האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קורס טכנאי אלקטרוניקה

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס טכנאי אלקטרוניקה
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

מידע כללי על קורס אלקטרוניקה

בעולם שבו אנו חיים האלקטרוניקה מקיפה אותנו מכל עבר. אנחנו משתמשים בטלפונים ניידים, גולשים ועובדים על המחשב, חברת החשמל מספקת לנו כוח לטלוויזיה. עקב כך, לימודי טכנאי אלקטרוניקה הוא מקצוע מבוקש אשר מאפשר לבוגרים להשתלב במגוון אפשרויות עבודה עם תנאי שכר גבוהים. ניתן להתשלב בתעשייה הצבאית, בתעשיית ההיי טק ובתעשייה האזרחית. מטרות הקורס היא להקנות ידע עיוני ומעשי בתחומי מערכות מחשבים ולהקנות ידע טכני בתחום האלקטרוניקה. עם סיום הלימודים, הבוגרים יהיו בעלי ידע אשר יתן להם את האפשרות להפעיל, לשדרג ולתקן מערכות אלקטרוניות שונות.
 
 

משך הלימודים ותנאי הקבלה

 
משך לימודי קורס טכנאי אלקטרוניקה משתנה ממוסד למוסד ולרוב יעמוד על מספר חודשים ועד למסלולים שאורכם הוא שנתיים. בהשוואה ללימודי תואר ראשון מדובר במחצית מהזמן.  בקורס טכנאי אלקטרוניקה תנאי הקבלה שונים ממוסד למוסד אך לרוב מדובר בעמידה בתנאים הבאים:
1. תעודת בגרות מלאה.
2. מבחן קבלה.
 
למי שאין תעודת בגרות מלאה יוכל לרוב להיכנס לקדם הנדסה או למכינה טכנולוגית ולהשלים את המקצועות החסרים לו ובכך להבטיח את מקומם בקורס.
 
 
מה לומדים בקורס?
 
במהלך הקורס הסטודנטים ייחשפו למגוון רחב מאוד של תחומי לימוד כמו: יסודות החשמל, מערכות סטריאו, מקרנים, וידאו, טלוויזיה, מתקני חשמל, מעגלים אנלוגיים, איתור תקלות, מערכות דיגיטאליות, מתח זרם, הספק, אלקטרוניקת הספק, מגברים, חומרים מבודדים ומוליכים, סוגי אותות, הנע חשמלי, מגברים, עקרונות וחוקים בסיסיים בתחום החשמל ואלקטרוניקה, תורת החשמל ועוד. טכנאי אלקטרוניקה שנחשב לטכנאי טוב בתחום חייב להיות בעל ניסיון מעשי. לכן ברוב מסלולי הלימוד הסטודנטים משתלבים גם בסדנאות מעשיות במגוון רחב של תחומים. בנוסף לכך, כל סטודנט שמסיים ללמוד מחוייב להגיש עם פרויקט גמר המשלב בין הלימודים התיאורטיים והמעשיים אותם למד במשך שנתיים. הפרויקט מהווה עבורו את כרטיס הביקור בתחום.
 
 

אפשרויות תעסוקה לטכנאי אלקטרוניקה וחשמל

 
העומדים בדרישות הקורס ומסיימים בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת טכנאי מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך. הדיפלומה מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים ולהשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות עבודה כמו: ועד בנייה של ציוד אלקטרוני , התקנת ותחזוקת ציוד אלקטרוני, מעבדות מחקר, בחברות תעשייתיות שונות או אף לפתוח עסק עצמאי.
 
 
לימודים מתקדמים
 
כל מי שרוצה להתפתח בתחום יוכל לעשות זאת על ידי לימודים מתקדמים. הבוגרים יוכלו לגשת לקורסים קצרים או להשתלמויות בתחומי האלקטרוניקה, חשמל, מחשבים ועוד מגוון רחב של תחומים נוספים. טכנאי אלקטרוניקה שמעוניינים יכולים לבחור להמשיך למסלול תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc או בהנדסת מחשבים או חשמל.
 
 
שכר בתחום
 
לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה, ממוצע השכר ההתחלתי של טכנאי אלקטרוניקה הוא: 7,119 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 8 (ביקוש גבוה). 

סטודנטים ממליצים על טכנאי מוצרי חשמל

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
293 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מוצרי חשמל בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים