האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס צילום

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס צילום
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מטרת הלימודים בקורס צילום היא לפתח יצירתית וטכנית את יכולות הצילום של הסטונדטים. הלימודים בקורס זה הינם מקצועיים ונותנים דגש על המצלמה המסורתית. 
בשנים האחרונות התחום נמצא בתנופה מתמדת, ולכל אחד ואחת יש מצלמה משוכללת בסמארטפון. למרות הנאמר חשוב להבין כי כאלה שרוצים להתמקצע בתחום ולקחת את זה למקום מקצועי יהיו חייבים להיות בעלי זיקה ברורה למצלמה "מסורתית" - הן מבחינה טכנית (תפעול המצלמה, הכרה עם הממשקים וכו') והן מבחינה אמנותית.
 
בנוסף, חשוב להדגיש כי כאלה שמעוניינים ללמוד בקורס זה חייבים לקחת בחשבון שיהיו להם הוצאות לא מבוטלות על ציוד, לימודים, רכישה של מחשב חזק ואיכותי, תשלום על תוכנות של עריכה וכו'.
 
קורס צילום
 
מה לומדים בקורס?
 
במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים נושאים רבים ומגוונים - החל בצד הטכני של תפעול מצלמה ותוכנות וכלה בצד האמנותי.
בין נושאי הלימוד בקורס צילום ניתן למצוא את הנושאים הבאים: תפעול בסיסי של מצלמת סטילס, עומק שדה, חשיפה, מהירות תריס, תאורה, אור וצל, צילומים בסטודיו, צילומי לילה וצילום פורטרטים, עריכה בתוכנות כמו לייטרום או פוטושופ, תאורת סטודיו, צילמוי רחוב, צילומי מוצר. במהלך הלימודים כל אחד מהסטודנטים יפתח את גישתו האישית לתחום, ותוך כדי הלימודים ניתן להחליט באיזו נישה מעוניינים להתמקצע ולעבוד.
 
בנוסף לכל הנאמר, בכל מוסד לימוד שמציע קורס בתחום ניתן למצוא שיעורים רבים בהמלך הקורס בהם מביאים לשיעור אמן בעל שם או צלם מוכר מתחומי האופנה, אירועים, עיתונות, וכן הלאה.
 

למי זה מתאים ומה ותנאי הקבלה לקורס צילום?

 
ברוב מוסדות הלימוד שמציעים קורסים בתחום אין תנאי קבלה נוקשים. בחלק מהמקרים ישנה דרישה מצד המוסד הלימוד לעבור ראיון קבלה איש שבוחן את זיקתו של המועמד לתחום, וכמו כן את יכולותיו הטכניות והאומנותיות. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים לתואר ראשון או שני בצילום. במקרה הזה יהיו תנאי קבלה כמו שתארים אחרים (בגרות, פסיכומטרי וכו'). חשוב להבין שמן הסתם תינתן עדיפות לכאלה שכבר באים עם רקע כלשהו בצילום ויש להם זיקה ואהבה לתחום.
 
כמה זמן לומדים?
 
משך הלימודים מתשנה ממוסד למוסד, בחלק ממוסדות הלימוד מדובר על מפגשים קצרים של כ- ארבע שעות במשך כשלושה חודשים ולעומת זאת, בחלק ממוסודת הלימוד ניתן למצוא מסלולים ארוכים יותר שיכולים להימשך כ-חצי שנה או שנה - הכל תלוי במוסד הלימודים ובקורס עצמו. יש סטודנטים שמעוניינים רק בקורס בסיסי ויש מועמדים שרוצים ללמוד באופן מעמיק ויסודי כך שבמקרה זה משך הלימודים יהיה הרבה יותר ארוך.
 
איפה עובדים?
 
צלמים שסיימו את לימודיהם בהצלחה ועמדו בכל תנאי הקורס יכולים למצוא עבודה כאסיסטנטים (עוזרי צלם) אצל צלמים מקצועיים על מנת שיוכלו להתמקצע וללמוד הלכה למעשה על התחום. ישנם כאלה שרוצים לעבוד בתחום האירועים והם יבחרו לעבוד עם צלמים שעובדים בתחום, וישנם כאלה שיהיו מעוניינים לעבוד בתחום האופנה, צילמוי תדמית ואנשים וכן הלאה. בחלק מהמקרים יעדיפו בוגרי הקורס לפתוח סטודיעו עצמאי משלהם ולהציע שירותים של צילום מוצר, צילומי תדמית ופורטרטים וכן הלאה.
 
כמה מרוויחים?
 
צלם מתחיל שיצטרף לצילומים של צלם בעל נסיון צפוי להרוויח סכומים שיעמדו על כ- 250 - 400 ש"ח ליום צילום. חשוב להבין כי אין סכום קבוע אותו מרוויח צלם וזה תלוי באופי עבודתו ובנסיון שלו. צלם מצליח ומוכר יכול לדרוש אלפי שקלים ליום צילומים וצלם מתחיל שאיננו בעל נסיון יכול להרוויח על אותה העבודה כמה מאות שקלים. הכל תלוי בנסיון ובטיב העבודה. לדוגמא - צלם אירועים יכול לדרוש על ערב סכומים שנעים על כ - 4,000 - 8,000 ש"ח לצילום חתונה - הכל תלוי בנסיון ובציוד שיש לו ומן הסתם, ככל שעובר הזמן והוא צובר שם טוב ונסיון, השכר צפוי לעלות בצורה משמעותית.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

סטודנטים ממליצים על צילום

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
442 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בצילום בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים