלומר הרוח, הנפש והרגש מחוברים ומשפיעים על גוף האדם.
 
מטרת לימודי רפואה משלימה היא להכשיר מטפלים בדרכי טיפול לא חודרניות, למגוון רב של מחלות או בעיות גופניות. החל משיפור איכות החיים דרך תהליכי הרזייה טבעיים, שימוש בצמחים ועוד.
 
 
לימודי רפואה משלימה
"הלימודים כוללים תחומים רבים ומגוונים המגיעים כל אחד מעולם פילוסופי טיפולי אחר" | צ' shutterstock
 
תחום לימודי רפואה משלימה נמצא בחזית עולם הטיפולים הלא חודרניים. נתח השוק של לימודי רפואה משלימה תופס וגדל מרגע לרגע והרבה אנשים בוחרים לזנוח את הרפואה המערבית לטובת רפואה אלטרנטיבית. עד לפני מספר שנים איש לא חשב בכלל על לימודי רפואה משלימה אך כיום תחום זה הפך למאד מבוקש. החלום של המון אנשים הוא להיות רופא, אך מה לעשות שלעתים כדי להיות רופא ברפואה המערבית צריך ציונים מאוד גבוהים והרבה הקרבה. לעומת זאת בתחום של לימודי רפואה משלימה אין את הבעיה של סף קבלה גבוה ובכל זאת יש בזה את האלמנט הטיפול והריפוי. הרבה יותר קל להיות רופא אלטרנטיבי בימינו ועם הפופולריות שזה תופס כנראה שגם יותר משתלם.
 
 

תנאי קבלה של לימודי רפואה משלימה

תנאי הקבלה משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו כאשר תכנית הלימודים המבוקשת גם כן מהווה פקטור משמעותי לסף הקבלה. אולם, מרבית מוסדות הלימודים דורשים את אותם תנאי הבסיס כתנאי קבלה: זכאות מלאה לתעודת בגרות ישראלית מוכרת, מעבר ראיון אישי על ידי סגל הפקולטה ומעבר מבחן התאמה.
 
 

קהל יעד של לימודי רפואה משלימה או אלטרנטיבית

המעוניינים בקורס רפואה משלימה צריכים להיות חדורי מוטיבציה, אמפתיה ורגישות למטופלים, בעלי אהבה ללמידה, השקעה אין סופית והרבה חמלה. הלימודים נמצאים כיום בקדמת הבמה של המקצועות הטיפוליים השונים.
 
 

כמה זמן נמשכים לימודי רפואה משלימה ואיפה ניתן ללמוד?

הלימודים נמשכים כארבע שנים, במסלול לימודי יום, וכעשרה סמסטרים למעוניינים בתכנית לימודי ערב. כיום קיימים עשרות מוסדות לימודים הפרוסים ברחבי הארץ, המציעים מסלולי ותכניות לימוד רבות ומגוונות.
 
 

הנושאים של לימודי רפואה משלימה

לימודי רפואה אלטרנטיבית כוללים תחומים רבים ומגוונים המגיעים כל אחד מעולם פילוסופי טיפולי אחר. קורס רפואה משלימה כולל: רפואה סינית וטיבטית, תזונה טבעית, הומאופתיה, פילוסופיה הודית (איור ודה), שיאצו, הידרותרפיה (טיפול במים), טווינה, רפלקסולוגיה ועוד. מרבית מוסדות הלימוד מחייבים לצד התכנית הרגילה, לימוד של מקצוע טיפול מגע (שיאצו, טווינה, צ'י קונג – לבחירת הסטודנט) כאשר בתום שנת הלימודים מוענקות לבוגרים תעודות מטפל במקצוע הטיפולי הנבחר. תכניות הלימודים הינן מעמיקות ומקיפות ועומדות בתקנים ובסטנדרטים המחמירים ביותר של הסטנדרטים הבינלאומיים והן של ועדת הכנסת לחקיקה.
 

אפשריות תעסוקה לבוגרי לימודי רפואה משלימה

לאחר לימודי רפואה משלימה הבוגרים יכולים להתפתח במגוון ערוצים, בין אם בערוץ הממלכתי, הפרטי או העצמאי. בין אפשרויות התעסוקה ניתן למצוא קופות חולים (דוגמת מכבי טבעי או כללית), בתי חולים, מרפאות ובתי חולים פרטיים וכמובן הקמת קליניקה פרטית עצמאית.
 
 

להלן רשימת קורסים נוספים בתחום לימודי רפואה משלימה:

מעניין אותך לימודי רפואה משלימה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה ברפואה משלימה בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד רפואה משלימה לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד