האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס טיפוח, קוסמטיקה ואיפור

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס טיפוח, קוסמטיקה ואיפור
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי לימודי קוסמטיקה אסתטית
לימודי קוסמטיקה, טיפוח ויופי מהווה כיום תחום לימודים מאוד מבוקש, היות ומדובר בתחום נגיש לנשים רבות  מכיוון שהם בכל מקרה עוסקות בטיפוח היופי שלהם הן יכולות גם כן להרוויח מזה כסף בעזרת יחסי אנוש טובים שייצרו מאגר לקוחות טוב וגדול, ניתן לייצר הכנסה מכובדת ביותר מענף זה מכיון שלרוב אין צורך בהוצאות מרובות. הטיפוח והאיפור הם חלק בלתי נפרד מהיום יום של הנשים, בעיקר בהכנות לאירועים וחגיגות. נשים רבות נוהגות לבלות זמן רב מול המראה בהתאמת האיפור למראה הפנים וגוון האור, ולכל אחת יש את האיפור האהוב עליה - מסקרה מיוחדת, אודם אהוב במיוחד, ואף פודרה שתמיד נמצאת בארון האיפור. לימודי קוסמטיקה וטיפוח מאפשרים להפוך את התחביב הזה למקצוע, ולהעניק שירותי איפור עם סיום הלימודים.
 
מידע קורס קוסמטיקה רפואית
בקורס קוסמטיקה רפואית לומדים את כל מה שמי עוסק בענף בצורה מקצועית צריך לדעת ואף יותר. המרצים בתחום הינם בדרך כלל קוסמטיקאיות פרא רפואיות, תזונאים, כימאים, דרמטולוגים ועוד. קוסמטיקה רפואית, הינו תחום שמשלב בין הקוסמטיקה לבין המדע והרפואה המודרניים. התוצאה של השילוב הזה היא טיפולי קוסמטיקה מתוחכמים, העושים שימוש בחומרים וטכניקות מתקדמות המגבירים את יעילות הטיפולים הקוסמטיים. לתחום מתווספים עם הזמן חומרים, סוגי טיפולים ומכשירים שונים לטיפול, המספקים פתרונות חדשניים שנבדקו קלינית בכל הנוגע לעור.
 
 
תכני לימוד
לימודי קוסמטיקה וטיפוח מעניקים הכשרה רחבה שלא מסתיימת באיפור הפנים. במהלך הלימודים רוכשים הסטודנטים כלים מעשיים לטיפול בעור וניקוינו, שימוש בקרמים וטיפוח כפות הידיים ע"י מניקור, ועוד. למעשה קורס קוסמטיקה הוא ריכוז של מגוון קורסים שונים מתחום הטיפוח. כמו כן קיימים היום לימודי קוסמטיקה טבעית, לימודים אלו ניתן בעשרות בתי ספר פרטיים לקוסמטיקה ואיפור בנוסף גם במכללות לרפואה משלימה למסלולי קוסמטקיה טבעית.
 
 
קורס טיפוח, קוסמטיקה ואיפור
ניתן לעסוק בתחילת הדרך במכוני יופי | shutterstock
 
 
בנוסף לכך, במהלך הקורס לומדים הסטודנטים כיצד לעצב גבות במגוון דרכים שונות, הוצאת נקודות שחורות מהעור, שימוש באיפור קבוע ואיפור הפנים, שיטות להסרת שיער וצביעתו, וכן "פילינג" (קילוף העור).
 
כמו כן קורס קוסמטיקה וטיפוח אמור להקנות כלים למדידת איכותם של מוצרים קוסמטיים בהם נעשה שימוש באופן יומיומי, גם ללא תעסוקה בתחום. ההכשרה מאפשרת להיות צרכנים בריאים יותר של מוצרי קוסמטיקה תוך מודעות לאיכות שלהם. בוגרי הקורס יוכלו לעסוק במתן טיפולי פנים לגבר המונעת פצעונים ומבצעת ניקוי יסודי של נקבוביות העור, טיפולים למניעת נזקי השמש הכולל החדרת לחות לעור והתאמת קרם שיזוף מתאים ללקוח, הסרת שיער לגוף ולפנים דרך מכשור אלקטרוני או פינצטות, וכן ניתן לעסוק בטיפולי ניקוי פנים, הכוללים מגוון רחב של כלים לטיפול כגון פילינג ומסכות שונות. עם סיום הלימודים, בוגרי הקורס מקבלים ידע רחב במיוחד המאפשר תעסוקה במגוון של דרכים ואפשרויות, מצביעת שיער ועד טיפולי פנים, בוגרי הקורס אמורים להיות בקיאים בטיפולים השונים.
 
מה ההבדל בין קוסמטיקה רפואית לקוסמטיקה רגילה?
קוסמטיקה רפואית נחשב כתחום חדש יחסית בהשוואה לקוסמטיקה הרגילה הקיימת כבר למעלה ממאות שנים. תוצאות מחקרים רפואיים בנושאי חומצות שנערכו בעבר, הביאו להבנה מושכלת מצד ענף הרפואה בכל הקשור לחשיבותם של הטיפולים הקוסמטיים כמשלימים לטיפולים רפואיים. בהמשך לכך, התפתחה המודעות בקרב העולם הרפואי האסתטי והדרמטולוגי בנחיצות של הידע הרפואי המשמש לטיפול טוב יותר בעור.
 
ההבדל העיקרי בין שני התחומים הוא הרכב החומרים המשמשים להכנת המוצרים הקוסמטיים, אשר בא לידי ביטוי בתוצאות מוכחות של השפעה גדולה יותר של מוצרי הקוסמטיקה רפואית בהשוואה לקוסמטיקה רגילה. במסגרת הקורס הסטודנטיות עוברות הכשרה מקיפה יותר מאשר סטודנטיות לקוסמטיקה רגילה והן מוסמכות להעניק סוגים מגוונים יותר של טיפולים.
 
התחומים הנלמדים בקורס קוסמטיקה רפואית:
בקורס קוסמטיקה רפואית ניגע בכמה וכמה נושאים כמו: מבוא לקוסמטיקה, אנטומיה ופיסיולוגיה, מבנה העור ותפקידו, תזונה, פילנגים, טיפול באקנה, אנטי אינ'יינג, דרמטולוגיה, מיקרוביולוגיה, ימיה בהקשר קוסמטי, חשמל קוסמטי, חומרים ותכשירים קוסמטיים, כימיה קוסמטית, קוסמטיקה רפואית,עזרה ראשונה,אבחון בעיות בעור, הפעלת מכשירים חשמליים במכון לקוסמטיקה,שיווק וניהול מכון ועוד.
 
 
משך הלימודים
קורס קומסטיקה רפואית הוא קורס מקיף למדי, ברוב המכללות הוא נמשך בין עשרה חודשים לשנה וחצי (בין 650 ל-1000 שעות לימוד אקדמיות) .
כמובן שיש מענה גם לאנשים שעובדים ורוצים לשלב את הלימודים תוך כדי עבודתם (לימודי ערב + שישי בוקר).
 

תנאי קבלה

ברוב מוסדות הלימוד תנאי הקבלה יהיו 12 שנות לימוד, אם זאת יש מוסדות שידרשו ראיון אישי ואף מבחן קבלה. שימו לב שהתנאי הקבלה משתנים ממוסד לימודים אחד למשנהו.
 
 
אפשרויות תעסוקה
ניתן לאייש משרות במכוני יופי וקוסמטיקה, בחברות המייצרות מוצרי קוסמטיקה וטיפוח, שיווק ומכירה של מוצרים ואף לעסוק במתן טיפולים באופן עצמאי. כמו כן, ניתן להעניק שירותי קוסמטיקה עבור כלות, תחום תעסוקה בו תמיד קיים ביקוש כדי להכין את הכלה לחתונה.
 
 
שכר בתחום
ניתן לעסוק בתחילת הדרך במכוני יופי ועוד משרות בתחום, כשכיר\ה בתחילת הדרך המשכורת תעמוד על 6,000 ₪ ולאחר כמה שנים עם צבירת ניסיון וותק יכול להגיע עד 10,000 ₪ ואף יותר כעצמאי\ת.
אצל קוסמטיקאים רפואיים השכר משתנה בהתאם לניסיון ולוותק במקום העבודה. בשנים הראשונות הממוצע עומד על 7,000 ש"ח ובשנים מתקדמות יותר ניתן להגיע לשכר של 10,000 ש"ח ומעלה בממוצע.
 
אפשרויות קידום
הידע הרב שנרכש במהלך לימודי קורס קוסמטיקה וטיפוח פותח אפשרויות קידום מגוונות. ניתן להמשיך ללימודי קוסמטיקה מתקדמים בחו"ל וכך להשתלב בתעשיית הטיפוח ברחבי העולם, לפתוח עסק עצמאי לטיפולים קוסמטיים, ואף לייצר מוצרים קוסמטיים בעתיד - רבים נוהגים לעבוד ולייצר את המוצרים בבית, ולאחר מכן ניתן למכור אותם בשווקים שונים ברחבי הארץ והעולם.

סטודנטים ממליצים על קוסמטיקה וטיפוח

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
194 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.55 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בקוסמטיקה וטיפוח בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים