072-3300504

לימודי מכונאות רכב

במידה ואתם מתעניינים בעולם התחבורה והרכבים בפרט לימודי מכונאות רכב יכולים להיות מסלול המושלם עבורכם לשילוב אהבה ומקצוע. מדובר בלימודים שהם הבסיס החשוב ביותר על מנת שתוכלו להיכנס ולעבוד במוסך. הרכבים הם חלק משמעותי בחיינו ורבים מאיתנו בעלי רכב או מכירים לא מעט כאלה שיש בבעלותם רכב. הרכב משמש אותנו לאורך כל שעות היום ובמידה וישנה תקלה ברכב נראה שאנחנו הולכים לרגע לאיבוד והחיים שלנו עוצרים. לימודי מכונאות רכב יוכלו לעזור לכם ברגעי משבר שכאלה או יאפשרו לכם להיות אותם אנשי מקצוע אשר יוכלו לעזור לאחרים שמרגישים שהעולם שלהם נעצר. בעזרת הלימודים והידע שתצברו תוכלו לפתור תקלות פשוטות ומסובכות.
 
 

מהו תפקידו של מכונאי הרכב?

 
תפקידו המרכזי של מכונאי הרכב הוא להיות אחראי על איתור התקלה ברכב ותיקונה. מכונאי רכב חייבים לדעת ולהכיר היטב את כלל המערכות הקיימות ברכב ועל כן לימודי מכונאות רכב נחלקים לרוב לסוגים. בסוג 1 שזהו המסלול הראשוני תלמדו את הבסיס ותוכשרו בתחומי המנוע, יסודות החשמל, אלקטרוניקה ותרמודינאמיקה. בלימודי סוג 2 תלמדו על המנוע והמבנה שלו, בלמים, היגוי ועוד מגוון רחב של נושאים. בסוג 3 שזאת בעצם ההסמכה הגבוהה ביותר בתחום תקבלו את ההכשרה וההסמכה להיות אחראיים על הרכב, המנוע וכלל המערכות הקיימות.
 
 

תנאי קבלה ומשך הלימודים

 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ובהתאם למסלול ומוסד הלימוד בו תבחרו ללמוד. לרוב מסלולי הלימוד בתחום מיועדים לכלל האוכלוסיה ועל מנת להתקבל תתבקשו לעמוד בתנאי קבלה בסיסיים. על מנת להתקבל למבלול הראשוני והבסיסי תתבקשו להיות בוגרי 10 שנות לימוד ולעבור ראיון אישי על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם לתחום. על מנת שתוכלו להתקבל ללימודי מכונאות רכב סוג 2 תתבקשו להיות בוגרי לימודים בסוג 1 וניסיון של שנתיים לכל הפחות בתחום. ההכשרה הגבוהה ביותר בתחום היא סוג 3 ועל מנת שתתקבלו עליכם להיות בוגרי קורס מכונאות רכב סוג 1 וניסיון מעשי של 4 שנים או יותר, או בעלי תעודת מכונאות רכב סוג 2 וניסיון מעשי של לפחות שנה. אפשרות נוספת לקבלה היא אנשים  ללא הסמכה רשמית אך בעלי ניסיון מעשי של 6 שנים ומעלה.
 
משך הלימודים משתנה גם הוא בהתאם לסוג המסלול ומוסד הלימוד. לרוב מוסדות הלימוד יציעו לכם לימודי בוקר או ערב וזאת על מנת שמי שמעוניין לשלב את הלימודים יחד עם העבודה יוכל לעשות זאת בקלות. לימודי מכונאות רכב סוג 1 ימשכו כשנה ויכללו כ-180 שעות לימוד בממוצע. במידה ואת םמעוניינים בלימודי סוג 2 תדעו כי מסלול זה נמשך כ-200 שעות בממוצע. לימודי סוג 3 הם מקיפים וארוכים הרבה יותר ולרוב מדובר בממוצע של 350 שעות לימוד.
 
 

אפשרויות תעסוקה

 
בוגרי לימודי מכונאות רכב אשר יעמדו בכל דרישות הקורס יקבלו תעודה ממוסד הלימוד בו למדו ובנוסף ממשרד התמ"ת וזאת בהתאם לסוג המסלול אותו למדו. תעודה זאת תהווה עבורם מפתח כניסה לתחום מכונאות הרכב והבוגרים יוכלו להשתלב במוסכים של יצרניות רכב, מוסכים פרטיים, חברות ליסינג, חברות ביטוח ועוד. בוגרים בעלי ניסיון רב בתחום יוכלו לצבור ביטחון ולבחור ללכת לדרך עצמאית ולהקים מוסך פרטי.
 
 

איפה ניתן ללמוד קורס מכונאי רכב?

 
עתיד - רשת מכללות טכנולוגיות - המכללה מציעה לכם מספר מסלולי לימוד בתחום כגון: טכנאי מכונות רכב, הסמכה לניהול מוסך כולל מנהל ארוך ומכונאי אופנועים. למכללה סניפים ברחבי הארץ והיא מבטיחה להכשיר אנשי מקצוע מהשורה הראשונה.
 
המרכז להשתלמויות רופין - במרכז תוכלו ללמוד קורס מכונאות רכב סוג 3 וקורס  הסמכה לניהול מוסך - מכונאות רכב - אוטוטק. המרכז להשתלמויות נמצא בעמק חפר והינו יחידה להכשרה מקצועית לפיתוח לקידום מקצועי ואישי.
מעניין אותך לימודי מכונאות רכב?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בטכנאות ומכונאות רכב בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד טכנאות ומכונאות רכב לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד