האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ריפוי בעיסוק או טיפול באמצעות בעלי חיים

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בריפוי בעיסוק או טיפול באמצעות בעלי חיים
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מה בעצם כדאי ללמוד? טיפול באמצעות בעלי חיים או ריפוי בעיוסק? במידה ואתם מתלבטים ולא יודעים במה לבחור, הגעתם למקום הנכון. החוט המקשר בין שני התחומים הוא שמדובר בעולם הטיפול, השיקום והסיוע. ההבדל במרכזי בין 2 התחומים הוא שלימודי ריפוי בעיסוק הם לימודים לתואר ראשון שלרוב נפרסים על פני 4 שנות לימוד. לעומת זאת טיפול באמצעות בעלי חיים זהו קורס מקצועי הנמשך בין שנתיים לשלוש שנים וכולל בתוכו כ-1800 שעות לימוד בממוצע.

 

מה לומדים בכל אחד מהמסלולים?

כאשר נתייחס ללימודי ריפוי בעיסוק נוכל לומר שהלימודים שייכים לעולם הבריאות והשיקום. המטרה המרכזית היא לעזור ולסייע לאנשים בעלי הפרעות תפקודיות שונות אשר נובעות ממגוון רחב של סיבות - רגשיות, נפשיות וכו'. כל זאת במטרה לעזור להם לחיות חיים נורמטיביים ובתיפקוד כמה שיותר גבוה. הבסיס של הלימודים מדבר על כך שפעולות רבות בחיינו עוזרות לתחושת השייכות החברתית שלנו ועל כן חשיבותן הרבה. הלימודים כוללים ידע תיאורטי בשילוב עם למידה מעשית על מנת להכין את הסטודנטים לעבודה בשטח. מדובר בתחום מעניין מאוד בו תוכשרו לעבוד עם אוכלוסיות שונות ומגוונות. 

 

טיפול בעזרת בעלי חיים זהו תחום הנועד לתמוך ולעזור למבוגרים וילדים המתמודדים עם קושי מסויים כמו למשל - נכות, עצירות, הרטבות לילה, אירוע טראומתי, התמודדות עם פחדים וחרדות, בעיות תקשורת, בעיות התפתחותיות ועוד. הטיפול נעשה בעזרת בעלי חיין שמטרתן להיות לעזר טיפולי בעסור המטופל. בעל החיים לא נותן ביקורת ומקבל כל מטופל ועל כן המטופל מרגיש ביטחון, יכול להתחבר לרגשות שלו ולשחרר כעסים. 

 

למי הלימודים מתאימים?

שני התחומים פונים לאנשים אשר מחפשים תחום לימודים מעניין, מרתק, מספק ובעיקר מאתגר. הלימודים אינם דורשים ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום הטיפול. לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים יכולים להתאים מאוד לאוהבי חיות ולאנשים שכבר עוסקים במקצועות כמו: מטפלים באמנות, וטרינרים, אנשי חינוך ופסיכולוגים. זאת על מנת להרחיב את תחומי העיסוק שלהם. 

 

מה לומדים?

כאשר נתייחס לשני המסלולים נוכל לראות כי ישנם מספר נושאי לימוד חופפים כמו: פסיכולוגיה, סוציאולוגיה ואתיקה מקצועית. מעבר לכך כל מסלול ותחומי הלימוד הייחודים לו. בקורס טיפול באמצעות בעלי חיים תמדו פסיכותרפיה, פסיכופתולוגיה, טיפול ושיקום, מבוא לוטרינריה, הדרכות קליניות, יחסי מטופל מטפל, כלבנות טיפולית, ועוד מגוון רחב של תחומים. בלימודי ריפוי בעיסוק תחשפו למדעי הרפואה, שיטות מחקר, רפואה משלימה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה קלינית, רפואה פנימית, שיטות טיפול, שיקום קוגנטיבי, דינמיקה קבוצתית, גריאטריה, אורתופדיה, שיטות אבחון ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה? האם יש הבדל?

תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ולכן מומלץ ליצור קשר עם מוסד הלימוד בו אתם חושבים ללמוד. בין שני התחומים קיים שוני בתנאי הקבלה, בעיקר מהסיבה שמסלול אחד שייך ללימודי תעודה והאחר ללימודי תואר ראשון. על מנת להתקבל ללימודי טיפול באמצעות בעלי חיים תתבקשו להיות בוגרי 12 שנות לימוד ותעודת בגרות מלאה. בנוסף תתבקשו לעבור ראיון קבלה על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם למסלול. ישנם מוסדות לימוד הדורשים תנאים גבוהים יותר ואף מבקשים מהמועמד להיות בוגר תואר ראשון.

 

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק תתבקשו להיות בני 20 ומעלה, בוגרי 12 שנות, תעודת בגרות מלאה עם ממוצע 90 ומעלה. בנוסף תתבקשו להציג צין של הבחינה הפסיכומטרית וברוב המוסדות על הציון להיות גבוה מ-600.

 

אז מה כדאי ללמוד? כמו שאתם מבינים אין כאן נכון או לא נכון. כל אחד יכול למצוא את מה שמתאים ונכון יותר עבורו. תוכלו לעשות זאת ע"י שכלול כל הפרמטרים - תואר או לימודי תעודה, פסיכומטרי או תעודת בגרות בלבד, חיבור לבעלי חיים ועוד.

 

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים