072-3300504

לימודי ספורט

מידע כללי
 
ספורט עושה טוב לגוף ולנפש שלנו, זה משפר את המצב הרוח שלנו, עוזר לזירוז חילופי חומרים ומעריך את החיים שלנו. תשמעו זאת מכל אנשי הרפואה והבריאות. בכדי לעסוק בספורט (כשלהו) כמתאמנים אנחנו צריכים מאמן ספורט שידריך אותנו כדי שנוכל להוציא את המיטב באימון וכמובן כדי שלא ניפצע. לכן יש צורך במדריכי ספורט ומאמני ספורט מקצועיים ואיכותיים שחיים את הספורט ביום יום  ויש להם את התשוקה לעזור לאחרים ויכולת להעביר את הידע שלהם האלה. לימודי ספורט מאוד פופולאריים מכיוון שהם מאפשרים לאוהבי הספורט לשדרג את עצמם ולהפוך לאנשי מקצוע בתחום האהוב עליהם על ידי השלמת קורס מאמנים או קורס מדריכי ספורט.
 
 

סוגי הכשרה בלימודי ספורט

 
הקורסים בארץ מתחלקים לשתי קטגוריות :
 
 1. הקורסים המוכרים על ידי חוק הספורט אשר מפוקחים על ידי מנהל הספורט וקורסים שאינם מוכרים על ידי חוק הספורט. קורסים שמתקיימים במסגרת חוק הספורט מספקים לבוגרי הקורסים תעודה מטעם המדינה ומשרד התרבות והספורט.
 2. קורסים שלא מוכרים (לחוק הספורט) מספקים תעודה מטעם מוסד הלימוד בהם לומדים הסטודנטים או מטעם ארגון לאומי \ בין לאומי בענף ספורט ספציפי.
 
 
לימודי ספורט
יש מגוון רחב של קורסים ולימודים אקדמיים בתחום | תמונה: shutterstock
 
 

מה ההבדל בין קורס מאמנים לקורס מדריכי ספורט?

במסגרת הקורסים המוכרים (על ידי חוק ספורט) ההסמכה מתחלקת לדרגת "מדריך" ולדרגת "מאמן" כאשר מדריכים רשאים לאמן צעירים מתחת לגיל 16 ולהיות כצוות עזר למאמנים או להדריך במגוון ענפים לגילאים אלה. לעומת זאת דרגת "מאמן" היא דרגה המקצועית יותר בין השניים, מאמן רשאי לאמן בוגרים וספורטאים מקצועיים.
 
בספורט עצמו יש ענפים שונים שמתחלקים לסוגים שונים של ספורט - ענפי ספורט תחרותיים, כגון כדורגל, טניס, טריאתלון ועוד. כמו כן ישנם ענפי ספורט שאין בהם תחרויות או ליגות לדוגמא: מאמני חדר כושר, פילאטיס, מחול אירובי, זומבה ועוד תחומים מגוונים.
 
 
מוסדות לימוד
יש מגוון רחב של מוסדות לימוד אשר מספקים לימודי ספורט והם פרושים בכל אזורי הארץ, מדרום ועד לצפון. חלק ממוסדות לימוד מספקים קורסים מקצועיים בלבד וישנם מוסדות לימוד אשר מספקים לימודים אקדמיים כמו בתחום החינוך הגופני.
 
 
תנאי קבלה ללימודי ספורט
תנאי קבלה משתנים בהתאם למוסדות הלימוד ובהתאם לענף הספורט, אך ישנם מוסדות שידרשו רקע ספורטיבי בענף ספורט המובחר.
 
לדוגמא במכללת ווינגייט תנאי קבלה למדריכי שחייה הם:
 • גיל 17 לפחות
 • ראיון קבלה
 • מבחן קבלה מעשי (בחינת יכולת טכנית בסגנונות השחייה: חתירה, גב וחזה)
 • יכולת לסיים לשחות באורך 200 מטר
 • אישור רפואי המעיד על כשירות לפעילות גופנית
 
 

אפשרויות תעסוקה בספורט

בוגרי הקורסים (קורס מאמנים או קורס מדריכי ספורט) יכולים להשתלב במגוון רחב של מועדוני ספורט קהילתיים או מקצועיים. לדוגמא: חדרי כושר, סטודיו לאימון, מתנסים ועוד. כמו כן הבוגרים יכולים להשתלב בנבחרות הלאומיות שמייצגות את ישראל בתחרויות ברחבי העולם, בנוסף לזה ישנה אפשרות לפתח קריירה עצמאית כמאמנים פרטיים. מי שיבחר ללכת ללימודים אקדמיים שבתחום, יוכלו להשתלב במערכת החינוך בתור מורי ספורט בהתאם להכשרתם. (חטיבה, תיכון ועוד).
 
 
קורסים נוספים הקשורים לתחום:
קורס ספורט טיפולי
לימודי ספורטתרפיה
מעניין אותך לימודי ספורט?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בהסמכת מדריכי ומאמני ספורט בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הסמכת מדריכי ומאמני ספורט לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד