האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי ניהול משאבי אנוש
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

לימודי ניהול משאבי אנוש

מידע כללי
 
ניהול משאבי אנוש הוא תחום אשר מתייחס בכוח האדם כמרכיב המרכזי בהתנהגות ארגונים. התחום יוצא מנקודת הנחה שכמו שיש חומרי גלם, הון ומשאבים נוספים לכל ארגון כך גם עובדי הארגון הם משאב. לכן הוא פונקציונלי ורותם את תכונות האדם לתועלת אשר מופקת ממנו. כל ארגון רוצה לקדם את האינטרסים שלו בצורה טובה ככל הניתן ולכן על מנת שיוכל להפיק את התועלת המרבית עליו למצוא את ההתייחסות המתאימה לכוח האדם בארגון. בעידן של היום ניהול המשאב האנושי מתעסק בתחומים של הנעת העובד, יצירת תחושת מחוייבות והנעת העובד.
 
הכשרה בניהול משאבי אנוש מיועדת בעיקר לאנשי ארגון, הדרכה, כוח אדם, איגודים מקצועיים ושאר חברות עסקיות וציבוריות המעסיקות עובדים וצריכות לדאוג לסביבת עבודתם ולרווחת הארגון והעובד. יכולתם של ארגונים לגייס, לשמר ולפתח את עובדיהם הנה המפתח להצלחתם בסביבה משתנה ותחרותית בה אנו חיים. בוגרי המסלול משתלבים כמנהלי משאבי אנוש וייעוץ ארגוני בארגונים. כולל הדרכה, חברות כוח אדם, איגודים מקצועיים וחברות עסקיות ציבוריות.
 
מטרת לימודי מנהלי משאבי אנוש היא להקנות ידע תיאורטי ומעשי בטיפול בפרט בארגון, ובנוסף לפתח מיומנויות תקשורת הדרושות לרכז כח אדם. קורסים נבחרים אשר נלמדים במסלולי משאבי אנוש: תפקידי מנהל שיווק, יסודות הארגון והניהול, רכישת כלים ומיומנויות בגיוס, מיון, קליטה ושימור עובדים, הדרכה ארגונית ככלי לפיתוח ארגון לומד, פתוח ארגוני, פיתוח והשקעה במשאב האנושי ומגמות עתידניות. 
 
 
תנאי הקבלה
תנאי הקבלה משתנים מעת לעת ולכן חשוב לעקוב אחר מוסדות הלימוד. נכון לשנת 2018-2019 התנאים הנדרשים הם בגרות מלאה בממוצע של 80 ומעלה וישנם מוסדות הדורשים גם ציון פסיכומטרי גבוה מ-500.
 
 
 
 *** רוצים לבדוק האם אתם עומדים בתנאי הקבלה? ⇓ גללו למטה למחשבון סיכויי הקבלה ***
 
 
 
 
אפשרויות תעסוקה
רשימת המקצועות אשר דורשים תואר במשאבי אנוש היא ארוכה מאוד ועל כן הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של עבודות מגוונות בחברתו שונות (מהייטק ועד עובדי מדינה).
 
תחומי האבחון - מדובר באנשי כוח אדם והשמה שבוחנים את המועמדים למשרות השונות. מתקפקידם להגדיר האם המועמד מתאים לתפקיד במבחינה פסיכולוגית, מנטלית ומבחינת תנאי הסף של המשרה. באחריותם לזהות פרופילים חריגים מהנורמה. אנשי משאבי אנוש מטפלים גם בעובדי הארגון. העובדים פונים אליהם במקרה של בעיה, בקשת חופשה חריגה או בעיה בחיים האישיים הדורשת היערכות מיוחדת של הארגון. אנשי משאבי האנוש אחראים גם לתחומים הבאים מתנות לחגים, העשרה, ימי גיבוש וכיף ועוד.
 
פיתוח הדרכה והכשרה - הם מקבלים ממחלקות והנהלת הארגון את הצרכים שלהם ונותנים להם מענה עבור ההכשרות הדרושות. הרבה פעמים זה דורש פיתוח של תכניות או קורסים. תהליך זה מכונה פיתוח הדרכה.
 
גיוס והשמה - באחריותם של אנשי הגיוס וההשמה לאתר את עובדים ולבצע את הסינון לפי הקריטריונים של כל משרה. הם אלו שמעבירים את הדרישות, הנסיון וההכשרה, עוברים על קורות החיים של המועמדים ונפגשים איתם. ישנם ארגונים מסויימים בהם לאנשים משאבי האנוש גם הכוח להחליט איזה מועמד לשכור לתפקיד.
 
יעוץ ארגוני - היועצים הארגוניים הם לרוב בעלי תארים מתקדמים מתחום משאבי האנוש. תפקידם לבחון מבחוץ תהליכים אשר קורים בארגון, לייעץ על מתווה לשיפור התהליך.
 
 
מטרת לימודי משאבי אנוש
באפשרותם של בוגרי התכניות השונות ללימודי ניהול משאבי אנוש להמשיך ללימודים מתקדמים במגוון תחומים, כגון: מנהל ציבורי, סוציולוגיה ארגונית ועוד. מנגד, ישנה אפשרות להמשיך ולרכוש כלים מעמיקים יותר בתחומם, במסגרת אחת התכניות הייחודיות לתואר שני בלימודי עבודה וניהול משאבי אנוש.
 
 
כמה תרוויחו בתור מנהלי משאבי אנוש מתחילים?
שכר משאבי אנוש

סטודנטים ממליצים על משאבי אנוש

  • 31.07.2017
    הילה כהן שיטרית
    הלכתי לייעוץ לימודים וקיבלתי כמה אופציות. התלבטתי בין תקשורת לניהול משאבי אנוש, אבל בסוף בחרתי ללמוד ניהול משאבי אנוש בגלל שהמערכת נוחה יותר
    דירוג
בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
385 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.48 מתוך 5
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למשאבי אנוש?
בידקו כאן את סיכויי הקבלה שלכם במוסדות הלימוד השונים

לימודי תואר ראשון במשאבי אנוש בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי