האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תואר שני בייעוץ ארגוני

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בייעוץ ארגוני
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
 
ניהול ארגון אינו דבר פשוט כלל וכלל. במהלך השנים, הלכה והשתרשה הידיעה בקרב מנהלי ארגונים שכדי לקבל את ההחלטות הנכונות מבחינתם, מומלץ להם להיעזר במומחים בתחום – אלו הם היועצים הארגוניים שעברו הכשרה מתאימה. הדבר יצר תחום לימודים מרתק, בו ניתן ללמוד לתואר ראשון וגם לתואר שני כלימודי המשך למקצוע חופף או כלימודי הסבה. 
 

תואר שני בייעוץ ארגוני

 

תואר שני בייעוץ ארגוני: מה לומדים?

לימודי התואר השני בייעוץ ארגוני נחשבים למרתקים וכוללים שילוב של מספר דיסציפלינות, בין היתר יילמדו הנושאים הבאים: פסיכולוגיה, כלכלה, אנתרופולוגיה, משאבי אנוש, סוציולוגיה ועוד. המטרה היא לספק לאלה שמעוניינים לשמש יועצים ארגוניים את כל הכלים הרלוונטיים למקצוע, הן מבחינה תיאורטית והן מבחינה מעשית ובכך לבצע זאת בהצלחה לא רק מבחינת תיאורטית אלא בפועל. הראיה לכך היא שלצד קורסי חובה שהם בעיקרם תיאורטיים, יש סדנאות מעשיות (המבוססות על התנסויות ועל סימולציות), קורסי בחירה ועבודות בעלות מימד פרקטי בלתי מבוטל. 

תואר שני בייעוץ ארגוני מציע מספר התמחויות בהם ניתן לבחור. לדוגמא: ייעוץ פנים ארגוני, אימון ניהולי, פיתוח אסטרטגי ארגוני, פיתוח משאבי אנוש, התנהגות ארגונית ועוד. הלימודים נמשכים כשנתיים ובסוף מילוי הדרישות בהצלחה, ניתנת זכאות לתואר השני.

 

תנאי הקבלה ללימודים

כל מוסד המציע תוכניות ללימודי תואר שני בייעוץ ארגוני קובע מה הם דרישות הסף למעוניינים להתקבל אליו. תנאי הקבלה ברמה הכללית נוטים להיות גבוהים, כאשר יש לרוב צורך בתואר ראשון באחד מתחומי מדעי ההתנהגות/החברה/מנהל עסקים עם ממוצע ציונים של 80 ומעלה. מועמדים שסיימו תואר ראשון אך בתחום שונה יידרשו ללימודי השלמה כתנאי לקבלה שלהם לתואר. מוסדות שונים מעמידים תנאים נוספים לקבלה ללימודים, דוגמת מעבר ועדת קבלה או הצגת מכתבי המלצה ממרצים בתואר הראשון.

יש לשים לב שלצד המסלולים האקדמיים לתואר שני בייעוץ ארגוני, ניתן למצוא תארים שניים במקצועות אחרים תוך שילוב קורסים בייעוץ ארגוני לצורך קבלת תעודה, או לחלופין לבחור במסלולים של לימודי תעודה.

 

איפה עובדים?

כיום השימוש בייעוץ ארגוני מקצועי הולך וגדל, ולא רק בחברות גדולות. חברות קטנות ובינוניות מבינות את הצורך בייעוץ שיכול לייעל ולשפר את תפוקת העסק, לכן עם סיום לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני, נפתחות בפני הבוגרים דלתות רבות במישור התעסוקתי. הבוגרים הטריים יכולים להציע את שירותיהם כיועצים ארגוניים בהתאם להתמחות אותה עברו, בתחומים דוגמת גיוס כוח אדם, הכשרת עובדים, ניהול משאבי האנוש של הארגונים ועוד. הם יכולים להעניק ייעוץ פרטני עבור חברות או עבור ארגונים כמו: משרדי ממשלה,עיריות, חברות הייטק, מוסדות להשכלה גבוהה, בנקים ועוד. כמו כן ניתן למצוא עבודה באופן קבוע בתוך מחלקה פנימית של הארגון.
 
כמה מרוויחים?
 
בעלי תואר שני בתחום ירוויחו בשנים הראשונות שכר שיעמוד על כ- 6,500 - 8,500 ש"ח ולאחר כמה שנות נסיון ועם צבירת רקורד ונסיון מעשי בתחום צפוי השכר לעלות אחרי שלוש שנים לסכומים משמעותיים יותר. יועץ ארגוני למשל ירוויח אחרי שלוש שנות נסיון (כמובן שזה תלוי במקום העבודה ובהיקפה וכו') שכר שיעמוד על 9,000 - 17,000 ש"ח חודשי

סטודנטים ממליצים על ייעוץ ארגוני

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
252 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.46 מתוך 5

לימודי תואר שני בייעוץ ארגוני בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים