072-3300504

לימודי ייעוץ מס

 
לימודי ייעוץ מס נחשב להסמכה הגבוהה ביותר בתחום הנהלת חשבונות. הלימודים מתאימים לכל מי שמעוניין לרכוש מקצוע לחיים. המועמדים חייבים להיות בוגרי קורס בהנהלת חשבונות סוג 1+2. קורס יועץ מס מורכב מהכשרה מעשית ומתכנים עיונים, כולל הרצאות כיתתיות והכנה לבחינות מטעם משרד האוצר אשר מתקיימות כל שנה בחודשי ינואר ויולי. תפקידם של יועצי מס קשור לביצוע תיאומי מס שונים, פתיחת תיקים ברשויות המס השונות, חישובי שכר, הנהלת חשבונות, מתן ייעוץ במילוי דוחות שונים לרשויות המס, ייצוג בפני רשויות המס ועוד.
 

לימודי ייעוץ הופכים פופולריים יותר ויותר ככל שעסקים מחפשים דרכים לשפר את הפעילות שלהם ולהגדיל את הרווחיות שלהם. הם כוללים ניתוח של נתונים, מגמות שוק ומשוב מלקוחות כדי לזהות תחומי שיפור, הזדמנויות פוטנציאליות וסיכונים. ניתן להשתמש במחקרי ייעוץ לפיתוח אסטרטגיות, ייעול תהליכים ויצירת מערכות יעילות יותר. על ידי שיתוף פעולה עם חברת ייעוץ, עסקים יכולים לקבל תובנות לגבי הפעילות שלהם שאחרת לא היו יכולים לגשת אליהם. בנוסף, מחקרי ייעוץ יכולים לספק המלצות חשובות כיצד לגשת בצורה הטובה ביותר לבעיה או למצב על מנת למקסם את התוצאות. בעזרת לימודי ייעוץ עסקים יכולים לקבל החלטות מושכלות שיובילו אותם להצלחה.

 
לימודי ייעוץ מס
תמונה: shutterstock


האם כדאי ללמוד ייעוץ מס?

כתוצאה מהמורכבות ההולכת וגוברת בעולם הפיננסי, ייעוץ מס נחשב לתחום מבוקש שהדרישה אליו נשארת יציבה על אף ההתפתחות הטכנולוגית. הקורס מכשיר יועצי מס בכדי שיוכלו להעניק לארגונים וחברות שונות כמו כן לעצמאים ולשכירים, ייעוץ מס בכל מה שקשור לביטוח לאומי, מע"מ ומס הכנסה. היתרון המובהק ללימודי ייעוץ מס הוא הידע אותו תרכשו במהלך הלימודים. ידע בכל מה שקשור לרשויות המס, מה שבהחלט יכול לתרום לכם בחיים הפרטיים. ייעוץ מס הוא מקצוע חיוני ומתגמל הדורש ידע ומיומנויות ברמה גבוהה. זה יכול להיות מתגמל מאוד למי שמוכן להשקיע בזמן ובמאמץ כדי להפוך למומחה בתחום זה.

לימודים

הקורס מעניק לבוגריו תעודת הסמכה מטעם המכללה בו למדו, כמו כן העומדים בהצלחה בבחינות של המשרד האוצר יקבל רישיון של יועצי מס. על מנת שיוכלו להפוך ליועצי מס מורשים על הבוגרים להירשם בפנקס יועצי מס. הקורס נמשך כשנה עד שנתיים בהיקף של 750 שעות לימוד בממוצע. לרוב הקורס מתקיים כפעמיים בשבוע במסלול בוקר או ערב, מה שמאפשר לרבים לשלב לימודים עם עבודה.
 

תכני לימוד בקורס ייעוץ מס

בין תכני הלימוד שבקורס ניתן למצוא נושאים כגון:
 • מס ערך מוסף (מע"מ)
 • שותפויות
 • יבוא ואשראי
 • חישובים מסחריים
 • מיסי שבח
 • ניהול פנקסים


התלמידים יקבלו הבנה מעמיקה של נושאים אלה שתאפשר להם לייעץ ללקוחות כיצד לנהל את הכספים והעסקים שלהם בצורה הטובה ביותר. עד תום הקורס יוכלו הסטודנטים להעניק בביטחון ייעוץ איכותי בנושאים פיננסיים הקשורים למיסוי, השקעות, שותפויות, זיכויים ועוד.

מטרת לימודי ייעוץ מס

מטרת הלימודים היא להכין את הסטודנטים למבחני ההסמכה מטעם משרד האוצר אשר מתקיימים פעמים בשנה (ינואר ויולי). כמו כן המטרה העיקרית היא להכנות לסטודנטים הכשרה מקצועית בתחום וללמד אותם את כללי האתיקה הנדרשים.


תנאי קבלה ללימודי ייעוץ מס

בכדי להתקבל ללימודים על המועמדים לעמוד מספר תנאים:
 1. בגרות מלאה או 12 שנות לימוד
 2. בעלי תעודת מנהל חשבונות סוג 1+2
 3. ראיון קבלה
 

כמה זמן לומדים ומה מקבלים בסופם?

אורך הקורס משתנה בין המסודות אך בדרך כלל הוא נע בין שנה לשנתיים תלוי במסלול הלימודים. הלימודים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע כמו כן ניתן לבחור מסלול לימודי ערב או בוקר. בכדי לקבלת תעודה על הסטודנטים לעבוד בהצלחה את המבחנים החיצוניים כמו כן יש צורך לעבור תקופת התמחות של שנה בסיום הלימודים בכדי לקבל את הרישיון המקצועי ותעודת מקצוע.
 

אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס ייעוץ מס

קיים ביקוש רב ליועצי מס מנוסים מכיוון שהיום כל חברה, עסק, ארגון או עצמאיים צריכים יועץ מס לטובת הנהלת ספרי החשבונות והגשת דוחות עבורם, לכן לבוגרי קורס הייעוץ עומדות לרשותם מגוון רחב של אפשרויות תעסוקה. עם ההכשרה והכישורים שלהם, הם יכולים לעבוד במגוון מסגרות במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, הם יכולים גם למצוא משרות במוסדות חינוך, בסוכנויות ממשלתיות ובמסגרות ארגוניות.

שכר לבוגרי קורס ייעוץ מס

בתחילת דרכם של בוגרי קורס ייעוץ מס יקבלו שכר ממוצע של 7,000 ₪ בחודש. לאחר 3 שנים עם צבירת ניסיון וותק השכר יעמוד על 9,000 ₪ ומעלה.
מעניין אותך לימודי ייעוץ מס?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בייעוץ מס בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ייעוץ מס לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד