לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

תואר שני בניהול מערכות בריאות 

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בניהול מערכות בריאות 
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
השינויים הרבים וההתקדמות של מערכת הבריאות הציבורית והפרטית בישראל מגדילות משמעותית את הביקוש בשנים האחרונות למנהלים מקצועיים במערכת הבריאת בארץ. לימודים לתואר שני במינהל מערכות בריאות מיועדים עבור עובדים קיימים במערכת הבריאות בתפקידי סגל מנהלי, רפואי או סיעודי, וגם לבעלי תואר ראשון מתחומים שונים שמעוניינים להשתלב כמנהלים פעילים במערכת הבריאות בישראל. תפקידו של מנהל מערכת בריאות הוא להתמודד עם משימות מורכבות ורגישות, ובדיוק בגלל זה המנהל חייב לרכוש השכלה מלאה בתחום הניהול. על כל מי שעוסק בתחום מוטלת החובה להבין את תפקידו בתוך המערכת - בין אם זה בבתי החולים הציבוריים או בתי חולים פרטיים, על המנהל להבין לעומק את התחום, כדי שיהווה לו בסיס לתכנון נכון של שירותי בריאות, וכמו כן להבין את הדילמות הרבות שעומדות בפני מקבלי ההחלטות במערכת, ולהגיע לידי ההחלטה נכונה עבור המערכת והחולים.
 
הלימודים לתואר השני במנהל מערכות בריאות מיועדים לכל אחד שרוצה להשתלב במשרות ניהוליות במערכת הבריאות, ולרכוש את ארגז הכלים הנחוץ לניהול נכון של מוסדות ומערכות בריאות. תכנית הלימודים בתואר שני כוללת לימודים עיוניים נרחבים בתחום הניהול, בדגש על מוסדות כמו מרפאות פרטיות, תעשייה רפואית, בתי חולים ציבוריים ופרטיים, בתי אבות, קופות חולים ועוד.
 
תואר שני בניהול מערכות בריאות - תנאי קבלה 
 
תנאי הקבלה ללימודים לתואר שני בניהול מערכות בריאות כוללים ברוב המקרים דרישה לתואר ראשון בתחום רלוונטי (תואר במנהל עסקים, משאבי אנוש, פיזיותרפיה וכו') בממוצע של 80 לפחות, שליטה טובה באנגלית ומעבר של ראיון קבלה אישי, שבוחן את מידת התאמתו של המועמד ללימודים בתחום.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים משך הלימודים לתואר זה יהיו כשנתיים. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים מותאמים לכאלה שמעוניינים לשלב עבודה במקביל ללימודים. במקרה זה סביר להניח שהלימודים יימשכו יותר משנתיים.
 
מה לומדים?
 
ברוב המקרים ניתן לבחור תחום התמחות כמו למשל: ניהול רפואת חירום (אסונות טבע, תאונות רבות משתתפים וכדומה), ניהול טכנולוגיות רפואיות, התמחות בניהול מוסדות גריאטרים ועוד.

בין נושאי הלימוד שיילמדו במהלך התואר ניתן למצוא את הנושאים הבאים: ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע בשירותי הבריאות, ניהול בתי חולים, ניהול שירותי בריאות בקהילה, מערכות בריאות בעולם, שיטות מחקר, כלכלת בריאות, בריאות הציבור ורפואה מונעת, הבסיס האפידמיולוגי לקבלת החלטות, תקצוב, ניהול השיווק ועוד תכנים המקנם את הידע הרב שצריך על מנת לנהל מערכת בריאות תקינה ויעילה.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי התואר השני במנהל מערכות בריאות יוכלו למלא תפקידי ניהול בכירים במערכות הבריאות השונות - הן בבתי חולים, קופות חולים או בבתי אבות ובמוסדות בריאות שונים הפזורים ברחבי הארץ. 
 
כמה מרוויחים?
 
השכר של העובדים בתחום של ניהול מערכות בריאות משתנה ממשרה למשרה ותלוי ברמת הבכירות, שנות הוותק של המנהל, סוג מקום העבודה. חשוב להדגיש שמנהלים במערכת הבריאות יכולים להשתלב במגוון גדול מאוד של תפקידים כך שהשכר של המנהל ייקבע ישירות בהתאם לסוג המשרה אותה הוא מאייש.

 

השכר בתחום של ניהול מערכות בריאות, מתחילות ברוב המקרים בסכומים של כ - 8,000 - 15,000 ש''ח לחודש בממוצע. מנהלים מנוסים ובכירים יותר שכבר עובדים כמה שנים במערכת צפויים להגיע לשכר גבוה משמעותית, והסכומים צפווים לעמוד על כ - 18,000 - 26,000 ש''ח לחודש. בחלק מהמקרים ניתן להרוויח שכר גבוה יותר ברמה החודשית - הכל תלוי בשנות הוותק של המנהל ובמוסד בו הוא בחר לעבוד אחרי הלימודים.

 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתואר שני בניהול מערכות בריאות 
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על ניהול מערכות בריאות

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
747 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.46 מתוך 5

לימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים