072-3300504

מדעי נתונים - Data Science - תואר ראשון במדע הנתונים

כמות הנתונים שכל ארגון וחברה אוספים על המשתמשים בשירותים שלהם היא ענקית,  ובעידן המידע בו אנחנו חיים, מדובר בנתונים שמהם, בסופו של דבר, ניתן להפיק רווחים (בחברות עסקיות) או ידע שעשוי לעזור לציבור (נתונים רפואיים או פליליים). על מנת לעשות את הדברים האלה, יש צורך באנשי מקצוע בעלי ידע ומיומנויות בתחומים רבים, החל מהבנת אלגוריתמים ודרך פעולתם, דרך מיומנויות סטטיסטיות ועד מערכות מידע ואתיקה. בעידן בו המידע לא מפסיק להצטבר התפתח תחום התחום המרתק – מדע הנתונים – שנחמד באוניברסיטאות ובמכללות לתואר ראשון.

מדע הנתונים הוא תחום הנמצא בצמיחה מואצת בשנים האחרונות, וכתוצאה מכך גם הדרישה למדעני נתונים בנסיקה. מדע הנתונים, כשמו כן הוא, עוסק בכל הקשור לנתונים המצטברים בארגונים וחברות.

המטרה של מדען הנתונים היא לפתח שיטות לאיסוף, אחסון וניתוח נתונים, במטרה לאתר מגמות ודפוסים במאגרי נתונים ענקיים לצורך חיזוי העתיד וקבלת החלטות שייטיבו עם החברות והארגונים. הנתונים יכולים להיות מכל תחום בחיינו: פיננסיים, בריאות, אנרגיה וכו'. 

בלימודי מדע הנתונים מוענקים לסטודנטים כלים ומיומנויות ריאליים ומדעיים לביצוע עבודתם, כמו: חשיבה סטטיסטית ואלגוריתמית, היכולת לשלב בין מדעי המחשב, סטטיסטיקה ומתמטיקה, עבודת צוות ואתיקה. באופן טבעי, לימודי מדע הנתונים כוללים קורסים בסטטיסטיקה, מתמטיקה ומדעי המחשב ומתחומים קרובים כמו: למידת מכונה ובינה מלאכותית.

כמו כן, במהלך הלימודים הסטודנטים ייחשפו לאלגוריתמים ואופן השימוש בהם בתחום מדע הנתונים. 

למי מתאימים לימודי מדעי הנתונים?


לימודי מדעי הנתונים מתאימים למי שמתעניין בתחום איסוף וסיווג ביג דאטה, לבעלי ראש ריאלי עם נטייה לתחומים מתמטיים כמו סטטיסטיקה וגם למחשוב.  מכיוון שמדובר בתחום לימודים שנוגע בהרבה תחומים אחרים, דרושים מיומנויות כמו יכולת לבצע אינטגרציה בין החומרים הנלמדים ולהיות מסוגל לשתף פעולה עם חוקרים מתחומים אחרים. 

מה הם תנאי הקבלה ללימודי מדעי הנתונים?


לכל מוסד לימודים תנאי קבלה משלו, וגם אלו מתעדכנים כל שנה. באופן כללי, תנאי הקבלה שמים דגש על המקצועות הריאליים. 
זכאות לתעודת בגרות מלאה עם ציון 85 ומעלה ב-5 יחידות לימוד מתמטיקה, ו-90 ומעלה ב-4 יחידות לימוד. 
ציון 670 ומעלה בבחינה הפסיכומטרית, כשבחלק הכמותי הציון הוא 120 ומעלה.

מה משך הלימודים?

הלימודים נמשכים שלוש שנים ובסופם יקבל הבוגר תואר B.Sc.

מה הם נושאי הלימוד במדעי הנתונים?


קורסי חובה: אלגברה ליניארית, חדו"א, תכנות, סטטיסטיקה, פונקציות מרוכבות, בינה מלאכותית, בסיסי נתונים, ניתוח נתוני ענק, חקר ביצועים, שיטות אופטימיזציה.

מה הם אפשרויות התעסוקה והשכר במקצוע?

מדען נתונים (בוגר מדע הנתונים) יכול לעבוד בתחום בכל ארגון האוגר ועושה שימוש בנתונים אודות לקוחותיו או משתמשים בשירותיו. קיים מחסור במדעני נתונים מקצוענים בשל היות התחום חדש יחסית ובשל העובדה שמדובר בלימודים ריאליים ולא פשוטים. העובדה שלימודי מדע הנתונים עוסקים בתחומים רבים פותחים בפני הבוגרים שלל אפשרויות תעסוקה בתחומים שבוגרי מדעי המחשב, מערכות מידע בדרך כלל משתלבים בהם.

מדען או מדענית נתונים מתחילים ישתכרו כ-23,000 ₪ בתור התחלה. כבר אמרנו שהביקוש למדעני נתונים גבוה מאוד? כמובן שעם הוותק והניסיון השכר עשוי להגיע ל-40,000 ₪ ויותר.


מעניין אותך מדעי נתונים - Data Science - תואר ראשון במדע הנתונים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
רוצים לדעת האם אתם מתקבלים למדע הנתונים?
מעניין אותך לימודי תואר ראשון במדע הנתונים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מדע הנתונים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד