072-3300504

קורס דאטה אנליסט

אנחנו חיים בעולם דיגיטלי בו מידע שנאסף אודותינו על ידי חברות וארגונים, המספקים לנו שירותים - הוא כוח עצום, וכמויות המידע המגיעות לאותן חברות רק גדלה עם בהתפתחות המהירה של הטכנולוגיה. לצורך התמודדות עם כמויות המידע שנאסף, יש צורך באנשי מקצוע מתחומים משיקים כמו מדען נתונים או אנשי מקצוע העוסקים בבינה עיסקית, וגם במנתח נתונים ז"א אנליסט נתונים לכן במהלך השנים הוקם קורס נפלא שיכול לסייע לכם ללמוד את התחום קורס דאטה אנליסט.

תפקיד מנתח הנתונים הוא לקחת את כל המידע שהצטבר במערכות הממוחשבות של ארגון או חברה ולבצע תחזיות לטובת התפתחות החברה והגדלת הרווח, בין השאר. המידע המדובר מאוד מגוון, החל מנתוני אתרי מכירות למיניהם וכלה באתרים האוספים מידע רפואי ונתונים פיננסיים, ומנתח הנתונים חיוני ביותר לצורך איסוף, קטלוג והסקת מסקנות ממנו.

בשל ריבוי המידע המצטבר בפלטפורמות הדיגיטליות השונות של חברות וארגונים, מקצוע הדאטה אנליסט נהיה חיוני מאוד. הוא יכול לעסוק בהקמה של מערכות ניתוח נתונים ועד לניתוח של הנתונים שהצטברו. האנליסט צריך לשלוט בכלים טכניים, וכתלות בגודל החברה לדעת לבצע חיבורים בין אגפים שונים בה. המשימות של מנתח הנתונים הם, בין השאר, לעשות שימוש בכלים סטטיסטיים לניתוח המידע שנאסף, ניקוי נתונים לא רלוונטיים, הפקת דוחות ומצגות נהירות מהמידע ועבודה עם קולגות. 

מלבד ניתוח הנתונים, הדאטה אנליסט, כאמור, צריך לדעת להציג את הנתונים בצורה נוחה וברורה לממונים ולצוותים אחרים בארגון, שזה כולל שימוש בגרפים, גרפיקה וטבלאות. חשוב לציין כי תפקידו של מנתח הנתונים בכל חברה עשוי להיות קצת שונה, ולכן לכלול מיומנויות שונות שיותר מזוהות עם תפקידם של מדעני הנתונים, למשל.

למי מתאימים לימודי קורס דאטה אנליסט (Data Analyst)


העבודה של דאטה אנליסט היא להפוך מידע רב (ביג דאטה) למידע משמעותי עבור הארגון בו הוא עובד. קורס דאטה אנליסט מתאים לאנשים שלא מפחדים מכמויות רבות של מידע, שיודעים למיין ולסווג אותו, לבצע ניתוחים סטטיסטיים ולהגיע למסקנות. יכולות אנליטיות מצד אחד ומיומניות מחשוביות הקשורות בעולם הדאטה הן נחוצות. מנתח המידע צריך לדעת להציג את המידע למממונים ולאגפים אחרים בחברה, כך שיכולות עמידה מול קהל, תקשורת, הפשטה, הבחנה בין עיקר וטפל ורהיטות - מאוד יעזרו כאן. 


מהו משך הלימודים של קורס דאטה אנליסט (
Data Analyst)?


קורס דאטה אנליסט אורך בין 300 שעות  ל-400 שעות הכוללות תרגולים מעשיים. בסוף הלימודים יעברו הסטודנטים בחינות ויקבלו תעודה מטעם מוסד הלימודים.


תנאי הקבלה לקורס ניתוח נתונים (Data Analyst)


תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אך רובם דורשים ניסיון מסוים בעולם הנתונים או הטכנולוגיה והמחשוב. התפקיד דורש ראש ריאלי ויכולת התמודדות עם נתונים רבים וניתוחים סטטיסטיים לצורך הסקת מסקנות.


תוכנית הלימודים בקורס ניתוח נתונים (Data Analyst)

תכנית הלימודים של קורס דאטה אנליסט נועדה לצייד אנשי מקצוע עם הכישורים והידע הדרושים כדי לחלץ ולנתח נתונים ממקורות שונים. זה מכסה נושאים כמו כריית נתונים, למידת מכונה, ניתוח סטטיסטי וטכניקות הדמיה. בעזרת תוכנית לימודים זו, הלומדים יוכלו להבין את היסודות של מדעי הנתונים, לקבל תובנות ממערכי נתונים גדולים, לפתח אלגוריתמים לניתוח חזוי וליצור הדמיות שעוזרות לתקשר ממצאים. תוכנית זו מספקת הבנה מקיפה כיצד להשתמש בגישות מונעות נתונים כדי לפתור בעיות בעולם האמיתי. באמצעות פרויקטים ומטלות מעשית, הלומדים יצברו ניסיון מעשי ביישום המושגים שלמדו.

מיומנויות מחשב מתחום הביג דאטה שנלמדות בקורס ניתוח נתונים: SQL, HIVE,  PIG. שפות תכנות: פייתון, JAVA , C++,  MATLAB. הצגת נתונים: אקסל, R, Sas, פאוור פוינט. הדמיית נתונים: פייתון, JAVA , C++,  MATLAB.

אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס ניתוח נתונים (Data Analyst)

 • דאטה אנליסט  - 

  מנתחי נתונים הם האנשים שאחראים להפיכת נתונים לתובנות ומגמות. הם משתמשים במיומנויות האנליטיות שלהם כדי לעבד נתונים גולמיים, לפרש אותם ולהסיק מסקנות משמעותיות שיכולות לעזור לעסקים לקבל החלטות מושכלות.

  מנתחי נתונים הם מומחים בחילוץ מידע ממערכי נתונים גדולים וחשיפת דפוסים נסתרים. הם משתמשים בשיטות סטטיסטיות כדי לזהות מתאמים, מגמות וחריגים שיכולים לספק תובנות חשובות לגבי התנהגות לקוחות או ביצועי שוק.

  מנתחי נתונים גם מפתחים אלגוריתמים לאוטומציה של תהליכי ניתוח ויצירת מודלים חזויים שיכולים לחזות תוצאות עתידיות על סמך נתונים קיימים. על ידי כך, הם עוזרים לארגונים לקבל החלטות יעילות יותר המבוססות על ניתוח מבוסס ראיות במקום להסתמך רק על אינטואיציה או ניחושים.

 • ביזנס אנליסט (Business Analyst) - 

  אנליסטים עסקיים הם אנשי מקצוע מבוקשים מאוד אשר ממלאים תפקיד חיוני בהצלחתו של כל ארגון. הם אחראים על ניתוח והבנת הצרכים של העסק, פיתוח אסטרטגיות כדי לענות על צרכים אלה, ולהבטיח שהאסטרטגיות מיושמות כראוי. אנליסטים עסקיים חייבים להיות בעלי כישורים אנליטיים חזקים, להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית ולהיות מסוגלים לזהות ולפתור בעיות במהירות. הם חייבים גם להיות בעלי מיומנויות תקשורת מצוינות מכיוון שלעתים קרובות הם יצטרכו לתקשר עם בעלי עניין ממחלקות שונות בארגון.

  אנליסטים עסקיים ממלאים תפקיד חשוב בסיוע לארגונים לקבל החלטות מושכלות לגבי הפעילות שלהם על ידי מתן תובנות מונעות נתונים לגבי סיכונים והזדמנויות פוטנציאליות. הם מנתחים נתונים ממקורות שונים כמו סקרי לקוחות, דוחות כספיים, דוחות מחקרי שוק וכו', כדי לקבל הבנה טובה יותר של המצב הנוכחי של עסק או תעשייה. משם הם יכולים לפתח אסטרטגיות לשיפור ולייעץ להנהלה כיצד להשיג את מטרותיהם בצורה הטובה ביותר.


 • אנליסט שיווק (Marketing Analyst) - 

  תפקידו של אנליסט שיווקי הוא לנתח נתונים ומגמות על מנת לקבל החלטות מושכלות לגבי אסטרטגיות השיווק של החברה. הם משתמשים במיומנויות האנליטיות שלהם כדי לזהות הזדמנויות לשיפור, להעריך את צרכי הלקוחות ולפתח פתרונות שיעזרו לחברה להגיע ליעדיה.

  אנליסטים שיווקיים אחראים על איסוף, ניתוח ופירוש נתונים ממקורות רבים כגון סקרי לקוחות, מחקרי שוק, ניתוח אתרים ועוד. הם גם משתמשים במומחיות שלהם בכלי ניתוח כגון Excel ו-Tableau כדי ליצור דוחות המספקים תובנות לגבי התנהגות הלקוחות. בעזרת התובנות הללו הם יכולים להציע שינויים בעיצוב המוצר או בתמחור שישפרו את חווית הלקוח או יגדילו את המכירות.

  בסופו של דבר, עבודתו של אנליסט שיווקי חיונית בסיוע לחברות לקבל החלטות מושכלות שינחו את מאמצי השיווק שלהן. על ידי שימוש בתובנות מונעות נתונים הם יכולים להבטיח שהאסטרטגיות הנכונות מיושמות בזמן הנכון ליעילות מירבית.


 • אנליסט מכירות (Sales Analyst) - 

  תפקידו של אנליסט מכירות הוא לנתח נתונים ולספק תובנות לצוות המכירות של הארגון שלו. הם משתמשים במיומנויות שלהם בניתוח נתונים, מחקר שוק ופילוח לקוחות כדי לעזור לצוות המכירות להבין טוב יותר את הלקוחות שלהם. אנליסט מכירות חייב להיות מסוגל לזהות מגמות, להגדיר יעדים ולפתח אסטרטגיות שיניעו את הצלחת צוות המכירות. הם גם צריכים להיות מסוגלים לפרש משוב לקוחות וליצור דוחות מעשיים שיעזרו לצוות המכירות לקבל החלטות מושכלות. על ידי מינוף תובנות מונעות נתונים, מנתחי מכירות יכולים לעזור לארגונים למקסם את הרווחים שלהם תוך בניית קשרים ארוכי טווח עם לקוחות.


שכר לבוגרי קורס ניתוח נתונים (Data Analyst)


השכר ההתחלתי של בוגרי קורס דאטה אנליסט או קורס מנתחי נתונים הוא כ-12 אלף ש"ח ועם צבירת הוותק והניסיון הוא שכר עולה כמובן. השכר משתנה גם כתלות בהתמחות, גודל החברה, שילוב ניהול צוות ויכול להגיע גם ליותר מ-20 אף ש"ח.
מעניין אותך קורס דאטה אנליסט?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בדאטה אנליסט בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד דאטה אנליסט לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד