072-3300504

קורס ליצנות רפואית

מידע כללי
 
במקרים מסויימים, כדי לעזור לרפואה המסורתית שרואה את המטופלים שלה נטו בפן המדעי וע"י כך לספק להם טיפול מתאים, מומלץ לשלב במקביל טיפולים שרואים את המטופל כאדם דינמי ובעל צרכים משתנים. תחום הליצנות הרפואית הוא תחום מאוד ייחודי שמשלב בין הרפואה המדורנית לבין הומור פשוט ומסורתי. בראש ובראשונה תפקידו של הליצן הרפואי הוא לשפר את מצב רוחם המנטלי והנפשי של המאושפזים בבתי החולים של ברמה שיכולה לעזור אפילו בהתמודדיות הפיזיות הלא פשוטות שעוברים המאושפזים במהלך שהותם בבית החולים.

לימודים בקורס לליצנות רפואית, דומים בתכנים שלהם ללימודי רפואה משלימה. הרעיון העומד מאחורי תחומי טיפול אלה, הוא לראות את האדם כאישיות שלמה שצריך להתייחס לרגשותיה, מחשבותיה, רצונותיה ומאווייה. הליצנות הרפואית, משתמשת בהומור ככלי אפקטיבי שמשלב יצירתיות לצד תמיכה באחרים, והינו תחום עיסוק מספק עד למאד.
 
מה לומדים?
 
בין תחומי הלימוד הנלמדים במסגרת הלימודים בקורס ליצנות רפואית ניתן למצוא נושאים כמו: סדנאות אלתור, תקשורת מילולית ותקשורת לא מילולית, משחק, משחק תפקידים, סימולציות, שימוש באיפור ועוד ועוד. 

מטרתם של הלימודים בקורס היא לאפשר ללומדים לקבל את ההכשרה המקיפה ביותר בתחום, עוד לפני שהם מגיעים להתנסות מעשית בבתי החולים. חשוב שהתלמידים יקבלו הכשרה מעמיקה כי שיוכלו להתמודד בהמשך עם סיטואציות שונות בין אם הן מתקיימות עם ילדים ובין אם מתקיימות עם אנשים מבוגרים.
 
קהל היעד לקורס ליצנות רפואית
 
לרוב, אדם שפונה ללימודים לקורס ליצנות רפואית צריך להיות מצד אחד אדם בעל יכולת נתינה אדירה ובלתי תלויה שיכול גם להכיל בעיות נפשיות ופיזיות של אנשים אחרים, בנוסף עליו להיות אמפתי, סימפטי, ובעל תכונות חשובות שברוב המקרים מזכירות תכונות אופי של אנשים שעובדים בתחומי הטיפול השונים. בנוסף, האנשים שרוצים לעבוד בתחום זה צריכים להיות בעלי זיקה הרורה לתחום התיאטרון או תחום המשחק, ובפרט לתחומי הבידור והקומדיה, כי כדי שיוכלו לתת הרגשה טובה בקרב החולים, עליהם להיות בעלי תכונות אלו.
 
תנאי קבלה 
 
מועמדים שמועניינים להתקבל ללימודים של ליצנות רפואית נדרשים ברוב המקרים לעבור בהצלחה ראיון קבלה אישי מול הנציגים של מוסד הלימודים אליו הם רוצים להתקבל, וכל זאת על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלהם ללימודים. בנוסף, בחלק ממוסדות הלימוד יידרשו המועמדים להשתתף בסדנת ההתנסות שמטרתה לבדוק כיצד הם המתמודדים מול קהל והאם יש להם את הכשרון בתחום הליצנות באופן כללי.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי הקורס יכולים ללכת לעבוד בבתי החולים הפזורים בחרבי הארץ, במוסדות שיקום, בבתי חולים ייעודיים לילדים ונוער, במחלקות לתשושי נפש וכדומה.
בנוסף, בוגרי הקורס יכולים להחליט שהם רוצים להרחיב את הידע שלהם בתחום וללכת ללימודים של פרדמיקים, או לחילופין להמשיך ללימודי תואר ראשון בתחומי הטיפול.
 
כמה מרוויחים?
 
ליצן רפואי מתחיל עובד במשמרות שאורכם נע בין 2-4 שעות עבודה. ברוב המקרים השכר הוא שעתי ונע בתחילת הדרך סביב ה100-120 ש"ח לשעת עבודה.
כעבור כמה שנות נסיון ועם צבירת נסיון וותק צפוי השכר השעתי לעלות ולעמוד עלסכומים שנעים בין 150-170 ש"ח לשעת עבודה. בנוסף, ליצן רפואי בעל נסיון יכול להרוויח כסף נוסף במידה ויחליט להעביר סדנאות בתחום לארגונים או מוסדות גדולים. על סדנה של כמה שעות ניתן יהיה לגבות סכומים נאים שנעים בין 450-600 ש"ח - תלוי בנסיון ובמשך הסדנה. 
 
 
 
 
 
 
 
מעניין אותך קורס ליצנות רפואית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בליצנות רפואית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ליצנות רפואית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד