לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

הנדסאי בניין - לימודי הנדסאי בניין

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי בניין - לימודי הנדסאי בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
הנדסאי בניין עוסק בתכנון (עד 4 קומות), ניהול, תיאום ופיקוח של פרויקטי בנייה.

ענף הבנייה הוא חלק מרכזי של פעילות המשק והכלכלה בישראל. בעשור האחרון תנופת הבנייה בישראל רק הולכת וגדלה - בניינים שעוברים תמ"א, פינוי בינוי, מגדלי משרדים ודירות חדשות. בשוק העבודה קיימת דרישה הולכת וגוברת להנדסאי בניין שיכולים לסייע בפרויקטי בנייה שונים. בהתבסס על תוכניות המתאר האזוריות, התנופה ההולכת וגדלה בענף צפויה להימשך עוד זמן רב, מחסור ההנדסאים בתחום רק גדל ובוגרי המסלול "נחטפים" הישר מספסל הלימודים אל אתרי הבנייה ברחבי הארץ. הביקוש הגבוה תרם רבות לעלייה בשכר של הנדסאי הבניין.
  

למי מתאימים לימודי הנדסאי בניין?

מסלול הלימודים מתאים לאנשים בעלי זיקה לתחום הבנייה, לתחום הריאלי ולמעוניינים לרכוש מקצוע מבוקש בתקופת זמן קצרה. בנוסף, הלימודים מתאימים לאנשים אחראים, בעלי תקשורת בין אישית טובה ויכולת ניהול אנשים. הלימודים אורכים שנתיים במכללות השונות.
 
 

מסלולי הלימוד והתמחויות של לימודי הנדסאי בניין 

התחומים המרכזיים במסלול כוללים תכנון קונסטרוקציות וניהול ופיקוח. בין הנושאים הנוספים אשר נלמדים: קונסטרוקציות בטון, סטטיסטיקה, תורת הבנייה והמבנים, קרקע וביסוס, חוזק חומרים, תכנון הנדסי, חישובי כמויות, תכנון אלמנטים ויישומי מחשב, הנדסת אנוש' פיקוח על הבנייה, תחשיב תמחיר ועוד. הלימודים כוללים שיעורים עיוניים וסדנאות מעשיות שונות וכן פרויקט הגמר, אותו מבצעים בשנה האחרונה בליווי מלא של הסגל. לסטודנטים אשר משלימים את מסלול הנדסאי בניין במגמת משנה ניהול, ניתנת האפשרות להמשיך ללימודים בתכנון מבנים ובכך להרחיב את תחומי ההכשרה.
 
 

יתרונות לימודי הנדסאי בניין

כחלק מיתרונות כלליים של לימודים לתואר הנדסאים, כגון הנדסאי תוכנה, משך זמן הלימודים הינו קצר מאשר לימודים לתואר, הלימודים הם פרקטיים ומייעדים לקראת עבודה והשגת מקצוע ממשי. ברוב המכללות ללימודי הנדסאים נדרשים כתנאי קבלה מתמטיקה, אנגלית ועברית בציונים עוברים בתעודת הבגרות. כמו כן, ניתן להגיש בקשות למלגות סיוע. הלימודים מציעים הכשרה מעשית לבעלי יכולת חשיבה והבנה בתחומי הבנייה הביצועית ההנדסית. סטודנטים בעלי זיקה לתחום, יוכלו להתחבר ללימודי הנדסאי בניין, לעבוד בזמן הלימודים ולהתקדם בדרגה מיד לאחריהם.
 
 

הנדסאי בניין תנאי קבלה

תעודת בגרות מלאה או בגרות חלקית שבה בגרות במתמטיקה ובגרות באנגלית ברמת 3 יחידות ובגרות בעברית, בציון עובר לפחות. בוגרי מכינה טכנולוגית להנדסאים שעומדים בבחינות של מה"ט באנגלית, במתמטיקה ובהבעה. מועמדים מעל גיל 35 צריכים להציע תעודה המעידה על סיום 12 שנות לימוד לפחות.
שכר לימוד הנדסאי בניין : שכר הלימוד השנתי ודמי הבחינות החיצוניות (בחינות מה"ט) נקבעים מדי שנה ע"י המכון הממשלתי להכשרה טכנולוגית היי-טק ומתעדכנים מעת לעת.
 

אפשרויות תעסוקה לאחר לימודי הנדסאי בניין

הביקוש להנדסאי בניין הוא גבוה, גם לחברי ניסיון. הלימודים הקצרים והתמורה הגדולה עליהם בשוק העבודה. הבוגרים יהיו ברי הסמכה לעסוק בתכנון, קונסטרוקציה, אחראי אתרי בנייה, ופיתוח של מבנים לצרכים השונים. יוכלו גם להתברג אל עסקי הנדל"ן והבנייה באופן ניהולי. עבודות פיתוח בהן יוכל לעסוק הן: בנייה ותכנון של בתים פרטיים, כבישים מחלפים וגשרים, תשתיות וביוב, מתקני אנרגיה, תכנון ובנייה לתעשייה ולמגזרים ציבוריים שונים ועוד. ההנדסאי עוסק בפיקוח וניהול פרויקטי בנייה, כולל הקבלנים ועובדים אחרים, ועל כן מבלה שם לא מעט. העבודה היא ניהולית ולא פיזית (רטובה).

מהם ההבדלים בין מהנדס בניין להנדסאי בניין?

כיום למהנדסי בניין וגם הנדסאי בניין יש הרבה במשותף מבחינת הרשאות לתכנון ופיקוח על בנייה, אך עדיין קיימים הבדלים ביניהם. הנדסאי בניין יכול לתכנן ולאשר מבנים של עד 4 קומות, לעומת מהנדס שיכול לאשר מבנים גבוהים יותר ולהשתלב בפרוייקטים חקלאיים, בתעשייה ובפיתוח סביבה. גם הלימודים להכשרת כל אחד מהמקצועות זהה בחלקה.

ההבדל הוא שמשל לימודיו את של המהנדס הוא כפול משל ההנדסאי (שנתיים לעומת ארבע שנים) ומכילים לימודים מקיפים יותר הכוללים, למשל, קורסי מחשוב. המהנדס הוא בעל תואר ראשון לעומת ההנדסאי שזכאי לתעודת הנדסאי המאושרת על ידי המה"ט. הבחירה בסוג הלימודים צריכה להיות תלויה בשאיפה של המועמד ללימודים.

אין טעם שסטודנט שרוצה לעבוד בתכנון בניינים של עד 4 קומות ותו לא יקדיש ארבע שנים ללימודים אינטנסיביים וארוכים יותר לתואר ראשון. מן הצד השני, לימודי התואר הראשון עשויים להוביל את הבוגר למשרות בעלות שכר גבוה וכן להקנות לו כלים וידע שיעזרו לו לפתור בעיות מורכבות בתחום. 


האם לימודי הנדסאי בניין שמישים גם בחו''ל?

רק לעתים תעודת הנדסאי מהארץ תהיה כשירה גם בחו"ל. זה נובע, בין היתר, מהעובדה שהתקנות שם אחרות. כמו כן, מדינות מסוימות (ובכל מדינה בארה"ב) ידרשו לימודי השלמה ויקבלו רק חלק מהקורסים שהבוגר עבר בארץ. רצוי לבצע את הבדיקה מראש בעזרת בקונסוליות.


כמה תרוויחו בתור הנדסאי בניין מתחילים?

הנדסאי מתחיל ירוויח סביב ה-6,800-8,500 שקלים בעבודות ראשניות. יש לציין כי ניסיון חשוב מאוד בתחום זה וכאשר תצברו וותק בתפקיד תוכלו לדרוש כ-12,000 ש"ח ואף יותר.
 

 

האם הנדסאי בניין הוא מקצוע מבוקש בשוק העבודה?

כן, הנדסאי בניין הוא אכן מקצוע מבוקש. הנדסאי בניין אחראים לתכנון, הקמה ותחזוקה של תשתיות כגון כבישים, גשרים, מבנים, שדות תעופה ומערכות אספקת מים וביוב. הביקוש להנדסאים ומהנדסים מונע מהצורך בפיתוח ותחזוקה של תשתיות במדינות מפותחות ומתפתחות כאחד. בנוסף, מהנדסים אזרחיים מבוקשים גם בתחומים כמו הנדסת סביבה, הנדסה גיאוטכנית, הנדסת תחבורה והנדסת מבנים. תחומים אלו הם קריטיים לפתרון בעיות מורכבות הקשורות לתשתיות, משאבי טבע ופיתוח עירוני.

 

למי מתאימים לימודי הנדסאי בניין?

לימודי הנדסאי בניין מתאימים לאנשים בעלי כישרון חזק במתמטיקה ומדעים, הנהנים מפתרון בעיות ובעלי עניין בתכנון ובניית מבנים ותשתיות שישפרו את חייהם של הציבור. הנדסאי בניין חייבים להיות מסוגלים לעבוד היטב בצוותים, לתקשר ביעילות ולנהל פרויקטים בצורה נכונה. הם גם צריכים להיות בעלי הבנה מעמיקה בתקנות הבטיחות ובתקנות ממשלתיות.

טיפים

שכר הלימוד בתכנית ללימודי הנדסת בניין נקבע על ידי המה"ט וחיילים משוחררים זכאים להנחה של 90% בשנה הראשונה והשנייה ללימודים. ההטבה מוענקת לחיילים שחלפו עד חמש שנים ממועד השחרור שלהם בצה"ל, למעט חיילים משוחררים המשרתים בשירות מילואים פעיל וחיילים בודדים, הזכאים להטבה למשך עשר שנים ממועד השחרור שלהם (בכפוף לתקנות הקרן לחיילים משוחררים).
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהנדסאי בניין - לימודי הנדסאי בניין
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על הנדסאי בניין

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
260 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.54 מתוך 5

הנדסאים בהנדסאי בניין בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים