072-3300504

קורס טכנאי מכשור רפואי

מידע כללי
 
בשנים האחרונות תחום הרפואה התפתח מאוד במיוחד בהנדסה רפואית. בעקבות השינויים ברפואה ובטכנולוגיה גדל הצורך בטכנאי מכשור רפואי על מנת לתחזק ולתפעל את הטכנולוגיה הרפואית (כגון מכונות ההנשמה, ,א.ק.ג, מכונות צילום ועוד). קורס טכנאי מערכות רפואיות מספק הכשרה עבור אנשים שרוצים לקחת חלק בתחום הרפואה ולרכוש מקצוע בעל אפשרויות תעסוקה רבות.
 
מלבד היתרון התעסוקתי, המקצוע מקנה תחושת שליחות, שכן טכנאים של מכשור רפואי הם חלק בלתי נפרד מתחום הרפואה ולעיתים אף מצילי חיים בזמן אמת. כיום מערכות ומכונות רבות מעורבות בתהליך הרפואי, כגון: מכונת הנשמה, מכשירי החייאה מערכות רנטגן ועוד. כל המכונות האלה דורשות טיפול ותחזוקה מתמשכת על ידי טכנאי מכשור רפואי, לכן המקצוע הזה מאוד מבוקש. בנוסף לכך טכנאי מערכות רפואיות לוקח חלק בלתי נפרד ממקצועות העזר הרפואיים.
 
 
טכנאי מכשור רפואי
הסטודנטים ילמדו לתפעל את המערכות, לשפר אותם ולאתר את התקלות | תמונה: shutterstock
 
 
 

טכנאי מכשור רפואי לימודים

טכנאי ציוד רפואי נחשב לתחום חדש יחסית במכללות לכן תוכנית הלימודים מאוד דינמית. בין התכני הלימוד תמצאו:
 
 • מבוא למחשבים
 • תוכנות
 • מכשיר דימות
 • מכשיר רנטגן
 • מכשירי אולטרא סאונד
 • MRI
 • מכונות הנשמה
 • מכשירי אקו לב וא.ק.ג
 • פיזיולוגיה ואנטומיה של גוף האדם
 • הכרת ציוד מכשור רפואי על פי המחלקות כמו קרדיולוגיה \ גסטרולוגיה
 
כמו כן הסטודנטים ילמדו לתפעל את המערכות, לשפר את המערכות ולאתר את התקלות. במהלך ההתנסות המעשית בבית החולים ניתן לבחור בהתמחות כדי לעסוק בה בהמשך.
 
התמחויות לדוגמא:
 
 • התמחות בהדמיה (אולטרא סאונד, אקו לב וכדומה)
 • התמחות במכשור לקרדיולוגיה
 • התמחות במכשור לנוירולוגיה
 • התמחות בטיפול נמרץ
 • התמחות בקרינה
 • התמחות בציוד חדר ניתוח ועוד.
 

תנאי קבלה לקורס טכנאי מערכות רפואיות

קורס טכנאי מכשור רפואי מציעה תנאי קבלה נוחים (ללא צורך בבחינה פסיכומטרית). לדוגמא במכללת אורנס תנאי קבלה עומדים על 12 שנות לימוד, ראיון קבלה אישי ובחינת התאמת הסטודנט למסלול.
 
 
משך הקורס
זמן הלימודים הוא 10 חודשים למי שאין ידע באלקטרוניקה וחשמל. הלימודים מתקיימים פעם 1 בשבוע  בשעות הערב. סטודנטים בעלי ידע באלקטרוניקה וחשמל (תואר הנדסאי) ילמדו פעם בשבוע במשך 7 חודשים, בשעות הערב.
 
*תנאי הקבלה ומשך הקורס משתנים ממכללה למכללה לכן מומלץ לבחור טוב טוב את המסלול שהכי יתאים לכם בכדי שתבטיחו הצלחה בלימודים.
 
 
תעודה
כדי לקבל את התעודה וההסמכה לעסוק בטכנאות מכשור רפואי, יש לעבור בהצלחה את בחינות הביניים במוסד הלימודים, בחינות ההסכמה העיוניות והמעשיות , ולהיות נוכח בלפחות 80% מהשיעורים. לאחר ביצוע של כל הדרישות יהיה זכאי הסטודנט לתעודה המסמיכה אותו לעבוד בבתי/קופות חולים ובמכונים פרטיים. מי שרוצה להתפתח בתחום יכול להמשיך ללימודי הנדסאי מכשור רפואי או לימודי טכנאי רנטגן.
 
 
קהל יעד
הקורס מיועד לאנשים בעלי משיכה לתחום הטכנולוגיה, מחשבים ורפואה אשר מעוניינים להשתלב בעבודות בתחום הבריאות והסיעוד. כמו כן הקורס מקנה אפשרות מעולה לאלו המחפשים הסבה מקצועית לתחום בעל ביקוש רב
 
 
מטרת הלימודים
מטרת הלימודים לתת לסטודנטים ידע וניסיון בתחום הרפואי והביו רפואי בכדי שיוכלו לתחזק את הציוד הרפואי באופן שוטף בנוסף לכך שידעו לאתר ולתקן את הציוד. לימודים אלא משלבים לימודים תיאורטיים עם לימודים מעשיים אשר מתקיימות במעבדות של בתי חולים.
 
 
אפשרויות תעסוקה
לאחר סיום הלימודים, טכנאי מוסמך יוכל להשתלב בבתי חולים, במכונים שונים, במפעלים אשר מייצרים בו את המכשור והציוד הרפואי ואפילו ניתן להשתלב בתחום של מכירת מכשור רפואי ושיווקו.
 
 
שכר
משכורת התחלתית של טכנאי מכשור רפואי מתחיל מ-6,000 ₪ ויכולה להגיע עד 12,000 ₪ עם צבירת ניסיון. לבעלי נסיון של מעל 5 שנים והתמחות בתפעול ציוד מיוחד (לדוגמא: אחראי מכשור רפואי בחדר ניתוח) ניתן להגיע למשכורות של מעל 15,000 ₪. כמובן שהשכר משתנה לפי מקום העבודה, נסיון ותחומי האחריות.
מעניין אותך קורס טכנאי מכשור רפואי?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מכשור רפואי בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד טכנאי מכשור רפואי לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד