072-3300504

קורס צילום

מטרת לימודי קורס צילום היא לפתח את יכולות הצילום הטכניות והיצירתיות של הסטודנטים.
הלימודים בקורס זה הינם מקצועיים ושמים דגש על המצלמה המסורתית. 

בשנים האחרונות התחום נמצא בתנופה מתמדת, ולכל אחד ואחת יש מצלמה משוכללת בסמארטפון. למרות זאת חשוב להבין כי המעוניינים להתמקצע בתחום ולפתח את יכולות הצילום שלהם ברמה המקצועית יהיו חייבים להיות בעלי זיקה ברורה למצלמה "מסורתית" - הן מבחינה טכנית (תפעול המצלמה, הכרת הממשקים וכו') והן מבחינה אומנותית. בנוסף, חשוב להדגיש כי כאלה שמעוניינים ללמוד קורס צילום חייבים לקחת בחשבון שיהיו להם הוצאות לא מבוטלות על ציוד, לימודים, רכישה של מחשב חזק ואיכותי, תשלום על תוכנות עריכה וכו'.
 
קורס צילום
 

קורס צילום מקצועי


קורס צילום מקצועי מכשיר את הסטודנטים שמגיעים ניסיון מועט בכל האספקטים של צילום מודרני. הלימודים יכללו מגוון רחב של סוגי צילום (אופנה, מילום מוצר, צילום מזון, צילום אומנותי ועוד) וכן יפתחו בקרב הסטודנטים טעם אישי ושפה צילומית. תוכניות הלימוד משתנות במוסדות השונים, אך תכני הבסיס זהים לרוב: לימודים טכניים כמו היכרות עם המצלמה, תאורה, עיבוד תמונה, צילומי סטודיו. חלק מבתי הספר לצילום יכללו תוכניות לימוד למתחילים ולמתקדמים, ותנאי הקבלה יהיו בהתאם.


מה לומדים בקורס צילום?

 
במהלך הקורס ילמדו הסטודנטים נושאים רבים ומגוונים, החל מהצד הטכני של תפעול המצלמה ותוכנות וכלה מהצד האמנותי. בין נושאי הלימוד בקורס צילום ניתן למצוא את הנושאים הבאים: תפעול בסיסי של מצלמת סטילס, עומק שדה, חשיפה, מהירות תריס, תאורה, אור וצל, צילומים בסטודיו, צילומי לילה וצילום פורטרטים, עריכה בתוכנות כמו לייטרום או פוטושופ, תאורת סטודיו, צילומי רחוב, צילומי מוצר. במהלך הלימודים כל אחד מהסטודנטים יפתח את גישתו האישית לתחום, ותוך כדי הלימודים ניתן להחליט באיזו נישה מעוניינים להתמקצע ולעבוד.
 
בנוסף לכל הנאמר, בכל מוסד לימודי שמציע קורס בתחום ניתן למצוא שיעורים רבים בהם מביאים אמן בעל שם או צלם מוכר מתחומי האופנה, אירועים, עיתונות, וכן הלאה.
 

למי זה מתאים? מה הם תנאי הקבלה?

ברוב מוסדות הלימוד שמציעים קורסים בתחום, אין תנאי קבלה נוקשים. בחלק מהמקרים ישנה דרישה מצד מוסד הלימוד לעבור ריאיון קבלה כדי לבדוק את זיקתו של המועמד לתחום, וכמו כן לבחון את יכולותיו הטכניות והאומנותיות. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים לתואר ראשון או שני בצילום. במקרה הזה יהיו ימדדו תנאי קבלה באופן דומה לתארים אחרים (בגרות, פסיכומטרי וכו'). חשוב להבין שמן הסתם תינתן עדיפות לכאלה שכבר באים עם רקע כלשהו בצילום ויש להם זיקה ואהבה לתחום.
 

מהו משך הלימודים?

 
משך הלימודים מתשנה ממוסד למוסד, בחלק ממוסדות הלימוד מדובר על מפגשים קצרים של כ- ארבע שעות במשך כשלושה חודשים ולעומת זאת, בחלק ממוסודת הלימוד ניתן למצוא מסלולים ארוכים יותר שיכולים להימשך כ-חצי שנה או שנה - הכל תלוי במוסד הלימודים ובקורס עצמו. יש סטודנטים שמעוניינים רק בקורס בסיסי ויש מועמדים שרוצים ללמוד באופן מעמיק ויסודי כך שבמקרה זה משך הלימודים יהיה הרבה יותר ארוך.
 

מה הם אפשרויות תעסוקה?

 
צלמים שסיימו את לימודיהם בהצלחה ועמדו בכל תנאי הקורס יכולים למצוא עבודה כאסיסטנטים (עוזרי צלם) אצל צלמים מקצועיים על מנת שיוכלו להתמקצע וללמוד הלכה למעשה על התחום. ישנם כאלה שרוצים לעבוד בתחום האירועים והם יבחרו לעבוד עם צלמים שעובדים בתחום, וישנם כאלה שיהיו מעוניינים לעבוד בתחום האופנה, צילומי תדמית ואנשים וכן הלאה. בחלק מהמקרים יעדיפו בוגרי הקורס לפתוח סטודיו עצמאי משלהם ולהציע שירותים של צילום מוצר, צילומי תדמית ופורטרטים וכן הלאה.
 

כמה מרוויחים צלמים?

 
צלם מתחיל שיצטרף לצילומים של צלם בעל נסיון צפוי להרוויח סכומים שיעמדו על כ- 250 - 400 ש"ח ליום צילום. חשוב להבין כי אין סכום קבוע אותו מרוויח צלם וזה תלוי באופי עבודתו ובניסיון שלו. צלם מצליח ומוכר יכול לדרוש אלפי שקלים ליום צילומים וצלם מתחיל שאיננו בעל נסיון יכול להרוויח על אותה העבודה כמה מאות שקלים, תלוי בנסיון ובטיב העבודה. לדוגמא, צלם אירועים יכול לדרוש על ערב אחד סכומים שנעים בין 4,000 ל-8,000 ש"ח לצילום חתונה - הכל תלוי בניסיון ובציוד שיש לו, ומן הסתם, ככל שעובר הזמן והוא צובר שם טוב וניסיון, השכר צפוי לעלות בצורה משמעותית.
 
 
 
 
 
מעניין אותך קורס צילום?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בצילום בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד צילום לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד