072-3300504

קורס ביטוח

מידע כללי 
סוכן ביטוח הוא אדם אשר הוסמך על ידי האוצר כסוכן ביטוח חיים\אלמנטרי, הוא עוסק במכירת פוליסות ביטוח, ונותן שירות ראשוני למבוטח בעת הגשת תביעה לחברת הביטוח. סוכן ביטוח יכול להיות עצמאי, או שכיר במסגרת סוכנות ביטוח. ההכנסות מבוססות על עמלות שהסוכן מקבל מחברת הביטוח בהתאם להיקף מכירותיו.
 
לימודי סוכן ביטוח הוא לא דבר פשוט והוא מצריך מהסטודנטים לעבור כמה שלבים בדרך אל קבלת הרישיון הפורמאלי. בשלב הראשון נדרשים הסטודנטים לעבור מבחן יסודות הביטוח שנערכים מטעמו של האחראי על שוק ההון, הביטוח והחיסכון וגם את המבחנים בייעוץ השקעות מטעם הרשות לניירות ערך בהם נבחנים הסטודנטים בנושאי הכלכלה, החשבונאות, הסטטיסטיקה והמימון.
 
לאחר המבחנים על הסטודנטים לעבור תקופת התמחות של שישה חודשים ובסיומה לגשת למבחני הגמר לצורך קבלת הרישיון. במסגרת לימודי ביטוח, ישנם סטודנטים המתמקדים בקבלת רישיון סוכן ביטוח כללי והם נדרשים לעבור את בחינות הגמר בביטוח רכוש ואת בחינות הגמר בביטוח תאונות שנערכות גם הם מטעמו של ההמונה על שוק ההון, הביטוח והחיסכון. מיד אחרי שהסטודנטים עוברים את מבחני הגמר הם רשאים להגיש טופס בקשה לקבלת הרישיון.
 
 
[here will be the video]

 

מה לומדים?

הנושאים המרכזיים במסגרת לימודי סוכן ביטוח נוגעים ליסודות הביטוח, לסוגי הביטוחים ולחוקים המתקדמים בביטוח. בחלק של יסודות הביטוח לומדים הסטודנטים על הרשות לניירות ערך ועל העקרונות והחוקים הרלוונטיים לענף הביטוח. יסודות הביטוח מכילים תכנים של חשבונאות, סטטיסטיקה, מימון, כלכלה ונושאים נוספים. כמו כן, נלמדים גם סוגי הביטוח השונים ויש רבים כאלה: ביטוח אלמנטרי, ביטוח תאונות, ביטוח פנסיוני, ביטוח משכנתאות ועוד סוגים רבים. בחלק השלישי של הקורסים השונים נלמדים כל החוקים והנושאים המתקדמים בביטוח הישראלי כגון חקיקה בענף ביטוח התאונות, חתמות בביטוח חיים, חובות של סוכני ביטוח, עקרונות פוליסות ועוד.
 
בתום לימוד תכני קורס יועצי ביטוח התלמידים ניגשים אל בחינות הרישוי המקצועי, עוברים לבחינות מפקח על הביטוח מטעם משרד האוצר, ממשיכים לבחינות האגף להכשרת סוכני ביטוח, ומסיימים בבחינות היסוד של הרשות לניירות ערך (מותנה במערכת הלימודים של מוסד הלימודים).
 
 
יתרונות לימודי ביטוח
לימודי קורס סוכני ביטוח מקנים פיתוח קריירה בעולם הביטוח. תחום עיסוק זה מהווה יתרון תעסוקתי כאשר פרושות מגוון של משרות בענף הביטוח וכן היצע של חברות ביטוח מצליחות. תנאי הקבלה לקורס  הם נוחים למדי, וברוב מוסדות הלימוד ניתן להתקבל דרך הצגה של תעודת בגרות מלאה וכן מעבר של ראיון אישי אצל צוות המרצים. קורס סוכני ביטוח מהווה כרטיס כניסה לעבודה בתחום ומאפשר לבוגרים את ההתמחות המקצועית הדרושה. סוכני ביטוח מצליחים אשר ילמדו את הקורס יוכלו להתקדם בתפקידם לעמדות בכירות ולרכוש התמחות מעשית.
 
 
מסלולי לימודי
כיום יש מגוון של התמחויות לסוכני ביטוח, כמו: ביטוח אלמנטרי והתמחות בשיווק פנסיוני.
 
 
ביטוח אלמנטרי
ביטוח אלמנטרי הוא חלק אחד מתחום הביטוח הכולל כאמור את ביטוח אלמנטרי (כללי), כולל ביטוח חיים וביטוח בריאות. ביטוח אלמנטרי או בשמו האחר "ביטוח כללי", נותן מענה לכל אותם סוגי ביטוח כלליים לדוגמא" ביטוח דירה, נזקים, אשראי, רכב ועוד. גם תעודת ביטוח אלמנטרי מותנה במעבר הבחינות של משרד האוצר והרשות לניירות ערך. קורס ביטוח אלמנטרי מכין את הסטודנטים בצורה הטובה והעדכנית ביותר לבחינות אלה.
 
 
ביטוח פנסיוני - משווק פנסיוני
כיום רוב האנשים מכירים את השם המקביל והפשוט- פנסיה. החסיכון לפנסיה הוא ביטוח המבטח אותנו מפני המצב בו נהיה בגילאים מתקדמים יותר, בהם מרבית האנשים אינם יכולים להמשיך ולעבוד ולפרנס את עצמם, לכן כולנו מדי חודש מפרישים "דמי ביטוח" לאורך השנים שאנו עובדים עד לפרישה משוק העבודה. ביטוח הפנסיוני רלוונטי עבור כל אחד ואחת מאיתנו- כיום ישנם הרבה דרכים שונות לחסוך לפנסיה, מפה נוצר התפקיד ייעוץ פניסיוני הנותן ייעוץ לציבור הרחב ולתכנן בצורה חכמה את החיסכון הפניסוני שלנו.
היתרון הבולט ביותר בעבדותו של משווק פנסיוני הוא, שכל לקוח מהווה מעין נכס מניב לאורך השנים.
 
 
משך הלימודים
משכו של קורס ביטוח משתנה ממוסד לימודים כזה לאחר, הקורסים הקצרים נמשכים כ- 120 שעות לימוד כאשר הקורסים הארוכים נמשכים כ- 400 שעות לימוד, כאשר לאחר הקורס ייבחן התלמיד על החומר הנלמד בבחינה מטעם משרד האוצר והרשות לניירות ערך, לאחר שעבר את הבחינה בציון "עובר" יצטרך לעשות סטאז' מעשי ורק אז יקבל תעודת מקצוע כסוכן ביטוח .
 
 
אפשרויות תעסוקה
בסיום קורס סוכן ביטוח, לאחר מעבר בחינות הסמכה בהצלחה, הבוגרים יוכלו להשתלב במגוון רחב של חברת ביטוח, כמו: כלל, הראל, פינקס ועוד... או להתשלב בסוכנויות ביטוח פרטיות. כמו כן, חלק מהבוגרים עובדים כעצמאיים ופותחים סוכנות משלהם דבר המאפשר להם שיתוף פעולה עם חברות הביטוח הגדולות ולשווק אותם ללקוחות הסוכנות.
כמו כן בוגרי הקורס יוכלו לפעול כיועצים לביטוח ומס, כסוכני ביטוח וכמשווקים של ביטוחים בחברות וסוכנויות ביטוח, בבנקים, בחברות ציבוריות וכעצמאים בעסק פרטי. בעתיד יוכלו היועצים להעניק שירותים מקצועיים בתיקים חשובים וכך לרכוש שם ומוניטין בתחום.
 
 
שכר התחלתי
כמו במקצועות רבים גם אצל סוכני הביטוח השכר משתנה בהתאם לניסיון ולוותק במקום העבודה.
בשנים הראשונות ממוצע השכר של סוכן ביטוח מתחיל (שכיר), עומד על 7,000 ש"ח ובשנים מתקדמות יותר ניתן להגיע לשכר של 20,000 ש"ח ומעלה בממוצע.
בעבודה כסוכן ביטוח עצמאי השכר נקבע מעמלות המחושבות מהפוליסה שנסגרה דרכך. את העמלות משלמות חברות הביטוח כך שכל סוכן עצמאי צריך לחתום עם חברות הביטוח על הסכמים ולתפקד כסוכן עצמאי שלהם.
 
 
 
 
 
 
מעניין אותך קורס ביטוח?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בביטוח בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ביטוח לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד