לייעוץ אישי חינם, התקשרו:
072-3300504

קורס טכנאי אלקטרוניקה – כל מה שצריך לדעת

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס טכנאי אלקטרוניקה – כל מה שצריך לדעת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
בעולם שבו אנו חיים האלקטרוניקה מקיפה אותנו מכל עבר. אנחנו משתמשים בטלפונים ניידים, גולשים ועובדים על המחשב. בנוסף לזה חברת החשמל מספקת לנו כוח לטלוויזיה. זו הסיבה שלימודי טכנאי אלקטרוניקה הם לימודים מבוקשים שמאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון אפשרויות עבודה עם תנאי שכר גבוהים.

ניתן להשתלב בתעשייה הצבאית, בתעשיית ההייטק ובתעשייה האזרחית. מטרות הקורס הן להקנות ידע עיוני ומעשי בתחומי מערכות מחשבים וידע טכני בתחום האלקטרוניקה. עם סיום הלימודים, הבוגרים יהיו בעלי ידע אשר ייתן להם את האפשרות להפעיל, לשדרג ולתקן מערכות אלקטרוניות שונות.
 

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי אלקטרוניקה?


קורס טכנאי אלקטרוניקה פונה לאנשים שיש להם עניין באלקטרוניקה וכן אוריינטציה טכנית, המעוניינים לקבל השכלה מקיפה ומעשית בתחום מתפתח, דינמי ומאתגר. הקורס מתאים לאלו המבקשים לרכוש את הידע, הכלים והמיומנויות המעשיות הנדרשות על מנת להיפתח להזדמנויות הקריירה הרבות הקיימות, כמו גם למי שרוצה להרחיב אופקים וללמוד לטובת ההתפתחות האישית. בין אם יש לכם ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום או לא, מדובר בקורס אידיאלי לכל מי שמחזיק בכישורים טכניים ומעוניין להתפתח ולהעמיק בתחום.

עבודתו בפועל של טכנאי אלקטרוניקה

טכנאי אלקטרוניקה אחראי על התקנה, תיקון, תחזוקה ופתרון תקלות בציוד ומערכות אלקטרוניות. המשימות שלהם יכולות לכלול הרכבה ובדיקת ציוד חדש, זיהוי ותיקון תקלות במערכות קיימות, שדרוג מערכות וציוד ומתן תמיכה טכנית למשתמשים. טכנאי אלקטרוניקה חייבים להיות בעלי הבנה חזקה של תיאוריה אלקטרונית ומעגלים, כמו גם כישורי פתרון בעיות מצוינים ותשומת לב לפרטים. קורס טכנאי אלקטרוניקה מלמד את כל אלו ומכשיר את הטכנאים לעתיד לעשות את עבודתם בצורה המדויקת, המיומנת והטובה ביותר.

כמה מרוויח טכנאי אלקטרוניקה?

לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה ממוצע השכר ההתחלתי של טכנאי אלקטרוניקה הוא: 7,119 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 8 (ביקוש גבוה). עם זאת, חשוב לזכור שהמשכורת של מי שלמד קורס טכנאי אלקטרוניקה ועובד בתחום, היא תלות של גורמים רבים כמו ותק, ניסיון, מקום עבודה וסוג המשרה. לטכנאי אלקטרוניקה או חשמל עצמאי יש פוטנציאל להשתכר יותר מאשר לטכנאי המועסק בחברה, וזאת משם שיש להם את היכולת לקבוע תעריפים משלהם, לנהל משא ומתן ישירות מול הלקוחות וגם לקחת על עצמם מספר פרויקטים בו זמנית. עם זאת, טכנאי אלקטרוניקה עצמאי אחראי על תשלום מיסים, ביטוח לאומי והטבות אחרות הניתנות בדרך כלל על ידי המעסיק. כמו גם, עליו להשקיע זמן ומשאבים במציאת לקוחות. זו הסיבה שרוב הטכנאים מעדיפים לעבוד תחילה כשכירים, ורק לאחר שמתבססים בתחומם שוקלים את האופציה לעבוד באופן עצמאי.  

נושאי לימוד בקורס טכנאי אלקטרוניקה


במהלך הקורס הסטודנטים ייחשפו למגוון רחב מאוד של תחומי לימוד כמו: יסודות החשמל, מערכות סטריאו, מקרנים, וידאו, טלוויזיה, מתקני חשמל, מעגלים אנלוגיים, איתור תקלות, מערכות דיגיטאליות, מתח זרם, הספק, אלקטרוניקת הספק, מגברים, חומרים מבודדים ומוליכים, סוגי אותות, הנע חשמלי, מגברים, עקרונות וחוקים בסיסיים בתחום החשמל ואלקטרוניקה, תורת החשמל ועוד. טכנאי אלקטרוניקה שנחשב לטכנאי טוב בתחום חייב להיות בעל ניסיון מעשי. לכן ברוב מסלולי הלימוד הסטודנטים משתלבים גם בסדנאות מעשיות במגוון רחב של תחומים. בנוסף לכך, כל סטודנט שמסיים ללמוד מחויב להגיש עם פרויקט גמר המשלב בין הלימודים התיאורטיים והמעשיים אותם. הפרויקט מהווה עבורו את כרטיס הביקור בתחום.

יסודות החשמל ובטיחות

פיקוד ובקרה

שיטות אפנון

מנועי חשמל

ארכיטקטורת המחשב

אלקטרוניקה תעשייתית

תנאי קבלה 


בקורס טכנאי אלקטרוניקה תנאי הקבלה משתנים ממוסד לימודי אחד למשנהו ותלויים גם בגיל, בניסיון ובתחום ההתמחות. יש מקומות שיבקשו תעודת בגרות מלאה, לצד מוסדות לימוד שהקבלה מותנית בראיון אישי בלבד. אך לרוב מדובר בעמידה בתנאים הבאים:

  1. 10 או 12 שנות לימוד.
  2. ראיון קבלה.

 

מועמדים מעל גיל 30 או עם ניסיון מוכח ורלוונטי בתחום יוכלו להתקבל לקורס בתנאים מקלים.

היכן לומדים?


קורס טכנאי אלקטרוניקה ניתן ללמוד במוסדות הבאים במגוון מסלולים:
המינהל הטכני בע"מ – קורס טכנאי שירות מוצרי צריכה ביתיים, וקורס טכנאי שירות לפלאזמה ו-LCD
עתיד רשת מכללות טכנולוגיות –  קורס טכנאי שירות עם התמחות במכשירים ביתיים
אתגר מכללה להנדסה וטכנולוגיה – קורס טכנאי חשמל וקורס חשמלאי שירות מכשירים ביתיים
בית הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה – קורס טכנאי חשמל

משך הלימודים ושכר לימוד


משך הלימודים בקורס טכנאי אלקטרוניקה משתנה בין מוסד אחד למשנהו וכן תלוי בהיקף ההכשרה. לרוב, יעמוד על מספר חודשים, כאשר במסלולים מקיפים יותר יגיע לשנתיים. מועמדים בעלי ידע מקדים בתחומי האלקטרוניקה והחשמל יוכלו ללמוד בקורס מקוצר. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודים בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, על מנת לאפשר לתלמידים לשלב את הקורס במסלול החיים הנוכחי שלהם. עלות הקורס נעה בין 8,000-10,000 ש"ח כאשר לרוב ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי.

אפשרויות התעסוקה לטכנאי אלקטרוניקה וחשמל

העומדים בדרישות הקורס ומסיימים בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת טכנאי מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך. הדיפלומה מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים ולהשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות עבודה כמו: ועד בנייה של ציוד אלקטרוני , התקנת ותחזוקת ציוד אלקטרוני, מעבדות מחקר, בחברות תעשייתיות שונות או אף לפתוח עסק עצמאי.
 

לימודים מתקדמים

 
כל מי שרוצה להתפתח בתחום יוכל לעשות זאת על ידי לימודים מתקדמים. הבוגרים יוכלו לגשת לקורסים קצרים או להשתלמויות בתחומי האלקטרוניקה, חשמל, מחשבים ועוד מגוון רחב של תחומים נוספים. טכנאי אלקטרוניקה שמעוניינים יכולים לבחור להמשיך למסלול תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc או בהנדסת מחשבים או חשמל.
 
ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בקורס טכנאי אלקטרוניקה – כל מה שצריך לדעת
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם

סטודנטים ממליצים על טכנאי מוצרי חשמל

בואו להמליץ >
המידע בעמוד עזר לכם? דרגו אותנו
330 גולשים דירגו אותנו בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מוצרי חשמל בישראל

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים