072-3300504

קורס בוררות – לימודי בוררות

סכסוכים עשויים להתגלע בין אזרחים, בין רשויות לאזרחים, בתוך משפחות, בעולם העסקי והפרטי, ואת חלקם הצדדים בוחרים לפתור בבית המשפט. אך לעתים הליכים משפטיים יכולים להיות יקרים, מייגעים וממושכים ומסיבות אלו בוחרים הצדדים לערב צד שלישי, שהוא לא שופט - אלא בורר.

בוררות (מגשברות) היא תהליך שמעוגן בחוק האזרחי. עוד סיבה לבחור בבורר על פני שופט בבית משפט היא היכולת לבחור באדם מתוך תחום הבוררות שיעשה זאת, למשל: סכסוך בנושא אדריכלות שהבורר שלו יהיה אדריכל. הבורר הוא אדם שתפקידו להכריע בסכסוך וליישב חילוקי דעות. הוא מוסכם חוזית על שני הצדדים, ומחייב אותם בהכרעתו שלא ניתנת לערעור.  
  

קורס בוררות מכשיר את הלומדים להכריע בין שני צדדים תוך ניטרליות ואובייקטיביות, ומעניק להם כלים חשובים בתחומי האתיקה, הליך הבוררות עצמו, היחסים עם בית המשפט וסמכויות הבורר והליך הבוררות.

למידע על קורס גישור - היכנסו


למי מתאים קורס בוררות?


לימודי התעודה מתאימים לאנשים עם רקע משפטי, עורכי דין, המעוניינים במקור הכנסה נוסף. אך לא רק, הלימודים מתאימים גם למי שלא מגיע מתחומי המשפט, ומעוניין להרחיב את אופקיו בכל הקשור ליישוב סכסוכים, גישור בין צדדים ופתרון בעיות, כמו: פסיכולוגים, מנהלי ארגונים, יועצים ארגוניים ועובדים סוציאליים. בעקרון כל אדם שמעוניין להיות בורר וחושב שהוא מתאים - יכול לעבור קורס בוררות ולעבוד כבורר.


תנאי קבלה לקורס בוררות


תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים.

  • 12 שנות לימוד וזכאות לבגרות מלאה
  • השכלה רלוונטית
  • ראיון אישי


כמה זמן נמשכים הלימודים?


משך הלימודים משתנה בין מוסדות הלימוד, ותלוי בקהל היעד, היקף החומר הנלמד. אך לרוב מדובר במספר חודשים. מוסדות לימוד מסוימים מאפשרים לימודי ערב כדי לאפשר ללומדים לעבוד. בסוף הלימודים הבוגרים מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימודים.


מה לומדים בקורס בוררות?


האחריות שמוטלת על כתפי הבורר דורשת הכשרה רצינית. הלימודים מורכבים מתכני מעשיים ותיאורטיים שמטרתם להעניק לבורר השכלה ידע נרחב לגבי הליך הבוררות. הלימודים כוללים: יסודות הבוררות, ניהול משא ומתן, עריכה ומשמעות הסכמי בוררות, מה בין גישור לבוררות, פסיקות, דיני ירושות, הסכמי גירושין, אתיקה ועוד. הלימודים כוללים הגשה של תרגילים, פרויקט והשתתפות בשיעורים.


אפשרויות התעסוקה לבוגרים?


בוגרי קורס בוררות יכולים לעסוק בבוררות בשוק הפרטי או העסקי או כבוררים במשרד בוררות. ההצלחה של בורר תלויה בידע ובמיומנויות שלו אך גם במוניטין שלו כאדם שניתן לסמוך עליו שיבצע את עבודתו בצורה אתית והוגנת.

 

 

מעניין אותך קורס בוררות – לימודי בוררות?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בבוררות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד בוררות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד