072-3300504

לימודי הנדסה אזרחית - תואר ראשון בהנדסה אזרחית

לימודי הנדסה אזרחית נמשכים בין ארבע לחמש שנים ובסופם הבוגרים זכאים לתואר "מוסמך למדעים בהנדסה אזרחית" B.Sc. את התואר ניתן ללמוד באוניברסיטאות ובמכללות הטכנולוגיות ברחבי הארץ.
 
הלימודים הינם מאוד רחבים מפני שזהו תחום הכולל בתוכו מעט מכל תחום אחר בלימודי הנדסה. לפיכך, על המהנדסים האזרחיים להיות בעלי השכלה רחבה, ובעלי יכולת להגמיש עצמם ולהשתלב גם בתחומים נוספים.

לקראת סיום התואר בוחרים הסטודנטים באחד משני מסלולים של התמחות - תכנון או ביצוע. מי שהולך על הקו של התכנון יבחר יותר להתעסק בכל עניין הקונסטרוקציה, הוא זה שיתכנן את הבנייה בצורה החכמה והמתאימה ביותר תוך כדי התחשבות בקרקע, חומרי הבנייה, השרטוט, אופי הבנייה ועוד. לעומת זאת מי שהולך על תחום הביצוע הולך להיות האחראי בשטח שכל הדברים נעשים בצורה הכי טובה. זאת אומרת גם לפקח שהעבודה נעשית טוב וגם להיות אחראי על עובדים. זוהי עבודה לא פשוטה שמצריכה המון אנרגיה אך מביאה עימה סיפוק גדול.
 
 
לימודי הנדסה אזרחית
תמונה: shutterstock
 

למי מתאימים לימודי הנדסה אזרחית?

הלימודים מתאימים למעוניינים להיכנס לתחום הנדסה מרתק המשפיע באופן מיידי על חייהם של האזרחים. מתאים לאנשים ריאליים ויצירתיים שיודעים לשתף פעולה ולהניע תהליכים. 

תנאי קבלה ללימודי הנדסה אזרחית

תנאי קבלה להנדסה אזרחית (לימודי הנדסת בניין) כוללים תעודת בגרות מלאה עם ציון 80 לפחות במתמטיקה (4 יחידות לימוד), ציון פסיכומטרי ובחינת מיון. מומלץ למועמדים להגיע עם ציונים גבוהים (ויחידות לימוד) בכימיה, תכנות מחשבים ואנגלית.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

 
הלימודים נמשכים כ-4 שנים, כמו רוב לימודי ההנדסה, גם במכללות וגם באוניבריסטאות, ובסופם הבוגר יהיה זכאי לתואר ראשון בהנדסה אזרחית B.Sc.

מה לומדים בתואר ראשון בהנדסה אזרחית?

מהנדסי בניין עוסקים בעיצוב הסביבה האנושית. הם אלו אשר מתכננים ומבצעים את בנייתם של מערכות רבות ומבנים (כמו כבישים, בניינים, תשתיות מים וביוב, נמלים, מבני דיור ותעשייה, שדות תעופה ועוד).
 
קיימות מספר התמחויות בלימודי הנדסת בניין:
 • ניהול ובנייה
 • הנדסת סביבה ומשאבי מים
 • תואר ראשון בהנדסה אזרחית ותשתיות
 • מבנים
 • בניין, תואר ראשון בגאודזיה
 חלק מהתחומים נלמדים גם בקורסי הנדסאי בניין
 

מה הן אפשרויות התעסוקה לבוגרים והשכר?

מדובר במקצוע מבוקש בשוק העבודה. בוגרי לימודי הנדסה אזרחית יוכלו להשתלב בפרויקטים בחקלאות, בנייה, ביטחון, תחבורה ועוד. העובדה שקורסים רבים בתואר הראשון בהנדסה אזרחית זהים לתחומי הנד'סה אחרים, רק פותחים יותר את מניפת אפשרויות התעסוקה.

לפי הנתונים העדכניים ביותר, ממוצע השכר ההתחלתי עומד על 12,000 ש''ח. לאחר 3-5 שנות וותק השכר יעלה וינוע בין 14,000-18,000 ש"ח. לאחר 5-10 שנות נסיון השכר יעלה משמעותית ויעמוד על ש"ח 20,000 - 30,000 ש"ח.

יתרונות וחסרונות לימודי הנדסה אזרחית

יתרונות: היתרון המרכזי והבולט ביותר שיש הוא השכר ואפשרויות התעסוקה. לימודי הנדסת בניין מבטיחים כמעט באופן מוחלט עבודה, ורוב הסטודנטים נחטפים עוד בטרם סיימו את הלימודים. השוק צמא מאוד למהנדסי בניין ומוכן גם לשלם הרבה. שכרו של מהנדס בניין מתחיל באזור ה12 אלף ש"ח ומשם רק עולה ככל שנצבר ותק וניסיון. יתרון נוסף שיש ללימודים אלו הוא שהסטודנטים מתרגלים את החומר הנלמד לא רק בפן התיאורטי אלא גם בפן המעשי תוך כדי התואר. דבר המקנה להם ידע מעשי עוזר להם עם תחילת עבודתם. הלימודים מבטיחים מקצוע דינאמי ומעניין שמכיל בתוכו המון סוגים של עבודות שאף אחת מהן לא דומה לשניה.

חסרונות: החסרון העיקרי של תואר זה הוא שמדובר בלימודים מאוד קשים ומאוד תובעניים הדורשים השקעה גדולה מאוד מצד הסטודנטים. הלימודים נמשכים 4 שנים עמוסות  הכוללות המון שיעורי בית ועבודות ולימודים מהבוקר עד הלילה. בנוסף החומר הנלמד אינו פשוט כלל להבנה ויש צורך בשליטה בפיזיקה, כימיה ומתמטיקה. גם העבודה עצמה היא לא פשוטה כלל. מהנדסי בניין מוצאים עצמם לא פעם עובדים מעל 12 שעות ביום מצאת החמה ועד הלילה. זהו בהחלט שיקול שצריך לקחת בחשבון מכיוון שזו לא עבודה משרדית קלאסית.
מעניין אותך לימודי הנדסה אזרחית - תואר ראשון בהנדסה אזרחית?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בהנדסת בניין, הנדסה אזרחית בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד הנדסת בניין, הנדסה אזרחית לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד