072-3300504

תואר שני בניהול מערכות בריאות 

השינויים הרבים וההתקדמות של מערכת הבריאות הציבורית והפרטית בישראל מגדילות משמעותית את הביקוש בשנים האחרונות למנהלים מקצועיים במערכת הבריאת בארץ. לימודים לתואר שני במינהל מערכות בריאות מיועדים עבור עובדים קיימים במערכת הבריאות בתפקידי סגל מנהלי, רפואי או סיעודי, וגם לבעלי תואר ראשון מתחומים שונים שמעוניינים להשתלב כמנהלים פעילים במערכת הבריאות בישראל. תפקידו של מנהל מערכת בריאות הוא להתמודד עם משימות מורכבות ורגישות, ובדיוק בגלל זה המנהל חייב לרכוש השכלה מלאה בתחום הניהול. על כל מי שעוסק בתחום מוטלת החובה להבין את תפקידו בתוך המערכת - בין אם זה בבתי החולים הציבוריים או בתי חולים פרטיים, על המנהל להבין לעומק את התחום, כדי שיהווה לו בסיס לתכנון נכון של שירותי בריאות, וכמו כן להבין את הדילמות הרבות שעומדות בפני מקבלי ההחלטות במערכת, ולהגיע לידי ההחלטה נכונה עבור המערכת והחולים.
 
הלימודים לתואר השני במנהל מערכות בריאות מיועדים לכל אחד שרוצה להשתלב במשרות ניהוליות במערכת הבריאות, ולרכוש את ארגז הכלים הנחוץ לניהול נכון של מוסדות ומערכות בריאות. תכנית הלימודים בתואר שני כוללת לימודים עיוניים נרחבים בתחום הניהול, בדגש על מוסדות כמו מרפאות פרטיות, תעשייה רפואית, בתי חולים ציבוריים ופרטיים, בתי אבות, קופות חולים ועוד.
 
תואר שני בניהול מערכות בריאות - תנאי קבלה 
 
תנאי הקבלה ללימודים לתואר שני בניהול מערכות בריאות כוללים ברוב המקרים דרישה לתואר ראשון בתחום רלוונטי (תואר במנהל עסקים, משאבי אנוש, פיזיותרפיה וכו') בממוצע של 80 לפחות, שליטה טובה באנגלית ומעבר של ראיון קבלה אישי, שבוחן את מידת התאמתו של המועמד ללימודים בתחום.
 
כמה זמן לומדים?
 
ברוב המקרים משך הלימודים לתואר זה יהיו כשנתיים. בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא מסלולים מותאמים לכאלה שמעוניינים לשלב עבודה במקביל ללימודים. במקרה זה סביר להניח שהלימודים יימשכו יותר משנתיים.
 
מה לומדים?
 
ברוב המקרים ניתן לבחור תחום התמחות כמו למשל: ניהול רפואת חירום (אסונות טבע, תאונות רבות משתתפים וכדומה), ניהול טכנולוגיות רפואיות, התמחות בניהול מוסדות גריאטרים ועוד.

בין נושאי הלימוד שיילמדו במהלך התואר ניתן למצוא את הנושאים הבאים: ניהול משאבי אנוש, מערכות מידע בשירותי הבריאות, ניהול בתי חולים, ניהול שירותי בריאות בקהילה, מערכות בריאות בעולם, שיטות מחקר, כלכלת בריאות, בריאות הציבור ורפואה מונעת, הבסיס האפידמיולוגי לקבלת החלטות, תקצוב, ניהול השיווק ועוד תכנים המקנם את הידע הרב שצריך על מנת לנהל מערכת בריאות תקינה ויעילה.
 
איפה עובדים?
 
בוגרי התואר השני במנהל מערכות בריאות יוכלו למלא תפקידי ניהול בכירים במערכות הבריאות השונות - הן בבתי חולים, קופות חולים או בבתי אבות ובמוסדות בריאות שונים הפזורים ברחבי הארץ. 
 
כמה מרוויחים?
 
השכר של העובדים בתחום של ניהול מערכות בריאות משתנה ממשרה למשרה ותלוי ברמת הבכירות, שנות הוותק של המנהל, סוג מקום העבודה. חשוב להדגיש שמנהלים במערכת הבריאות יכולים להשתלב במגוון גדול מאוד של תפקידים כך שהשכר של המנהל ייקבע ישירות בהתאם לסוג המשרה אותה הוא מאייש.

 

השכר בתחום של ניהול מערכות בריאות, מתחילות ברוב המקרים בסכומים של כ - 8,000 - 15,000 ש''ח לחודש בממוצע. מנהלים מנוסים ובכירים יותר שכבר עובדים כמה שנים במערכת צפויים להגיע לשכר גבוה משמעותית, והסכומים צפווים לעמוד על כ - 18,000 - 26,000 ש''ח לחודש. בחלק מהמקרים ניתן להרוויח שכר גבוה יותר ברמה החודשית - הכל תלוי בשנות הוותק של המנהל ובמוסד בו הוא בחר לעבוד אחרי הלימודים.

 
מעניין אותך תואר שני בניהול מערכות בריאות ?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר שני בניהול מערכות בריאות בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ניהול מערכות בריאות לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד