072-3300504

מה חשוב לדעת על שכר של יועץ מס?

בשביל לעבוד בתפקיד מפתח בתחום הכספי לא חייבים תואר ראשון בראיית חשבון או בלימודי מנהל עסקים. על ידי תעודת יועץ מס ניתן להשתלב במגוון תפקידי מפתח בתחום הכלכלי. רוב יועצי המס בוחרים לעבוד כעצמאיים ובעלי עסק או כיועצי מס שכירים במשרדים של רואי חשבון, יועצי מס וחברות אחרות. העבודה עצמה כיועץ מס דורשת מתן תשומת לב לפרטים הקטנים וגם הרבה מאוד יצירתיות לעיתים – בשביל לדעת איזה הקלות מס להשיג ללקוחות שמייצגים.

מהו שכר יועץ מס?


שכר יועץ מס עצמאי יכול להגיע גם לכמה מאות אלפי שקלים בשנה אם לא יותר. השכר של יועץ מס שכיר יכול להיות כעשרים אלף ₪ בממוצע בחודש בהתאם לניסיון המקצועי שלו, הוותק שלו בחברה וגם ההשכלה שלו. יועצי מס שעובדים במוסדות ממשלתיים יכולים ליהנות ממשכורות גבוהות יותר אם יש להם תואר ראשון או תארים מתקדמים אחרים, כי השירות הציבורי מתגלם על תארים אלו במשכורות גבוהות יותר.

באיזה ארגונים יועץ מס יכול להשתלב?

כמעט כל ארגון החל ממתכנת עצמאי ועד מסעדה או וטרינר צריכים שיהיה להם יועץ מס. בעוד רואה חשבון יכול לייעץ לחברות הנסחרות בבורסה יועץ מס לא יוכל לעשות זאת והוא מייעץ לרוב רק לעסקים פטורים ועסקים מורשים ובמקרים מסוימים גם לחברות בע"מ. יועץ מס איננו רואה חשבון וחשוב לדעת זאת, אך הרבה מהתפקידים והשירותים שיועץ מס ורואה חשבון נותנים חופפים אחד לשני.

רואה חשבון הוא בכיר יותר מיועץ מס בעוד שיועץ מס הוא בכיר יותר ממנהל חשבונות. העבודה כיועץ מס לחוצה במיוחד לקראת סוף שנת המס אז מוציאים דוחות שנתיים למס הכנסה ולמע"מ. הביקוש ליועצי מס בארץ הוא גבוה מאוד כי בישראל יש הרבה עצמאיים. לרוב, יועץ מס ייעץ לעצמאיים שהם עוסק מורשה ולא לעסקים שנסחרים בבורסה – כי זה דורש עוד שירותים שהוא לא תמיד יכול או רשאי לספק.

האם ליועץ מס עדיף להיות שכיר או עצמאי?

ליועץ מס כמעט תמיד עדיף לעבוד באופן עצמאי כבעל משרד לייעוץ מס – כי אז הוא יכול להרוויח יותר. לא לכל אחד מתאים להיות עצמאי כי יש בכך גם סיכונים וגם צורך כל הזמן להיות בקדמת הבמה ולשווק את עצמך. לרוב, יועצי מס מתחילים יעבדו בשנים הראשונות כשכירים ולאחר שיהיה להם שנות ניסיון וותק חלק מהם יחליטו לצאת לדרך עצמאית ולהיות בעלי עסק עצמאיים.

מה התפקיד של יועץ מס?

התפקיד של יועץ מס הוא לייעץ לבעלי עסקים בנגוע לתשלום המיסים שלהם למדינה. יועץ המס אחראי לעזור לבעל עסק אותו הוא מייצג לראות איך הוא יכול לקבל הנחות בתשלום מיסים בגין נקודות זכות שהמדינה נותנת. יועץ מס יכול להיות גם איש הקשר של בעל העסק מול מס הכנסה, מע"מ וביטוח לאומי. פעם בשנה יועץ המס צריך להוציא דוח דיווח על הרווחים, ההכנסות וההפסדים של בעל העסק כולל על מה הוא זכאי לקבל החזר בגין קבלות שהוא המציא.

העבודה כיועץ מס דורשת רצינות רבה ויכולת התמודדות עם לחצים. טעות של יועץ מס יכולה לעלות אלפי ואפילו מאות אלפי או מיליוני שקלים לכל בעל עסק שהוא אחראי על הדוחות השנתיים שלהם. כיום רוב יועצי המס נעזרים בתוכנות מסודרות של הנהלת חשבונות בשביל ניהול הדוחות של הלקוחות שלהם. בשביל להיות יועץ מס צריך לשים לב לפרטים הקטנים ביותר בהתנהלות הכספית של כל עסק והוא מחייב שקיפות ואמינות גבוהים מאוד.

מעניין אותך מה חשוב לדעת על שכר של יועץ מס??
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בשכר יועץ מס בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד שכר בתחום הכספים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד