072-3300504

קורס טכנאי אלקטרוניקה

בעולם שבו אנו חיים האלקטרוניקה מקיפה אותנו מכל עבר. אנחנו משתמשים בטלפונים ניידים, גולשים ועובדים על המחשב. בנוסף לזה חברת החשמל מספקת לנו כוח לטלוויזיה.
זו הסיבה שלימודי טכנאי אלקטרוניקה או קורס טכנאי אלקטרוניקה מבוקשים ביותר ומאפשרים לבוגרים להשתלב במגוון אפשרויות עבודה עם תנאי שכר גבוהים.

ניתן להשתלב בתעשייה הצבאית, בתעשיית ההייטק ובתעשייה האזרחית. מטרות הקורס הן להקנות ידע עיוני ומעשי בתחומי מערכות מחשבים וידע טכני בתחום האלקטרוניקה. עם סיום הלימודים, הבוגרים יהיו בעלי ידע אשר ייתן להם את האפשרות להפעיל, לשדרג ולתקן מערכות אלקטרוניות שונות.
 

למי מתאים ללמוד קורס טכנאי אלקטרוניקה?


קורס טכנאי אלקטרוניקה פונה לאנשים שיש להם עניין באלקטרוניקה וכן אוריינטציה טכנית, המעוניינים לקבל השכלה מקיפה ומעשית בתחום מתפתח, דינמי ומאתגר. הקורס מתאים לאלו המבקשים לרכוש את הידע, הכלים והמיומנויות המעשיות הנדרשות על מנת להיפתח להזדמנויות הקריירה הרבות הקיימות, כמו גם למי שרוצה להרחיב אופקים וללמוד לטובת ההתפתחות האישית. בין אם יש לכם ידע קודם או ניסיון מעשי בתחום או לא, מדובר בקורס אידיאלי לכל מי שמחזיק בכישורים טכניים ומעוניין להתפתח ולהעמיק בתחום.

עבודתו בפועל של טכנאי אלקטרוניקה

טכנאי אלקטרוניקה אחראי על התקנה, תיקון, תחזוקה ופתרון תקלות בציוד ומערכות אלקטרוניות. המשימות שלהם יכולות לכלול הרכבה ובדיקת ציוד חדש, זיהוי ותיקון תקלות במערכות קיימות, שדרוג מערכות וציוד ומתן תמיכה טכנית למשתמשים. טכנאי אלקטרוניקה חייבים להיות בעלי הבנה חזקה של תיאוריה אלקטרונית ומעגלים, כמו גם כישורי פתרון בעיות מצוינים ותשומת לב לפרטים. קורס טכנאי אלקטרוניקה מלמד את כל אלו ומכשיר את הטכנאים לעתיד לעשות את עבודתם בצורה המדויקת, המיומנת והטובה ביותר.

כמה מרוויח טכנאי אלקטרוניקה?

לפי הנתונים העדכניים ביותר של משרד העבודה והרווחה ממוצע השכר ההתחלתי של טכנאי אלקטרוניקה הוא: 7,119 ש''ח ובמדד הביקוש אצל המעסיקים המקצוע מדורג 8 (ביקוש גבוה). עם זאת, חשוב לזכור שהמשכורת של מי שלמד קורס טכנאי אלקטרוניקה ועובד בתחום, היא תלות של גורמים רבים כמו ותק, ניסיון, מקום עבודה וסוג המשרה. לטכנאי אלקטרוניקה או חשמל עצמאי יש פוטנציאל להשתכר יותר מאשר לטכנאי המועסק בחברה, וזאת משם שיש להם את היכולת לקבוע תעריפים משלהם, לנהל משא ומתן ישירות מול הלקוחות וגם לקחת על עצמם מספר פרויקטים בו זמנית. עם זאת, טכנאי אלקטרוניקה עצמאי אחראי על תשלום מיסים, ביטוח לאומי והטבות אחרות הניתנות בדרך כלל על ידי המעסיק. כמו גם, עליו להשקיע זמן ומשאבים במציאת לקוחות. זו הסיבה שרוב הטכנאים מעדיפים לעבוד תחילה כשכירים, ורק לאחר שמתבססים בתחומם שוקלים את האופציה לעבוד באופן עצמאי.  

נושאי לימוד בקורס טכנאי אלקטרוניקה


במהלך קורס טכנאי אלקטרוניקה הסטודנטים ייחשפו למגוון רחב מאוד של תחומי לימוד כמו: יסודות החשמל, מערכות סטריאו, מקרנים, וידאו, טלוויזיה, מתקני חשמל, מעגלים אנלוגיים, איתור תקלות, מערכות דיגיטאליות, מתח זרם, הספק, אלקטרוניקת הספק, מגברים, חומרים מבודדים ומוליכים, סוגי אותות, הנע חשמלי, מגברים, עקרונות וחוקים בסיסיים בתחום החשמל ואלקטרוניקה, תורת החשמל ועוד. טכנאי אלקטרוניקה שנחשב לטכנאי טוב בתחום חייב להיות בעל ניסיון מעשי. לכן ברוב מסלולי הלימוד הסטודנטים משתלבים גם בסדנאות מעשיות במגוון רחב של תחומים. בנוסף לכך, כל סטודנט שמסיים ללמוד מחויב להגיש עם פרויקט גמר המשלב בין הלימודים התיאורטיים והמעשיים אותם. הפרויקט מהווה עבורו את כרטיס הביקור בתחום.

יסודות החשמל ובטיחות

פיקוד ובקרה

שיטות אפנון

מנועי חשמל

ארכיטקטורת המחשב

אלקטרוניקה תעשייתית

קורס טכנאי אלקטרוניקה - תנאי קבלה


תנאי הקבלה של קורס טכנאי אלקטרוניקה משתנים ממוסד לימודי אחד למשנהו ותלויים גם בגיל, בניסיון ובתחום ההתמחות. יש מקומות שיבקשו תעודת בגרות מלאה, לצד מוסדות לימוד שהקבלה מותנית בראיון אישי בלבד. אך לרוב מדובר בעמידה בתנאים הבאים:

  1. 10 או 12 שנות לימוד.
  2. ראיון קבלה.

 

מועמדים מעל גיל 30 או עם ניסיון מוכח ורלוונטי בתחום יוכלו להתקבל לקורס בתנאים מקלים.

היכן לומדים?


קורס טכנאי אלקטרוניקה ניתן ללמוד במוסדות הבאים במגוון מסלולים:
המינהל הטכני בע"מ – קורס טכנאי שירות מוצרי צריכה ביתיים, וקורס טכנאי שירות לפלאזמה ו-LCD
עתיד רשת מכללות טכנולוגיות –  קורס טכנאי שירות עם התמחות במכשירים ביתיים
אתגר מכללה להנדסה וטכנולוגיה – קורס טכנאי חשמל וקורס חשמלאי שירות מכשירים ביתיים
בית הספר לטכנולוגיה של האוניברסיטה הפתוחה – קורס טכנאי חשמל

משך הלימודים ושכר לימוד


משך הלימודים של קורס טכנאי אלקטרוניקה משתנה בין מוסד אחד למשנהו וכן תלוי בהיקף ההכשרה. לרוב, יעמוד על מספר חודשים, כאשר במסלולים מקיפים יותר יגיע לשנתיים. מועמדים בעלי ידע מקדים בתחומי האלקטרוניקה והחשמל יוכלו ללמוד בקורס מקוצר. חלק ממוסדות הלימוד מציעים לימודים בשעות הערב או בימי שישי בבוקר, על מנת לאפשר לתלמידים לשלב את הקורס במסלול החיים הנוכחי שלהם. עלות הקורס נעה בין 8,000-10,000 ש"ח כאשר לרוב ניתן להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי.

אפשרויות התעסוקה לטכנאי אלקטרוניקה וחשמל

העומדים בדרישות הקורס ומסיימים בהצלחה זכאים לקבל דיפלומת טכנאי מטעם המכללה בה למד, מה"ט, ומשרד החינוך. הדיפלומה מאפשרת להירשם בפנקס ההנדסאים והטכנאים ולהשתלב במגוון תפקידים ואפשרויות עבודה כמו: ועד בנייה של ציוד אלקטרוני , התקנת ותחזוקת ציוד אלקטרוני, מעבדות מחקר, בחברות תעשייתיות שונות או אף לפתוח עסק עצמאי.
 

לימודים מתקדמים

 
כל מי שרוצה להתפתח בתחום יוכל לעשות זאת על ידי לימודים מתקדמים. הבוגרים יוכלו לגשת לקורסים קצרים או להשתלמויות בתחומי האלקטרוניקה, חשמל, מחשבים ועוד מגוון רחב של תחומים נוספים. טכנאי אלקטרוניקה שמעוניינים יכולים לבחור להמשיך למסלול תואר ראשון בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה B.Sc או בהנדסת מחשבים או חשמל.
 
מעניין אותך קורס טכנאי אלקטרוניקה?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בטכנאי מוצרי חשמל בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד טכנאי מוצרי חשמל לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד