האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי ייעוץ מס

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ייעוץ מס
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי 
 
לימודי ייעוץ מס נחשב להסמכה הגבוהה ביותר בתחום הנהלת חשבונות. הלימודים מתאימים לכל מי שמעוניין לרכוש מקצוע לחיים. המועמדים חייבים להיות בוגרי קורס בהנהלת חשבונות סוג 1+2. קורס יועץ מס מורכב מהכשרה מעשית ומתכנים עיונים, כולל הרצאות כיתתיות והכנה לבחינות מטעם משרד האוצר אשר מתקיימות כל שנה בחודשי ינואר ויולי. תפקידם של יועצי מס קשור לביצוע תיאומי מס שונים, פתיחת תיקים ברשויות המס השונות, חישובי שכר, הנהלת חשבונות, מתן ייעוץ במילוי דוחות שונים לרשויות המס, ייצוג בפני רשויות המס ועוד.
 
 
לימודי ייעוץ מס
תמונה: shutterstock
 


האם כדאי ללמוד ייעוץ מס?

כתוצאה מהמורכבות ההולכת וגוברת בעולם הפיננסי, ייעוץ מס נחשב לתחום מבוקש שהדרישה אליו נשארת יציבה על אף ההתפתחות הטכנולוגית. הקורס מכשיר יועצי מס בכדי שיוכלו להעניק לארגונים וחברות שונות כמו כן לעצמאים ולשכירים, ייעוץ מס בכל מה שקשור לביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. היתרון המובהק ללימודי ייעוץ מס הוא הידע אותו תרכשו במהלך הלימודים. ידע בכל מה שקשור לרשויות המס, מה שבהחלט יכול לתרום לכם בחיים הפרטיים.
 
 
לימודים
הקורס מעניק לבוגריו תעודת הסמכה מטעם המכללה בו למדו, כמו כן העומדים בהצלחה בבחינות של המשרד האוצר יקבל רישיון של יועצי מס. על מנת שיוכלו להפוך ליועצי מס מורשים על הבוגרים להירשם בפנקס יועצי מס. הקורס נמשך כשנה עד שנתיים בהיקף של 750 שעות לימוד בממוצע. לרוב הקורס מתקיים כפעמיים בשבוע במסלול בוקר או ערב, מה שמאפשר לרבים לשלב לימודים עם עבודה.
 
 
תכני לימוד
בין תכני הלימוד שבקורס ניתן למצוא נושאים כגון:
  • מס ערך מוסף (מע"מ)
  • שותפויות
  • יבוא ואשראי
  • חישובים מסחריים
  • מיסי שבח
  • ניהול פנקסים
 
 
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים היא להכין את הסטודנטים למבחני ההסמכה מטעם משרד האוצר אשר מתקיימים פעמים בשנה (ינואר ויולי). כמו כן המטרה העיקרית היא להכנות לסטודנטים הכשרה מקצועית בתחום וללמד אותם את כללי האתיקה הנדרשים.
 


תנאי קבלה ללימודי ייעוץ מס

בכדי להתקבל ללימודים על המועמדים לעמוד מספר תנאים:
  1. בגרות מלאה או 12 שנות לימוד
  2. בעלי תעודת מנהל חשבונות סוג 1+2
  3. ראיון קבלה
 
 
כמה זמן לומדים ומה מקבלים בסופם?
אורך הקורס נע בין שנה לשנתיים תלוי במסלול הלימודים. הלימודים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע כמו כן ניתן לבחור מסלול לימודי ערב או בוקר. בכדי לקבלת תעודה על הסטודנטים לעבוד בהצלחה את המבחנים החיצוניים כמו כן יש צורך לעבור תקופת התמחות של שנה בסיום הלימודים בכדי לקבל את הרישיון המקצועי ותעודת מקצוע.
 
 
אפשרויות תעסוקה
קיים ביקוש רב ליועצי מס מנוסים מכיוון שהיום כל חברה, עסק, ארגון או עצמאיים צריכים יועץ מס לטובת הנהלת ספרי החשבונות והגשת דוחות עבורם. לכן בוקרי הקורס יכולים להשתלב בכל גוף עסקי בין אם הוא ציבורי או פרטי.
 
 
שכר
בתחילת דרכם של בוגרי הקורס יקבלו שכר ממוצע של 7,000 ₪ בחודש. לאחר 3 שנים עם צבירת ניסיון וותק השכר יעמוד על 9,000 ₪ ומעלה.

סטודנטים ממליצים על ייעוץ מס

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
246 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.49 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בייעוץ מס בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים