האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי קרימינולוגיה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי קרימינולוגיה

מידע כללי
 
תחום הקרימינולוגיה עוסק ומנתח סטיות חברתיות הנוגעות לפשע. מטרתו להבין את החורג מהנורמה בתחום הפשיעה. נקודת המוצא בתחום זה אומרת שבמידה ונוכל ללמוד את הגורמים המרכזיים לפשיעה ובמידה ונוכל להבין מה גורם לאדם שומר חוק לעבור לצד הפשע, נוכל למנוע מראש מהמצבים הללו להתחולל. כמובן שהתחום מורכב בהרבה וזוהי הפשטה של התחום. לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה ניתן ללמוד במסלולים חד חוגיים או רב חוגיים במספר אוניברסיטאות ומכללות בארץ. כדי לעבוד בתחום בפן הקליני יש צורך בלימודי תואר שני. 
 
 
אפשרויות תעסוקה בתחום
 
לימודי קרימינולוגיה עשויים לשמש כמקפצה בדרך להתקדמות במוסדות רבים כמו: מערכות חינוך ורווחה, שירות בתי הסוהר, משטרת ישראל, בתי משפט ובארגונים אשר תחום העיסוק בהם משיק לתחומים הנ"ל. במגזר הפרטי למשל ניתן לראות עי בכל משרד חקירות ישנם אנשי משטרה לשעבר המועסקים. ברוב המקרים מדובר באנשים בעלי תואר בקרימינולוגיה.
 
אחרי שמסיימים תואר ראשון בקרימינולוגיה ניתן להשתלב בעבודות במחלקות שונות במשטרה, מוסדות שיקום כמו מכונים לגמילה מסמים ואלכוהול, עבודה כקרימינולוגים בבתי כלא, מוסדות לחולי נפש ועוד. אם אתם מאד מתעניינים בתחום, אבל לא מעוניינים להתחכך בעולם הפשע ניתן להשתלב בעבודות כעוזרי מחקר, עוזרי הוראה או עבודה במערכת החינוך. כמובן שניתן להמשיך ללימודי תואר שני בקרימינולוגיה, תחומי מדעי החברה והרוח או לבצע השלמה לתעודת הוראה.
 
 
מה לומדים?
 
לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה כוללים קורסים בנושאי: פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אנתרופולוגיה, ביולוגיה, פסיכופתולוגיה ועוד. במהלך התואר עוברים הסטודנטים סדנאות מעשיות, ומתנסים בעבודת פרקטיקום במוסדות רלוונטיים כגון: בתי חולים פסיכיאטריים, בתי כלא, מוסדות לעבריינים, מוסדות גמילה מסמים ועוד. לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה נלמדים במסלולי לימוד שונים ומגוונים. ניתן ללמוד קרימינולגיה במסלול חד חוגי המתעמק רובו ככולו בתחום, או לשלב את התחום עם לימודים אחרים בתחום מדעי החברה והרוח בעיקר.
 
להלן התארים הנלמדים בתחום הקרימינולוגיה באוניברסיטאות והמכללות השונות:
 
  • מסלול חד חוגי
  • מסלול דו חוגי בשילוב סוציולוגיה ואנתרופולוגיה
  • מסלול בשילוב פוליטיקה וממשל
  • מסלול דו חוגי בשילוב פסיכולוגיה
  • מסלול בשילוב חינוך
  • מסלול דו חוגי בשילוב מדעי המדינה
  • מסלול דו חוגי בשילוב לימודים רב תחומיים
 
מסלולים רב תחומים
  • מסלול רב תחומי בשילוב חטיבה משנית בלימודי הסביבה
  • שילוב חטיבה משנית בתקשורת
  • חטיבה משנית במשאבי אנוש
 
 
השכר בתחום
 
על פי אתר "משכורת" משכורתו של קרימינולוג תעמוד על ממוצע של 10,000 שקלים בחודש. ככל שתצברו וותק וניסיון תנאי העבודה והשכר יעלו בהתאם. קרימינולוגים אשר עובדים כחוקרים פרטיים יכולים להגיע למשכורות של 20,000-40,000 ש"ח בחודש. 

לימודי תואר ראשון בקרימינולוגיה

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי