האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הוראה מתקנת

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הוראה מתקנת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
כאשר אנו מדברים על לימודי הוראה מתקנת או "הוראה מאבחנת טיפולית" הכוונה היא לצרכים היחודיים של כל תלמיד ותלמיד אשר חווה קושי במהלך לימודיו ונדרש לעזרה על מנת לעמוד בקצב של שאר התלמידים בכיתה. הפער בו התלמיד נמצא מעכב אותו ומונע ממנו לממש את הפוטנציאל שלו. בנוסף גורם לכך שהתלמיד לא מצליח לעמוד בדרישות של מוסד הלימודים. בין הבעיות איתם מתמודדים בהוראה מתקנת: לקויות למידה, בעיות התנהגות, הפרעות קשב וריכוז, לקויות שפה ועוד. לימודי הוראה מתקנת מיועדים להכשיר בוגרי חינוך/חינוך מיוחד על מנת שיוכלו לעזור לתלמידים המתקשים לשפר את תהליכי הלמידה, השגיהם ולהביא אותם להצלחה בלימודים. להוראה המתקנת חשיבות נוספת והיא התרומה לשילובו החברתי של התלמיד בעזרת תחושת העצמאות והמסוגלות שהוא חש.
 
 
 
למי מתאים ללמוד הוראה מתקנת?
 
קהל היעד משתנה בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב הלימודים יתאימו בעיקר למורים, מאבחנים דידקטיים, יועצים ולכל אותם אנשים העוסקים בלקויות למידה. הקורס יתאים לאנשים בעלי מוטיבציה גבוהה בקידום תלמידים בעלי לקויות למידה. מדובר בקורס אשר בסיומו תוכלו לתרום רבות ולהרגיש סיפוק מהמקצוע בו אתם עוסקים.
 
 
 
תנאי קבלה
 
1. תעודת הוראה
2. ניסיון מעשי בחינוך
3. ראיון אישי
 
ניתן לראות לעיתים מקרים בהם מתקבלים ללימודים מועמדים אשר מגיעים מתחומים אחרים אך זאת ללא זכאות לגמול השתלמות או לתעודת סיום.
 
 
 
בין נושאי הלימוד:
 
- פיתוח דימוי עצמי חיובי
- פיתוח מודעות
- העלאת מוטיבציה
- סוגים השונים של הלקויות
- עידוד התננהגות חיובית
- קבלה עצמית
- פיתוח כישורי למידה
- פיתוח יכולות הבעה בעל פה והבעה בכתב
 
 
 
משך הלימודים
 
מסלול הוראה מתקנת משתנה ממוסד למוסד. לרוב הלימודים יתפרסו בתקופה של בין שנה לשנתיים. אנשים בעלי רקע בהוראה מתקנת אשר צריכים להשלים קורסים בודדים יוכלו ללמוד את התחום גם בסמסטר אחד בלבד. 
 
 
 
אפשרויות תעסוקה
 
מורים אשר הרחיבו את השכלתם בעזרת קורס הוראה מתקנת יוכלו להתשלב במגוון רחב של מוסדות חינוך בהם ישנה דרישה למורים בעלי הסמכה לעבודה עם לקויות למידה. מוסדות חינוך כמו גנים ילדים, בתי ספר, פנימיות ועוד. במידה ומדובר במורים בכיתות רגילות ולא כיתות יעודיות לבעלי לקויות למידה חשוב לזכור שהכלים אותם רכשו במהלך לימודי ההוראה המתקנת יוכלו לעזור ולסייע להם רבות עם תלמידהם ובמידה ומזהים מישהו בעל קשיים המורה יוכל להפנות אותם לקבלת עזרה. אופציה נוספת היא השתלבות במכוני הוראה מתקנת אשר מאפשרים לתלמידים לקבל אבחון דידקטי ובמידה וקיים חשש לקושי בלימודים מכל סיבה שהיא. בנוסף המכון נותן למאובחן מיומנויות שונות שיעזרו ויקלו עליו בזמן ההתמודדות עם הקושי.
 
 
 

סטודנטים ממליצים על הוראה מתקנת

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
195 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.52 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בהוראה מתקנת בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים