072-3300504

ריפוי בעיסוק או טיפול באמצעות בעלי חיים

מה בעצם כדאי ללמוד? טיפול באמצעות בעלי חיים או ריפוי בעיוסק? במידה ואתם מתלבטים ולא יודעים במה לבחור, הגעתם למקום הנכון. החוט המקשר בין שני התחומים הוא שמדובר בעולם הטיפול, השיקום והסיוע. ההבדל במרכזי בין 2 התחומים הוא שלימודי ריפוי בעיסוק הם לימודים לתואר ראשון שלרוב נפרסים על פני 4 שנות לימוד. לעומת זאת טיפול באמצעות בעלי חיים זהו קורס מקצועי הנמשך בין שנתיים לשלוש שנים וכולל בתוכו כ-1800 שעות לימוד בממוצע.

 

מה לומדים בכל אחד מהמסלולים?

כאשר נתייחס ללימודי ריפוי בעיסוק נוכל לומר שהלימודים שייכים לעולם הבריאות והשיקום. המטרה המרכזית היא לעזור ולסייע לאנשים בעלי הפרעות תפקודיות שונות אשר נובעות ממגוון רחב של סיבות - רגשיות, נפשיות וכו'. כל זאת במטרה לעזור להם לחיות חיים נורמטיביים ובתיפקוד כמה שיותר גבוה. הבסיס של הלימודים מדבר על כך שפעולות רבות בחיינו עוזרות לתחושת השייכות החברתית שלנו ועל כן חשיבותן הרבה. הלימודים כוללים ידע תיאורטי בשילוב עם למידה מעשית על מנת להכין את הסטודנטים לעבודה בשטח. מדובר בתחום מעניין מאוד בו תוכשרו לעבוד עם אוכלוסיות שונות ומגוונות. 

 

טיפול בעזרת בעלי חיים זהו תחום הנועד לתמוך ולעזור למבוגרים וילדים המתמודדים עם קושי מסויים כמו למשל - נכות, עצירות, הרטבות לילה, אירוע טראומתי, התמודדות עם פחדים וחרדות, בעיות תקשורת, בעיות התפתחותיות ועוד. הטיפול נעשה בעזרת בעלי חיין שמטרתן להיות לעזר טיפולי בעסור המטופל. בעל החיים לא נותן ביקורת ומקבל כל מטופל ועל כן המטופל מרגיש ביטחון, יכול להתחבר לרגשות שלו ולשחרר כעסים. 

 

למי הלימודים מתאימים?

שני התחומים פונים לאנשים אשר מחפשים תחום לימודים מעניין, מרתק, מספק ובעיקר מאתגר. הלימודים אינם דורשים ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום הטיפול. לימודי טיפול באמצעות בעלי חיים יכולים להתאים מאוד לאוהבי חיות ולאנשים שכבר עוסקים במקצועות כמו: מטפלים באמנות, וטרינרים, אנשי חינוך ופסיכולוגים. זאת על מנת להרחיב את תחומי העיסוק שלהם. 

 

מה לומדים?

כאשר נתייחס לשני המסלולים נוכל לראות כי ישנם מספר נושאי לימוד חופפים כמו: פסיכולוגיה, סוציאולוגיה ואתיקה מקצועית. מעבר לכך כל מסלול ותחומי הלימוד הייחודים לו. בקורס טיפול באמצעות בעלי חיים תמדו פסיכותרפיה, פסיכופתולוגיה, טיפול ושיקום, מבוא לוטרינריה, הדרכות קליניות, יחסי מטופל מטפל, כלבנות טיפולית, ועוד מגוון רחב של תחומים. בלימודי ריפוי בעיסוק תחשפו למדעי הרפואה, שיטות מחקר, רפואה משלימה, סטטיסטיקה, פסיכולוגיה קלינית, רפואה פנימית, שיטות טיפול, שיקום קוגנטיבי, דינמיקה קבוצתית, גריאטריה, אורתופדיה, שיטות אבחון ועוד.

 

מהם תנאי הקבלה? האם יש הבדל?

תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים ולכן מומלץ ליצור קשר עם מוסד הלימוד בו אתם חושבים ללמוד. בין שני התחומים קיים שוני בתנאי הקבלה, בעיקר מהסיבה שמסלול אחד שייך ללימודי תעודה והאחר ללימודי תואר ראשון. על מנת להתקבל ללימודי טיפול באמצעות בעלי חיים תתבקשו להיות בוגרי 12 שנות לימוד ותעודת בגרות מלאה. בנוסף תתבקשו לעבור ראיון קבלה על מנת לבחון את מידת ההתאמה שלכם למסלול. ישנם מוסדות לימוד הדורשים תנאים גבוהים יותר ואף מבקשים מהמועמד להיות בוגר תואר ראשון.

 

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון בריפוי בעיסוק תתבקשו להיות בני 20 ומעלה, בוגרי 12 שנות, תעודת בגרות מלאה עם ממוצע 90 ומעלה. בנוסף תתבקשו להציג צין של הבחינה הפסיכומטרית וברוב המוסדות על הציון להיות גבוה מ-600.

 

אז מה כדאי ללמוד? כמו שאתם מבינים אין כאן נכון או לא נכון. כל אחד יכול למצוא את מה שמתאים ונכון יותר עבורו. תוכלו לעשות זאת ע"י שכלול כל הפרמטרים - תואר או לימודי תעודה, פסיכומטרי או תעודת בגרות בלבד, חיבור לבעלי חיים ועוד.

 

מעניין אותך ריפוי בעיסוק או טיפול באמצעות בעלי חיים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך ?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד