072-3300504

קורס מזכירה בכירה

מידע כללי
 
בכל הארגונים הגדולים או בבתי עסק שונים, המזכירות מהוות את פניי החברה. המזכירה היא הגורם שממנו זורמת האינפורמציה הפנימית אל תוך החברה והגורם שמקבל את האינפורמציה מבחוץ, ולכן ישנה חשיבות רבה לתפקיד המזכירה. במסגרת העבודה נדרשות המזכירות לנהל מערך גדול של תחומים בהרמוניה, לניהול יעיל של זמנים, לשירות מקצועי ואדיב ולעבודה מול מנהלים וגורמים בכירים אחרים.
 
לעומת מזכירות רגילות שממלאות תפקידים טכניים המזכירה הבכירה דורשת יותר חשיבה ושיקול דעת לתחומי עבודתה. מזכירה בכירה צריכה להיות בעלת יכולת אלתור, יכולת קבלת החלטות וידע בתחום העיסוק של הארגון או של האדם הישיר שמעסיק אותה. מזכירה בכירה אחראית על ייעול וביצוע של פעולות מרכזיות בעבודת הארגון שבו היא מועסקת.
 
בארגון עסקי גדול המזכירה הבכירה תהייה בדרך כלל מזכירת המנכ"ל ותשמש לו לעזר בכל הקשור לעבודה היום יומית. קורס מזכירה בכירה מתקיים בכל תחומי המזכירות, בין אם בתחומי המזכירות הרפואית, מזכירות משפטית, מזכירות ביטוח, ניהול לשכה, מזכירות שיווק ומכירות ועוד.
 
 
קורס מזכירה בכירה
תמונה: Shutterstock
 
 
 
מטרת הקורס
מטרתו של קורס מזכירות בכירות היא להקנות למשתתפות את הידע הרחב והטוב ביותר לצורך ניהול יעיל של המערכת האדמיניסטרטיבית של משרדים, כל זאת תוך מתן דגש על חיזוק מיומנויות קבלת ההחלטות של המזכירות, התמודדות עם ריבוי משימות, יצירת קשרים עם גורמים חיצוניים וחיזוק התקשורת הבין אישית. קורס מזכירות בכירות יכול להעניק לבוגרות מקצוע מבוקש בתחום המזכירות הבכירה בו יוכלו לפתח קריירה ארוכת טווח, ואולי אף להתקדם משם לתפקידים בכירים נוספים במערכת הארגונית.
 
 
למי מתאים לעשות קורס מזכירה בכירה?
הקורס מיועד בדרך כלל לבעלי תעודת בגרות אשר עברו את קורסי המזכירות הקודמים, מזכירות 1 ו- 2, כאשר לעיתים גם מתנים את ההשתתפות בקורס במעבר מבחן קבלה, הכולל בתוכו אנגלית.
 
מזכירה בכירה צריכה לשלוט בשפה האנגלית מכיוון שלא פעם תצטרך להתכתב במיילים באנגלית ואפילו לשוחח באנגלית, כמו כן הקורס מעניק לסטודנטים ידע מקצועי ועדכני בכל תחומי הניהול של המשרד המודרני. הלימודים משלבים הרצאות, דיונים, סדנאות תרגול ועבודה במחשב האישי.  
 
 
כמה זמן הקורס נמשך? 
הלימודים ברוב המכללות נמשך כחמישה חודשים בממוצע. הלימודים מתקיימים פעם או פעמיים בשבוע, קיים מסלול לימודי בוקר או ערב המתאים לאנשים שעובדים ורוצים לשלב את הקורס תוך כדי עבודתם היומיומית.
 
 

תכני לימוד בקורס מזכירה בכירה

בקורס נלמד כמה וכמה תחומים, בין הנושאים הנלמדים תיפגשו עם תכנים כגון:
 
 • תכני מחשב
 • מאגרי מידע
 • אבטחת מידע
 • ניהול רשומות
 • כתיבה מנהלית
 • ניהול רשומות וארגון תיקיות
 • סדנאות באנגלית עסקית וכו'.
 
לעבודה על המחשב יש נתח גדול בתוכן של קורס מזכירה בכירה, המזכירה הבכירה עובדת במרבית יומה על המחשב ולכן היא צריכה לשלוט בתוכנות האופיס, וורד ואקסל בעיקר, היא צריכה לדעת להקליד (ורצוי הקלדה עיוורת), ולהתעסק בדוחות ובמיילים.
 
 
כמה עולה הקורס?
מחירו של הקורס ברוב המסודות עומד על 8,000 ש"ח בממוצע.
 
 
אפשרויות תעסוקה
בוגרי הקורס יוכלו להשתלב במגוון רחב של תפקידים בחברות השונות במשק כמו: חברות הייטק, משרדים ממשלתיים, ארגונים, משרדי עורכי דין ועוד.
 
 
שכר התחלתי ממוצע 
לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של מנהלי משרד הוא: 8,379 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 6 (ביקוש ממוצע). 
 
 

לקבלת ייעוץ אישי חינם מיועצי הלימודים שלנו ניתן להשאיר פרטים ואנו נחזור אליכם בהקדם

מעניין אותך קורס מזכירה בכירה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה במזכירות בכירה, ניהול מערכות משרד בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד מזכירות בכירה, ניהול מערכות משרד לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד