072-3300504

קורס ביו-פידבק

ביו-פידבק היא טכנולוגיה מתפתחת המשתמשת בחיישנים כדי למדוד ולנטר את התגובות הפיזיולוגיות של הגוף כמו דופק, טמפרטורת העור ומתח השרירים. לאחר מכן הוא מספקת משוב למשתמש על מנת לעזור לו להשיג שליטה על מצבו הפיזי והנפשי. לטכנולוגיה זו מגוון רחב של יישומים פוטנציאליים, החל מסיוע לאנשים עם כאבים כרוניים או חרדה ועד לשיפור ביצועים אתלטיים. בעזרת ביו-פידבק, מטופלים יכולים ללמוד כיצד לווסת טוב יותר את תגובות הגוף שלהם כדי להשיג את התוצאה הרצויה. על ידי הבנת הקשר בין המחשבות, הרגשות והתחושות הפיזיות שלהם, הם יכולים להיות מודעים יותר לאופן שבו הם מגיבים לגורמי לחץ וליצור הרגלים בריאים יותר לעצמם.

ביו-פידבק הוא כלי יעיל ועוצמתי שניתן להשתמש בו כדי לקבל תובנה לגבי תגובת הגוף ללחץ, חרדה ורגשות אחרים. בעזרת ביו-פידבק תוכלו ללמוד כיצד לווסת את תגובת הגוף על מנת לשלוט ולשפר את הבריאות הפיזית והנפשית של המטופלים שלכם או של עצמכם. קורס זה יספק לך את המיומנויות הדרושות לשימוש יעיל בביו-פידבק על מנת להפחית מתח, לשפר את איכות השינה, לשפר ביצועים, להפחית כאבים ועוד. באמצעות קורס זה תלמדו כיצד להשתמש בביו-פידבק ככלי לוויסות עצמי, לקבל תובנה לגבי תגובת הגוף לגורמי לחץ, ולפתח אסטרטגיות לטיפול. תוכלו גם לחקור את השימוש בביופידבק במסגרות שונות כגון טיפול רפואי, אופטימיזציה של ביצועי ספורט וטיפול בבריאות הנפש.

למי מתאימים לימודי ביו-פידבק?

 

קורסי ביו-פידבק מתאימים למטפלים מוסמכים בוגרי לימודי פסיכולוגיה שמעוניינים להרחיב את התחומים באמצעותם הם מטפלים כדי להעשיר את אמצעי האבחון והטיפול שלהם או להציג שיטה טיפולית נוספת למטופלים שלהם. לימודי ביו-פידבק יכולים להיות כלי מועיל גם לכל מי שמעוניין לללמוד על התגובות הפיזיולוגיות שלו ללחץ, כאב ורגשות. זוהי דרך יעילה למדוד ולנטר תגובות גופניות בגוף והיא יכולה לסייע בזיהוי אזורי דאגה שעשויים להזדקק לתשומת לב נוספת. לימודי ביו-פידבק יכולים להיות שימושיים במיוחד עבור אלו הסובלים מכאב כרוני או חרדה, מכיוון שהוא מאפשר להם להשיג שליטה על תגובות הגוף שלהם על מנת להפחית את הסימפטומים. בנוסף, לימודי ביופידבק מתאימים גם לספורטאים שרוצים לשפר את הביצועים שלהם או לאלו המחפשים להבין טוב יותר כיצד המוח והגוף שלהם מתקשרים זה עם זה. תוך כדי תרגול מעשי במערכת ביו-פידבק מקצועית, הקורס מספק למשתתפיו מיומנויות הנחייה והדרכה נכונה, ומעניק להם את כל הידע התיאורטי והמעשי הדרוש לטיפול.

למה ללמוד ביו-פידבק?

 

לימוד ביופידבק יכול לספק כלי רב עוצמה כדי לעזור לאנשים להבין ולשלוט בתגובות הגוף שלהם ללחץ ולגורמים סביבתיים אחרים. באמצעות שימוש בחיישנים ומשוב, ביופידבק יכול לתת לאנשים את היכולת לנטר את התגובות הפיזיולוגיות שלהם בזמן אמת, ולאפשר להם לבצע התאמות שיכולות לשפר את בריאותם הכללית. על ידי לימוד ביופידבק, אנשים יכולים לקבל תובנות כיצד גופם מגיב לגירויים שונים וללמוד כיצד לנהל טוב יותר את רמות הלחץ. בעזרת הידע הזה הם יכולים לפתח הרגלים בריאים יותר שיובילו לשיפור הרווחה הגופנית והנפשית.

מה הם נושאי הלימוד בקורס ביו-פידבק


הקורס מכסה מגוון רחב של נושאים, החל מפיזיולוגיה ואנטומיה ועד בריאות הנפש וניהול מתחים. באמצעות קורס זה, התלמידים יקבלו הבנה מעמיקה יותר של איך הגוף פועל, כמו גם כיצד להשתמש בטכניקות ביופידבק כדי לשפר את הרווחה הפיזית והנפשית שלהם. התלמידים ילמדו על הסוגים השונים של ביו-פידבק וכיצד ניתן להשתמש בהם כדי לנטר ולשפר את הבריאות הפיזית והנפשית. באמצעות הרצאות ולימודים מעשיים, התלמידים יקבלו הבנה כיצד להשתמש בביו-פידבק כדי להעריך את תפקודי הגוף, לפרש נתונים ולקבל החלטות לגבי טיפולים. בנוסף, הם יחקרו את היישומים הפוטנציאליים לביו-פידבק במסגרות בריאות כמו גם בחיי היומיום. על ידי לימוד קורס זה, התלמידים יקבלו בסיס ידע מקיף שיכול לעזור להם להפוך למומחים בשימוש בביופידבק.


 נושאי הלימוד בקורס כוללים:

 1. יסודות ביולוגיים של תפקודי הגוף: כולל אנטומיה ופיזיולוגיה של מערכות שונות בגוף, כמו חישה, תזונה, שינה ותנועה.

 2. מדידת ביו-פידבק: כולל טכנולוגיות ומתודות למדידת פעילות גופנית, אימונים וחשיפה לסביבה.

 3. ניתוח נתוני ביו-פידבק: כולל טכניקות ניתוח נתונים סטטיסטיים ואלגוריתמים לניתוח נתוני ביו-פידבק.

 4. מערכות ביולוגיות: לימודי ביולוגיה הכוללים הבנת פעילות ופונקציות של מערכות ביולוגיות, כמו מערכת הלב והדם, המערכת העצבית והשרירים.

 1. עקרונות יסוד במחקר ביופידבק: כולל תכנון מחקרים, אתיקה במחקר וניתוח תוצאות מחקרים ביופידבק.

 2. יישומי ביו-פידבק: כולל יישומי ביו-פידבק בתחומי הבריאות הנפשית והפיזיולוגית, כמו טיפול בחרדה, דיכאון וכאב כרוני.

 3. פיתוח טכנולוגיות ביו-פידבק: כולל פיתוח טכנולוגיות חדשות למדידת ולניתוח ביופידבק, כמו חיישני ביומטריים ומכשור למדידת פעילות גופנית.


אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס ביו-פידבק

לבוגרי קורסי ביו-פידבק עומד לרשותם מגוון רחב של הזדמנויות תעסוקה. ביו-פידבק הוא מערך מיומנויות חשוב בתעשיית הרפואה והבריאות, ומעסיקים רבים מחפשים מועמדים עם הידע והניסיון לטפל בציוד ביו-פידבק.

אפיקי תעסוקה לבוגרי קורס ביו-פידבק כוללים משרות בבתי חולים, מרפאות, מרכזי מחקר, אוניברסיטאות ומתקנים רפואיים אחרים. בנוסף, בוגרי ביופידבק יכולים למצוא עבודה גם כמטפלים או יועצים בשיטות פרטיות או כיועצים לארגונים המשתמשים בטכנולוגיית ביו-פידבק. עם הידע שלהם בתחום, הם יכולים לעזור ביצירת תוכניות טיפול יעילות עבור הלקוחות או לייעץ כיצד למקסם את היעילות של הציוד הקיים.

היכן ניתן ללמוד קורס ביו-פידבק?


ישנם מספר מקומות לימוד שבהם ניתן ללמוד קורס ביופידבק, בינהם: אוניברסיטת בר אילן, הקולג' לרפואה משלימה, מרכז חוסן, המרכז לביו-פידבק ועוד.
מעניין אותך קורס ביו-פידבק?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בביו-פידבק בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד ביו-פידבק לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
 • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
 • לימודי תואר ראשון
 • הנדסאים
 • לימודי תואר שני
 • קורסים ולימודי תעודה
 • לימודים בחו"ל
 • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד