לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

קורס דאטה אנליסט Data Analyst - מנתח נתונים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס דאטה אנליסט Data Analyst - מנתח נתונים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
אנחנו חיים בעולם דיגיטלי בו מידע שנאסף אודותינו על ידי חברות וארגונים, המספקים לנו שירותים - הוא כוח עצום, וכמויות המידע המגיעות לאותן חברות רק גדלה עם בהתפתחות המהירה של הטכנולוגיה. לצורך התמודדות עם כמויות המידע שנאסף, יש צורך באנשי מקצוע מתחומים משיקים כמו מדען נתונים או אנשי מקצוע העוסקים בבינה עיסקית, וגם במנתח נתונים ז"א אנליסט נתונים.

תפקיד מנתח הנתונים הוא לקחת את כל המידע שהצטבר במערכות הממוחשבות של ארגון או חברה ולבצע תחזיות לטובת התפתחות החברה והגדלת הרווח, בין השאר. המידע המדובר מאוד מגוון, החל מנתוני אתרי מכירות למיניהם וכלה באתרים האוספים מידע רפואי ונתונים פיננסיים, ומנתח הנתונים חיוני ביותר לצורך איסוף, קטלוג והסקת מסקנות ממנו.

בשל ריבוי המידע המצטבר בפלטפורמות הדיגיטליות השונות של חברות וארגונים, מקצוע הדאטה אנליסט נהיה חיוני מאוד. הוא יכול לעסוק בהקמה של מערכות ניתוח נתונים ועד לניתוח של הנתונים שהצטברו. האנליסט צריך לשלוט בכלים טכניים, וכתלות בגודל החברה לדעת לבצע חיבורים בין אגפים שונים בה. המשימות של מנתח הנתונים הם, בין השאר, לעשות שימוש בכלים סטטיסטיים לניתוח המידע שנאסף, ניקוי נתונים לא רלוונטיים, הפקת דוחות ומצגות נהירות מהמידע ועבודה עם קולגות. 

מלבד ניתוח הנתונים, הדאטה אנליסט, כאמור, צריך לדעת להציג את הנתונים בצורה נוחה וברורה לממונים ולצוותים אחרים בארגון, שזה כולל שימוש בגרפים, גרפיקה וטבלאות. חשוב לציין כי תפקידו של מנתח הנתונים בכל חברה עשוי להיות קצת שונה, ולכן לכלול מיומנויות שונות שיותר מזוהות עם תפקידם של מדעני הנתונים, למשל. 

למי מתאימים לימודי קורס ניתוח נתונים (Data Analyst)


העבודה של דאטה אנליסט היא להפוך מידע רב (ביג דאטה) למידע משמעותי עבור הארגון בו הוא עובד. התחום מתאים לאנשים שלא מפחדים מכמויות רבות של מידע, שיודעים למיין ולסווג אותו, לבצע ניתוחים סטטיסטיים ולהגיע למסקנות. יכולות אנליטיות מצד אחד ומיומניות מחשוביות הקשורות בעולם הדאטה הן נחוצות. מנתח המידע צריך לדעת להציג את המידע למממונים ולאגפים אחרים בחברה, כך שיכולות עמידה מול קהל, תקשורת, הפשטה, הבחנה בין עיקר וטפל ורהיטות - מאוד יעזרו כאן. 


מהו משך הלימודים של קורס ניתוח נתונים (
Data Analyst)?


הקורס אורך בין 300 שעות  ל-400 שעות הכוללות תרגולים מעשיים. בסוף הלימודים יעברו הסטודנטים בחינות ויקבלו תעודה מטעם מוסד הלימודים 


תנאי הקבלה לקורס ניתוח נתונים (Data Analyst)


תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים, אך רובם דורשים ניסיון מסוים בעולם הנתונים או הטכנולוגיה והמחשוב. התפקיד דורש ראש ריאלי ויכולת התמודדות עם נתונים רבים וניתוחים סטטיסטיים לצורך הסקת מסקנות.  


תוכנית הלימודים בקורס ניתוח נתונים (Data Analyst)

תכנית הלימודים בקורס ניתוח נתונים נועדה לצייד אנשי מקצוע עם הכישורים והידע הדרושים כדי לחלץ ולנתח נתונים ממקורות שונים. זה מכסה נושאים כמו כריית נתונים, למידת מכונה, ניתוח סטטיסטי וטכניקות הדמיה. בעזרת תוכנית לימודים זו, הלומדים יוכלו להבין את היסודות של מדעי הנתונים, לקבל תובנות ממערכי נתונים גדולים, לפתח אלגוריתמים לניתוח חזוי וליצור הדמיות שעוזרות לתקשר ממצאים. תוכנית זו מספקת הבנה מקיפה כיצד להשתמש בגישות מונעות נתונים כדי לפתור בעיות בעולם האמיתי. באמצעות פרויקטים ומטלות מעשית, הלומדים יצברו ניסיון מעשי ביישום המושגים שלמדו.

מיומנויות מחשב מתחום הביג דאטה שנלמדות בקורס ניתוח נתונים: SQL, HIVE,  PIG. שפות תכנות: פייתון, JAVA , C++,  MATLAB. הצגת נתונים: אקסל, R, Sas, פאוור פוינט. הדמיית נתונים: פייתון, JAVA , C++,  MATLAB

אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס ניתוח נתונים (Data Analyst)

 • דאטה אנליסט  - 

  מנתחי נתונים הם האנשים שאחראים להפיכת נתונים לתובנות ומגמות. הם משתמשים במיומנויות האנליטיות שלהם כדי לעבד נתונים גולמיים, לפרש אותם ולהסיק מסקנות משמעותיות שיכולות לעזור לעסקים לקבל החלטות מושכלות.

  מנתחי נתונים הם מומחים בחילוץ מידע ממערכי נתונים גדולים וחשיפת דפוסים נסתרים. הם משתמשים בשיטות סטטיסטיות כדי לזהות מתאמים, מגמות וחריגים שיכולים לספק תובנות חשובות לגבי התנהגות לקוחות או ביצועי שוק.

  מנתחי נתונים גם מפתחים אלגוריתמים לאוטומציה של תהליכי ניתוח ויצירת מודלים חזויים שיכולים לחזות תוצאות עתידיות על סמך נתונים קיימים. על ידי כך, הם עוזרים לארגונים לקבל החלטות יעילות יותר המבוססות על ניתוח מבוסס ראיות במקום להסתמך רק על אינטואיציה או ניחושים.

 • ביזנס אנליסט (Business Analyst) - 

  אנליסטים עסקיים הם אנשי מקצוע מבוקשים מאוד אשר ממלאים תפקיד חיוני בהצלחתו של כל ארגון. הם אחראים על ניתוח והבנת הצרכים של העסק, פיתוח אסטרטגיות כדי לענות על צרכים אלה, ולהבטיח שהאסטרטגיות מיושמות כראוי. אנליסטים עסקיים חייבים להיות בעלי כישורים אנליטיים חזקים, להיות מסוגלים לחשוב בצורה ביקורתית ולהיות מסוגלים לזהות ולפתור בעיות במהירות. הם חייבים גם להיות בעלי מיומנויות תקשורת מצוינות מכיוון שלעתים קרובות הם יצטרכו לתקשר עם בעלי עניין ממחלקות שונות בארגון.

  אנליסטים עסקיים ממלאים תפקיד חשוב בסיוע לארגונים לקבל החלטות מושכלות לגבי הפעילות שלהם על ידי מתן תובנות מונעות נתונים לגבי סיכונים והזדמנויות פוטנציאליות. הם מנתחים נתונים ממקורות שונים כמו סקרי לקוחות, דוחות כספיים, דוחות מחקרי שוק וכו', כדי לקבל הבנה טובה יותר של המצב הנוכחי של עסק או תעשייה. משם הם יכולים לפתח אסטרטגיות לשיפור ולייעץ להנהלה כיצד להשיג את מטרותיהם בצורה הטובה ביותר.


 • אנליסט שיווק (Marketing Analyst) - 

  תפקידו של אנליסט שיווקי הוא לנתח נתונים ומגמות על מנת לקבל החלטות מושכלות לגבי אסטרטגיות השיווק של החברה. הם משתמשים במיומנויות האנליטיות שלהם כדי לזהות הזדמנויות לשיפור, להעריך את צרכי הלקוחות ולפתח פתרונות שיעזרו לחברה להגיע ליעדיה.

  אנליסטים שיווקיים אחראים על איסוף, ניתוח ופירוש נתונים ממקורות רבים כגון סקרי לקוחות, מחקרי שוק, ניתוח אתרים ועוד. הם גם משתמשים במומחיות שלהם בכלי ניתוח כגון Excel ו-Tableau כדי ליצור דוחות המספקים תובנות לגבי התנהגות הלקוחות. בעזרת התובנות הללו הם יכולים להציע שינויים בעיצוב המוצר או בתמחור שישפרו את חווית הלקוח או יגדילו את המכירות.

  בסופו של דבר, עבודתו של אנליסט שיווקי חיונית בסיוע לחברות לקבל החלטות מושכלות שינחו את מאמצי השיווק שלהן. על ידי שימוש בתובנות מונעות נתונים הם יכולים להבטיח שהאסטרטגיות הנכונות מיושמות בזמן הנכון ליעילות מירבית.


 • אנליסט מכירות (Sales Analyst) - 

  תפקידו של אנליסט מכירות הוא לנתח נתונים ולספק תובנות לצוות המכירות של הארגון שלו. הם משתמשים במיומנויות שלהם בניתוח נתונים, מחקר שוק ופילוח לקוחות כדי לעזור לצוות המכירות להבין טוב יותר את הלקוחות שלהם. אנליסט מכירות חייב להיות מסוגל לזהות מגמות, להגדיר יעדים ולפתח אסטרטגיות שיניעו את הצלחת צוות המכירות. הם גם צריכים להיות מסוגלים לפרש משוב לקוחות וליצור דוחות מעשיים שיעזרו לצוות המכירות לקבל החלטות מושכלות. על ידי מינוף תובנות מונעות נתונים, מנתחי מכירות יכולים לעזור לארגונים למקסם את הרווחים שלהם תוך בניית קשרים ארוכי טווח עם לקוחות.


שכר לבוגרי קורס ניתוח נתונים (Data Analyst)


השכר ההתחלתי של מנתח נתונים הוא כ-12 אלף ש"ח ועם צבירת הוותק והניסיון הוא שכר עולה כמובן. השכר משתנה גם כתלות בהתמחות, גודל החברה, שילוב ניהול צוות ויכול להגיע גם ליותר מ-20 אף ש"ח.
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס דאטה אנליסט Data Analyst - מנתח נתונים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

קורסים ולימודי תעודה בדאטה אנליסט בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים