האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הנדסת מכונות

לוגו של חסות
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסת מכונות
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מהנדסי מכונות אחראים על פיתוח ותכנון של כלי רכב, מבנים, כלי תעופה, מנועים, מיזוג אוויר וייצור, מערכות לשימושים ביתיים, מערכות רובוטיות ועוד מגוון רחב של מכונות ומערכות.

הנדסת מכונות משלבת בין מדעי היסוד למדעי ההנדסה, במטרה לתכנן, לייצר, לפתח ולתחזק מערכות מכניות מורכבות ומערכות אנרגיה. הלימודים מתאימים לאנשים המעוניינים לקחת חלק בפיתוח מוצר, החל משלב התכנון ועד לבניייתו על פי תכנונם. 
 
מה כוללים הלימודים? הלימודים לתואר ראשון בהנדסת מכונות אורכים ארבע שנים, והם מכילים את כל נושאי הלימוד הנוגעים לטכנולוגיה עילית ולמכונות משובצות מחשוב. בין נושאי הלימוד תחומים כמו מכטרוניקה, פיזיקה, מדעי חומרים, מתמטיקה, עיצוב תעשייתי, הנדסת אנוש, מערכות אנרגיה, מכניקה ועוד. בנוסף כחלק מלימודי התואר הראשון הסטודנטים נדרשים לבצע התנסות מעשית אשר תורמת להכשרתם כמהנדסי מכונות בשוק העבודה. חלק מתחומי הלימוד נלמדים במסגרת לימודי ההנדסאי מכונות
 

התמחויות בלימודי הנדסת מכונות

לימודי הנדסת מכונות זהו תחום לימודים אשר קיימים בו כמה התמחויות אפשרויות כאשר כל התמחות מכשירה את בוגריה בתחום אחר לחלוטין. במהלך הלימודים צריכים הסטודנטים לבחור כיוון התמחות אחד בהם הם יתמקדו ויתמקצעו.

 

התמחות בכוח וחום

אחת ההתמחויות השכיחות והמבוקשות ביותר היא התמחות בכוח וחום. התמחות בענף זה מכשירה את הסטודנטים להתמקצע במגוון תחומים הקשורים לחום וכוח. בין התחומים האפשריים נוכל למצוא: הפקת חשמל בתחנות כוח באמצעות תהליכים תרמיים, מערכות חימום, שימוש באנרגיה סולארית ותכנון מערכות קירור ומיזוג אויר.


התמחות בחומרים פלסטיים

אחת התעשיות הכי מוצלחות בעולם כיום היא תעשיית הפלסטיק. סטודנטים ללימודי הנדסת מכונות שבוחרים בענף הפלסטיק יעסקו במגוון תחומים מסקרנים מאד כמו: עבודה עם חומרים חדישים ושונים, מערכות בקרה, מערכות ברמת דיוק גבוהה, שילוב של כימיה ומערכות מכאניות. כאשר הם יהיו אחראים על התכנון והביצוע של המערכות וגם על תחזוקן.


התמחות ברכב

תעשיית הרכב היא תעשייה עצומה וחשובה מאד בקנה מידה עולמה. התמחות ברכב הסטודנטים לומדים את כל הידע המכונאי הדרוש כדי לשפר את ביצועי הרכבים, ולתכנן את רכבי העתיד. לצד אבחון תקלות ובעיות מכניות שונות ברכבים.


התמחות במכטרוניקה-רובוטיקה

התמחות זו משולבת עם הנדסה מכנית, הנדסת חשמל ואלקטורניקה והנדסת תוכנה. כיום תעשיית הרובוטיקה תופסת תאוצה בשל עסקים רבים שמעוניינים לחסוך בעלויות העסקת כוח אדם אנושי. כמעט בכל תחומי התעשייה נוכל למצוא אותו מהנדסים עם התמחות במכטרוניקה שיתכננו ויבנו מכונות למגוון שימושים באמצעות הידע שרכשו.  

 

התמחות בתחום הזרימה והאנרגיה 

כיום במגזר העסקי אנרגיה היא תחום פעילות מרכזי, מחברת החשמל הותיקה ועד חברות הייטק קטנות שעיקר עיסוקן בתחום האנרגיות המתחדשות . בעקבות גילויים מרבצי הגז הטבעי התת ימיים בסמוך לחופי ישראל, התפתחות תחום האנרגיה מתפתח מאוד בארץ. 

 

התמחות בקירור ומיזוג אוויר 

כיום בישראל מיזוג אוויר הוא הכרחי בכל בית, עסק, כלי רכב, או כל מקום ציבורי סגור ששוהים בו אנשים מצריך מערכת מיזוג אוויר. כמו כן, ישנן מערכות קירור שמשמשות לצרכים כמו: הובלה או אחסנה של מזון קפוא וכו'. לכן, כלל הסיבות הללו גרמו לביקוש והצורך להתפתח טכנולוגית בהתאם לצרכי השוק .

 

[here will be the video]


אפשרות תעסוקה לבוגרי הנדסת מכונות


מהנדס מכונות יוכל להשתלב במגוון רחב של תעשיות הדורשות עיסוק עם מכונות. בין היתר יוכל מהנדס מכונות למצוא תעסוקה בתעשיות הרכב, מפעלי הייטק, תעשיות צבאיות, תעשיית המזון, מערכות רפואיות ועוד. כמו כן, יוכל להשתלב בצוות עובדים של מפעלים וכן להתחיל קריירה צבאית בתחום התעשייה הביטחונית בתור אזרח עובד צה''ל.


יתרונות בלימודי הנדסת מכונות


תנאי הקבלה ללימודי הנדסת מכונות נמוך מתנאי הסף לשאר מקצועות ההנדסה דבר המאפשר להתקבל בקלות יחסית לתחום. דבר נוסף הוא שמהנדסי מכונות יכולים למלא מגוון גדול של פונקציות, וזאת גם בתחומי הנדסה אחרים כמו הנדסה אזרחית, הנדסת אווירונאוטיקה, הנדסה גרעינית, הנדסת רובוטיקה, הנדסת מחשבים, הנדסה ביו רפואית והנדסת חומרים.
בנוסף ישנם מוסדות לימוד המאפשרים לסטודנטים התנסות מעשית כבר בזמן הלימודים לדוגמא:  בשנת הלימודים השלישית הסטודנטים של עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה יוצרים קשר בסיוע המכללה עם התעשיות, ומנחים את התלמידים להגדיר תכנית פרויקט מהנדס מוצר ממשי אשר מחייב את התלמידים להתמודד עם כל השלבים של פרויקט אמיתי בתעשייה, כך באמצע התואר מקבלים הסטודנטים כבר טעימה ממה שמחכה להם ביום שאחרי התואר.
 
טבלת שכר מהנדסי מכונות
 

סטודנטים ממליצים על הנדסת מכונות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
306 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.56 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת מכונות בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים