072-3300504

תואר שני בייעוץ ארגוני – כל מה שצריך לדעת

 

בעולם של ימינו, המשתנה בקצב כה מהיר, ארגונים מתמודדים עם אתגרים מורכבים ורב תחומיים הדורשים פתרונות חדשניים. אי אפשר להתעלם מההשפעה הבלתי מעורערת של שינויים טכנולוגיים, כלכליים, תרבותיים וחברתיים, והארגונים שרוצים לעמוד בקצב צריכים להסתגל לשינויים אלו במהירות.

השינויים הללו הפכו את הייעוץ והפיתוח הארגוני למקצוע חשוב והכרחי מתמיד. שכן, המומחים בתחום יכולים לספק לארגונים את הכלים והאסטרטגיות הדרושים כדי לנווט במורכבות הסביבה העסקית המודרנית. תואר שני בייעוץ ארגוני הוא דרך מצוינת לצבור את הכישורים והידע הדרושים כדי להפוך ליועץ מצליח, ולעזור לארגונים לשגשג בתוך האתגרים של העולם של היום.

 

תואר שני בייעוץ ארגוני

 

למי מתאימים לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני?


לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני מתאימים לאלו שלמדו תואר ראשון במנהל עסקים, ניהול, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, משאבי אנוש או תחום קרוב. אם יש לכם חשיבה ביקורתית, מיומנויות אנליטיות ופתרון בעיות, כמו גם יכולות בינאישיות מעולות ואתם חולמים "לקחת את המושכות" ולהוביל את הארגון איתו תעבדו להצלחה ולהתייעלות מקסימלית תוך השגת מטרותיו – תואר שני בייעוץ ארגוני מתאים לכם במדויק.  

עבודתו בפועל של יועץ ארגוני


סיימתם תואר שני בייעוץ ארגוני. מה תעשו בפועל? עבודתו של יועץ ארגוני כרוכה בהערכת נקודות החוזק והחולשה של הארגון, והמלצת פתרונות לשיפור האפקטיביות והיעילות שלו. זה יכול לכלול ניתוח של מבנה הארגון ואופיו, ערוצי התקשורת, ההנהגה, משאבי האנוש והיבטים אחרים המשפיעים על ביצועיו. יועץ ארגוני עובד בדרך כלל בשיתוף פעולה הדוק עם צוות ההנהגה של הארגון כדי לזהות אזורים שדורשים שיפור, לפתח אסטרטגיות לשינוי ויישומן. במסגרת עבודתו, הוא יבצע ראיונות וסקרים עם עובדים, סקירת נתונים ודוחות, הנחיית פגישות וסדנאות קבוצתיות ומתן הדרכה לעובדים.

כמה מרוויח יועץ ארגוני?


בעלי תואר שני בייעוץ ארגוני ירוויחו בשנים הראשונות שכר שיעמוד על כ-8,500 ש"ח ולאחר כמה שנות נסיון ועם צבירת רקורד ונסיון מעשי בתחום צפוי השכר לעלות אחרי שלוש שנים לסכומים משמעותיים יותר. יועץ ארגוני למשל ירוויח אחרי שלוש שנות נסיון (כמובן שזה תלוי במקום העבודה ובהיקפה וכו') שכר שיעמוד על 9,000 - 17,000 ש"ח חודשי וצפונה. כמובן, שהשכר תלוי פרמטרים רבים – כמו ניסיון, התעשייה בה הוא עובד, אם מדובר בחברה פרטית\ציבורית, היות היועץ שכיר\עצמאי ועוד.

תחומים ונושאי לימוד במסלול לתואר שני בייעוץ ארגוני


לימודי התואר השני בייעוץ ארגוני נחשבים למרתקים וכוללים שילוב של מספר דיסציפלינות, בין היתר יילמדו הנושאים הבאים: פסיכולוגיה, כלכלה, אנתרופולוגיה, משאבי אנוש, סוציולוגיה ועוד. המטרה היא לספק לאלה שמעוניינים לשמש יועצים ארגוניים את כל הכלים הרלוונטיים למקצוע, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית ובכך לבצע זאת בהצלחה לא רק מבחינת תיאורטית אלא בפועל. הראיה לכך היא שלצד קורסי חובה שהם בעיקרם תיאורטיים, יש סדנאות מעשיות (המבוססות על התנסויות ועל סימולציות), קורסי בחירה ועבודות בעלות מימד פרקטי בלתי מבוטל. 

תואר שני בייעוץ ארגוני מציע מספר התמחויות בהם ניתן לבחור. לדוגמא: ייעוץ פנים ארגוני, אימון ניהולי, פיתוח אסטרטגי ארגוני, פיתוח משאבי אנוש, התנהגות ארגונית ועוד. הלימודים נמשכים כשנתיים ובסוף מילוי הדרישות בהצלחה, ניתנת זכאות לתואר השני.

 

הנה טעימה מהקורסים הנלמדים בתואר שני בייעוץ ארגוני:

לימודי ליבה

לימודים מתקדמים

לימודי העשרה והרחבה

מנהיגות בארגונים

התערבויות אסטרטגיות

סמינר לדוגמא: ניהול והערכת ביצוע בארגונים

היחיד והקבוצה בארגון

ייעוץ ארגוני בארגונים גלובליים

סדנה לדוגמא: השקעה ניכרת בעבודה

מבוא לאסטרטגיה

אתיקה וערכים בייעוץ ארגוני

 

מבוא לכלכלה

הדרכה לפרקטיקום + פרקטיקום

 

 

תנאי קבלה לתואר שני בייעוץ ארגוני


כל מוסד המציע תוכניות ללימודי תואר שני בייעוץ ארגוני קובע את דרישות הסף למעוניינים להתקבל אליו. תנאי הקבלה ברמה הכללית נוטים להיות גבוהים, כאשר יש לרוב צורך בתואר ראשון באחד מתחומי מדעי ההתנהגות/החברה/מנהל עסקים עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. מועמדים שסיימו תואר ראשון אך בתחום שונה יידרשו ללימודי השלמה כתנאי לקבלה שלהם לתואר. מוסדות שונים מעמידים תנאים נוספים לקבלה ללימודים, דוגמת מעבר ועדת קבלה או הצגת מכתבי המלצה ממרצים בתואר הראשון. מוסדות רבים יבקשו להוכיח ידע קודם או לעמוד בבחינת פטור בסטטיסטיקה ושיטות מחקר לתואר ראשון במדעי החברה.

חשוב לשים לב שלצד המסלולים האקדמיים לתואר שני בייעוץ ארגוני, ניתן למצוא תארים שניים במקצועות אחרים תוך שילוב קורסים בייעוץ ארגוני לצורך קבלת תעודה, או לחלופין לבחור במסלולים של לימודי תעודה.

 

היכן לומדים תואר שני בייעוץ ארגוני?


אלו כמה מהמוסדות האקדמיים הבולטים בארץ שמציעים לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני: הקריה האקדמית אונו, המכללה האקדמית הדסה ירושלים, האקדמית תל אביב – יפו, אוניברסיטת רייכמן, המכללה האקדמית עמק יזרעאל, המרכז האקדמי פרס, המכללה האקדמית תל חי, המכללה האקדמית ספיר, המסלול האקדמי המכללה למנהל, המכללה האקדמית רמת גן, המכללה האקדמית נתניה ואוניברסיטת תל אביב.  

משך הלימודים, מלגות ושכר לימוד


לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני אורכים בדרך כלל כ-4 סמסטרים המתפרשים על פני שנתיים. בסופם, זכאים הבוגרים לתואר M.A  בייעוץ ארגוני. ברוב מוסדות הלימוד תשלמו שכר לימוד אוניברסיטאי, הנקבע מדי שנה על ידי המועצה להשכלה גבוהה. נכון לשנת תשפ"ג, שכר הלימוד לתכנית לימודים מלאה לתואר שני הוא 14,774 ש"ח לשנה אקדמית. במכללות הפרטיות שכר הלימוד יהיה בדרך כלל גבוה יותר. חשוב לקחת בחשבון שאוניברסיטאות ומכללות רבות גובות לעיתים קרובות סכומים נלווים על שירותי אבטחה ושירותים נוספים. סטודנטים שזקוקים לסיוע כלכלי יכולים לבדוק את המלגות השונות המוצעות על סמך רקע סוציו-אקונומי, מוצא, מעורבות חברתית והצטיינות.

 

אפשרויות תעסוקה לבוגרי תואר שני בייעוץ ארגוני


כיום השימוש בייעוץ ארגוני מקצועי הולך וגדל, ולא רק בחברות גדולות. חברות קטנות ובינוניות מבינות את הצורך בייעוץ שיכול לייעל ולשפר את תפוקת העסק, לכן עם סיום לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני, נפתחות בפני הבוגרים דלתות רבות במישור התעסוקתי. הבוגרים הטריים יכולים להציע את שירותיהם כיועצים ארגוניים בהתאם להתמחות אותה עברו, בתחומים דוגמת גיוס כוח אדם, הכשרת עובדים, ניהול משאבי האנוש של הארגונים ועוד. הם יכולים להעניק ייעוץ פרטני עבור חברות או עבור ארגונים כמו: משרדי ממשלה, עיריות, חברות הייטק, מוסדות להשכלה גבוהה, בנקים ועוד. כמו כן ניתן למצוא עבודה באופן קבוע בתוך מחלקה פנימית של הארגון.

אפשרויות התעסוקה לבוגרי תואר שני בייעוץ ארגוני רבות ומגוונות, ממש כמו הגופים שמשתמשים בשירותי ייעוץ ופיתוח ארגוני: שירותי הביטחון, משרדי ממשלה, קופות החולים, בנקים, הייטק וחברות פרטיות, עיריות ועוד.

מעניין אותך תואר שני בייעוץ ארגוני – כל מה שצריך לדעת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ייעוץ ארגוני לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד