האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לימודי הנדסה אזרחית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בלימודי הנדסה אזרחית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
לימודי הנדסה אזרחית נמשכים בין ארבע לחמש שנים כשבסופם מקבלים תואר "מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית". את התואר ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות הטכנולוגיות ברחבי הארץ.
 
הלימודים הינם מאוד רחבים מפני שזהו תחום הכולל בתוכו מעט מכל תחום אחר בלימודי הנדסה, לפיכך, על המהנדסים האזרחיים להיות בעלי השכלה רחבה, ובעלי יכולת להגמיש עצמם ולהשתלב גם בתחומים נוספים. לקראת סיום התואר בוחרים הסטודנטים באחד משני מסלולים של התמחות - תכנון או ביצוע. מי שהולך על הקו של התכנון יבחר יותר להתעסק בכל עניין הקונסטרוקציה, הוא זה שיתכנן את הבנייה בצורה החכמה והמתאימה ביותר תוך כדי התחשבות בקרקע, חומרי הבנייה, השרטוט, אופי הבנייה ועוד. לעומת זאת מי שהולך על תחום הביצוע הולך להיות האחראי בשטח שכל הדברים נעשים בצורה הכי טובה. זאת אומרת גם לפקח שהעבודה נעשית טוב וגם להיות אחראי על עובדים. זוהי עבודה לא פשוטה שמצריכה המון אנרגיה אך מביאה עימה סיפוק גדול.
 
 
לימודי הנדסה אזרחית
תמונה: shutterstock
 
 
 

דרישות קבלה ללימודי הנדסה אזרחית

תנאי קבלה להנדסה אזרחית (לימודי הנדסת בניין) כוללים תעודת בגרות מלאה עם ציון 80 לפחות במתמטיקה (4 יחידות לימוד), ציון פסיכומטרי ובחינת מיון. מומלץ למועמדים להגיע עם ציונים גבוהים (ויחידות לימוד) בכימיה, תכנות מחשבים ואנגלית.
 
 
מסלולי לימוד בתואר ראשון בהנדסת בניין
מהנדסי בניין עוסקים בעיצוב הסביבה האנושית. הם אלו אשר מתכננים ומבצעים את בנייתם של מערכות רבות ומבנים (כמו כבישים, בניינים, תשתיות מים וביוב, נמלים, מבני דיור ותעשייה, שדות תעופה ועוד).
 
קיימות מספר התמחויות בלימודי הנדסת בניין:
  • ניהול ובנייה
  • הנדסת סביבה ומשאבי מים
  • תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותשתיות
  • מבנים
  • בניין, תואר ראשון בגאודזיה
 חלק מהתחומים נלמדים גם בקורסי הנדסאי בניין
 
היתרונות
היתרון המרכזי והבולט ביותר שיש הוא השכר ואפשרויות התעסוקה. לימודי הנדסת בניין מבטיחים כמעט באופן מוחלט עבודה, ורוב הסטודנטים נחטפים עוד בטרם סיימו את הלימודים. השוק צמא מאוד למהנדסי בניין ומוכן גם לשלם הרבה. שכרו של מהנדס בניין מתחיל באזור ה12 אלף ש"ח ומשם רק עולה ככל שנצבר ותק וניסיון. יתרון נוסף שיש ללימודים אלו הוא שהסטודנטים מתרגלים את החומר הנלמד לא רק בפן התיאורטי אלא גם בפן המעשי תוך כדי התואר. דבר המקנה להם ידע מעשי עוזר להם עם תחילת עבודתם. הלימודים מבטיחים מקצוע דינאמי ומעניין שמכיל בתוכו המון סוגים של עבודות שאף אחת מהן לא דומה לשניה.
 
 
החסרונות
החסרון העיקרי של תואר זה הוא שמדובר בלימודים מאוד קשים ומאוד תובעניים הדורשים השקעה גדולה מאוד מצד הסטודנטים. הלימודים נמשכים 4 שנים עמוסות  הכוללות המון שיעורי בית ועבודות ולימודים מהבוקר עד הלילה. בנוסף החומר הנלמד אינו פשוט כלל להבנה ויש צורך בשליטה בפיזיקה, כימיה ומתמטיקה. גם העבודה עצמה היא לא פשוטה כלל. מהנדסי בניין מוצאים עצמם לא פעם עובדים מעל 12 שעות ביום מצאת החמה ועד הלילה. זהו בהחלט שיקול שצריך לקחת בחשבון מכיוון שזו לא עבודה משרדית קלאסית.
 
 
כמה תרוויחו בתור מהנדסים אזרחיים מתחילים?
לפי הנתונים העדכניים ביותר ממוצע השכר ההתחלתי עומד על 12,000 ש''ח. לאחר 3-5 שנות וותק השכר יעלה וינוע בין 14,000-18,000 ש"ח. לאחר 5-10 שנות נסיון השכר יעלה משמעותית ויעמוד על ש"ח 20,000 - 30,000 ש"ח.

סטודנטים ממליצים על הנדסת בניין, הנדסה אזרחית

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
267 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.59 מתוך 5

לימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים