072-3300504

משאבי אנוש - תואר ראשון במשאבי אנוש

מידע כללי על תואר במשאבי אנוש

 
ניהול משאבי אנוש הוא תחום אשר מתייחס בכוח האדם כמרכיב המרכזי בהתנהגות ארגונים. התחום יוצא מנקודת הנחה שכמו שיש חומרי גלם, הון ומשאבים נוספים לכל ארגון כך גם עובדי הארגון הם משאב. לכן הוא פונקציונלי ורותם את תכונות האדם לתועלת אשר מופקת ממנו. כל ארגון רוצה לקדם את האינטרסים שלו בצורה טובה ככל הניתן ולכן על מנת שיוכל להפיק את התועלת המרבית עליו למצוא את ההתייחסות המתאימה לכוח האדם בארגון. בעידן של היום ניהול המשאב האנושי מתעסק בתחומים של הנעת העובד, יצירת תחושת מחוייבות והנעת העובד.
 
הכשרה בניהול משאבי אנוש מיועדת בעיקר לאנשי ארגון, הדרכה, כוח אדם, איגודים מקצועיים ושאר חברות עסקיות וציבוריות המעסיקות עובדים וצריכות לדאוג לסביבת עבודתם ולרווחת הארגון והעובד. יכולתם של ארגונים לגייס, לשמר ולפתח את עובדיהם הנה המפתח להצלחתם בסביבה משתנה ותחרותית בה אנו חיים. בוגרי המסלול משתלבים כמנהלי משאבי אנוש וייעוץ ארגוני בארגונים. כולל הדרכה, חברות כוח אדם, איגודים מקצועיים וחברות עסקיות ציבוריות.
 
מטרת לימודי מנהלי משאבי אנוש היא להקנות ידע תיאורטי ומעשי בטיפול בפרט בארגון, ובנוסף לפתח מיומנויות תקשורת הדרושות לרכז כח אדם. קורסים נבחרים אשר נלמדים במסלולי משאבי אנוש: תפקידי מנהל שיווק, יסודות הארגון והניהול, רכישת כלים ומיומנויות בגיוס, מיון, קליטה ושימור עובדים, הדרכה ארגונית ככלי לפיתוח ארגון לומד, פתוח ארגוני, פיתוח והשקעה במשאב האנושי ומגמות עתידניות. 
משאבי אנוש
שוק העבודה 
אחד הגורמים המרכזיים אשר משפיעים  על תחום משאבי האנוש הוא שוק העבודה. מצב שוק העבודה משפיע באופן ישיר על משאבי אנוש- בתנאי ההעסקה, בשכר, בדרישות הקבלה, באפשרויות התעסוקה ועוד. השיוניים אשר חלים בשוק העבודה משפיעים באופן ישיר על תהליכים בחברה. ניהול עובדים חכם מחייב יצירת מערכת אשר תדע להפיק מעובדיה את המקסימום בכל מצב נתון.
 
משאבי אנוש בתוך ארגון
ההתנהלות הארגונית היא חלק נוסף ומרכזי בתחום של משאבי אנוש. תחום זה חוקר את הארגון, תפקודו וביצועיו ואיך הוא משפיע ומושפע מצד הגורם האנושי. ההתנהלות הארגונית אומרת למעשה שלמרכיב האנושי יש חלק מרכזי וראשי בכל ארגון ויש להתייחס אליו בהתאם. כדי שארגון יצליח צריך לנהל את משאבי האנוש בצורה חכמה באמצעות כל מיני שיטות כמו: יצירת סדר בארגון, יחסים טובים בין האנשים, ניהול נכון, שיפור סביבת העבודה, העלאת המוטיבציה ועוד.

 

תנאי הקבלה ללימודי משאבי אנוש

תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ולכן חשוב לעקוב אחר מוסדות הלימוד. נכון לשנת 2018-2019 התנאים הנדרשים הם בגרות מלאה בממוצע של 80 ומעלה וישנם מוסדות הדורשים גם ציון פסיכומטרי גבוה מ-500.
 
 
 
 *** רוצים לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הקבלה? ⇓ גללו למטה למחשבון סיכויי הקבלה ***
 
 
 
 

אפשרויות תעסוקה

רשימת המקצועות אשר דורשים תואר במשאבי אנוש היא ארוכה מאוד ועל כן הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של עבודות מגוונות בחברתו שונות (מהייטק ועד עובדי מדינה).
 
תחומי האבחון - מדובר באנשי כוח אדם והשמה שבוחנים את המועמדים למשרות השונות. מתפקידם להגדיר האם המועמד מתאים לתפקיד במבחינה פסיכולוגית, מנטלית ומבחינת תנאי הסף של המשרה. באחריותם לזהות פרופילים חריגים מהנורמה. אנשי משאבי אנוש מטפלים גם בעובדי הארגון. העובדים פונים אליהם במקרה של בעיה, בקשת חופשה חריגה או בעיה בחיים האישיים הדורשת היערכות מיוחדת של הארגון. אנשי משאבי האנוש אחראים גם לתחומים הבאים מתנות לחגים, העשרה, ימי גיבוש וכיף ועוד.
 
פיתוח הדרכה והכשרה - הם מקבלים ממחלקות והנהלת הארגון את הצרכים שלהם ונותנים להם מענה עבור ההכשרות הדרושות. הרבה פעמים זה דורש פיתוח של תכניות או קורסים. תהליך זה מכונה פיתוח הדרכה.
 
גיוס והשמה - באחריותם של אנשי הגיוס וההשמה לאתר את עובדים ולבצע את הסינון לפי הקריטריונים של כל משרה. הם אלו שמעבירים את הדרישות, הנסיון וההכשרה, עוברים על קורות החיים של המועמדים ונפגשים איתם. ישנם ארגונים מסויימים בהם לאנשים משאבי האנוש גם הכוח להחליט איזה מועמד לשכור לתפקיד.
 
יעוץ ארגוני - היועצים הארגוניים הם לרוב בעלי תארים מתקדמים מתחום משאבי האנוש. תפקידם לבחון מבחוץ תהליכים אשר קורים בארגון, לייעץ על מתווה לשיפור התהליך.
 
HR בהייטק בישראל - ההון האנושי הוא כנראה הנכס החשוב ביותר בחברות הייטק וסטארטאפים רבים, תוסיפו לזה גדילה בקצב מהיר במיוחד, ותקבלו הרבה חברות שחייבות להעסיק אנשי HR (מנהלי משאבי אנוש) בתוך הארגון. מנהלי משאבי אנוש בחברות הייטק וסטארטאפים אחראיים על אחד התחומים החשובים ביותר עבור חברות אלו: חיפוש וסינון מועמדים חדשים, קבלה של עובדים שעברו את מבחני הקבלה, ודאגה לתנאי ההעסקה של העובדים הקיימים. כך ניתן להיכנס לעולם ההייטק (ולהנות מיתרונתיו) בלי לדעת לתכנת או להיות בעל יכולת טכנולוגית.
 

לימודי המשך

באפשרותם של בוגרי התכניות השונות ללימודי ניהול משאבי אנוש להמשיך ללימודים מתקדמים במגוון תחומים, כגון: מנהל ציבורי, סוציולוגיה ארגונית ועוד. מנגד, ישנה אפשרות להמשיך ולרכוש כלים מעמיקים יותר בתחומם, במסגרת אחת התכניות הייחודיות לתואר שני בלימודי עבודה וניהול משאבי אנוש, או בתחומים אחרים כגון לימוד משפטים.
 
לימודי ערב
 
לימודי משאבי אנוש בערב נועדו לאותם אנשים שאינם יכולים ללמוד במשך היום והזמן היחיד שפנוי להם הוא בערבים.
דוגמא למסלול לתואר ראשון בניהול משאבי אנוש ולימודים רב תחומיים - מסלול עובדים במכללה האקדמית תל חי: ימי לימוד: חמישי ושישי
יום חמישי 14:00-20:00
יום שישי 8:45-14:00

 

מה לומדים בתואר של משאבי אנוש?

תחום משאבי האנוש שהתחיל להתפתח בסוף המאה ה19 נוצר במטרה לנהל את כוח האדם שיש בחברה בצורה חכמה ונכונה על מנת  להביא את החברה ליעילות מקסימאלית ולרווחיות.

 

כמה תרוויחו בתור מנהלי משאבי אנוש מתחילים?

לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מנהלי משאבי אנוש הוא: 9,921 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 3 (ביקוש מתחת לממוצע).
שכר משאבי אנוש
מעניין אותך משאבי אנוש - תואר ראשון במשאבי אנוש?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד משאבי אנוש לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד