האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ייעוץ מס
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי ייעוץ מס

מידע כללי
 
קורס יועצי מס מורכב מתכנים עיונים המועברים בהרצאות כיתתיות, הכשרה מעשית והכנה לבחינות במיסים ובחשבונאות מטעם משרד האוצר ונציבות מס הכנה, בחינות אשר מתקיימות בחודשים ינואר ויולי כל שנה. בין נושאי הלימוד של קורס יועצי מס ניתן למצוא את הנושאים: מס ערך מוסף, שותפויות,יבוא ואשראי, חישובים מסחריים, מיסי שבח, ניהול פנקסים ועוד.
 
 
האם כדאי ללמוד ייעוץ מס
לימודי ייעוץ מס התפתחו כתוצאה מן המורכבות ההולכת וגוברת של העולם הפיננסי. עם הזמן המקצועות הפיננסים השונים וביניהם לימודי ייעוץ מס, התגבשו ולבשו צורה מסודרת אשר במסגרתה עוצבה תורת המקצוע והתפתחו גם תחומי המשנה שלה.בקורס זה מכשירים יועצי מס שיוכלו להעניק לחברות, לעצמאים ולשכירים ייעוץ מס בכל הקשור למס הכנסה, ביטוח לאומי ומס ערך מוסף (מע"מ). הפעולות שיועצי מס מבצעים קשורות לביצוע תיאומי מס, מתן עזרה במילוי דו"חות שונים לרשויות המס כמו הצהרת הון ודו"חות שנתיים, פתיחת תיקים אצל רשויות המס השונות, ייעוץ כלכלי, ביצוע חישובי שכר והנהלת חשבונות וכן גם ייצוג של נישומים בפני רשויות המס.
 
 
מתכונת הקורס
בוגרי לימודי ייעוץ מס יזקקו להירשם בפנקס יועצי המס על מנת שיוכלו לייצג נישומים ברשויות המס ולהפוך ליועץ מס מורשה. לימודי תעודה מעניקים לבוגרי התכנית תעודת הסמכה למקצוע אותו הם למדו. במרבית המקרים, אורכם של לימודי ייעוץ מס הינו קצר יותר מאורכו של תואר ראשון סטנדרטי והוא נפרס על פני תקופה קצרה יותר של כשנה-שנתיים. לרוב הלימודים מתקיימים בתדירות של כפעמיים בשבוע במסגרות לימוד נוחות הכוללות סופי שבוע (לימודים ביום ו'), לימודי בוקר או לימודי ערב, כך שהדבר מאפשר לרבים להמשיך לעבוד במשרה מלאה וללמוד מקצוע במקביל לעבודתם. לרוב, התלמידים לומדים בהיקף של כ- 700 ל-750 שעות לימוד אקדמיות. 
 
 
תנאי קבלה
ברוב המוסדות תנאי הקבלה לקורס יועצי מס הם מועמדים בעלי 12 שנות לימוד / בגרות מלאה ובעלי תעודת מנהל חשבונות סוג 1+2. כמו כן , לפני קבלה ללימודים יצטרכו המועמדים לעבור ראיון אישי מול ועדת קבלה על מנת להתקבל ללימודים.
 
 
אפשרויות תעסוקה
כיום כל חברה ועסק צריכים יועץ מס שינהל את חשבונות החברה ויגיש עבורם דו"חות, גם עצמאיים צריכים יועצי מס שייתנו להם ייעוץ כלכלי ועוד. כיום הביקוש ליועצי מס מנוסים תופס תאוצה בשנים האחרונות דבר הגורם לבוגרים להשתלב בשוק העבודה במהירות רבה.
 
 
שכר התחלתי
כמו במקצועות רבים גם אצל יועציי המס השכר משתנה בהתאם לניסיון ולוותק במקום העבודה. בשנים הראשונות הממוצע עומד על 7,000 ש"ח ובשנים מתקדמות יותר ניתן להגיע לשכר של 9,000 ש"ח ומעלה בממוצע.

קורסים ולימודי תעודה בייעוץ מס

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי