האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי מכונאות רכב

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי מכונאות רכב
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
במידה ואתם מתעניינים בעולם התחבורה והרכבים בפרט לימודי מכונאות רכב יכולים להיות מסלול המושלם עבורכם לשילוב אהבה ומקצוע. מדובר בלימודים שהם הבסיס החשוב ביותר על מנת שתוכלו להיכנס ולעבוד במוסך. הרכבים הם חלק משמעותי בחיינו ורבים מאיתנו בעלי רכב או מכירים לא מעט כאלה שיש בבעלותם רכב. הרכב משמש אותנו לאורך כל שעות היום ובמידה וישנה תקלה ברכב נראה שאנחנו הולכים לרגע לאיבוד והחיים שלנו עוצרים. לימודי מכונאות רכב יוכלו לעזור לכם ברגעי משבר שכאלה או יאפשרו לכם להיות אותם אנשי מקצוע אשר יוכלו לעזור לאחרים שמרגישים שהעולם שלהם נעצר. בעזרת הלימודים והידע שתצברו תוכלו לפתור תקלות פשוטות ומסובכות.
 
 

מהו תפקידו של מכונאי הרכב?

 
תפקידו המרכזי של מכונאי הרכב הוא להיות אחראי על איתור התקלה ברכב ותיקונה. מכונאי רכב חייבים לדעת ולהכיר היטב את כלל המערכות הקיימות ברכב ועל כן לימודי מכונאות רכב נחלקים לרוב לסוגים. בסוג 1 שזהו המסלול הראשוני תלמדו את הבסיס ותוכשרו בתחומי המנוע, יסודות החשמל, אלקטרוניקה ותרמודינאמיקה. בלימודי סוג 2 תלמדו על המנוע והמבנה שלו, בלמים, היגוי ועוד מגוון רחב של נושאים. בסוג 3 שזאת בעצם ההסמכה הגבוהה ביותר בתחום תקבלו את ההכשרה וההסמכה להיות אחראיים על הרכב, המנוע וכלל המערכות הקיימות.
 
 

תנאי קבלה ומשך הלימודים

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובהתאם למסלול ומוסד הלימוד בו תבחרו ללמוד. לרוב מסלולי הלימוד בתחום מיועדים לכלל האוכלוסיה ועל מנת להתקבל תתבקשו לעמוד בתנאי קבלה בסיסיים. על מנת להתקבל למבלול הראשוני והבסיסי תתבקשו להיות בוגרי 10 שנות לימוד ולעבור ראיון אישי על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם לתחום. על מנת שתוכלו להתקבל ללימודי מכונאות רכב סוג 2 תתבקשו להיות בוגרי לימודים בסוג 1 וניסיון של שנתיים לכל הפחות בתחום. ההכשרה הגבוהה ביותר בתחום היא סוג 3 ועל מנת שתתקבלו עליכם להיות בוגרי קורס מכונאות רכב סוג 1 וניסיון מעשי של 4 שנים או יותר, או בעלי תעודת מכונאות רכב סוג 2 וניסיון מעשי של לפחות שנה. אפשרות נוספת לקבלה היא אנשים  ללא הסמכה רשמית אך בעלי ניסיון מעשי של 6 שנים ומעלה.
 
משך הלימודים משתנה גם הוא בהתאם לסוג המסלול ומוסד הלימוד. לרוב מוסדות הלימוד יציעו לכם לימודי בוקר או ערב וזאת על מנת שמי שמעוניין לשלב את הלימודים יחד עם העבודה יוכל לעשות זאת בקלות. לימודי מכונאות רכב סוג 1 ימשכו כשנה ויכללו כ-180 שעות לימוד בממוצע. במידה ואת םמעוניינים בלימודי סוג 2 תדעו כי מסלול זה נמשך כ-200 שעות בממוצע. לימודי סוג 3 הם מקיפים וארוכים הרבה יותר ולרוב מדובר בממוצע של 350 שעות לימוד.
 
 

אפשרויות תעסוקה

 
בוגרי לימודי מכונאות רכב אשר יעמדו בכל דרישות הקורס יקבלו תעודה ממוסד הלימוד בו למדו ובנוסף ממשרד התמ"ת וזאת בהתאם לסוג המסלול אותו למדו. תעודה זאת תהווה עבורם מפתח כניסה לתחום מכונאות הרכב והבוגרים יוכלו להשתלב במוסכים של יצרניות רכב, מוסכים פרטיים, חברות ליסינג, חברות ביטוח ועוד. בוגרים בעלי ניסיון רב בתחום יוכלו לצבור ביטחון ולבחור ללכת לדרך עצמאית ולהקים מוסך פרטי.
 
 

איפה ניתן ללמוד קורס מכונאי רכב?

 
עתיד - רשת מכללות טכנולוגיות - המכללה מציעה לכם מספר מסלולי לימוד בתחום כגון: טכנאי מכונות רכב, הסמכה לניהול מוסך כולל מנהל ארוך ומכונאי אופנועים. למכללה סניפים ברחבי הארץ והיא מבטיחה להכשיר אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.
 
המרכז להשתלמויות רופין - במרכז תוכלו ללמוד קורס מכונאות רכב סוג 3 וקורס  הסמכה לניהול מוסך - מכונאות רכב - אוטוטק. המרכז להשתלמויות נמצא בעמק חפר והינו יחידה להכשרה מקצועית לפיתוח לקידום מקצועי ואישי.

סטודנטים ממליצים על טכנאות ומכונאות רכב

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
280 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.52 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בטכנאות ומכונאות רכב בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים