לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

לימודי תואר שני | וואלה! יורם לימודים

לימודי תואר שני, או לימודי מוסמך אוניברסיטה, מיועדים לכל מי שרוצה להרחיב את האופקים שלו מעבר לתואר ראשון, להתמחות בתחום מסוים או להמשיך את לימודיהם באקדמיה בשאיפה לקבל דוקטורט. התואר השני נקרא בשמות שונים ותלוי בתחום הנלמד.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי תואר שני | וואלה! יורם לימודים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מסלולים מבוקשים לימודי תואר שני | וואלה! יורם לימודים

מסלולי לימוד לתואר שני  1. מסלול מחקרי - מסלול מחקרי כשמו כן הוא, כולל מחקר של נושא מסוים. הסטודנט נצמד למנחה הוראה אשר עוזר לו בפרויקט התזה, במהלך שנת הלימודים נוצרת עבודת הגמר. רק עם תזה ניתן להמשיך ללימודי דוקטורט (תואר שלישי).

  2. מסלול עיוני - המסלול העיוני הוא מסלול המעמיק את הלימודים בתחום מסוים ולא כולל בסופו תזה. מסיבה זו לא ניתן להמשיך לאחר לימודי תואר שני במסלול עיוני ללימודי דוקטורט. אולם, ניתן לעבור למסלול מחקרי על בסיס ציונים ורושם אישי.

  3. מסלול דוקטורט - מסלול זה הינו המסלול הישיר לדוקטורט. מסלול זה מתאים לתלמידים אשר סיימו את לימודי התואר הראשון בהצטיינות או כאלה שמצטיינים בשנה הראשונה ללימודי התואר השני במסלול אחר. המסלול לדוקטורט הינו קצר ומהיר יותר מאשר תואר ראשון ותואר שלישי בנפרד.

  4. מסלול אישי – מסלול זה נוצר בכדי לאפשר לסטודנטים לבצע מחקרים שונים שיוכלו לחדש דבר אחד או שניים בנושאי מסוימים ולהציג נקודות מבט שונות ומגוונות בתחום מסוים, כמו מחקר המשלב תחומי דעת ומדע מובילים לגילויים חדשים ומרתקים.


תנאי קבלה לתואר שני


אחד מתנאי הקבלה ההכרחיים בתואר שני הוא תואר אקדמאי, אומנם ניתן להצטרף למסלולי לימוד גם בלי תואר ראשון למרות שהרישום מותנה בלימודי השלמה שנקבע על ידי מוסד הלימודים. כמו כן ניתן להתקבל לחלק מהתחומים על בסיס ממוצע הציונים מהתואר הראשון (80 ומעלה), ולתחומים אחרים נדרשים מבחני כניסה כתנאי סף. בנוסף לכך ישנם דרישות נוספות כמו פרסום מאמרים בתחום הנלמד וביצוע מחקרים, עבודת תזה ועוד. הדרישות הן בהתאם לתואר הנבחר.


משך התואר


הלימודים לתואר שני נמשכים כשנתיים כאשר הלימודים מתקיימים בדרך כלל בין פעם אחת לפעמיים בשבוע. ישנם מסלולים שנלמדים בשנה אחת (כולל סמסטר קיץ) אך התוכניות האלו בדר''כ יקרות יותר.


כמה עולה תואר שני והיכן ניתן ללמוד?


לימודי תואר שני מתקיימים במכללות ובאוניברסיטאות שונות בארץ במגוון תחומי לימוד. הלימודים בדרך כלל אינם מסובסדים ונעים בין 10,000 - 30,000 ש"ח לשנת לימוד.
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים