072-3300504

קורס אבטחת מידע - ניהול אבטחת מידע

הלימודים בקורס אבטחת מידע (ניהול אבטחת מידע) נועדו להכשיר את אותם האנשים אשר ילחמו מול גורמים שמטרתם לפגוע בארגון.

אבטחת מידע היא מהתחומים הפופולריים והנחשבים בעולם ההייטק. אנו עדים לחברות רבות שמעוניינות לשפר את רמת האבטחה שלהן על מנת למנוע גניבת פרטיים אישיים ורגישים (מספרי אשראי ומספרי חשבונות בנק), נתונים צבאיים ובטחוניים (סודות צבאיים, סודות מדינה) או כל מידע אישי אחר (מיילים, תמונות, מידע רפואי, פטנטים, נתונים על חברות). בעידן זה כל אחד ואחת מאיתנו - אנשים פרטיים, חברות וממשלות - חשוף למתקפת סייבר אשר יכולה לשתק ולפגוע בפעילות התקינה שלנו ברשת. מתקפות אלה יכולות לשמש האקרים ומפגעים לסחיטה, להפצת מידע רגיש, שימוש לרעה במידע.

לכן, ישנה חשיבות רבה למציאתם של פתרונות למניעה וטיפול בפרצות אבטחה מהסוג הזה. אם עולם המחשבים מעניין אתכם ואתם מעוניינים במקצוע מאתגר, מתגמל וכזה שתוכלו רק לצמוח ולהתקדם בו, זה בדיוק התחום עבורכם.
 
[here will be the video]

 
למי מתאימים לימודי אבטחת מידע?

הלימודים מתאימים למי שכבר מגיע מתחום המחשבים, מערכות מידע ונתונים, ורוצה להשתלב במחלקות אבטחת המידע במקום עבודתו. קיימים קורסים שיכשירו אתכם גם ללא ניסיון קודם. אם ערכים כמו פרטיות קרובים ללבכם ואתם מחפשים קורס קצר שיכניס אתכם לתחום מאתגר, משתנה ונחוץ, זה אחד התחומים בו תוכלו להשתלב. 


מה משך הלימודים?

הלימודים אורכים כחצי שנה במתכונת לימודי יום או קצת יותר משנה במתכונת לימודי ערב. שימו לב שקיימים קורסי אבטחת מידע הכוללים אבטחת סייבר או רשתות נתונים, קיימים קורסים המתאימים למי שמגיע מהייטק וקורסים המתאימים למי שמעוניין ללמוד את התחום מאפס. 


תנאי הקבלה ומשך קורס אבטחת מידע


תנאי הקבלה בתחום זה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים.

לרוב המועמדים ידרשו לעבור ראיון קבלה ולהגיע עם נסיון והבנה בתחום המחשבים. בנוסף ישנה דרישה לידע בסיסי בשפה האנגלית. משך הלימוד ינוע בין קורסים של 200 שעות לימוד לקורסים נרחבים יותר אשר יגיעו גם ל-500 שעות לימוד.

בתחום זה קיימת אפשרות למסלול בוקר או למסלול ערב המיועד לאנשים עובדים. בתקופה האחרונה אנו עדים לאפשרות נוספת והיא קורס אבטחת מידע במסלול אונליין ללא צורך בהגעה למוסד הלימוד.

קיימים מוסדות המציעים קורס מקיף שלא מצריך ידע וניסיון קודם, מלבד אנגלית ברמה טובה.
 

מה לומדים בקורס אבטחת מידע?

 
במהלך הלימודים הסטודנטים יחשפו וילמדו נושאים רבים שמטרתם היא הכשרה להתמודדות יעילה ונכונה עם איומי הסייבר השונים. בין נושאי הלימוד: Cisco, סוגי התקפות והגנות על המערכת, מודל 7 השכבות, שרתים ופרוטוקולים, היכרות עם מוצרי התקשורת החדישים ביותר, סריקת פגיעות, VPN, סריקת רשתות וייצור מעקב, קידוד וייצוג מידע, פרטיות, הרשאות, ניתוח דינמי, שימוש בכלי תקיפה (Penetration) וטשטוש עקבות (House Cleaning), טכנולוגיות הצפנה, firewalls, היכרות עם פרוטוקולי תקשורת; Ethernet, ARP, IP, TCP, UDP, DNS, DHCP, SSH, HTTP ועוד.
 
במסגרת הקורס ילמדו המשתתפים להגן על מערכות הפעלה ביתיות, מערכות התקשורת, שרתי אינטרנט, שרתי ענן, VPS ועוד. כמו כן ילמדו הסטודנטים לנתח את דרכי הפעולה של האקרים על מנת לבנות מערכות אבטחה מותאמות אישית.
 

איזו הסמכה מקבלים בסיום הלימודים?

 
הסטודנטים אשר ישתתפו בשיעורים, יגישו את התרגילים, המשימות ופרויקט הגמר יהיו זכאים לקבלת תעודת גמר והסמכה "מומחה אבטחת מידע" מטעם המכללה בה סיימו את לימודיהם. תעודה נוספת שהם יהיו זכאים לה היא תעודה מטעם חברות המחשבים הגדולות אשר מתמחות בתחום אבטחת המידע כמו Cisco ומיקרוסופט.

בחלק מהמכללות מסלול אבטחת מידע נלמד יחד עם תחום נוסף כמו למשל ניהול רשתות או מסד נתונים. במקרה כזה הסטודנט יקבל תעודת הסמכה בכל תחום.
 

אפשרויות תעסוקה בתחום

 
לרוב, בוגרי קורס אבטחת מידע יתחילו את ההתמקצעות שלהם בתחום ע"י השתלבות בחברות הייטק אשר מספקות שירות למגוון רחב של חברות במשק. הגדרת התפקיד היא מנהלי אבטחת מידע. אפשרות נוספת היא להשתלב בחברות ציבוריות וממשלתיות. לאחר מספר שנים בהם תצברו ניסיון וותק תוכלו להציע את שירותיכם כפרילנסרים בתחום אבטחת המידע. דבר היאפשר לכם להגדיל את שכרכם בצורה משמעותית.
 
מגמה שאנו עדים לה בשנים האחרונות היא מכללות אשר מציעות לבוגרים הסבה לעבודה. לרוב מדובר בהתחייבות חוזית מול התלמידים כך שהתלמיד יודע שהוא משקיע, נותן מעצמו ובסיום הלימודים נכנס לעולם ההייטק, מתחיל לצבור ניסיון ולרוויח שכר.
 

כמה מרוויחים מנהלי אבטחת מידע?

השכר הממוצע בשנים הראשונות צפוי לעמוד על כ-7,500-11,000 ש"ח חודשי. כעבור חמש שנות נסיון ועם צבירה של ידע מקצועי ומומחיות בתחום צפוי השכר החודשי לעלות ולהתחיל מ כ-14,000 ש"ח ועד 40,000 ש"ח למומחי אבטחת מידע בעלי נסיון.

מה ההבדל בין אבטחת מידע ואבטחת סייבר?


אבטחת מידע היא בעצם אבטחת הנתונים המאוחסנים בחברה או בארגון ושמירה על שלמותם ועל סודיותם. אבטחת סייבר עוסקת בשמירה על הנתונים האלה מפני מתקפה אלקטרונית באמצעים טכנולוגיים שונים. מדובר בתחומים משיקים, שכן איש אבטחת המידע יכול יכול לספק לאיש אבטחת הסייבר את סדר העדיפויות מבחינת רגישות המידע, כדי שידע במה להשקיע יותר משאבים. שני התחומים ירוויחו משמירה פיזית על חדרי שרתים ומחשבים בארגון. כיום מחלקות וצוותי אבטחת המידע והסייבר לא מנותקים, ואף עושים את אותה עבודה, וגם הקורסים הנלמדים איחדו בין שני התחומים. 

 
מעניין אותך קורס אבטחת מידע - ניהול אבטחת מידע?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה באבטחת מידע בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד אבטחת מידע לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד