לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

תואר שני במדעי המחשב

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מה תנאי הקבלה? מה הדרישות האקדמיות? מי יכול ללכת למסלול עם תזה? ומה עושים עם זה ביום שאחרי? • כל מה שרציתם לדעת על תוכנית הלימודים היוקרתית לתואר M.Sc. באוניברסיטה הפתוחה

 

מדעי המחשב הפכו בעידן הדיגיטלי לאחד התחומים המבוקשים והמשפיעים ביותר – הן בעולם האקדמי והן בשוק התעסוקה. התוכנית לתואר שני במדעי המחשב מציעה לכם להצטיין בתחום שמניע את חיינו, לרכוש ידע אקדמי מתקדם וליהנות מכלים שיקפיצו את הקריירה שלכם.

במהלך הלימודים תוכשרו לביצוע עבודה מחקרית ותגישו חיבור מדעי שיהווה חלק אינטגרלי מתוכנית הלימוד. בסיום הלימודים תזכו להסמכה במדעים מדויקים (M.Sc.), תואר שמהווה תו איכות ויפתח עבורכם דלתות בגופים המובילים במשק, בעולם התאגידי ובמוסדות הציבור – או לחלופין, ישמש כאבן דרך לקריירה אקדמית עתידית.

 

 
תואר שני במדעי המחשב
 
 
 
 

איך מתקבלים?

 

התואר השני במדעי המחשב מיועד לבוגרי תואר ראשון במדעי המחשב, שממוצע ציוניהם עומד על 80 ומעלה. גם בעלי תואר דו-חוגי המשלב לימודי מדעי המחשב יכולים להגיש מועמדות, אולם ייתכן שיידרשו לקורסי השלמה. בעלי תואר ראשון בתחומים אחרים ידרשו להשתלם בלימודי תעודה במדעי המחשב.

 

בוגרי תואר ראשון שלא עומדים בתנאי הסף יכולים להגיש מועמדות לוועדה לתואר שני, שתחליט אם לקבלם "על תנאי", לדרוש השלמות או שיפור בהישגים - או לדחות את בקשת המועמדות.

 

עם או בלי תזה?

 

לימודי התואר שני במדעי המחשב מתקיימים בשני מסלולי לימוד - עם וללא תזה, כאשר הסטודנטים משובצים תחילה למסלול עבודת הגמר (ללא תזה). במסגרת הלימודים נדרשים הסטודנטים ללמוד כמות מינימלית של 11 קורסים, תוך הקפדה על שילוב של שני קורסים לפחות מאשכול הלימודים התיאורטי לבין שני קורסים לפחות בעלי אופי יישומי. עבודת הגמר תידרש להיות תיאורטית ברובה, והיקפה מקביל לזה של שתי עבודות סמינריוניות. משקלה הוא 15% מהציון הכולל לתואר.

 

המצטיינים בכל מחזור יוכלו במהלך לימודיהם להמיר את כתיבת העבודה בהגשת תזה שמשקלה 30% מהציון הסופי – מסלול המתאים במיוחד למי ששוקלים בהמשך קריירה אקדמית ובלימודי דוקטורט. במקרה כזה יידרשו הסטודנטים ללמוד מינימום של תשעה קורסים בלבד, כשגם במקרה זה יהיה צורך לשלב גם לימודים תיאורטיים וגם לימודים בעלי אופי יישומי.

 

לתזה יהיה אופי מחקרי חדשני. לצד סקירה ביקורתית של מחקרים בתחום, התזה אמורה לשקף את יכולותיהם המחקריות של הסטודנטים ואת שליטתם בכלים המדעיים המקובלים. הסטודנטים יידרשו להדגים מחשבה עצמאית ומקורית, כושר הבנה, ניתוח ועיבוד חומר מדעי.

 

כמה זמן עד התואר?

 

שיטת הלימוד  שמה דגש על הוראה מרחוק ולמידה אישית, תוך הקניית שורה של כלים שיסייעו לסטודנטים לצלוח את התואר בהצלחה. תקופת הקורונה המחישה לתלמידי האוניברסיטה הפתוחה את היתרונות הרבים של לימודים במוסד אקדמי שעבר התאמה לעידן הממוחשב, עם מערך שיעורים מותאם ללימוד מרחוק ועורף פדגוגי תומך אונליין. לכשתסתיים תקופת הקורונה צפויים חלק ניכר מהקורסים לאפשר המשך לימוד באמצעות הוראה מרחוק, אם כי ייתכן שבמסגרת לימודי התואר השני יידרשו סטודנטים גם לנוכחות פרונטלית.

 

תוכנית הלימודים נהנית מגמישות ניכרת ומהתאמה אופטימלית גם לסטודנטים עובדים ובעלי משפחות שאינם יכולים להקדיש את כל זמנם ללימודים. עם זאת, חשוב לציין כי כדי לעמוד בדרישות הזכאות לתואר יש לסיים את הלימודים לא יאוחר משש שנים לאחר תחילת הסמסטר שבו נלמד הקורס הראשון.

 

ומה עושים עם זה ביום שאחרי?

 

לצד אפשרויות ההשתלבות בתחום המחקר האקדמי, מהווה התואר השני במדעי המחשב כרטיס כניסה יוקרתי לעולם התעסוקה. במהלך הלימודים יזכו הסטודנטים להשתלם במגוון רחב של קורסים הנוגעים באופן ממוקד בתחומי העיסוק המבוקשים ביותר במשק.

 

כך, למשל:

  • הקורס "ניהול מיזמי תוכנה" עוסק בניהול פיתוח תוכנה הן במישור הפרויקטלי והן במישור הארגוני. הסטודנטים שמעוניינים להתקדם לשדרת ההנהלה יזכו לצבור מידע במגוון רחב של נושאי ליבה מעולם הניהול, החל מניהול זמן ותקציב ועד לניהול משאבי אנוש.
 
  • הקורס "אלגוריתמים לנתוני עתק"‏ מספק לסטודנטים כלים להתמודדות עם אחד האתגרים המשמעותיים של מהפכת האינטרנט: הגישה הבלתי מוגבלת למידע. בקורס ילמדו הסטודנטים להכיר את עולם ה-Big Data ויתוודעו לשיטות אלוגריתמיות – שטח תיאורטי שמהווה כלי יישומי משמעותי בעיסוק במאגרי מידע בעולם התאגידי והמוסדי ובתחום ניתוח ההתנהגות ברשתות החברתיות.
 
  • בקורס "אבטחת מערכות תוכנה" ילמדו הסטודנטים כיצד משתלב נושא אבטח המידע במערכות הפעלה, במערכות בסיסי נתונים, בשפות תכנות וברשתות תקשורת – צעד משמעותי למי שמעוניין להתקדם בתחום לוחמת הסייבר בעולם שמחוץ לאקדמיה.
 

קורסים אלו משקפים רק חלק קטן מתוך שורה ארוכה של קורסים המספקים מבט מקיף על שלל תחומי העשייה הרלוונטיים לעולם מדעי המחשב. הבסיס התיאורטי שתרכשו בלימודים, לצד כלים פרקטיים, יעמידו אתכם בעמדת יתרון בבואכם להתמודד על משרות ניהוליות בשוק העבודה.

 

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני במדעי המחשב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על מדעי המחשב

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
676 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

לימודי תואר שני במדעי המחשב בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים