072-3300504

לימודי קלינאות תקשורת

מידע כללי על תואר בקלינאות תקשורת

 
כמו המון מקצועות פרא-רפואיים אחרים בארץ, גם לימודי קלינאות תקשורת הפכו לפופולארים ביותר בשנים האחרונות. המודעות ההולכת וגוברת בישראל אל תחום קלינאות התקשורת וחשיבותו הביא רבים לבקש את שירותיו של קלינאי תקשורת. הביקוש עלה ובעקבות כך יותר מוסדות לימוד פתחו מסלולים שמסמיכים לתחום, ויוצרים תעשייה מפותחת סביב זה. קלינאי תקשורת הינו מקצוע העוסק בטיפול, אבחון ושיקום של אנשים עם לקויות שונות כמו: לקויות בדיבור, בהבנה או בהבעת השפה המדוברת, לקויות בתקשורת אישית, לקויות קריאה וכתיבה, תקשורת לא מילולית ועוד.
 

קלינאות תקשורת תנאי קבלה

 1. בגרות מלאה
 2. ציון פסיכומטרי
 3. רמת ידע באנגלית (משתנים בין מוסד למוסד)
 4. ריאיון אישי
 
 
איפה לומדים ומהו משך זמן הלימודים?
הלימודים מתקיימים במסגרת מוסדות אקדמיים: המכללה האקדמית אחוה, אוניברסיטת חיפה והמרכז האקדמאי אריאל. הלימודים נמשכים כ-3 וחצי עד-4 שנים וכוללים התנסות קלינית.
 

נושאי הלימוד בלימודי קלינאות תקשורת

קלינאית תקשורת מדברת על אבחון וטיפול בהפרעות שפה, הפרעות הגייה, הפרעות תקשורת מילולית ולא מילולית ועוד.
 
בין נושאי הלימוד:
 • אנטומיה
 • פיזיולוגיה
 • הפרעות שפה
 • הפרעות קול
 • שיקום שמיעה ועוד.
 
בנוסף לכך במסגרת לימודי קלינאות תקשורת ישנם קורסים רבים ומגוונים אשר נפרסים על שלוש שנות לימוד. להלן כמה מהקורסים המרכזיים אותם תפגשו במהלך הלימודים: פונטיקה חיתוכית, אודיולוגיה בסיסית, מבוא לפסיכולוגיה, אנטומיה, מבוא לעיבוד נתונים, נוירו אנטומיה, אקוסטיקה במדעי השמיעה והדיבור, פסיכולוגיה התפתחותית, מבוא למדעי החיים, מבוא לבלשנות, פיזיולוגיה בסיסית, רפואת ילדים, הפרעות בשטף הדיבור, הפרעות שפה אצל ילדים, פיזיולוגיה של מערכת השמיעה, תקשורת תומכת וחליפית, קריאה וכתיבה מודרכת, הפרעות בליעה, מכשירי שמיעה, מחלות א.א.ג, פסיכואקוסטיקה, ביצוע הדיבור באוכלוסייה לקוית שמיעה, הפרעות שפה ודיבור נוירו-גניות במבוגרים, הפרעות קול, שיקום שמיעה, סטמטולוגיה, יחסי מטפל-מטופל, אתיקה ומשפט בהפרעות בתקשורת, רעש והשפעתו על האדם ועוד.
 
כל אחד מהקורסים הנ"ל מכשירים את הסטודנט על תחום אחר במקצוע קלינאות התקשורת כאשר המטרה היא שבסוף הלימודים יצא הסטודנט עם כל הכלים שאותם הוא צריך לצורך עבודתו כקלינאי תקשורת.  אין לכם מה להיבהל מהשמות, ברגע שתתחילו ללמוד תראו שהדברים זורמים והקורסים מעניינים מאוד וגם לא כ"כ קשים.
 
[here will be the video]
אפשרויות תעסוק
בתום הלימודים הבוגרים יכולים להשתלב בבתי החולים, במרפאות ואף לעבוד כעצמאים. העבודה כקלינאי תקשורת כוללת עבודה עם כל הגילאים ומצריכה סבלנות רבה ויכולת ליצור קשר עם אנשים. בוגרי התואר שרוצים לעסוק בתחום צריכים לעבוד שנה בתחום תחת השגחת קלינאי תקשורת מוסמך ולאחר סיום שנה זו הם יכולים לקבל את ההסמכה הקלינית בתחום. לאנשים שרוצים להתקדם בתחום ישנה אפשרות ללכת ולעשות תואר שני אשר יקנה להם יותר ידע וכלים ויאפשר להם להתקדם בתחום. 
 
 
עדיין מתלבטים האם ללמוד קלינאות תקשורת? קראו עוד ובדקו האם זה מתאים לכם במבדק שלנו להכוונה מקצועית↓
 
 

תחומים מקובלים לתעסוקה

תחום רפואי
לימודי קלינאות תקשורת זהו תואר שנמצא בענף המקצועות הפרא-רפואיים (ולא בתחום לימודי תקשורת). או במילים אחרות זהו תואר אבחוני-טיפולי המזכיר בהמון תחומים את ענף הרפואה. תחום זה עוסק בטיפול וסיוע לאנשים עם בעיות דיבור ותקשורת במגוון דרכים ושיטות. תחום זה עוסק בעיקר עם ילדים אשר יש להם קשיים בדיבור.
 
 
עבודה עם אנשים על הספקטרום האוטיסטי
קלינאי תקשורת עובדים לא מעט גם עם ילדים אשר מאובחנים כאוטיסטים. אחד מהמאפיינים של אוטיסטים הוא שיש להם קושי בדיבור ,ככל הנראה משום עודף רגישות בטווח חלל הפה. קלינאי התקשורת עוזרים להם לחזק את תחום זה באמצעות תרגילים ומכשירים.
 
 
שכר
קלינאי תקשורת מתחיל ירוויח בשנים הראשונות בין 6,000 ₪  ל-7,500 וכעבור חמש שנים בתחום השכר יעמוד בין 8,500 ₪ ל-12,000 ₪.
 
 
 
מעניין אותך לימודי קלינאות תקשורת?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך לימודי תואר ראשון בקלינאות תקשורת בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד קלינאות תקשורת לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד