072-3300504

קורס דוגם מים

במידה ואתם מגיעים מתחום התברואה, תשתיות מים ואחזקה ומעוניינים להרחיב את הידע שלכם ולקבל הכשרה מקצועית בתחום תוכלו לעשות זאת בעזרת קורס קצר יחסית. הקורס יוכל לשפר את מיקומכם בעבודה ואף לפתוח בפניכם מגוון תפיקים ומשרות נוספות בתחום. בתחום זה אשר משפיע על בריאות האוכלוסיה ישנה בחינת סיכום מטעם משרד הבריאות. במהלך הלימודים יכינו אתכם למבחן אשר בסיומו תוכלו לקבל רשיון לעסוק בתחום.
 
 
מה זה דיגום מים?
 
איכות מי השתיה מנוטרת באופן קבוע לפי תקנות משרד הבריאות. מדידת המים מאפשרת לנו להבטיח שהמים בטוחים לשתיה ולעקוב אחר שינויים ואיתור בעיות חמורות אשר יכולות לסכן את האוכלוסיה. על הבודק לבצע את הבדיקה בצורה מדויקת על מנת לקבל תוצאה נכונה ואמינה. לרוב ספק המים קובע את תכנית דיגום מי השתיה וזאת בתיאום מול משרד הבריאות. תדירות הבדיקות נקבעת בהתאם לתקנות ובהתאם למקור המים ומספר הצרכנים במקום. את הבדיקות רשאים לבצע רק דוגמים אשר הוסמכו לכך וקיבלו אישור לכך ממשרד הבריאות.
 
 
תנאי קבלה ומשך הלימודים
 
על מנת להתקבל לקורס דוגם מים רמה א' תתבקשו להגיע מתחום התברואה, אינסטלציה, אחזקה ועובדים במחלקות מים, תאגידי מים, רכזי בינוי, הנדסאים וכו'. על מנת להתקבל לרמה ב' תתבקשו להיות בוגרי רמה א' ובנוסף בעל ניסיון בתחום של שנתיים ומעלה. משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך מכיוון שמדובר בקורס קצר לרוב הלימודים ימשכו עד שלושה חודשים ויכללו כ-40 שעות לימוד אקדמיות בממוצע למתעניינים ברמה א'. בקורס המתקדם - רמה ב' תלמדו כשלושה וחצי חודשים. ברוב מוסדות הלימוד תוכלו לבחור בין לימודים במסלול בוקר ללימודי ערב ויום שישי וזאת מהסיבה כי מכללות רבות הבינו כי רבים מעוניינים לשלב את הלימודים יחד עם העבודה.
 
 
מה לומדים?
 
הלימודים משלבים בין למידה עיונית לבין תרגול מעשי, עבודה במעבדה וסיורים מקצועיים. השילוב בין כל אלה נועד על מנת להכשיר את אנשי המקצוע המקצועים ביותר. בין נושאי הלימוד אשר תחשפו אליהם בקורס: חיטוי מי שתיה, פיקוח אחר איכות המים, חוקים ותקנות בנושא מערכות מי שתיה, מדדים ותקנים לאיכות מי שתיה, תהליכי זיהום במערכות מים קורוזיה, כללים לדיגום תקין של מי שתיה, מחלות המועברות על ידי מי שתיה, מניעת זרימה חוזרת, חוקים תקנות ופיקוח מי שתייה משרד הבריאות, אופן הפיקוח על איכות המים המסופקים, בידוד זיהוי והערכת תוצאות, הכרת ערכות לדיגום שדה ועוד.
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
הבוגרים אשר יעמדו בדרישות הקורס ויסיימו בהצלחה יהו זכאים לתעודת בודק מים מטעם מוסד הלימוד בו למדו ולרשיון לעסוק בתחום מטעם משרד הבריאות (מותנה בהצלחה במבחנים). חשוב שתבדקו לפני תחילת הלימודים האם מוסד הלימוד בו אתם מעוניינים ללמוד ראשי להעניק רשיון בתחום, ללא רשיון זה לא תוכלו לעסוק בתחום.
בסיום הלימודים תוכלו להשתלב במגוון רחב של משרות כגון: עובדים בתאגידי מים, עוסדים במחלקות תברואה, עובדי קבלנים ועוד.
 
 
איפה ניתן ללמוד?
 
תוכלו ללמוד קורס דוגם מים במגוון מוסדות. בין במוסדות הבולטים תוכלו למצוא את המכללה הטכנולוגית רופין. במכללה תוכלו ללמוד מגוון מסלולים בתחום כגון:
תברואת מים למפעילי מערכות מי שתייה - רמה א' - הלימודים מתקיימים במסלול בוקר או ערב וכוללים 40 שעות לימוד. המסיימים בהצלחה יקבלו תעודת אישור לימודים מטעם משרד הבריאות. במכללה תוכלו להמשיך לקורס ברמה ב' ו-ג'.
 
דוגם מי נופש ומקוואות - הקורס נועד להכשיר דוגמי מי נופש כגון בריכות שחיה, ג'קוזי, מקווה וחופי - ים. מתן דגש על איתור תקלות ומתן פתרונות מעשיים לתחזוקה שוטפת. הקורס כולל 40 שעות לימוד במתכונת של לימודי בוקר או ערב.
 
דוגם מי ביוב שפכים וקולחין - מטרת הקורס היא להקנות ידע עיוני ומקצועי בתהליך דגימות מי ביוב, שפכים וקולחין. הלימודים נמשכים 40 שעות לימוד ומתקיימים במתכונת של לימודי בוקר או ערב.
מעניין אותך קורס דוגם מים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה במערכות מים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מערכות מים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד